Zayıflamada yeni bir moda ; YEŞİL KAHVE

tamam tatlım eşim kilomdan şikayetci degil dedim o böyle seviyor dedim ama arsız kadın bi kere kilolarımı saglıgım için vermek istiyorum tamam tatlım dediğin gibi yapacam dua et de kurtulup saglıklı bi kadın olayım
Edicem, haberleşiriz yine :KK66:

Ben ne denediysem bi türlü başarılı olamadım şu iştah kapatma konusunda. Yani çok şükür yine çok fazla bir kilom yok ama 3 kg fazlam var ve o sayının artacağı düşüncesi beni çok korkutuyor. :KK43:

Ünlü diyetisyen Ayça Kaya kahvenin zayıflamaya olan etkilerinden sürekli bahsediyor, yeşil kahvede etkili.

Son düzenleyen: Moderatör:
Green Coffee (Yeşil Kahve)

Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiştir.

İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Etkileri ve Kullanım Alanları:

İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardıCinnamon (Tarçın)Tarçın (Cinnamomum), Defnegiller familyasından, Hindistan ve Sri Lanka orijinli bir ağaçtır. Yaprak dökmeyen, aromatik kokulu küçük bir ağaç olan tarçın, dünyanın en önemli baharatlarından ve bilinen en eski bitkilerdendir. Kullanılan kısmı, bitkinin sürgünlerinin kurutulmuş iç kabuğudur. Zengin bir lif kaynağıdır. Yüksek miktarda manganez içerir

Yeşil çaydan sonra önümüzdeki on yıl içerisinde popüleritesini hızla artıracak yeni içeceklerden birisi de yeşil kahve olacak.
Besin destekleri sektöründe antioksidan ve kilo verme desteği olarak sıkca karşımıza çıkmaya başlayan yeşil kahve kapsül ve ekstrelerinden sonra Nestle de ilk yeşil kahveli “green blend” kahveyi Amerika ve Avusturalya’da piyasaya sundu.

Yeşil kahve tanelerini kavrulmadan önce öğütüp evde filtre kahve olarak hazırlamak mümkün.

Antioksidan polifenollerce zengin yeşil taneler normal kahveye göre koku ve aroma yönünden çok daha fakir ancak lezzet şaşırtıcı derecede normal kahveye benziyor. Fincana uzandığınızda normal kahvenin sizi vuran kokusu yeşil kahvede yok. Renk daha sarı ve berrak. Bu alışılmışın dışında yeşil kahveden ilk yudumu almanızla beraber fincanı rahatca bitirebileceğinizi düşünüyorsunuz. İçimi yeşil çaydan çok çok daha kolay ve keyifli. O nedenle yeşil çaydan daha hızlı popüler olacağını düşünmek hatalı olmaz.

Yeşil kahve tanelerinin form koruyan, mineralce zengin ve antioksidan faydalarından yararlanmak için filtre sıcak yeşil kahve şuan için en pratik seçim.

Ben yeşil arabica tanelerini öğütüp yeşil sıcak bir içeceğe dönüştürdüm. Yeşil taneleri kakule veya defne yaprağı ile beraber öğütüp hazırlamak lezzet uyumu sağlar ve sağlık faydalarını artırır.
Kullanımı nasıl oluyo acaba aç karnına mi içsek daha faydalı tok mu içsek? ? Ve kesinlikle zayiflatiyrmu

Yeşil kahveyi kullanmaya bende başladım bugün 2. Günüm kesinlikle işe yaradıgını söyleyebilirim

Kizlar bende

BURDAN almışdım. Denedim vallah kokusu kötü ama zayıflatıyor cidden. Ben normal herşeyı yediğim halde zayıflamışdım sadece bunu günde 2 kez içerek. Metabolizmayı da hızlandırıyor kesinlikle tavsiye ediyorum.

Ben de kullanmaya başladım aktardan aldım ama o nette satılan pahalı ürünlerden değil, daha bi kac gundur kullanıyorum ama bağırsakları ciddi çalıştırıyor gibi geldi bana, bakalım zayiflatacak mı

Yalnız kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi ben.ufak fincan ölçüsünde pişirip içiyorum o da çok az oluyor fincanin yarısı telve gibi kalıyor büyük fincanda mı yapılmalı yanlış mı yapıyorum?

Merhabalar. Yeşil kahveyi bende merak ediyordum. bilgiler için teşekkürler. Zayıflama konusunda ayrıntılı bilgiyi Yeşil Kahvenin Faydaları yazısından bakabilirsiniz.

Arkadaşlara yurtdışında yaşıyorum. Ürünü nasıl alacağım fikri olan var mı?

X