lütfen yardım..bebeğim çok huysuz=((

sunways

Allah var gam yok...!
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
5.048
39
...bebeğimden dert yanmak değil bu ne olur anlayıp önerilerinizi söyleyin çünkü gerçekten çok çaresizim..oğlum beni emerek uyurdu, şimdi emzirmek neredeyse ımkansız..ek gıdayada yenı yenı başlıyorum, bebegım 5 bucuk aylık,ama son 1 aydır ozelliklede son 1 haftadır artık dayanma gücüm kalmadı.Sabah erken uyanması,gece sık uyanması hepsıne eywallah ama gündüz okadar mızmızki uyku saatlerı geldıgınde sureklı aglıyor emerek uyuyan cocuk gıttı emmıyor kulagı agrıyordu bı ara belkı geçmedı bılmıyorum ,dr gıdecegız,ama yınede boyleydı hala boyle uzun suredır..ne olur yardım kendı kendıne uyumayıda ogretemedım koyunca yatagına öyle aglıyorkı bu sefer hıc susmuyor artık basım zonkluyor ne olur ne olur yardım:gitme:

Son düzenleme:
canım müzik falan dinletsen biraz .dönencesi varsa aç yatağında bu onu sakinleştirebilir.gecede ışıklı bişeler yine müzik falan iyi gelir bence birde iyi geceler çayı içir gündüz 50 ml gecede 50 ml bir dene bakalım

iyi geceler cayını aldım içmedi:sinifsinif:dönencesı war evet bı sure sakınleşiyor ama uykusu gelmişse asla..dişmi çıkartıyo anlamıyorum elımı elıne alıp hemen agzına goturuyor,salyalar ıkı aydır zaten çeşme gıbı.ama emerek uyumayı neden terk ettı neden memede aglıyo.allahım kımın cocuguna yaramaz dedım kıme ne dedım ne olur affet ne olur yalwarıyorum benımde oglum bıslerden keyıf alsın
bazen ondan mutlusu yok ama %55 hep mızmız

ogluma jimnastık yaptırıyorum,dısarı cıkarıp gezdırıyorum..ama ıkı dakıka ewde odaya bırakıp bıseler yemek ıcın mutfaga gıdınce hemen mızıklanıyo eger bakmazsamda aglıyo.tek basımayım esım yanımda degıl yardım edecek kımsede yok olsa bıle benden baskasında dahada cok aglıyo

yaknız benmiyim evladı uğruna uyumayan diyordum çok stresli olan anne olmaktan kurtulmak istiyorum

oto koltuğun varsa ona koy, tv de yumurcak aç belki ilgisini çeker.oto koltuğuyla yanında dursun seni izlesin belki sakinleşir.ben sallamaya alıştırmadım.bebeğim 5 aylık olacak haftaya, 4,5 sayılır, odasını ayırdım, koyuyorum yatağına uyuyor kendisi.tabii arada ağlıyor, ama ben gidip hemen kendimi belli etmiyorum.çok ağlarsa giderim.yoksa bakarım çaktırmadan.gece emer uyanmadan.ama ben hep böyle alıştırdım.
alşıtıramadığım tek nokta ses olayı.çıt sesine uyanır.çok ses varsa etrafta dışarıda , arada bir sallarım çok kısa o kadar.odasını ayırmamın nedeni de sese uyanması. allah yardımcımız olsun.çocuk büyütmke zor iş.ek gıdalara 6 ay da geçilmesi gerekmiyor mu.ben geçmedim mesela.

yalnız degılsın uyumuyorum
ama gunduz kı huysuzluklar benı zıwanadan cıakrıyor

oto koltuğun varsa ona koy, tv de yumurcak aç belki ilgisini çeker.oto koltuğuyla yanında dursun seni izlesin belki sakinleşir.ben sallamaya alıştırmadım.bebeğim 5 aylık olacak haftaya, 4,5 sayılır, odasını ayırdım, koyuyorum yatağına uyuyor kendisi.tabii arada ağlıyor, ama ben gidip hemen kendimi belli etmiyorum.çok ağlarsa giderim.yoksa bakarım çaktırmadan.gece emer uyanmadan.ama ben hep böyle alıştırdım.
alşıtıramadığım tek nokta ses olayı.çıt sesine uyanır.çok ses varsa etrafta dışarıda , arada bir sallarım çok kısa o kadar.odasını ayırmamın nedeni de sese uyanması. allah yardımcımız olsun.çocuk büyütmke zor iş.ek gıdalara 6 ay da geçilmesi gerekmiyor mu.ben geçmedim mesela.

canım oto koltuguna koyuyorum hep..ellı tane maymunlukla ıs yapıyorum
bı o kurtarıyo 20 dk benı
ondan sonra hadııııı
ıgaaaa bıgaaa uuuuu aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
kendı kendıne uyumasını ıstıyorum bende sallamadım ama kendı besıgınde salladı kayın waldem ona alıştımı ne yaaaabilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

gece buda emer uyur şükür ordan yırtıyoz ama bazen saat bası uyanır gecesıne kurban olurum bu uşagın ama gunduz aglıyorum sınırdenohaoldumsmile

ne zaman hayatımıza düzen gelecek 2 ay oldu ne kuaför ne alışveriş nede kendim için bişey yaptığım yok

anladım canım ya. napalım annelik bu sanırım :) benim de uyanır arada gece. ama olcak o kadar . beşiğini salla çaktırmadan.arada sallamadan uyusun ama dene .

benim hikayem zorlu başladı bebeğim prematüre doğru 1 kilo 390 gr dı sadece bakmaya kıyamadım ellemeye hiç cesaret edemedim anne oldum ama bebeğim benden ayrı 1 ay küvezde yattı heran bir sorun çıkacak diye bekledik eşimle sezeryanlı halimle hergün gittim küvezin başına hiç bişey yapamadan geri dönmek o kadar ağırdıki şimdi yeni doğan bebek kadar olu 2 kilo 900 gr doğalı 70 gün oldu ben stresten ne yaptığımı bilemez oldum

ahh canım ya çok zor bilirim benim de zor oldu doğumum. allah yardımcımız olsun

anladım canım ya. napalım annelik bu sanırım :) benim de uyanır arada gece. ama olcak o kadar . beşiğini salla çaktırmadan.arada sallamadan uyusun ama dene .
azcık sallayıp bırakıyom uyuyo
ama herzaman yemıyosempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
gecesıne kurban dıyom ya gunduz ne olur bı seylerden keyıf al be kuzum
tw seyrettırmıyom aslıda oda eskıden cok bakardo artık bakmıyo cızgı fılm denıycem amaolumunekankayizsmile

benim hikayem zorlu başladı bebeğim prematüre doğru 1 kilo 390 gr dı sadece bakmaya kıyamadım ellemeye hiç cesaret edemedim anne oldum ama bebeğim benden ayrı 1 ay küvezde yattı heran bir sorun çıkacak diye bekledik eşimle sezeryanlı halimle hergün gittim küvezin başına hiç bişey yapamadan geri dönmek o kadar ağırdıki şimdi yeni doğan bebek kadar olu 2 kilo 900 gr doğalı 70 gün oldu ben stresten ne yaptığımı bilemez oldum
canım ya o daha zor ama emın ol duzelecek bak bunu ben dıyorumlaelaelaelaelae
ne zaman hayatımıza düzen gelecek 2 ay oldu ne kuaför ne alışveriş nede kendim için bişey yaptığım yok
ben 6 aydır hep kosturmaca herseyım yarım yoruldummmmafoldumben

we neden emmeyı bırakıyo...nedennnnn
ek bıse yemeden nası duruyo 3 saat
doyuyo demekkı tamam ama goguslerım sısıyo:sinifsinif:
bu ay kılosuna bakıcam we doktora dıcem cok huysuz
ne olur destek olun

merhaba canım bebeklerin belli bi dönemi var.. maaalesef bazı bebekler huysuz oluyo..çocuğun birden bire değişip sakin halinden bu hale döndüysü..bi rahatsızlığı vardır muhakak.idrar yolu enfeksiyonu olabilir, eli kulağına gidiyosa kulağı ağrıyabilir..dr.a gitmende fayda var canım..sağlıkla büyüt bebeğini inşallah canım.

evet herşey zor başladı zor devam ediyor bide ben sağlık çalışanıyım ama kendi bebeğime faydam ollmuyor galiba kötü anneyim diyorum

canım zaten o aydaki bebeklet, 3 saat durur ki.3 saatte bir emerler genelde.doktor bana 4-5te bir dedi ama ben kıyamıyom.3 saatte bir emziriyorum

X