hamilelikte ilaç kullanımı?

mlkmst

DüNyA BaNa gÜzEl
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2010
485
4
hamileliğin ilk aylarında bilmeden antibiyotik grip ilaçları kullanımı bebeği ne derece etkiler? sağlıklı bir hamilelik geçirmek mümkünmü?şimdiden yardımınız için teşekkürler

hamileliğin ilk aylarında bilmeden antibiyotik grip ilaçları kullanımı bebeği ne derece etkiler? sağlıklı bir hamilelik geçirmek mümkünmü?şimdiden yardımınız için teşekkürler

Hangi ilaçları (isimlerini) kullandığınızı yazarsanız yardımcı olabilirim...

merhaba bora bey,

son sat 17 nisan mayıs başında augmentin bıd 1000mg 4 tane ve parol içtim 2 gün günde 1 tane hamile kaldıysam etkilermi?

şuana kadar kullanılanlar bebeğe etki edermi? ederse ne gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliriz?

Kullandığınız ilaçların etkileri bilinmeyen ilaçlar sınıfında olduğun u belirtmeliyim (C grubu). Gebeliğin devamını istiyorsanız bu konuyu bir hekimle yüzyüze tartışmanız uygun olur.

Merhaba Bora Bey,
Zayıflama ilacı kullanıyorum.Hamile kalırsam eğer bu süre zarfında içtiklerimin bir zararı olur mu?

bende 21 haftalık hamileyim.bilmeden hamileliğimin ilk ayında prednol 16 mg kortizonlu ilaç kullandım.behçet hastalığı şüphesi var.şimdi 5.aydayım ve ara ara 12 gün kullanıp bırakıyorum bu ilacı.4.aydan sonra dr um rahat ol dedi ama benim vicdanım hiç rahat değil.ya bebeğime bişey olursa.kullanmayınca ağzımın heryanını yara sarıyor.hiçbirşey yiyemiyorum.ama artık bu ilacı içmek istemiyorum.ne yapacağımı bilemiyorum.

bende 21 haftalık hamileyim.bilmeden hamileliğimin ilk ayında prednol 16 mg kortizonlu ilaç kullandım.behçet hastalığı şüphesi var.şimdi 5.aydayım ve ara ara 12 gün kullanıp bırakıyorum bu ilacı.4.aydan sonra dr um rahat ol dedi ama benim vicdanım hiç rahat değil.ya bebeğime bişey olursa.kullanmayınca ağzımın heryanını yara sarıyor.hiçbirşey yiyemiyorum.ama artık bu ilacı içmek istemiyorum.ne yapacağımı bilemiyorum.

İlacı kullanmanız gerekiyor. Tekrarlayan düşüklerde, astım ve romatizmal hastalarda uzun süreli kullanılıyor. Bebeğinizi etkilemeyecektir. Unutmayalım ÖNCE ANNE İYİ OLMALI

merhaba doktor bey. 2 haftalık hamileyim. doktora en son gidişimde ultrasonla baktığında yumurta olduğunu gördü ve hamile kalmayı düşünüyorsan önümüzdeki 3-4 günü değerlendirebilirsiniz demişti. biz de bebek sahibi olmayı düşündüğümüz için değerlendirdik. enfeksiyon için verdiği augmentin adlı ilacı da ilişkiye girdiğimiz gün içmeye başlamıştım. 1 hafta içtim. yani gebeliğin ilk haftasında bu ilacı içmiş oldum.yumurtanın döllenmesi zamanına denk geldi sanırım. bir zararı olur mu?

Merhaba Bora Bey,
Ben Aralık 2009 ayından beri tip 2 diyabetliyim ve diaformin diye ilaç kullanıyordum.Sabah ve akşam yarım tablet olarak.Şu anda 7 haftalık hamileyim.Son adet tarihim 25 mart 2010.Ben 6 mayısta hapı bıraktım ve şu anda insüline geçildi.Şekerimden dolayı bebeğin gelişiminde anormallıkler olabilir mi?Sürekli kontrol halinde şekerim.Şimdiden çok teşekkür ederim.

slm bende hamilelikden şüpheleniyorum ve sinizut için bir antibiyotik kullandım sorun olurmu

merhaba doktor bey,son adet tarihim 16 nisan ve 16 mayıs tarihi itibariyle çekılmesı gereken dişim için rovamycine adlı antıbıyotık kullandım. gebelık testım pozıtıf cıktı. bu ılacın cocuk gelısımınde olumsuz bır etkısı olabılır mı?

merhaba doktor bey,son adet tarihim 16 nisan ve 16 mayıs tarihi itibariyle çekılmesı gereken dişim için rovamycine adlı antıbıyotık kullandım. gebelık testım pozıtıf cıktı. bu ılacın cocuk gelısımınde olumsuz bır etkısı olabılır mı?

Rovamycine gebelik sürecinde de kullanılabilen bir antibiyotiktir. endişelenmeyin...

merhaba doktor bey. 2 haftalık hamileyim. doktora en son gidişimde ultrasonla baktığında yumurta olduğunu gördü ve hamile kalmayı düşünüyorsan önümüzdeki 3-4 günü değerlendirebilirsiniz demişti. biz de bebek sahibi olmayı düşündüğümüz için değerlendirdik. enfeksiyon için verdiği augmentin adlı ilacı da ilişkiye girdiğimiz gün içmeye başlamıştım. 1 hafta içtim. yani gebeliğin ilk haftasında bu ilacı içmiş oldum.yumurtanın döllenmesi zamanına denk geldi sanırım. bir zararı olur mu?

Zararı olmaz

X