Makarnalar Ton Balıklı Kremalı Fettucini

undomiel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
1.379
4
İnanılmaz lezzetli yapımı bir o kadar kolay muhteşem bir makarna tarifi..

Soğanların rendelenmesi
sarımsakların rendelenmesi
Ton balığının yağının süzülmesi

1 paket fettucini makarna
1 kutu ton balığı
1 kutu yemek için krema
2 adet küçük boy soğan
3-4 diş sarımsak
20 cl beyaz şarap
Zeytinyağı
Tuz - Karabiber

Makarnayı arzu ettiğiniz yumuşaklıkta pişirirken mümkünse wok tavada soğanları 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ile pembeleşinceye kadar kavuruyoruz.
Soğanların rengi döndükten sonra üzerine sarımsakları koyup 2 dk kadar pişiriyoruz.
Bu pişirme işlemi tamamlandıktan sonra bir kutu kremamızı pişan soğan ve sarımsağın üzerine döküp kremayı arada karıştırarak pişiriyoruz.
Kremamız göz göz olunca içine yağı süzülmüş ton balıklarını koyuyoruz.
Ton balıklarını ilave ettikten sonra 20 cl beyaz şarabımızı tavamıza koyuyoruz.
Bütün bu işlemler bittikten sonra pişan makarnalarımızı sosumuzun üzerine döküp wok tavada biraz karıştırıp servis tabağımıza alıyoruz.

** Uyarı sos makarnanın üzerine değil makarna sosun üzerine dökülecek..

** Tavsiye; bu yemeğin yanında güzelce soğutulmuş beyaz şarap mükemmel eşlik ediyor..

Afiyet olsun :KK66:

Süper bir tarife benziyor ama bir sorum var , kırmızı desen tamam da her zaman beyaz şarap bulunmuyor evde , alternatifi var mıdır.?

Süper bir tarife benziyor ama bir sorum var , kırmızı desen tamam da her zaman beyaz şarap bulunmuyor evde , alternatifi var mıdır.?

sevgili gecekusu ben hiç kırmızı şarap ile denemedim hep beyaz kullandım yaparken ama sen tarifte ufak bi oynama yapıp değiştirebilrisin belki o da güzel olur.. neticede kırmızı şarap'ın rengi de değişiklik katabilir yemeğe yerimseniben

X