Off yine süt düğümlenmesi

iLkNuRRRR

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2009
213
0
oğlumun 4. ayına 1 hafta var. ve ben bu zamana kadar 3 kere süt düğümlenmesi yaşadım.. bu sabah kalktım yine aynı sıcak su kompres bi şekilde yine halledicem ama bilmke istediğim şey; neden bu kadar sık oluyor. yani kimine soruyorum çocuğu 1 yaşına gelmiş duymamış bile ne olduğunu bilmiyor. çok beklettin deseniz hayır 9 da yatıyor oğlum 1 de kalkıyor emiyo r sonra 5 de kalkıyor emiyor. yani hergün bu şekilde. fazla beklmesinden falan olamaz. çünkü ben hergün bu şekilde emziriyorum . ne oluyor en fazla geceliğim ıslanıyor çok beklemişse.y

ben bu durumu neden bu kadar sık yaşıyorum o göğsümde bi problemmi var acaba
ayrıca yarım saatir uğraşıyorum daha açılmadı yaa

arkadasim benim oglum 1 bucuk ayik ve ben bu zamana kadar 4 kere süt dügümlemesi yasadim,
benim oglumun agzi tenmbell emmiyor dogru düzgün süt pompasi ile icirdim ama beni cok kötü tutyordu,
40 derece ates ile titreme bas dönmesi halsizlik yavruma bakamiyor afedersin tuvaleet bile gidemiyordum,
kadin doktorum sütümü kesmemi önerdi cünkü cocuk cok tembel, ve benim gögüsöerim sisdiler davul gibi yaniyorum sütyen bile takamiyordum, simdi kesdim cocugumu malesef ama böylesi daha iyi oldu cünkü ben yavrumla ilgilenemiyor kendimde yatakdan kalkamiyordum,
sütüm peynir gibi olmusdu kokuyordu malesef

geceleri sanırım daha sık oluor herhalde çünkü gündüz 4 sa çok fazla bi zaman ben gündüz süt bulamıorum içirecek gece bazen bi öğün atladığında benimde göğsüm şiişior ama tekrar kalkıp içince boşalıor haliyle akması daha ii ıslansın gece kaç kere kalkıoz üst deiştirmeye ya da bi havlu koy hem üşütmezsin sütünü de böylece

Benim kızım iki buçuk aylık ve bu 3. mastitim. Makineyle sağmama rağmen oluyor. Bünye meselesi sanırım. Ama felaket oluyor insan. Artık anlıyorum kendimi ve dr un verdiği ilaçları kullanıyorum. En kötüsü de ateş 40 dereceyi buluyo.

bende çok yaşadım canım.ama kesinlikleeee sıcak değil SOĞUK KOMPRESS yapıcaksın..bak nası iyi gelicek...ben öyle kurtuldum.anneannemden anneme kalmış oda bana yaptı çok iyi geliyordu..şimdi siz sıcak gevşetir diyonuzdur ama kesinlikle tam tersi soğuk.dikkatealın lütfen görüceksiniz...ayrıca ondan sonra gögüs ucundan tutup hafif sallayın.10dk sonra bişeyiniz kalmaz

ben de sütünü sağmanı öneririm. iyi bir süt sağma makinesi temin edersen daha iyi boşaltırsın göğsünü. göğüs tıkanıklığı için sıcak su birebir. belki garipsersiniz ama ben sıcak su dolu derin kap aracılığıyla sağdım göğsümü, ancak bu şekilde açıldı. bir de hafifçe masaj yaptır göğsüne, çok rahatlatıyor. inanın genel cerraha kadar gittim, çare bulamadım... sağarak ve masajla rahatladım.

benim bebeğim de 1,5 aylık ve 2 defa yaşadım. 40 derece ateşle kocam vücuduma soğuk havluları bastıkça bas bas bağırıyordum. ben göğüslerimi sağıyorum artık. çünkü bebek emerken bir çekmede fışkırıyor ve yavrum emmek istemiyor bağırıyor. tirleyle boşaltıyorum biraz sonra emziriyorum. bence bebeklerin tembel olmasının yanında göğsün yapısıyla ilgili bir şey göğüs ucundaki delikler biraz geniş olsa süt kendiliğinden akacak ama benim o göğsüm hiç akmıyor. bir de mastit olduktan sonra geçse bile damarlarım öyle acıyor ki sanki ezilmiş gibi çok zor çokk...

hiç duymadım ne zormuş anne olmak hergün yeni bişey öğreniyorum 9 aylık bir oğlum var ilk günden itibaren emziriyorum ilk aylar benimde tansiyon düşüklüklerim sıtma krizlerim oluyodu göğüs uçlarımdan elektrik veriyolarmış gibi hissedişyodum kendimi doktorum sütümüğn yaptıgını söylemişi sık sık emzirdim ve emzirme sonrası pompa ile sağdım aynı şeydenmi bahsediyoruz acaba süt düğümlenmesi derken süt gelmiyomu benimki şakır şakır akıyodu

lahana arkadaşlar bana çok ii gelmişti şimdi bulabilirmisiniz bilmiyorum ama ben ibrahim saraçoğlundan duymuştum lahana kompleksi sıcak olarak yapınca süt akıveriyo

merhaba benim kızımda 14 aylık, emiyor , ama 2 gün önce mastit oldum,tek göğsüm acayip şiti kızardı, bezeler oluştu, doktora koştum mastit dedi.. doktor antibiyotik verdi.. sadece kızarıklığı geçti, yumru gibi bezeler ve acısı hala duruyor, sizin de öyle miydi? geçmezse apse olursa genel cerrahiye yönlendiririm operasyon dedi korkuyorum, fikirlerinizi bekliyorum:18:

kızım 16 aylık.kaçkere mastit olduğumu hatırlamıyorum bile. 25 30 kez olmumuşumdur belki.çok kötü bişey.

Mastit olan arkadaslar sut durumunuz nasil? Ben iki kez mastit oldum ondan sonra sutum azaldi sanki, mastit sutu cok olanda olur diyorlar ama anlamadim

hala mastit devam ediyor ve benim de sütüm azaldı.. yaaa hala geçmedi, zonkluyor, korkuyorum nasıl geçecek???
25-30 kez olmayı düşünemiyorum bile.. emzirmek güzel ama mastit zor bişey... yumrular hala duruyor, antibiyotiğim de bitmek üzere... :KK53::KK43:

Süt düğümlenmesini sık sık yaşıyorsanız sutyen takmanızı tavsiye ETMİYORUM çünki birazda tıkanmasının sebebi o göğüsleri toparlayarak sütün akmasını engelleyip olduğu yerde birikip tıkanmasına sebebiyet veriyor göğüslerinizi sürekli sağıp sarkık bırakın biraz kıyafetlerini kirlenebilir ama çok rahatlıyacağınıza garanti veririm... Dar kıyafetlerde giymemenizde fayda var oğlum 2 aylık ve emmiyor bu şekilde rahat la ya biliyorum...

Benim kizim 8 aylık ve bugüne kadar kaç kere gogsum tikandi sayısını unuttum 4 kere dr a gittim ve antibiyotik verdiler sık sık sagdim sıcak kompres yaptım ve geçti ancak 15 gün evvel başlayan tıkanmayi hala geçiremedim. Antibiyotik kullandım sagdim sıcak suda masaj yaptım. Ama nafile. Sut once ip gibi geldi basincla bunlari cikardim. once surekli tikanan bir göğüste başladı ardından diğer göğsümde tikandi diğeri şimdilik iyi gibi sadece ucu acıyor ama diğeri hala acilmadi sanki Kum gibi oldu süt. Tam açtım diyorum bi bakıyorum yine aciyo bu seferki çok değişik ne yapacağımı sastım. O gogsumun ucundaki gözenekler de iyice kapandı gibi sadece 1 2 tanesinden iyi süt geliyor diğer gözenekler tıkalı. Artık sinirlerim bozuldu ben emzirmeyi bu kadar isterken böyle olması canımı çok sikiyor

Benim kizim 8 aylık ve bugüne kadar kaç kere gogsum tikandi sayısını unuttum 4 kere dr a gittim ve antibiyotik verdiler sık sık sagdim sıcak kompres yaptım ve geçti ancak 15 gün evvel başlayan tıkanmayi hala geçiremedim. Antibiyotik kullandım sagdim sıcak suda masaj yaptım. Ama nafile. Sut once ip gibi geldi basincla bunlari cikardim. once surekli tikanan bir göğüste başladı ardından diğer göğsümde tikandi diğeri şimdilik iyi gibi sadece ucu acıyor ama diğeri hala acilmadi sanki Kum gibi oldu süt. Tam açtım diyorum bi bakıyorum yine aciyo bu seferki çok değişik ne yapacağımı sastım. O gogsumun ucundaki gözenekler de iyice kapandı gibi sadece 1 2 tanesinden iyi süt geliyor diğer gözenekler tıkalı. Artık sinirlerim bozuldu ben emzirmeyi bu kadar isterken böyle olması canımı çok sikiyor
Lesitin içmeyi deneyebilirsiniz..Benim sütümde azdı sürekli düğüm oluyor ve iyice kesildi artık 43 günlüğüz keşke en azından 4 ay emzirebilseydim :KK43: ..En azından günde 1 tane alırsanız rahatlatı gnc ve solgar ın var

Lesitin içmeyi deneyebilirsiniz..Benim sütümde azdı sürekli düğüm oluyor ve iyice kesildi artık 43 günlüğüz keşke en azından 4 ay emzirebilseydim :KK43: ..En azından günde 1 tane alırsanız rahatlatı gnc ve solgar ın var
Teşekkür ederim cnm cevabın için. Arastircam cnm lesitin hiç duymamistim inş. Cnm sen de ben de emzirmeye devam edebiliriz. Ben çok ugrastim. Önce süt olsun diye. Uğraşlarım sonuç verdi çok şükür süt oldu. 3 aydan sonra bu göğüs tikanmalari başladı bu sefer. Bugün biraz iyi gibiyim soğan duydum gece göğsüme soğanı ikiye bölüp koydum nasıl zonkladi gogsum anlatamam. Şimdi rahat gibiyim. Ama tekrarlamayacagi garanti değil tabi.

X