özel hastanelerde hamilelikte yapılan test ücretleri

Canım ben de GOP hastenesine gidiyorum. Benim o tahliller için de ( 7 tane tahlildi) 252 TL istediler. Ben de orda yaptırmadım.Bilge hastanesinde yaptırdım.Oraya 120 TL verdim.Ben de 11+ 2 haftalık hamileyim zemuszemus
Hastaneyi çok beğeniyorum, güzel, temiz; ama oldukça pahalı CADIARZU

aa buarada hamilelik süremiz aynı biliyomusun yazışalım senle belki görüşürüz. g.o.paşada:ecrin_bebek:

aa buarada hamilelik süremiz aynı biliyomusun yazışalım senle belki görüşürüz. g.o.paşada:ecrin_bebek:

Canım, benim doktorum Kezban Hanım. Ben de ondan çok memnunum, hastane pahalı ; ama olsun.Çok temiz, temiz olması da önemli zaten :lepi:
Ben de artık, 12+1 oldum. Ne güzel beraber gidiyoruz hamilelikte opuyorumnanaktan
Görüşürüz canım :gitme:

Ben ılk muayenemı şişli hospitaliumda yaptırdım,18 tl verdım. Kan sayımı yaptılar 57 tl verdık. Gecen hafta ıkılı testımı doktorumun tavsıyesı uzerıne fındıkzade megamar adlı bır yerde yaptırdım 100 tl verdık.Daha kızamık hepatıt tam ıdrar tam kan testlerım var pof :)

bende özele gıdıyorum... ikili teste 25tl verdım... muayene ıcınse 25 lıra verıyorum...

kızlar benim muayene ücretim 45 lira ilkj zamanlar 15de birdi şimdi aya döndü ilk testler için 190lira verdim tam irar ve kan sayımıydı 2li teste 180 3lü teste 90lira verdim ayrıntılı ultasona girmedim daha ama fiyat aldım 190liraymış şeker yüklemesi ise 60 liraymış sdahada bi sürü tahlilimiz varmış benim gittiğim hastanede fiyatlar uçmuş durumda size göre neden anlamadım

Özel hastaneler A,B,C ... şeklinde kategorilere ayrıldı,bazı özel hastane fiyatlarına ssk %70 e kadar katılım payı alabilirsiniz diye talimat vermiş,benim hastanem uygulamadığı için diğerlerine göre daha uygun..

Benim gittiğim özel hastanede muayene 12 tl . ıkili test 40 tl. Ayrıntılı (dopler) ultrason 100 tl . Kan tahlillerini falan devlette yaptırıyorum. :)))

hazıran ayında ilişkiinin 24.saatinde ertesi günü hapı kullandım.ertesi günü 2 gün kanamam oldu.temmuz ayında adetımın gecikti.ilişkiye gırdığım tam 1 ay olurken ıdrar testı yaptım negatif cıktı......yıne 2 gun kanamam oldu.....agustos ayında ıse yıne 2 gun kanamam oldu...ve kahverengı sıyah akıntım olddu..ne yapıcagımı bılemedım.bu kanamalar adet mı yoksa haamılemıyım..lutfen tecrubesı olanlar ıcımı ferahlatsınnnn

burda yorumlari okuyunca goruyorumki, en pahalı hastane bizim :KK43: ozel, muayene parasi 150 tl, ikili test için 300 odedik!!!!!! :KK43:

ben medical park a gidiyorum kızlar muayene ücreti 40 tl, 2li test 50 tl, 3lü test 25 tl, ayrıntılı ultrason ve şeker yüklemesi için ücret ödemedim. Rahatsızlandığımda kan ve idrar testleri yapıldı onlar için de ücret ödemedik.

Hamilelikte Yapılan Testler
Anne adayları hamilelik süresince gerek bebek sağlığı gerekse de kendi sağlıkları için bir dizi teste tabi tutulmaktadırlar. Sizler için bu testleri ve temel özelliklerini derledik.
Bu yazımızdan önce Hamilelikte Beslenme adlı yazıızıda okumanızı tavsiye ediyorum.
Hamilelikteki İlk Muayene
- Bu muayenede gebelik testi yapılır ve testin pozitif çıkması durumunda hamileliğin iç veya dış olduğunu anlamak amacıyla anne adayı ultrasonografiye sokulur.
- Anne adaylarının vücut ağırlıkları ve kan basınçları her muayene döneminde ölçülerek kaydedilir.
- İdrar tahlili, tam kan sayımı, kan grubu tahlili, sarılık belirtileri ve tiroid fonksiyonları gibi testlerde ilk muayene esnasında yapılmaktadır.
Birinci Trimester Tarama Testi ( 11-14. Hafta arası )
- Kromozomal bozuklukların tespiti için yapılmaktadır. Down sendromu ve trizomi 18 gibi problemlerin ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır.
- Ultrasonografi incelemesi ile fetüsün ilk görüntüleri elde edilir. Bunun yanında kalp atışları, kemik görüntüsü de ilk bu muayenede ortaya çıkarılabilir.
- Anne kanındaki hormonların dengeli olup olmadığı ölçülür.
Üçlü Test ( 16- 20. Hafta arası )
- Kromozomal bozukluklar ve omurga sinir dokusu incelenir.
- Genel olarak bir tarama testidir ve ileri tetkik gerektiren hamileleri belirlemek amaçlıdır.
Daha detaylı bilgi akışı için

Son düzenleyen: Moderatör:
ben medical park a gidiyorum kızlar muayene ücreti 40 tl, 2li test 50 tl, 3lü test 25 tl, ayrıntılı ultrason ve şeker yüklemesi için ücret ödemedim. Rahatsızlandığımda kan ve idrar testleri yapıldı onlar için de ücret ödemedik.

merhaba ben de medical tokata gidiyorum doğumla ilgili sana bir kaç soru sordum mesaj atıp ancak sana ulamadı mesaj kutun doluymuş sanırım bir bakabilir misin acaba mesajlarına :)

Muayene ücretim 35 TL, gebeliğin ilk haftalarında yapılan idrar ve bir sünü kan testi 30 TL, ikili test 5 TL, üçlü teste gerek görmemişti doktorum, ayrıntılı ultrason için de devlet hastanesine yönlendirmişti. Şeker testi için ücret var mı bilmiyorum, daha zamanımız gelmedi :)

Muayene ücreti konusunda çok abartmamak lazım ama bazı hastaneler cidden kantarın topuzunu kaçırmış.

X