Troid, İnsilün Direnci ve Pco Hastaları ve Zayıflama

kujum

lilyum
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2009
1.932
106
kızlar insilün direnci pco ve troid hastası olup kılo verebılenler nasıl bır yol izlediler. biliyorsunuzkı bu hastalıklar yemediğimiz halde kılo yapıyorlar bende üçüde mevcut ne yapsam kılo veremıyorum 7 kılo aldım 70 oldum dahada alıyorum gitgide önune geçemıyorum. endokrınde bı dıyetısyene gittim bana bu rahatsızlıklarımdan dolayı kılo veremeyecegımı soledi çok düzenli beslenıyorum 3 ana 3 ara öğun yapıyorum günde yarım saat yürüyorum ayrıca fıtnes a da yazıldım doktor sporu fazla artırmanın yararı olacagını sanmıyorum dedi. bu rahatsızlıkları olan yada içlerinden birine sahıp olup kılo verebılen arkadaşlar var ise ne yapdıklarını paylaşabılırlerse bizlere yardımcı olurlar.

aynı beni tarif etmişsin. ben de tiroid böbrek üstü bezlerinin aşırı çalışmasından kaynaklı. pko başlı başına bela insülin direnci desen aynı öyle. ben 1 ayda 4 kilo verdim. ama bu yavaşladı artık.

peki nasıl verdin anlatırmısın banada yol göster gram veremıyorum kendime güvenım gitti

benimde tiroitim yavaş çalışıyor ve insülüin direnci var..insülin için hastalığı ilk ogrendıgımde glucophage verdı dr 2 ay kullandım 8 kg verdım 60 a ındım..3 senedir 60 dan 1 gr asagıya onemıyrm ramazanda 58 olmustum yenıden aldım tabı...ozelllıkle kılıo karın bolgemde cok sukur kalca basen gıbı yerlerımde bısey yok yanlız gobegım var..ama boyum 165 cm 5 kg fazlam var..

yemeklerden 15 dak önce bir yemek kasigi dereotu yemeygi deneseniz 3 ay boyunca, faydasini görenler cok olmus hem kilo verebilmisler hem tiroide düzelmeler olmus, zarari olmaz, denemkede fayda var.

bende şeker ilacı alıyorum metformın etken maddesi pco içinde dıana35 troit içinde eutrox ama veremıyorum doktor veremezsın dedi yardımcı olmadı imkansız değil ya verırırm

ben glukopage kullanıyorum sadece. özel bişey kullanmadım kilo vermek için. sadece tatlıyı ve abur cuburu kestim deli gibi tatlı yerdim şimdi biraz daha dikkat ediyorum ama o kadar zor oluyo ki. bu kadar aç gezen bi insan ayda sadece 1 kilo verince moralman çöküyo. ama benim regl dönemimde 4 aydır düzenli maşallah.

ilacını alıyorum troitin ama bıde dereotu yıyeyım o zamn dun ender saraç troit için teretohumunu ballayıyın sabah 1 kaşık yıyın dedi

başkalarına bakıyorum onların yediklerinı ben yesem oturdugum yerden kalkamazdım :) iştahım kapalıda zorlanmıyorum zaten rejım yapmıyorum beslenme alışkanlığımı değişdirmeye çalışıyorum onceden 2 öğün yerdim bı sabah kalvaltı akşam yemek arada kalan zamanda yersem meyve veya bi gofret sabahları 10da kalkıyodum şimdi hepsi değişdi sabah 7.30 8 gibi kalkıyorum düzenli beslenıyorum +sipor ama tık yok hakıkaten çok zor vermek boyuma göre 15 kılo fazlam var. bu hastalıkları olup kılo vermeyı başaran arkadaşlar bize yol göstersınler imkansız değildir değilmi vermek bu 15 kıloyu

imkansiz değil tabi ama diğerleri kadar hızlı olmaz sadece daha zor olur

başkalarına bakıyorum onların yediklerinı ben yesem oturdugum yerden kalkamazdım :) iştahım kapalıda zorlanmıyorum zaten rejım yapmıyorum beslenme alışkanlığımı değişdirmeye çalışıyorum onceden 2 öğün yerdim bı sabah kalvaltı akşam yemek arada kalan zamanda yersem meyve veya bi gofret sabahları 10da kalkıyodum şimdi hepsi değişdi sabah 7.30 8 gibi kalkıyorum düzenli beslenıyorum +sipor ama tık yok hakıkaten çok zor vermek boyuma göre 15 kılo fazlam var. bu hastalıkları olup kılo vermeyı başaran arkadaşlar bize yol göstersınler imkansız değildir değilmi vermek bu 15 kıloyu
merhaba .dr neden kilo veremessiniz dedi anlamadım ....:uhm:
bu durumdaki arkadaşlar yavaşta olsa veriyorlar......
medformin tarzı ilaçlar size fayda saglaya bilir tabi dr. önerisiyle ama önce dr. degiştirmeniz gerekecek ...

az yemek le kilo verilmez canım aksine kilo alınır ... size gl endeksine dikkat ederek yemek yemenizi ve yemenizi azaltmamanızı aç kalmamanızı tavsiye ederim ....
benim yaptıgım ve pikolu arkadaşlarında yapıp fayda gördügü . gl endekse dayalı montignac beslenmesini öneririm ...a.s.

doktor bana neden öyle dedi bende anlamadım çok üzüldüm. şimdilerde 3 ana 3 ara öğün yapıyorum şekerimi bi anda yukseltecek yiyecekler yemıyorum aç kalmıyorum metformınde kullanıyorum bırazdaha sabırlı ve hırslı olmalıyım galıba. birazcık kılo versem doğru yolda oldugumu anlayı hırslanacagım

bende pkos hastasıyım doğal olarak insülin direnci var.arkadaşların dediği haptan emzirme döneminde olduğum için kullanamıyorum.ben geçen sene 10 kilo verdim birbuçuk iki ay gibi bir zamanda akapunkturla.diyet yaptım.akapunktur sadece diyete devam etmeni, diyet sırasında bayılacak gibi olmamanı sağlıyor.diyetin rahat geçiyor.bir sene oldu diyete devam etmedim eski yeme düzenime geri döndüm ama verdiğim kiloları geri almadım.şimdi kendimce diyet yapmaya çalışıyorum ama eskisi gibi kolay olmuyor.akapunkturun faydası varmış gerçekten.yeşil çay içmeni, ara öğünleri atlamamanı mümkünse spor yapmanı,bir öğünde diyetini bozdun diye pes edip vazgeçmemeni tavsiye ederim.

doktor bana neden öyle dedi bende anlamadım çok üzüldüm. şimdilerde 3 ana 3 ara öğün yapıyorum şekerimi bi anda yukseltecek yiyecekler yemıyorum aç kalmıyorum metformınde kullanıyorum bırazdaha sabırlı ve hırslı olmalıyım galıba. birazcık kılo versem doğru yolda oldugumu anlayı hırslanacagım
biraz sabır mutlaka varirsin arkadaşım.... ama yılmadan devam hemen baskülde sonuç bekleme normal beslenmene devam et ve beklentilerini zaman ayay..
sen gl endessine dikkat et sağlıklı beslen . beyaz un .şeker .patates. pirinc gibi kan şekeri yüksek gıdalarda uzak dur mutlaka verirsin ...kaydirigubbakcemile5

Slm kızlar bende pco hastasıyım yıllardan beri ve insülin direncim olduğunu bu hafta başında öğrendim aynı zamanda hiper tansiyon hastasıyım. Dr bana ilaç verdi ve daha sonra diyetisyene sevketti, Ben Obezite- Diyabet polikliniğine gitmiştim. Diyetisyende bana bir liste hazırladı ve ben normalde okadar yemiyorum şuan 3 gün oldu ve tartıda 1,5 kg gitmiş görünüyor tabi su kaybı çoğu oldun ama yinede motive edici ... önceden hiç veremezdim ama. Diyetimde tatlı şekerli gıdalar tamamen yasak sadece meyvelerim var ara öğünde ve her öğünde sebze ve et grubu yemeğim var ayrıca günde 7 dl ekmek verdi. çok şaşırdım. 3 gündür çatlıyana kadar doyuyorum. ama sağlıklı şeylerle. umarım devamını getirir ve buraya sonuçlarımı yazarım. Dr. ayrıca ilaç+diyet+egzersiz üçü bir arada olmadan asla kilo veremezsin dedi. Dr sözünden çıkmayacağım 3 ay sonra beni tekrar bekliyor ama diyetisyene aylık gideceğim.

bu arada izmirde oturanlar için ege üniversitesi hastanesinin obazite-diyabet bölümünü öneririm. gitmek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim hastaneyle ilgili..biraz uğraştırıyor ama değdi diyorum..

Slm kızlar bende pco hastasıyım yıllardan beri ve insülin direncim olduğunu bu hafta başında öğrendim aynı zamanda hiper tansiyon hastasıyım. Dr bana ilaç verdi ve daha sonra diyetisyene sevketti, Ben Obezite- Diyabet polikliniğine gitmiştim. Diyetisyende bana bir liste hazırladı ve ben normalde okadar yemiyorum şuan 3 gün oldu ve tartıda 1,5 kg gitmiş görünüyor tabi su kaybı çoğu oldun ama yinede motive edici ... önceden hiç veremezdim ama. Diyetimde tatlı şekerli gıdalar tamamen yasak sadece meyvelerim var ara öğünde ve her öğünde sebze ve et grubu yemeğim var ayrıca günde 7 dl ekmek verdi. çok şaşırdım. 3 gündürçatlıyana kadar doyuyorum. ama sağlıklı şeylerle. umarım devamını getirir ve buraya sonuçlarımı yazarım. Dr. ayrıca ilaç+diyet+egzersiz üçü bir arada olmadan asla kilo veremezsin dedi. Dr sözünden çıkmayacağım 3 ay sonra beni tekrar bekliyor ama diyetisyene aylık gideceğim.

bu arada izmirde oturanlar için ege üniversitesi hastanesinin obazite-diyabet bölümünü öneririm. gitmek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim hastaneyle ilgili..biraz uğraştırıyor ama değdi diyorum..
BENİNDE ANLATMAYA ÇALIŞTIGIM BU KISLAR AZ YEMEK ÖNEMLİ DEYİL KİLO VERİRKEN HATTA UZUN VADEDE KİLO ALDIRIR ..
ÖNEMLİ OLNAN YEMEDEN KISMADAN YİYECEKLERİN KL DEYİL KAN ŞEKERİNE DİKAT ETMEK . DR DA YÖNLENDİRDİGİ BU .a.s ...

Önerİde bulunabılecek arkadaŞlar varmı nasıl beslenelım

Canım ben sana diyet listemi veririm ama senin doktora gidip ordan bilgi alman daha sağlıklı. çünkü bütün tahlillerinin yapılıp ona göre ilaç+diyet veriyorlar. kendiliğinden olmuyor inan bana ben yıllarca denedim sağlıklı beslendiğimi sandığım zamanlarda spor yaptığım zamanlarda bile kilo vermedim daha çok aldım gitgide. kendi başına olmuyor. mesela dr bana ilaç+diyet+egzersiz bir arada olmadan asla kilo veremezsin dedi. Sana önerim Dr gitmen ve tüm değerlerine baktırman öncelikle..Diyeti ni tamamen kişisel veriyorlar.

arkadaşlar merhaba bende de pcos var. yaklaşık 1 ay 1 haftadır diyetteyim daha doğrusu sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama tabi arada kaçamaklarım oluyor. bu süreç içerisinde ben 5 kilo verdim. ben acayip yemek yemeyi seven biriyim ve bu bağlılığı kırmak hiç de kolay olmadı gerçekten ama şu an midem gerçekten küçüldü ve bu şekilde beslenmeye alıştım diyebilirim. tabi 5 kilo herkes için çok büyük bir kilo kaybı olmayabilir 5 hafta için ama pcosu olanlar için gerçekten büyük bir şey yani en azından benim için öyle. bu arada hala doğum kontrol hapı kullanıyorum bu da iştahımı çok etkilemiyor artık. hedefim haziran sonunda 52 kilo olmak şu an 57 kiloyum bir de reglim bu hafta. başladığımda ise 62 kiloydum. nasıl verebildiğime gelince ekstra bir şey yapmıyorum herkes gibi şeker un yağ gibi şeylerden uzak durmaya çalışıyorum ama abarttığım günler de oluyor ama hiç kilomu geri almadım çünkü yavaş yavaş veriyorum kalıcı oluyor sanırım. bir de ben 2. öğretim öğrencisiyim bu nedenle çok geç yatıyorum bu nedenle de en son yemek saatim 8e kayıyor genelde. sonra da meyve falan bazen de diyet süt içiyorum. bu arada leslieyle spor yapıyorum ben evden çıkmaya üşeniyorum da:) şu an her şey çok iyi gidiyor inş hepimiz kilolarımızdan kurtuluruz tabi sağlıklı bir biçimde... zor olsun yavaş olsun ama sonuç olarak olsun hiç morallerimizi bozmayalım. herkese sağlıklı ve kalıcı kilo vermeler.

X