Menopoz Erken Menopoz ve Bitkisel Tedavi

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

mikra

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2010
142
1
Bitkisel tedavi ile menapoz sıkıntılarını atlatan arkadaşlar bu başlıkta toplanalım.

Ben Marankinin Bitkisel kürü ile pek çok sorunumu yendim.Bu şekilde sıkıntılarından kurtulanlar oldumu acaba?

Mıcra canım kÜrÜ aÇıklayıcı yazabılırmısın nasıl yaptıĞını.bende baŞlamak ıstıyorum ÖnÜmÜzdekı ay o kÜre.bu ayda regl olursan yazar mısın

Semoşcum bu kürde adaçayı,civan perçemi,çoban çantası ve aslan pençesi kullanılıyor.1.gün adaçayı çoban çantası,2.gün adaçayı civan perçemi 3.gün ise adaçayı aslan pençesi demleyip içiyorsunuz. Demlikte kaynatmayın,ben süzgeçli fincanda 10 dakika demleyerek içtim. Geçen ay regl oldum bu ay henüz 3 hafta oldu,tekrar olunca yazıcam.Semoş sen bu küre başladınmı?

Pardon cnm gelecek ay başlıycam yazmışsın.Sen normalde regl oluyormusun?Sıcak basmaları fala oluyormu?

ben hazirana kadar ömer coşkunun kürlerini bitirmek istiyorum iyice emin olmak için geçen ay regl oldum bu kürlerle.ama bu ay daha bişey yok.bakalım tekrar regl olursam demekki bu kürler bana etki ediyor derim yok etmezde hazirandan sonlarına doğru marankinin kürünü denemek istiyorum o yüzden sana sordum.

ben normalde ateş basması o kadar yaşamıyorum.ama regl olamıyorum fsh 60 larde benimde.
geçen ay 24 mm çatlamayan ve kistleşen folikülüm vardı. bu ay hala bir folükül yok.
en son 15 nisan da regl oldum 3-4 gün içinde olmam lazım.ama adet belirtiside yok. o yüzden hazirana kadar beklicem bakalım gelişme olmazsa marankirinin kürüne başlarım diye düşünüyorum.

kürleride karıştırmak istemiyorum çünkü
ben hergün soğan suyu hayıt suyu aslanpençesi hapı hayıt macunu civanperçemli karışık bitki çayı içiyorum ömer coşkunun kürleri bunlar canım geçen ay işe yaradı.bakalım belkü bu ay geç adet olurum bekliyorum inş. allah emeklerimizi boşa çıkarmaz
micracım sende regl olursan haber ver bende veririm gelişmeleri hep yazalım burdan olurmu canım

Benim de fsh ım 80 lerde.Umarım faydasını görürsün canım.Ama hayıtı internetten araştır istersen.Sadece hormonları düzenlediğini biliyorum , östrojeni de düşürüyormuş.Bir de östrojenin kaçlarda senin?Benim çok düşüktü ama şimdi normale giriyor.

o zaman e2 de normal değerlerde değil.Adaçayı östrojen yüklüyor vücuda,dolayısıyla da foliküller oluşuyor.

Mıkracım senın ozaman e2 normal deĞerdeyse folÜkÜlde oluŞmuŞtur fsh da dÜŞmÜŞtÜr
doĞrumu gıttınmı hıÇ yumurta takıbıne canım.
Bende barı akŞamları adaÇayı ıÇeyım otururken

Henüz gitmedim ama gidicm gelecek ay,şimdilik küre devam ediyorum.3 ay regl olup öyle gidiyim diyorum.1 hafta adaçayı kullan aradaki farkı göreceksin canım.Bi de semoş sen kaç yaşındasın?

adaçayı içeyim o zaman ben nasıl yapıcam adaçayını canım.akşamları otururken içerim
bitkisini alayım değilmi ve nasıl yapayım ostrojenim artar değilmi

Bitki alarak yap canım,taze olmasına özen göster.Diğer bitkiler de taze oldun mutlaka.Yaşın çok genç kısa zamanda yenersin bu durumu merak etme.

Bu arada tekrar regl oluyorum kahverengi lekelenmeler ve rahim ağrıları başladı,göğüslerim de 10 gündür ağrıyordu zaten.

micra cım bu soruyu sordummu bilmiyorum hatırlayamadım.bişey soracaktım sana ya bu marankinin kürünü sen ne zaman içiyorsun sabah aç karnına mı yoksa yemeklerden sonramı farkediyormu aç veya tok canım.
ikinci sefer mi regl oluyorsun bu kürle şu anda canım.çok iyi o zaman maşallah canım.
inş. devamı da gelir canım.

inş. dediğin gibi bende yenerim
acaba hemen bu küre başlasammı
birde ömer coşkunun kürünü yapıyorum
2 kür beraber yapmış olucam çünkü

bu kür için 500 gr su kullanılıyor 500 gr kaç su bardağı oluyor.

500 gr suyu kaynatıcam önce değilmi micracım
ondan sonra adaçayı ve aslanpençesini 2 bitkiyi beraber koyayım ocağın altını kapatıp demlenmesini bekleyim ılıyınca süzüp içeyim öylemi.aç veya tok sabah veya akşam farketmiyor sanırım değilmi

sen nasıl yapıyorsun sabah veya akşammı içiyon

micracım sence bende hemen başlayımmı bu küre ömer coşkunun kürleriyle beraber.diğer kürlerimide bırakmak istemiyorum çünkü

micracım nasıl kanaman yoğun oluyormu normal şekilde yoksa sadece lekelenme tarzındamı

Kanamam başladı gayet düzgün gidiyor.Aynen genç kızlığımdaki gibi oluyorum maşallah diyim.10 gün önce falan da göğüslerim ağrımaya başladı ve bu sefer rahimin,yumurtalıkların falan çalıştığını hissettim .Ben ce 2 kürü bir arada yapma ,öbürünü sonlandırdıktan sonra başla semoşcum.Marankinin kürünü ben aç veya tok karnına diye içmiyorum ne zaman müsaitsem içiyorum,tadına da alıştım.Zaten adaçayı çok şifalı bir bitki.Adaçayını hergün başka bir bitkiyle beraber içiyorsun ama sakın kaynatma.Sıcak suyu fincana koy,üzerine süzgeç ve bitkileri koy.Kaynar su bitkilerin üstünü geçene kadar koy.Üzerini de kapat.Sonra süzgeçi fincanın üzerinden al ve iç.1.gün adaçayı-çoban çantası,2.gün adaçayı-civan perçemi,3.gün adaçayı-aslan pençesi şeklinde içeceksin.Sonra gene başa dönüp dönüşümlü olarak içeceksin.Zaten adam o gün tv de söyledi bunu yapı da faydasını görmeyen yokmuş.Bu kürü 24 gün yap sonra 4 gün ara veriyorsun ve tekrar başlıyorsun.

Bende alayım o zaman süzgeçli fincanım yok ondan alayım.ben şu anda ömer coşkunun kürünü yapıyorum.haziran sonunda başlarım marankinin kürüne.ama adaçayı içiyorum.suyu kaynatıyorum önce.sonra o kaynamış suyun içine adçayını koyup bekletiyorum ağzını kapatıp.ılıyınca süzüp içiyorum.ama dediğin gibi rahmimde ağrılar başladı.sırf adaçayı içmekle ddüşün.demekki marankinin kürüne başlasam oda hemen etkisini gösterir.senin dediğin gibi bu ömer beyin kürünün bitmesini beklicem ama.sonra maranki kürüne başlıcm.ama adçayını içiyorum öyle boş vaktimde zararı olmaz zaten.süzgeçli fincanı nerden bulabilirim.alırken ne dicem.takım halindemi satılıyor bu fincan.fiyatı ne kadar oluyor canım

X