bitmeyen hikaye

başına geleceklerden habersiz çantasını kaptıgı gibi salaş bi şekilde üst baş darmadagın düşmüştü yola lanet olası beleiye otobüsü gelmek nedir bilmiyordu sanki hreşey onun evden kaçtıgını hissetmiş gibi engel olmaya çalışıyordu .etrafına bakınıyodu sürekli sanki takip edildigini zannediyordu onu süzen bir çift göz arıyodu etrafda olmadıgını görünce ferahlıyodu minik yüregi.derken bacaklarında bi ıslaklık hissetti eyvah oda neydi öyle dha önce hiç başına gelmemiştiki nerden bilsin dogum böyle başlıyor..ne yapacaktı şimdi eve dönse olmazdı o zulüm yuvasına tekrar dönemezdi..
gerisini getirin kıslarr

çaresizce ağaçlık yoldan ilerlemeye başladı. korku panik tamamen kaplamıştı güçsüz çelimsiz bedenini...
ilerden gelen bir aracın farlarını gördü
yanlız kaçmalımı yoksa farların aydınlığına yürümelimiydi bilememenin verdiği kararsızlıkla kalakaldı olduğu yerde
durmamalıydı
durmanın zamanı değildi şimdi
bebeği,
o masum minik meleğini düşünmeli onu kurtarmalıydı
cesurca yürüdü farlara doğru
cesareti yaramıştı
gelen yabancıydı kaçtıkları değil

Son düzenleme:
hemen el uzatıp durumunu anlatmaya calısırken acı içinde kıvranıyordu ve allah rızası için ne olur bana yardım edin dedi.genc adam zavvalı kadının haline acımıs olacakki hemen kadını kollarını omuzlarına dayadı ve arabasına bindirdi kadını teselli etmeye calısıyordu bilir bilmez son hızla arabasını kullanıp içinden allahım ya ölürse basıma kalırsa ben ne yaparım diye düsünmeden edemiyordu en yakın hastaneye getirip durumu izah ettikten sonra tamda hastaneen cıkacaktıki cıkmadan kadını son kez görüp cesaret vermek istedi bu arada kadını hemşireler doğuma hazırlmaş sedyede götürülerken kaıdnı gördü adam yanına geldi o ana öle bir simsek caktıki adamın yüreginde sanki kendi karısıymıs gibi acıdı bu defa bu kadına allah kurtarsın benden bu kadar dedi.ve cıktı hastaneden arabasını calıstırıp gidecektiki birden ayakaları geri geri gitmeye basladı... devam kızlar

adam hayatında daha önce görmediği bu kadına inanılmaz bir merak duyuyordu nasıl böyle güzel ve genç bir kadın bir başına bırakılmıştı,yollarda doğumunu mu bekliyordu kim onları böyle çaresiz bırakmıştı kafasında bu düşüncelerle kendisini doğumhanenin önünde buldu şimdi tek merak ettiği bebek kız mı yoksa erkek mi olacaktı?

saatler sonra sedyenin üzerindeydi kollarında taşıdığı o güçsüz beden. yanlız artık bir değil iki kişiydiler
çarşafa sarılmış küçücük ellerini hayata verdiği mücadeleyi yansıtırcasına yumruk yapmış avaz avaz ağlayan minicik bir beden daha vardı kadının bedeninin yanında
gözleri doldu adamın. kazada kaybettiği hamile karısı geldi aklına. adam anılarının içinde kaybolmuşken hemşirenin sesi yankılanıyordu koridorda
-beyfendi oğlunuz oldu.......
hadi getirin devamını

Son düzenleme:
gözleri doldu birden.. sanki içinde patlamak üzere olan bir volkan vardı...yanıyordu kalbi .. ciğerleri... silinmiyordu geçmişteki o acı beyninden.. kollarındaki yanık izlerine baktı. yılların gücü yetmemişti ne bu izleri kapatmaya ne de o kapkara günü unutmaya..

minik bebeğin ağlama sesiyle tekrar irkildi.. hemşireye döndü ve dediki;

hayır.. benim değil....

kizlar bir okuyayim yazicam ben de ama hikayenin butunlugu acisindan mumkun oldugunda bir oncekini alintilamaya calisalim ki aralarda bolukluk olmasin. mesela simdi benim mesajim gircek:kedi:
hem de farkli kisiler devam ettirdigi icin bir onceki kisinin senaryosunun da ne oldugu onemli. siz bilirsiniz yine de...

doncem ben yinea.s.

kucağındaydı bebeği, minicik bedeni kollarındaydı güvendeydi. ama ya kendi....kendide güvendemiydi?
beş kuruş parası yoktu. hastaneden çıkarken ne yapacaktı? ya ismini ailesini sorarsalar ne yapacaktı?!
evden kaçtığınıda anlamışlardı muhakkak. hastanelerede bakarlardı kesin. kaçmalıydı, bebeğinide alıp hastaneden hemen kaçmalıydı.
güçsüzce doğruldu yatağından üzerini giyinmeye başladı. bebeği hala çarşafa sarılı duruyodu. nasılda herşeyden bihaber masumca uyuyordu. adı bile yoktu yavrusunun. tam bebeğini kucağına alacakken kapı açıldı
hadi gelsin devamı bakalım :)

yardımsever genc gelmişti onu ziyarete her ne kadar insanı vazifem diye kendini kandıra kandıra hastanede bulsada asıl düsüncesi kadındı o bebegi kadar masum ve güzel kadındı.genc kadın onu görünce sasırdı aynı zamanda utandı biraz sanki cocugu bırakacagını adam biliyormus gibi hissetti genc adam allah bagıslasın demeye geldim ama hediye almadım beraber bakarız diye düsündüm dedi.bu arad hemsire geldi ve taburcusunuz dedi ama nasıl olur ben bukaar masrafın altından kalkamamki ödendi hanfendi dedi hemsire kadın genc adama baktı adamsa kadına öyle bir elekrirk aktıki aralarında yeni bir askın basladıgının resmiydi sanki o bakıslar bereber adamın gayrımenkule aldıgı evien gittiler adam buna hiç bir sey sorma buruda yasa simdilik dedi zaten kendisinin bir evi vardı rahat ol daha sıkma kendini dedi ve kadını istrahata bıraktı kadın sessiz ve masumca gülemsedi onu ugurlarken düsünmeye basladı hemen allahım ne yapıyorum caresizlikmi bunu bana yaptıran yoksa bitiyormu yasadıgım bu kabus dolu seneler derken o masum oğlu aglamay basladı öle aranıyorduki küçücük agzını saga sola cevirim meme demedigi kalıyordu bi.aldı yavrusunu kucagına emziriken öle huzur düyourduki onu bir an bile hastanede bırakcagını düsündüğü için tövbe etti içnden ve oğlunun adını ömer koymaya karar verdi h.z ömer gibi cengaver korkusuz cesur ve dürüst olsun hayatta hep lider olsun deye dua etti ...bir kac gün sonra adam ziyaret geldi kadın kapıyı actı ki bebek nasıl ağlamaya basladı buyrun lütfen ömer aglıyoda geceyim hemen dedi adam sasırdı bebek erkekmiş adı bile konulmus
ve sevindi söle düsünde iyice kendini toplamaya baslamıs ki isim bile koymus yavrusuna adını bile bilmediğim bu güzel bayan............................ DEVAMI SıZDE

elleri ter içinde kalmıştı adamın. ne diyeceğini nereden başlayacağını bilemiyordu. çok düşünmüştü kadından ayrıldığından beri düşünüyordu! doğrumuydu bu yaptığı. onu almış getirmiş ve kendi elleriyle evine yerleştirmişti. kadını tanımıyordu bile. dolandırıcı hırsız hatta bir katil bile olabilirdi. ama hayır! olamazdı! o kadar masum, o kadar çaresiz görünüyordu ki! kim olsa aynı şeyi yapar küçük bir masum ve çaresiz bir kadını gecenin o karanlığında biçare dışarda bırakmazdı. korkuyordu kadın belliydi, yavru bir kedi gibi korkuyla bakıyordu etrafa, öyle bir sarılışı vardıki bebeğine insanın içi acıyordu
verdiği kararı uygulayacaktı adam, acele etmeyecekti, önce kadının güvenini kazanacak sonra neler olduğunu öğrenecekti.kadına doğru ilerleyerek elindeki poşetleri uzattı:
-bunlar lazım olur sanırım
genç kadın alıp almamakta kararsız poşetlere bakakaldı. genç adam:
-bebek için bir kaç parça giysi var burda, çarşafta daha ne kadar kalacak ömer?
ayrıca bez mama süt , senin çinde birkaç parça temiz çamaşır aldım. ne lazım bir bebeğe bilemediğim için sadece bunlar var ama ne lazımsa bana çekinmeden söyleyebilirsin
genç kadın şaşkınlıkla adama bakıyordu ve sonunda:
-teşekkürederim, zaten yeteri kadar dert oldum başınıza
ben . ben size bunları ödeyemem
-böyle birşey istemedimki zaten sizden
-olmaz kabul edemem üzgünüm, yarın sabaha kadar kalmama izin verirseniz benim için büyük incelik yapmış olursunuz
diyerek ağlayan bebeğine yöneldi kadın. aslında nasılda ihtiyacı vardı adamın sunduklarına ama gururu müsaade etmiyordu işte. adam ardından geldi:
-tamam karşılığını öde o zamam
kaskatı kesildi kadın ve birden adama dönüp bakakaldı adam:
-evet duydun beni, öde karşılığını. yeni aldım bu evi ve bakıp çevirecek birine ihtiyacım var, bu kişi neden sen olmayasın, her ikimizin sorunuda çözülür böylece, hadi en baştan başlayıp tanışalım ve sende iş teklifimi kabul et , der ve elini sıkması için genç kadına uzatır:
-ben murat
genç kadın çekingen tereddütlü uzatır incecik elini:
-bende .........
hadi kızlar devam :))))))))

seyy seyyy bende eslem dedi ve susuu kaldı kadın murat bey gayet sakınliğini koruyarak ben bolkona cıkayım bi sigara içeyim sende bebegini doyur dedi.eslemin kafası o kadar karıstıki acaba mecburuiyetten güvenip evine geldiği bu adamdamı ona acılar cektirecek bir pacavra gibi atacaktı kapıya.bu defa güclü olmaya karar verdi ve biraz zaruretin birazda istediği için muratı tanımaya karar verdi balkondan gelen adam genc kadının gülen yüzünü görünce yüregi serinledi biraz ver bakalım su adamı kucagıma demek ömer koydun adını adıyla yasar insallah dedi aman basına dikkat dedi eslem hanım ne kadar güzel bir kokuymus bu bebek kokusu böle dedi ve birden gözleri doldu muratın genc kadın murat bey ne oldu bilmeden sizi kırıdmmı hayır hayır dedi adam sadece ölen bebgim aklımam geldi kokusunu bile alamadan ölen bebegim o an anladıki kadın bu adamın onlara ihtiyacı var ve daha sıcak davranmaya karar verdi ...........devamı sizde

ve başından geçenleri oldugu gibi anlatmaya kara verdi..ne eksik ne fazlar bir bir anlatacaktı herşeyi ne yaşadıysa söyliyecekti..çünkü anlamıştı murattan başka onlara sahip olacak kimseleri yoktu .ne minik ömerin nede kendinin bu dünyada tutunacak tek bir dalları kalmamıştı..
kucagında uyuyan ömeri yerine yatırdı ve muratın yanına oturdu ..usul ,mahcup ve bezgin bir ses tonuyla başladı anlatamaya..
daha 11 yaşındayken göç etmişlerdi mardinden istanbula ..5 kardeşin en küçügüydü eslem ..yokluk fakirlik kalabalık aile evini geçindirmeye çalışan zavallı bir baba hayatın ve çocuklarının bütün yükünü omuzlamış anne ve haylaz bi işe yaramayan iki tanede abisi vardı ..akşama kadar orda burda gezer akşam oluncada eve gelip kavga çıkartan iki tane abisi vardı eslemin ..babası söz geçiremiyordu ogulllarına annesi desen zaten garibanın tekiydi küçük yerden taşınıp büyük şehre ayak uydurmaya çalışıyordu agbileri ama bunuda beceremiyorlardı..

herşey babalarının ölüp abilerinin onu para karşılığında o iğrenç ihtiyarla evlendirmek istemesiyle başlamıştı. 17 yaşındaydı henüz 6 yıldır istanbul'da yaşamalarına rağmen hiç biryeri bilmiyor kimseyi tanımıyordu. yardım isteyeceği kimsesi yoktu eslemin. nihayetinde kaçamamış abilerinin ön gördüğü 50 yaşındaki adamla imam nikahıyla evlendirilmişti. kocası olacak o pis adam resmi nikahı eslem 18ine basarbasmaz yapacaktı.
evlendikleri gün zorla esleme sahip olmuş eslemi hamile bırakmıştı. eslem onu kendinden uzak tutmak için bir daha kendisine dokunursa intihar edeceğini söylemişti. adamda bebeğe esleme birsey olur korkusuyla birdahada yaklaşamamış, ona sahip olamadığı için delirip her fırsatta tartaklamış en ağır hakaretleri yapıp türlü eziyetler yapmıştı genç ve güzel karısına.
tüm hamileliği boyunca katlandı herşeye. 18ine girmesine 3 gün kala resmi nikah işlemleri için nüfus cüzdanını istemişti kocası olacak o cani. olamazdı, onun malı olmayacaktı.
ertesi gün vereceğini söyleyip o gece kaçmıştı evden. kocası abileri muhakkak onu arıyorlardı. bulduklarında yaşamasına izin vermeyeceklerdi.

X