Çocuk Hastalıkları Bebeğinin poposunda çatlak yani fissür olan varmı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
oturma banyosu yapıyorduk ama sanki banyosunda biraz üşüttük. gazı iyice arttı, tuvaletide yeşil renk oldu sancılarımız artınca ve de şimdi aşıları oldugu için ara verdik. Aktardan yara iyileştirici bitkiler aldım bakalım onlar çabuk iyileştirecek mi

benimde bebeğimde aynı sorun vardı ben kendim farkettim poposunda gerçi kabız filan olmadı hiç. şimdi 1.5 aylık ben 10 günlükken farkettim .hemen çocuk cerrahiye götrdüm. doktor anestol krem verdi birde oturma banyosu verdi .ikisinide yapmadımsempatiksalakcinni.çünkü oturma banyosundan korktum üşütürüm diye .anestolde uyuşturuyor evet kolay yaptırıyor ama aynı zamanda çatlağa koyuluyor acıtıyor .nerden biliyorum aynı sorun bendede vardı ve denedim benim canımı yaktı valla.sonra dayımın oğlundada vardı aynı sorun o geldi aklıma. sordum hep oluyo bebeklerde geçiyo endişelenme dediler .bende endişelenmedim geçti.

canım ankarada olduğuna göre bi öneride bulunayım(bende ankaralıyımda)gazi üni.hastanesinin orda bi eczane varmış .orda bi kaç kremi karıştırıp bi merham hazırlıyorlarmış .oda diğer dayımın eşine çok iyi gelmişti ondada çatlak vardıda.onada gazi üniversitesindeki doktoru hazırlatmıştı genel ceraah orda doçent mi ne.bende çatlak oluşunca ondan hazırlatalım dedik. ama doktor emzirenlere olmuyor dedi bilmiyorum bebeklerede oluyor mu acaba?

kantaron yağı aldım aktardan yara iyileştirici etkisi varmış. Bbeklerde de kullanılabliyor sanırım internette tarattım pişikler için bebeklerdeki karın agrısı için diyodu ve çatlaklara iyi geliyormuş bakalım iyileştirecek mi

bizimkinin ağrısı öyle böyle degil gazıda var kolik poposunun agrısından gazını yapamıyo gaz iyice bagırsaklarında sancı yapıyo, artık birikince çıkıyo sanırım bu seferde çıkarken canı yanıyo aglıyo, popomuz iyileşse gazını rahat çıkaracagına gaz sancısı olmayacagına inanıyorum

arkadaşlar uygulamış oldugum bitkisel karışım sanırım işe yarıyor.bepanthaneden 3 haftada bir iyileşme görememişken bundan bir haftada fayda gördüm.

kullanacak olanlara tarif edeyim

önce aktardan alınacaklar
*kantaron bitkisi, adaçayı bitkisi,papatya bitkisi
*kantaron yağı
*benim aktarın çatlaklar için kendi karışımı

kantaronu adaçayını ve papatyayı 3 su bardağı kaynar suya atıp bi 30saniye suda ıslatıp sonra kapağını kapatıp demlenmeye bırakın soguyunca süzüp bi ped şişeye koyun bunu her alt silmede kullanacağız.

bebeğin altını açıp temizliğini yaptıktan sonra hazırladımız solüsyonu pamukla poposuna sürün, sonra küçük bir pamuğu kantaron yağına bandırıp poposuna sürün en sonda çatlak kremini sürüp kapatın.
bizde işe yaradı

X