Menopoz Erken Menopoz ve Bitkisel Tedavi

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
aycan-54 canım anlamadım ben.
1 litre suyu kaynatıcaz öylemi.ondan sonra içine aslanpençesi civanperçemi çobançantası ve ıtır çiçeiğini mi koyucaz.10 dak. demlenmeye bırakıp içicez o 1 litre sudan her gün 1 bardakmı içicez.
tam olarak yazarsan sevinirim canım

ahududunu peki nasıl yapıyorsun canım kusura bakma çok soruyorum ama anlamadım o yüzden
Semosum,
ilk 12 gün aslanpençesi civanperçemi çobançantası ve ıtır çiçeiğini ahududu yapraginida koyuyorum, 12 günden sonra ahudu, yapraksiz devam ediyorum. reglim geldikten sonra yine ahududu yapragini ilave ediyorum. (hepsinden bi tutam atiyorum)
Evet 1lt. suyu ketlde kaynat yapraklarinin üzerine dök 10dk. beklet, süz. 3,5 Bardak filan yapiyo, ha ben suyu cok koyuyorum cünkü tadi agir geliyo, bu arada cesme suyu kullaniyorum. Inan yardim ediyo.
Ve lütfen stres yapma.

Semosum
hergün yapiyorum, 1lt su 3,5 bardak yapiyo. 3,5 bardak bisey degil. Herkes icebilir.
Hergün yapiyorum. sadece ahududu yapraklarini 12 gün karistiriyorum.. 13. gün ahududu haric hepsini katiyorum. sen hepsinden birer tutam kat ama 2 su bardagi suyla yap. Ben tadi yumusasin diye 1lt(yani 3,5 bardak su ile) yapiyorum.

Canim bilemiyorum. Burada aktar olmadiginidan maalesef bütün otlarida, Cörekotu yagi hapinida eczaneden aliyorum.

Canım ben de adaçayı,çoban çantası,civan perçemi ve aslan pençesiyle çok rahatladım.Ama ben çocuk düşünmediğim için yumurta kontrolüne gitmedim henüz.Benim için menapoz sıkıntılarının geçmesi yeterli.Sen çocuk istiyorsun sanırım canım umarım en kısa zamanda kavuşursun.

Bu ay adet olmadan önce doktora gittiğimde foliküller oluştuğunu söyledi.Çocuk düşünmesem de hoşuma gitti doğrusu:))

micra yumurta gördümü doktor yani bende başlıcam o küre hala regl olmadım.farlutal içmeye başladım bu ay bir regl olayım ondan sonra maranki kürüne başlıcam.inş. faydası olur

Canim bilemiyorum. Burada aktar olmadiginidan maalesef bütün otlarida, Cörekotu yagi hapinida eczaneden aliyorum.

Aycan Merhaba... Ben de yumurta yetmezliğine çare arayanlardanım fisfisfis Canım, rica etsem bu çörekotu yağının Almanca adını yazarbilir misin bana ? Kısa süreliğine Almanya'dayım, buradayken ben de alayım diyorum... Bir de Almanca takip ettiğin siteyi de yazabilir misin ?

Doktor önerince agnucastonu İstanbulda aramadık yer bırakmadım, bulamamıştım, burada online sitelerde buldum nihayet ve sipariş ettim. Var mı aranızda bu hapı kullanan :uhm:

Aycan Merhaba... Ben de yumurta yetmezliğine çare arayanlardanım fisfisfis Canım, rica etsem bu çörekotu yağının Almanca adını yazarbilir misin bana ? Kısa süreliğine Almanya'dayım, buradayken ben de alayım diyorum... Bir de Almanca takip ettiğin siteyi de yazabilir misin ?

Doktor önerince agnucastonu ıstanbulda aramadık yer bırakmadım, bulamamıştım, burada online sitelerde buldum nihayet ve sipariş ettim. Var mı aranızda bu hapı kullanan :uhm:

Cörekotuyagi hapi = Schwarzekümmelöl kapseln (Dr. Peter Hartig den almani tavsiye ederim. Sitesi var. Kaliteli ve ucuz)

forum.gofeminin.de
www.babyforum.de

Ben kullandim o hapi Hayit tohumunun hapi o canim

Son düzenleme:
Çok teşekkürler canım, hemen bakayım.. Bu ay tarçın bal çörekotunu yapıyorum, bir dahaki ay da bu hapa başlarım artık :1rolleyes: Herkese bol bol kalitel, yumoşlar diliyorum :CüvCüv::CüvCüv:

Son düzenleme:
Çok teşekkürler canım, hemen bakayım.. Bu ay tarçın bal çörekotunu yapıyorum, bir dahaki ay da bu hapa başlarım artık :1rolleyes: Herkese bol bol kalitel, yumoşlar diliyorum :CüvCüv::CüvCüv:

Aycan sen tüp bebek denemelerini Almanya'da mı yaptırdın ? Ben de Almanya ve Türkiye arasında kararsız kalıp Türkiye'ye karar verdim, halihazırda bir aşılama ve bir tüp negatif sonuçlandı... Forumlarda Avrupa'dan şikayet eden epey kişi okuyup da karar vermiştim.. Almanya'da da sigortam olduğu için aslında böyle bir imkanım da var... Paylaşırsan bu konuda fikrini çok sevinirim :))

Canim hangi sehirdesin,
bak ben burada tedavimden cok memnunum, ha olmadi, Allah vermedi, gecen yaz türkiyede denicem dedim, sahtekar bi doktora denk geldim, türkiyede adamlar tüccar olmus, burada 2 günde bir kan aliyorlar, kandaki hormon durumuna göre ignelerin dozunu ayarliyolar, ben buradaki profesörümden cok memnunum, Prof. Würfel, hem baba gibi, elinden geleni yapiyor cokta basarili, ama benim cocugum olmadi o baska. Dedim ya, onlarin nasil cabaladigini biliyorum, ama Allah kismet etmediyse, doktorum napsin.
Ben tercihimi almanyadan yana kullanirim herzaman, benim gittigim merkeze bir sürü hasta suudi arabistandan da geliyor.
yani, bende bir takim topiklerde okuyorum hanimlar sikayet ediyolar, nedenini anlamis degilim, belki dil problemleri var vede doktorla yeteri kadar iletisim kuramiyorlar, Nedenini bilemiyorum. Senin de Allah yardimcin olsun. FSH sorunun varsa, tedavi puregon vede menogon igneleriyle olur. Bu heryerde böyle, ha sana baska igneler yaziyorlarsa, nedenini sor, sorgula derim ben.
2 günde bir kan vermek, vede ultrasonla bakilmasi cok iyi. Ben burda kendimi emin ellerde hissediyorum, ha burada maliyet yüksek oluyor cünkü ilaclar burada üahali, senin burada ödeyecegin yüzde elli masraf payi, türkiyede tamamnini ödemis gibi oluyorsun. Fiyat farki var anlican, belkide onun yüzünden türkiyeyi tercih ediyolar buradaki vatandaslarimiz bilemiyorum.
Bu arada lütfen vitamin olarak Zink, Selenium kullan, yumurta kalitesini yükseltiyor.

Zor işler bunlar, ilk tüp denemesine çok hızlıca giriştim buradaki yavaşlıktan sonra, FSH a bakılmamıştı bile galiba, Gonal F 450 uygulandı, ultrason ve kana sürekli bakarak devam ettiler burada da, 2 yumurta gelişti, döllendi, biri kaliteliydi ama tutmadı...

Zink ve Selenyum demişsin..Vallahi Aycancığım, ne yiyip içeceğimi şaşırdım artık kafamçokkarıştı Şu anda bir sürü şeyi denerken onu da alsam olur mu acaba bilemedim CADIARZU DHEA, soğan kürü, tarçın-çörekotu, hayır çayı, balık yağı, folik asit şu anda aldıklarım.. ...Agnucaston ve kümmel kapselni de eklersem bir de üstüne selenyum çinko fazla olmayacak mı hepsi CADIARZU Hepsi birden zararlı olmasın, kafam karıştı :uhm: Bir de endometriosis diyeti yapıyorum, hayvansal birşey yemiyorum ...

3 gündür soğan kürünü yapıyorum, yumurtalıklarımda bir hareket, dolgunluk hissi var... Sizde de oldu mu böyle şeyler, kistimi kötü etkilemiyordur inşallah ...

Bu arada alternatif yöntemler sayfanızı okudum, bitkisel yöntemlerinizi destekliyorum canım :1rolleyes: Bu arada bende de endokrinologie sorunu var, hipotiroid... Regl gecikmesi sorunu yazmışsın diğer sayfada, tiroid ayarlanırken olabiliyor regl düzensizlikleri, başta bende de olmuştu, aklında olsun yerimseniben

Çok teşekkürler bilgiler için kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
Zor işler bunlar, insan doğru doktoru bulana dek epeyce yıpranıyor :bbo: Ben Almanya'da 3 yıl düzenli neden olmuyor diye 3 doktor değiştirdim ve sürekli yumurta takibi ile herşeyin normal olduğu söylenip durdu bana ... Endo kist ameliyatı olmuştum diye sürekli kontrol ettirdim burada, ona da hep sorun yok dendi, laparoskopi bile yaptırmıştım burada oysaki... Halbuki daha yeni öğrendim ki küçük kist odakları da varmış, FSH da yüksekmiş kötükedihüso O yüzden çok kızgındım ben Almanya'daki doktorlara, bir de şu terminlerin çok uzak günlere verilmesi beni deli ediyordu, ben tüp bebeğe başladığımda bu 3 yıllık sonuçsuz takip ve termin beklemelerinden o kadar yorgundum ki anlatamam benneyaptımki Türkiye'ye karar vermemde en büyük etken bunlar oldu.. Orada ilk tüp denemesine çok hızlıca giriştim buradaki yavaşlıktan sonra, FSH a bakılmamıştı bile galiba, Gonal F 450 uygulandı, ultrason ve kana sürekli bakarak devam ettiler burada da, 2 yumurta gelişti, döllendi, biri kaliteliydi ama tutmadı...

Şimdi de iki tarafa birden bakıyorum bu şartlarda tabii yine ... Galiba en iyisi 1-2 kez daha İstanbul'da deneyip olmazsa burayı da değerlendirmek...Ne kadar daha deneyeceğimiz belli olmadığı için maliyet de önemli tabii .. Bu arada verdiğin sitelere biraz baktım, iyi fikir verdi, çok teşekkürler canım opuyorumnanaktan

Zink ve Selenyum demişsin..Vallahi Aycancığım, ne yiyip içeceğimi şaşırdım artık kafamçokkarıştı Şu anda bir sürü şeyi denerken onu da alsam olur mu acaba bilemedim CADIARZU DHEA, soğan kürü, tarçın-çörekotu, hayır çayı, balık yağı, folik asit şu anda aldıklarım.. ...Agnucaston ve kümmel kapselni de eklersem bir de üstüne selenyum çinko fazla olmayacak mı hepsi CADIARZU Hepsi birden zararlı olmasın, kafam karıştı :uhm: Bir de endometriosis diyeti yapıyorum, hayvansal birşey yemiyorum ...

3 gündür soğan kürünü yapıyorum, yumurtalıklarımda bir hareket, dolgunluk hissi var... Sizde de oldu mu böyle şeyler, kistimi kötü etkilemiyordur inşallah ...

Bu arada alternatif yöntemler sayfanızı okudum, bitkisel yöntemlerinizi destekliyorum canım :1rolleyes: Bu arada bende de endokrinologie sorunu var, hipotiroid... Regl gecikmesi sorunu yazmışsın diğer sayfada, tiroid ayarlanırken olabiliyor regl düzensizlikleri, başta bende de olmuştu, aklında olsun yerimseniben

Çok teşekkürler bilgiler için kaydirigubbakcemile5

Selam Elacim,
bak bu dediklerinin hepsini hepimiz kullaniyoruz, kaliteli yumurta icin zink sart, valla günde ictigim haplari saysam sana sasarsin. Sogan kürü 2-3 ay yapman lazim, kistini tamamen yok ediyo. Dilerim tüp filan olmadan kendiliginden hamile kalirsin.

Çok teşekkürler Aycancığım a.s İkinci tüp için önümüzdeki hafta gideceğim görüşmelere bakalım artık hayırlısı.... Ben de hepinizden tez zamanda sürpriz müjdeli havberler bekliyorum a.s Umut hep var değil mi zemuszemus

Çok teşekkürler Aycancığım a.s İkinci tüp için önümüzdeki hafta gideceğim görüşmelere bakalım artık hayırlısı.... Ben de hepinizden tez zamanda sürpriz müjdeli havberler bekliyorum a.s Umut hep var değil mi zemuszemus
hangi merkezde yaptiracaksin tedavini ???

micra yumurta gördümü doktor yani bende başlıcam o küre hala regl olmadım.farlutal içmeye başladım bu ay bir regl olayım ondan sonra maranki kürüne başlıcam.inş. faydası olur

Olur canım merak etme sen bir an önce başla ve doğru olarak yap faydasını göreceksin.

Foliküller zaten yumurtlama başladığını gösteriyormuş canım.Bu ay düzenli yapmadığım halde gene tam zamanında regl oldum.Sen ne durumdasın kanama oldumu?

başladım maranki kürüne hala regl olmadım 15 nisandan beri ilaç içtim farlutal geçen hafta hala olmadım.şimdi başladım marnaki kürüne inş. olurum canım

X