Çocuk Hastalıkları Bebeğinin poposunda çatlak yani fissür olan varmı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

hiram06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
897
1
Kızlar benim bebişim 4.5 aylık düzeltilmiş 2 aylık ama 2 aydır kabız kendi yapmıyor fitil veriyorum yapmadığımız şey kalmadı en sonunda doktora gittik çatlak varmış sıcak suya oturtuyoruz krem sürüyoruz ama hala aynı böle bi durum yaşayan varmı

canım benim oğluşumda da çatlak oluştu kabızlıktan biz bepanten plus la düzelttik dr una danış istersen

2 aylık kızımda oldu.doktoru krem verdi.1 hafta sürdük.ve baticonlu suya oturttuk.şimdi ağlamadan yapıyor çok şükür

cnm ne kadar sürede iyileşti 1 haftamı ben 15 gündür oturtuyorum bi işe yaramadı henüz

benim oğlıumdada vardı,doktorumuz 2 tane krem verdi
1: anestol pomad diye bir krem günde 4 defa kullandım
2: bactroban krem; bunuda bir sabah birde akşam günde 2 kez kullandık
çok şükür 1 haftada düzeldi şimdi kakasını yapsa bile haberim olmuyor ancak kokunca anlıyorum
yani hiç zorlanmadan yapıyor

cnm ne kadar sürede iyileşti 1 haftamı ben 15 gündür oturtuyorum bi işe yaramadı henüz

sanırım kremler daha iyi geliyor..çok ağlıyordu yaparken..1 hafta düzenli kullandık kremini suyu sevmediğinden çok oturtamadım..1 haftada geçti çok şükür ama hala bepantene kullanmaya devam ediyorum..pişik falan olmasın diye

gecmıs olsun.
kızımda makat darlıgı var. ıkınırken poposunda catlaklar olmustu. anestol ve bactroban krem kullandım. gectı cok sukur. ama hala gunde 1-2 kez anestol surmeye devam edıyorum ta kı darlık problemımız duzelene dek.
yaklasık 1 ay surdu catlakların tam olarak ıyılesmesı.

Biz bebeğim 1 aylıkken poposunda çatlak olduğunu öğrendik. Anestol pomad ve bepanten verdi doktor. Ama anestol pomad daha da kötü yaptığı için bıraktık. Hergün oturma banyosu yaptırmamızı söyledi doktor. 3.5 aylık olana kadar nerdeyse hergün hatta günde 2 defa oturma banyosu yaptırdık. Günde 2 defa çok zor oluyordu genelde 1 defa ancak yaptırabiliyorduk. Kış günü hele daha da zor oldu. Altını her açtığımda da bepanten sürdüm. 3.5 aylıkken geçmiş dedi doktor bir tanıdık. Hergün oturma banyosu çok zor oluyor ama havalar artık iyileşti yaptırılabilir.

bepanteni günde kaç verdi kızlar dr size birde plus olanımı kullanıyorsunuz siz benim kızımınki geçmedi

Altını her açtığımda sürüyordum ben. Günde 6-7 kez kakasını yapıyordu. Bepanten melhem olanı kullanacaksın. Pişiği de önlüyor sanırım. Allah acil şifalar versin.

benimde bebeğim şuan 1,5 aylık. 15 günlük oldugundan beri ıkınarak tuvaletini yapıyordu, ıkınırken tuvaletini yaparken ağlıyor ortalığı yıkıyordu bebeğim.kaç kez doktora götürdüm gece yarısı ağlamasından dolayı acile bile gittik ,hep gaz dediler kolik dediler, damlalar bitkisel otlar neler denedik. hep başından beri bebeğimin başka bir sıkıntısı oldugunu hissediyordum, onun için özel doktora özel polikliniğe de götürdüm hepsi kolik deyince sanırım ben anne olarak fazla elhamlıyım diye düşündüm. En son yine dedim acaba makatta darlık olabilir mi diye düşünerek yine doktora götürdüm bu kez çocuk cerrahisine gidince 2 tane yırtık oldugunu ögrendik. Nasıl yırtık oldugunu aklım almıyor bile doğdugu günden beri bepanthane merhem kullanıyorum pişik için hem de tam poposunun oraya parmak ucuyla krem bırakıyordum bol bol. 1,5 aylık bebeğim ama şimdiden 10-15 tüp kremi bitirmiştik bile. Bebeğimin uykusu bile yok uykusunda bile inliyo yavrucum. doktor anestol pomad kullan dedi günde iki kez, fazlası zararlıymış ama 2 kez yetmiyor yavruma etkisi sanırım kısa sürüyor. siz hangi ilaçları nasıl kullandınız, bebeğime çok üzülüyorum.

bir de bu kremleri poposunun içine mi uyguluyorsunuz dışından mı sürüyorsunuz. internette bir yerde kulak çubuğu ile içine sürün diyo ama çatlak varken kızımın poposunu nasıl zorlayım.

bir de bu kremleri poposunun içine mi uyguluyorsunuz dışından mı sürüyorsunuz. internette bir yerde kulak çubuğu ile içine sürün diyo ama çatlak varken kızımın poposunu nasıl zorlayım.

Biz de aynı sorunları yaşamıştık ama sadece çatlak değilmiş sorunumuz. Anne sütündeki süt şekerini sindiremiyormuş aynı zamanda. Ondan kızarıp bozarıyolar. Bizim de 2 tane çatlak vardı. 3.5 aylıkken felan iyileşti. Hergün oturma banyosu yaptırdık. Sonrasında bepanten melhem sürdük. Altını her açtığımda da sürdük. Anestol pomad yaktı bizim bebeği daha kötü yaptı onu kullanamadık. Elinizle sürün içine doğru hafifçe. Kulak çubuğu felan kullanmayın bence. Oturma banyosunu da 5-10 dk yapmak yeterli imiş. Tedaviyi asıl o yapıyormuş. Günde 2 defa yapın demişti doktor ama biz kış olduğu için 1 kere ancak yaptırabildik. İnşallah biran önce iyileşir bebeğiniz.

bebeğinizin poposunda çatlak varken hiç fitil yapan oldu mu ve yaptıysanız nasıl uyguladınız?

bebeğinizin poposunda çatlak varken hiç fitil yapan oldu mu ve yaptıysanız nasıl uyguladınız?

Poposunda çatlak var dediğimizde doktorlar tamam o zaman kullanmayın fitili diyorlardı. Fitil zararlı sanırım çatlağa. Hem çocuğun da canı yanabilir. Çünkü çok kaka yaptıklarında da çatlağa zararlı oluyor. Biz hiç fitil kullanmadık o yüzden.

bugün yine doktora gittik, bebegim sabah feryat figan uyandı, hemen altını açtım anestol pomad sürdüm ancak 1 saatte aglaması durdu. bugünkü doktorda gliserinli fitil verdi boşaltmasına yardım eder, makatı genişletir diye ama çok zor durumda kalmadıkça kullanmayı düşünmüyorum. Biz fitil yaptıkça nasıl kapansın o çatlak. Doktorlarından hiç biri birbirine tutmuyor.

birde o fitiller sanki bebege çok kalın gibi, normal çatlagı olmayan b1,5 aylık bebege o kalınlıkta verilebilir mi? yoksa yaparken eritip inceltiyormusunuz

hala iyileşmedi çatlağımız hala ağlayarak gaz çıkartıp tuvaletini yapıyoruz. Nasıl çabuk iyileşir bu arkadaşlar?

X