Menopoz Erken Menopoz ve Bitkisel Tedavi

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
ben geçen sene ilk denemede 10 gün kullanıp adet olmuştum.Ondan sonraki ay denedim ama adet olamadım.
Geçen ay civanperçemi çayı içtim.adet olamadım.Şimdi de soğan suyu kullanıyorum.cuma günü bitiyor.ama tık yok.doktorum tekrar 3 ay hapa başladım.valla şaşırdım artık.hapla da yumurtam oluşmuyor.adet olmayı sağlıyor.ah bir adet olabilsem.düzene girse.:KK43:

zümrütyeşili merhaba,
timur gürgana gidiyormuşsun sanırım , memnun musun ? ben internette gördüm ismini birde kutluk oktay diye bir doktor varmış , ikiside ilaçsız tüp bebek yöntemini kullanıyorlarmış yani 1 yumurtayı dışarıya alıp dışarda büyütüyorlarmış böylece senin iğne kullanman gerekmiyormuş . sana nasıl bir tedavi uyguluyor eğer memnunsan bende istanbuldan o doktora gelicemde . birde miniİvf diye bir tedavi yöntemi duydum japonyada uygulanıyormuş ve şimdi türkiyede de başlanmış uygulanmaya .tv de gördüm bir kadın 2 kere tüp bebek tedavisi olmuş ama hiç bir sonuç alınamamış sonra bu miniİvf yöntemiyle şimdi ikizlere hamileymiş bizim gibi erken yumurta yetmezliği olan hastalarda uygulanıyormuş internettede araştırabilirsiniz .

zümrütyeşili merhaba,
timur gürgana gidiyormuşsun sanırım , memnun musun ? ben internette gördüm ismini birde kutluk oktay diye bir doktor varmış , ikiside ilaçsız tüp bebek yöntemini kullanıyorlarmış yani 1 yumurtayı dışarıya alıp dışarda büyütüyorlarmış böylece senin iğne kullanman gerekmiyormuş . sana nasıl bir tedavi uyguluyor eğer memnunsan bende istanbuldan o doktora gelicemde . birde miniİvf diye bir tedavi yöntemi duydum japonyada uygulanıyormuş ve şimdi türkiyede de başlanmış uygulanmaya .tv de gördüm bir kadın 2 kere tüp bebek tedavisi olmuş ama hiç bir sonuç alınamamış sonra bu miniİvf yöntemiyle şimdi ikizlere hamileymiş bizim gibi erken yumurta yetmezliği olan hastalarda uygulanıyormuş internettede araştırabilirsiniz .

memnunum.iyi bir doktor...hemşirelerde çok ilgililer...insana insan gibi değer veriyorlar.bi de teknolojileri son donanımlıymış.rahatlıkla gidebilirsin.
yumurta dondurmaları için 3-4 tane kaliteli olacak ki, birini sana transfer edip tutmazsa diğer seferde diğerlerini kullanabilsinler.3-4 tane kaliteli olursa tekrar iğne uygulamıyorlar.uygun ayda transfer yapıyorlar.
erken menapozda olan hastaların bazı aylar yumurtalıkları çalışabiliyormuş.ama genelde 1 adet yumurta üretebiliyorlarmış.benim de öyle oldu.ürettim.ama embriyom tutunamadı.
şimdi tekrar ilaca başladılar.3 ay sonra tekrar yumurtalığa bakılacak.yumurta üretebilirsem,tekrar tüp bebek yapacaklar.ah bir kaliteli yumurtlayabilsem...
çoook doktor gezdim.memnun kalmadım.ama timur hoca çok iyi.bir kere hiç pes etmiyor.bırakmıyor.yumurtlayacağım günü sabırla beklediler.allah razı olsun ondan ve ekibinden..

zümrütyeşili merhaba,

tüp bebeğin içeriği,önce 2 hafta iğneler yapılıyor.sonra vücudun 1 adet kaliteli yumurta üretirse anestezi yapıp alıyorlar. (anestezi çok kolay,hiç birşey hatırlamıyorsun,acı yok.).Yumurtayı kaliteli spermle döllendiriyorlar.embriyo oluşuyor.(ceninden önceki hal) sonra dışarıda büyütüyorlar.büyüdükten sonra senin rahmine transfer ediyorlar.işte embriyo rahme 2 hafta tutunabilirse hamilesin...
önemli olan adet olabilmek,kaliteli yumurta üretebilmek, eşinin de kaliteli sperm olması.ve tabiiki bir de embriyonun tutunabilmesi:BEBEK:KK49:

deaf mrb,

arkadaşım bişe sorucam fazla yükleme yapmayın derken hayıt için ne kadar süre kullanılması gerektiği hakkında bilgi verdi mi? ben soğan kürünü tam saraçoğlu'nun dediği şekilde uyguladım her ay 15-10-10 şeklinde ama dediğin gibi ben adet olamadım.. hayıtı ne kadar süre kullanmamız gerekiyo bu konuda bi bilgi verdi mi?

yani herşeyi üst üste kullanmayın.ibrahim saraçoğlu hayıt tohumunun nasıl kullanılacağı hakkında bişey söylemedi.istersen telefonla arayıp sorabilirsin.telefonda çok iyi konuşuyor ve rahatlatıyor seni.bence sen biraz da stres yapıyorsun.biraz sabırlı ol sonucu göreceksin inşallah.

memnunum.iyi bir doktor...hemşirelerde çok ilgililer...insana insan gibi değer veriyorlar.bi de teknolojileri son donanımlıymış.rahatlıkla gidebilirsin.
yumurta dondurmaları için 3-4 tane kaliteli olacak ki, birini sana transfer edip tutmazsa diğer seferde diğerlerini kullanabilsinler.3-4 tane kaliteli olursa tekrar iğne uygulamıyorlar.uygun ayda transfer yapıyorlar.
erken menapozda olan hastaların bazı aylar yumurtalıkları çalışabiliyormuş.ama genelde 1 adet yumurta üretebiliyorlarmış.benim de öyle oldu.ürettim.ama embriyom tutunamadı.
şimdi tekrar ilaca başladılar.3 ay sonra tekrar yumurtalığa bakılacak.yumurta üretebilirsem,tekrar tüp bebek yapacaklar.ah bir kaliteli yumurtlayabilsem...
çoook doktor gezdim.memnun kalmadım.ama timur hoca çok iyi.bir kere hiç pes etmiyor.bırakmıyor.yumurtlayacağım günü sabırla beklediler.allah razı olsun ondan ve ekibinden..

şimdi ne ilacına başladılar tekrar?

şimdi ne ilacına başladılar tekrar?

3 ay trigunes.
Sonra yine 4.ay, Adet olsam da olmasam da ilaç kullanmadan fsh tahlili vereceğim.
Düşük çıkarsa (bir de sadece düşük çıkması önemli değil,yumurtlayıp yumurtlamayacağını doktor anlıyor,o zaman tüp bebek yapacaklar.)

3 ay trigunes.
Sonra yine 4.ay, Adet olsam da olmasam da ilaç kullanmadan fsh tahlili vereceğim.
Düşük çıkarsa (bir de sadece düşük çıkması önemli değil,yumurtlayıp yumurtlamayacağını doktor anlıyor,o zaman tüp bebek yapacaklar.)

inşallah her şey istediğiniz gibi gider ama trigunesi ilk defa duydum bu ilaç ne işe yarıyor ki ?

inşallah her şey istediğiniz gibi gider ama trigunesi ilk defa duydum bu ilaç ne işe yarıyor ki ?

İnşallah.....Cümlemizin allah emeklerini boşa çıkarmasın...

Triguens, bir hormon replasmanı.adet görmenin yanı sıra rahmi de kalınlaşlaştırıyormuş.İlk doktora gittiğimde adetimi 2 ay beklediler.olmadım.Bu hapı 3 ay kullan,sonra fsh tahlilini bize gönder dediler.fsh ım yüksekti.Sonra 1 ay ara ver dediler.fsh yaptırıp gönder dediler. Ondan sonra tekrar 3 ay daha kullan dediler, kullandım.2 ay ara verdirdiler.

Sonra kaplıcaya 2 gün gittim, 3.gün kendiliğinden adet oldum.Fsh tahlilim 26 idi.Fsh sonucumu çk beğenmişler, hemen muayeneye çağırdılar.Kist oluşmuş,endişelenme, bu bile iyi birşey yumurtalıkların çalışmaya başlamış dediler.Doğum kontrol hapı vereceğiz kisti yok edecek, adetin 3.günü muayene gel, yumurtlayacaksın dediler.Gerçekten 1 adet kaliteli yumurta üretmişim.

Micracım nerelerdesin canım.neler yapıyon.ben soya sütü aldım.ama öyle içiyorum.hiç kaynatmıyorum doğrumu.sende kaynatmadın dime canım öyle içiliyor

Canım soya sütü ostrojene iyi geliyor.micra arkadaşımız kullanıyor o yüzden ona sorayım dedim tam olarak kaynatıcakmıyım sütü.bana bir keresinde yok kaynatma.normal sütü nasıl içiyorsan onu da öyle iç demişti

Micracım ben migrostan alpro soya orginal yazıyor onu aldım sende onumu alıyorsun canım merak ettim.kaynatmıyoruz değilmi sütü.inşşş.banada faydası olur.bakalım.ama ben yanında ilaçta içiyorum cyclo.bakalım yumoşlar çıkacakmı orataya.rabbim yardımcımız olsun inşşş.

Watwr canım ben soğan yapmıyorum.hayıt içiyorum cyclo ilaç alıyorum.arısütü bal polen soya sütü kullanıyorum inşşş faydasını görürüm.rabbim büyük.emeklerimizin karşılığnı verecektir.ben ilaçla ve bitkilerle fshımızın dşüceğine inanıyorum.6 ay kullanıcam cyclo ve hayıt.takip edicem kendimi akıntılar nasıl inşşş belkide doğal gelir bebeklerimiz kim bilir :))

Micracım ben migrostan alpro soya orginal yazıyor onu aldım sende onumu alıyorsun canım merak ettim.kaynatmıyoruz değilmi sütü.inşşş.banada faydası olur.bakalım.ama ben yanında ilaçta içiyorum cyclo.bakalım yumoşlar çıkacakmı orataya.rabbim yardımcımız olsun inşşş.
Alpro soya sütü alıyorum ben de cnm.Organik olanını alıyorum.Ben çok memnunum.

yok canım kaynatmıyorum bir kupa içiyorum her gün.Adetlerim yoğun değil ama gene de oluyor.yumurtlama akıntısı da oldu bu ay.Tadı da diğer bitki çaylarına oranla daha güzel

3 ay trigunes.

Trisequens olabilirmi o ilacın adı.Eğe o iilaçsa ben de kullandım ondan.Son derece etkili bir ilaç ama benim göğsümde kistler olduğu için korktum kullanmadım sonra.Gerçekten işe yarıyor.

micracım sağol cevap verdiğin için.bende öyle içiyorum günde 1 bardak inşşş şifa olur canım

Merhaba,
40 yaşımdayım. Geçen hafta doktorum menopoza girmiş olduğumu söyledi. Yapılan testler sonucu hormon değerlerim yüksekmiş ve geri dönüşü yokmuş. Duyduğumda nasıl şok olduğumu tahmin edebilirsiniz. Çünkü ben de pek çok kişi gibi eğitim, kariyer derken hayatımda önemli olanları öteledim. Sevdiğim kişi hayatıma girince doğal olarak ondan çocuğum olsun istedim. Eşim de çok istiyor. Ki onun ilk evliliğinden bir kızı var. Ancak geçen hafta doktorun söyledikleri ikimizi de şok etti. Eşim doktorun söylediklerini tamamen reddediyor. Ne yapacağımı bilemez durumdayım. Doktorum bir an önce hormon tedavisine başlamalısın. Öncelikle regli olmanı sağlamalıyı diyor. İlaç almaktan ürküyorum. Bu platformda umut verici yöntemler olduğunu gördüm. Ancak bunları uygulayarak zaman kaybeder miyim diye de düşünmeden kendimi alamıyorum. Son olarak soya sütünün yararlarından bahsediliyor. Ancak soya genetiği ile en çok oynanan ürünlerin başında geliyor. Anlayacağınız çok karışık bir durumdayım. Nereden başlayacağımı bilemiyorum...

Merhaba,
40 yaşımdayım. Geçen hafta doktorum menopoza girmiş olduğumu söyledi. Yapılan testler sonucu hormon değerlerim yüksekmiş ve geri dönüşü yokmuş. Duyduğumda nasıl şok olduğumu tahmin edebilirsiniz. Çünkü ben de pek çok kişi gibi eğitim, kariyer derken hayatımda önemli olanları öteledim. Sevdiğim kişi hayatıma girince doğal olarak ondan çocuğum olsun istedim. Eşim de çok istiyor. Ki onun ilk evliliğinden bir kızı var. Ancak geçen hafta doktorun söyledikleri ikimizi de şok etti. Eşim doktorun söylediklerini tamamen reddediyor. Ne yapacağımı bilemez durumdayım. Doktorum bir an önce hormon tedavisine başlamalısın. Öncelikle regli olmanı sağlamalıyı diyor. İlaç almaktan ürküyorum. Bu platformda umut verici yöntemler olduğunu gördüm. Ancak bunları uygulayarak zaman kaybeder miyim diye de düşünmeden kendimi alamıyorum. Son olarak soya sütünün yararlarından bahsediliyor. Ancak soya genetiği ile en çok oynanan ürünlerin başında geliyor. Anlayacağınız çok karışık bir durumdayım. Nereden başlayacağımı bilemiyorum...

Öncelikle geçmiş olsun.Hepimiz aynı durumdayız.İlk olarak iyi bir tüp bebek merkezine gitmenize tavsiye ederim.Doktorun yaklaşımı çok önemli.Uğraşmak istemeyen doktorlar genelde yumurta bağışına sevk ederler.Yaşınız çok da büyük değil.Hormon haplarıyla adet olabiliyorsanız, umut var demektir.Çünkü menapaza giren bir hasta, haplarla adet olmaz.

Ayrıca, bu forumlarda bir bayana da aynı şeyi söylemişler.Menapoza girdin diye.Bayan 8 ay adet olmamış, ama bitkisel kürleri de kullanmış.Tekrar adet olmuş.Burdan şu sonuç çıkıyor.Sabırla hem doktora gidilecek hem de bitkiselller yapılacak.Ayrıca kaplıca,hamam da iyi geliyor.Allahtan ümidinizi kesmeyin.

Merhaba,

Soya sütünün organik olanını kullanıyorum ben.İçinde mısır şurubu da yok.

X