Doktor takibine başlayıp, Hamileliğin yolunu gözleyenler

hoşbuldum hayatım... offf netten bakıorumda pek iyi şeyler yazmıo hayatım tsh yüksekliğiyle ilgili, ilaç tedavisi falan dio, bbekte zeka geriliği dio :KK43: pazartesi gidelim bakalım bu endokrinoloji uzmanı ne diyecek, sorunsuz bi hamilelik geçirmek istiyorum bende artık ranacım yaaa:KK43: sürekli bi sorun olmasına çok üzülüyorum, bebeğime bişi olcak die çok korkuyorum:18:

canım benım gecıreceksın hıc merak etme bır de doktorun dedıgı yere gıt bakalım orda ne dıyecekler hemen kotulere yorma yıldızcım allahın ıznıyle bebısın saglıklı olarak dunyaya gelecek kuzum uzme tatlı canını tamam mı prensesde ıcerde sıkılmasın :KK34:

canım benım gecıreceksın hıc merak etme bır de doktorun dedıgı yere gıt bakalım orda ne dıyecekler hemen kotulere yorma yıldızcım allahın ıznıyle bebısın saglıklı olarak dunyaya gelecek kuzum uzme tatlı canını tamam mı prensesde ıcerde sıkılmasın :KK34:

tamam bitanem, takmamaya çalışıcam pzt ye kadar :KK31: sen çok geçe kalmışsın, bittimi denetiminiz?

tamam bitanem, takmamaya çalışıcam pzt ye kadar :KK31: sen çok geçe kalmışsın, bittimi denetiminiz?

yok canım bıtmedı bıtecegede benzemıyor bu gıdısle :KK37:
hala calısıyorum bır yandan da benımkını beklıyorum bılıyorsun hafta sonu almaya gıttı
aslında suprız yapacaktım sıze ekren gelseydı rahım fılmını cekılmeye gıdecektım ama olmadı hala yoldalar gelemedıler neyse artık brı sonrakı ayacektırecegım bu ay da boyle gecsın bakalım :KK34:

yok canım bıtmedı bıtecegede benzemıyor bu gıdısle :KK37:
hala calısıyorum bır yandan da benımkını beklıyorum bılıyorsun hafta sonu almaya gıttı
aslında suprız yapacaktım sıze ekren gelseydı rahım fılmını cekılmeye gıdecektım ama olmadı hala yoldalar gelemedıler neyse artık brı sonrakı ayacektırecegım bu ay da boyle gecsın bakalım :KK34:

hadi ya bitmedi demek hayatım :KK37: demek eşin hala gelmedi, rahim filmide ertesi aya kaldı, olsun herşeyde vardır bir hayır kuzum :KK34:
ranacım eşim, modem aldı onu kurcakmış, interneti kesecem die seslenio içerden :KK51: ben kaçıom şimdilik geldiğimde burda olursa devam ederiz, öpüyorum hayatım :KK54:

hadi ya bitmedi demek hayatım :KK37: demek eşin hala gelmedi, rahim filmide ertesi aya kaldı, olsun herşeyde vardır bir hayır kuzum :KK34:
ranacım eşim, modem aldı onu kurcakmış, interneti kesecem die seslenio içerden :KK51: ben kaçıom şimdilik geldiğimde burda olursa devam ederiz, öpüyorum hayatım :KK54:

tamam canım gorusuruz:KK54:

kızlar ben cıkıyorum anca saat kac oldu yaa oluyorum yorgunluktan hepınızı optum pazartesı gorusmek uzere :79:

yıldızcım ne güzel kalp atışını duymuşsun.hemen üzülme canım en kötüyü düşünme pozitif düşün.inşallah bişey çıkmaz.Allah dermansız dert vermesin.inşallah sorun olmadan bebeğini kucağına alırsın.tahlillerin yapılsıın bakalım.
ben yazdıklarınızı görmedim mutfak camlarımı sildim sadece.kış boyu silmemiştim ya çok pisti.diğerlerini yapmadım.hala gelen giden yok.bugün benim kociş yine rüyasında kızımızı görmüş.ama büyümüş baya.:KK52:

günaydın kızlar yıldızcım dün gitmişsin doktora maşallah bak meleğinin kalp atışlarını duymuşsun nasılda hızlı dimi bebeklerin kalbi çok hızlı atarmış bende duyuncaçok şaşımıştım ama normalmiş
içerde kurumuş kan mı gözüktü canım demek onuda atabilirmiş vucudun doktorun bir sıkıntı görmemiş onda tekrardan lekelenmen olur diye seni uyarmış pazarteside endokrinolojiye gidicen demek kafana takma hayatım tsh düzenleyici ilaçlar var hamileliktede kullanılan vardır elbet hemen konturol altına alınır en azından vaktinde öğrenildi canını sıkıp miniğini üzme
ama benimde aklıma takıldı ben hamileyken tsh testi yaptırmamışımki testlerime baktım yok ama aralık ayında hamilelik için engel varmı diye testlerimi yaptırmıştım orda tsh 1.37ydi bi kaç ay sonra değişmemiştir heralde dimi

ranacım demek eşin erken gelseydi rahim filmini çekilip bize süpriz yapacaktın ama olmadı neyse kısmet değilmiş önümüzdeki ay inşlgerk kmaz ama kalırsada yaptırıp gelirsin

narcım süslenip gezmelere mi gittin sen umarım iyi vakit geçirmişsindir
asyacım eşini rüyası hayra çıksın bu rüyalar vesilesiye getireceksiniz siz meleğinizi bana söylemesi daha gelmemiş kırmızıların pazartesi test yapacaksın demi
kızlar ben hiö size söylemedim 2haftadır fean benim gözlerim kıpkırmızı gözbebeğime doğru bekledim biraz yorgunluktan bahardan felan diye düşünüyordum baktık geçecek gibi değil yarın sabah doktora
gidicem bakalım ne diyecek

evet esincim pazartesi yaparım belki test yada çarşambayı falan beklerim.hep yapıyodum negatif görünce morali bozuluyo insanın.eğer varsa belirginleşsin iyice.çarşamba yaparım heralde.şimdilik hala yok gelen giden.ama adet olacakmışım gibi karnım kasıklarımda ağrı var.hamile oldunuzu öğrendiğinizde sizdede bu his varmıydı.3 gün geçti benim adet.ama işte bazen gecikmeler olduğundan ihtimal vermiyorum gelecek diye bekliyorum.
demek gözlerin kızardı ihmal etme canım git bakalım yarın ne diyecek doktor.
hafta sonu kimsecikler yok topikte.bizde sabah kocişle mesire alanı var oraya gittik yürüyüş yaptık biraz.şimdi eve geldik.kociş balkon saksılarının topraklarını temizliyo.bende bi topiğe bakayım dedim.birazdan yine çıkacaz.ciciler bakacam kendime bulabilirsem.öptüm hepinizi.hava pek bir sıcak burda.:82:

selam güzeller, sabahtan hastaneye gittik yine, yarın dr a giderken son tsh testlerini götürmemiz gerek ondan sabah kalkıp hastaneye test yaptırmaya gittik, tabi aç karnına gidince çıkıncada bi güzel kahvaltı yaptık dışarda:KK76: sonrada havanın güzelliğiyle accık gezdik, daha evin yolunu yeni bulduk :KK1:

yıldızcım ne güzel kalp atışını duymuşsun.hemen üzülme canım en kötüyü düşünme pozitif düşün.inşallah bişey çıkmaz.Allah dermansız dert vermesin.inşallah sorun olmadan bebeğini kucağına alırsın.tahlillerin yapılsıın bakalım.
ben yazdıklarınızı görmedim mutfak camlarımı sildim sadece.kış boyu silmemiştim ya çok pisti.diğerlerini yapmadım.hala gelen giden yok.bugün benim kociş yine rüyasında kızımızı görmüş.ama büyümüş baya.:KK52:

şükürler olsun duyduk asyacım, geçenkinden daha farklıydı bu sefer.. inş tsh ile ilgili kötü şeyler çıkmaz hayatım, direk zekasıyla ilgili sorun yaratır diyince çok korktuk :26: inş bi sorun çıkmaz, tek dileğimiz bu:KK31: sende mutfak camlarını silmişin kuzum, ayy inş eşinin rüyası hayırlara çıkar bitanem, şu gecikme bebişne vesile olur :KK16:

günaydın kızlar yıldızcım dün gitmişsin doktora maşallah bak meleğinin kalp atışlarını duymuşsun nasılda hızlı dimi bebeklerin kalbi çok hızlı atarmış bende duyuncaçok şaşımıştım ama normalmiş
içerde kurumuş kan mı gözüktü canım demek onuda atabilirmiş vucudun doktorun bir sıkıntı görmemiş onda tekrardan lekelenmen olur diye seni uyarmış pazarteside endokrinolojiye gidicen demek kafana takma hayatım tsh düzenleyici ilaçlar var hamileliktede kullanılan vardır elbet hemen konturol altına alınır en azından vaktinde öğrenildi canını sıkıp miniğini üzme
ama benimde aklıma takıldı ben hamileyken tsh testi yaptırmamışımki testlerime baktım yok ama aralık ayında hamilelik için engel varmı diye testlerimi yaptırmıştım orda tsh 1.37ydi bi kaç ay sonra değişmemiştir heralde dimi

evet esincim gerçekten kalbi çok hızlı atıyo, çok şaşırdık bizde :KK53: şükürki bu sefer tam olarak kalp atışını dıyduk.. :KK16: içerde biraz kurumuş kan varmış, onu atacakmışım dışarı hayatım, yarında gidicez bakalım endokrinolojiye, inş bişi çıkmaz miniğimizde :26: aslında sende yaptır istersen tatlım, çünkü ben de geçen ay yaptırmıştım 1.88 çıkmıştı bu ay 5.32 çıktı. birden değer artmış yani. istersen dışarda yaptır ihmal etme hayatım, çünkü bebeklerin zekasıyla ilgili ve çok önemliymiş. düşmezse ilaç tedivisi uygulanacakmış.bence bi git sende yaptır kuzum, hatta hamiş bayanlar siz en son ne zaman yaptırdınız, çok geçtiyse bi baktırın Allah korusun bişi çıkmasın..

evet esincim pazartesi yaparım belki test yada çarşambayı falan beklerim.hep yapıyodum negatif görünce morali bozuluyo insanın.eğer varsa belirginleşsin iyice.çarşamba yaparım heralde.şimdilik hala yok gelen giden.ama adet olacakmışım gibi karnım kasıklarımda ağrı var.hamile oldunuzu öğrendiğinizde sizdede bu his varmıydı.3 gün geçti benim adet.ama işte bazen gecikmeler olduğundan ihtimal vermiyorum gelecek diye bekliyorum.
hafta sonu kimsecikler yok topikte.bizde sabah kocişle mesire alanı var oraya gittik yürüyüş yaptık biraz.şimdi eve geldik.kociş balkon saksılarının topraklarını temizliyo.bende bi topiğe bakayım dedim.birazdan yine çıkacaz.ciciler bakacam kendime bulabilirsem.öptüm hepinizi.hava pek bir sıcak burda.:82:

sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman yap hayatım. benim zaman zaman hala karnım ağrıyo, adet olacakmışım gibi, eğer hamilelik varsa da normal bi belirti zaten hayatım :KK34:
ohh gezmelere gidicekmişin, ciciler almaya... hadi iyi eğlenceler size canımcım :79:

sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman yap hayatım. benim zaman zaman hala karnım ağrıyo, adet olacakmışım gibi, eğer hamilelik varsa da normal bi belirti zaten hayatım :KK34:
ohh gezmelere gidicekmişin, ciciler almaya... hadi iyi eğlenceler size canımcım :79:

yeni geldik bizde çok yorulmuşum ama eli boş geldim.bişey beğenemedim.beğendiklerim ya kolu kısa ya boyu kendime uygun bulamadım.hala gelen giden yok:KK53::KK53:

test yaptırdın demek hadi bakalım inşallah bi sorun çıkmaz canım.ben de kaç gündür örgümü öremedim şimdi biraz yapayım bari ilerlesin.:KK6::KK6::KK6::KK6:

canım sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman yaptır hayatm e iyi bizler anlarız seni bu konuda benim normalde adetim hiç geçmezdi ama hamileliğimden önceki hamile kaldığım ayda dahil 3kez gecikme yaşadım ilkinde çok heveslendim 3.gün yaptım testi ikincisinde heveslenmek istemedim ve bekledim tam yapmaya karar verdiğim gecikmenin 5.günü adetim geldi son aydada yine adetim geçikti ve htırlarsanın kızlar test yaptırıp sonuca göre doktora gidicem adetlerim gecikmeye başladı demiştimki gecikmemin 6gününde testte çift çizgiyi görmüştüm şükürler olsun ayy resmen o gün gözümde canlandı sana anlatacam diye
kendine ciciler bakmışsın amabulamamışsı tam mevsim geçiş zamanı ya zor olur bişe beğenmek
selam güzeller, sabahtan hastaneye gittik yine, yarın dr a giderken son tsh testlerini götürmemiz gerek ondan sabah kalkıp hastaneye test yaptırmaya gittik, tabi aç karnına gidince çıkıncada bi güzel kahvaltı yaptık dışarda:KK76: sonrada havanın güzelliğiyle accık gezdik, daha evin yolunu yeni bulduk :KK1:

şükürler olsun duyduk asyacım, geçenkinden daha farklıydı bu sefer.. inş tsh ile ilgili kötü şeyler çıkmaz hayatım, direk zekasıyla ilgili sorun yaratır diyince çok korktuk :26: inş bi sorun çıkmaz, tek dileğimiz bu:KK31: sende mutfak camlarını silmişin kuzum, ayy inş eşinin rüyası hayırlara çıkar bitanem, şu gecikme bebişne vesile olur :KK16:

ayy canım bende sev,nmiştim testim vr değerde düşük diye ama yinede yaptırayım demiştik eşimle hafta içi peki şimdi ne olacak nerden baksan ben 4aya yaklaştım sayılır hamilelikte inşl yüksek çıkmaz çıkarsa bu durumda ne olurki off allahım ne zor bişeymiş bu ya hiç bittimiyor hergün yeni bişe çıkıyor yarın doktora gidicem gözüm için salıda gnüm var bana geleckler hazırlıklarım olacak mecbur çarşambaya giderim anca ama nasıl dayanacam acaba

evet esincim gerçekten kalbi çok hızlı atıyo, çok şaşırdık bizde :KK53: şükürki bu sefer tam olarak kalp atışını dıyduk.. :KK16: içerde biraz kurumuş kan varmış, onu atacakmışım dışarı hayatım, yarında gidicez bakalım endokrinolojiye, inş bişi çıkmaz miniğimizde :26: aslında sende yaptır istersen tatlım, çünkü ben de geçen ay yaptırmıştım 1.88 çıkmıştı bu ay 5.32 çıktı. birden değer artmış yani. istersen dışarda yaptır ihmal etme hayatım, çünkü bebeklerin zekasıyla ilgili ve çok önemliymiş. düşmezse ilaç tedivisi uygulanacakmış.bence bi git sende yaptır kuzum, hatta hamiş bayanlar siz en son ne zaman yaptırdınız, çok geçtiyse bi baktırın Allah korusun bişi çıkmasın..

herkeslere günaydınlar hayırlı bir hafta olması dileğiyle:79:

yıldızcım bugün doktor günün inşallah güzel haberlerle dönersin bize güzelim hiç sıkma canını olur mu?

adacım hafta sonu gırmedın guzelım gezmelerdemıydn yoksa :KK34:

narcım bir duş alıp gezmelere gideceğim dedin gidiş o gidiş ne yaptın kız izmiri tavaf ettıniz :KK1:

esincimgozun için geçmiş olsun güzelim git bakalım doktoruna ne dıyecek canım sende yaptır bakalım tsh hormonunu canım aklında kalmasın bende yaptırmıstım senın gıbı yumurta takıbıne baslamadan once sımdı hatırlamıyorum degerını eve gıdınce bende bakayım ama yuksek olsaydı soylerdı herhalde doktor demı?

asyacım gelen giden varmı kuzum :44:

halevcim nasılsın nasıl geçti hafta sonun güzelim

nalan,melike,erica artık uğramıyorsunuz nur da rahatsızdı nasıl oldu acaba?

sevdecım senı de ozledık gel artık bu sabah dedım belkı gelır ama yoksun :KK5:

benim hafta sonumu anlatayım bılıyorsunuz cumartesı de 7,30 a kadar ısyerındeydım eve gdıer gıtmez yattım temızlık yapacaktım sozde kaldı hepsı yanı
pazar gunu de erken kalktım kahvaltımızı yaptık temızlıgımı yaptım falan aksama dogru annemlere gıttık ordan koctasa gıttık gezmeye cok kalabalıkdı bırsey alamadan cıktk kaktus alacaktık annemle ama kasa da acayıp sıra vardı beklemeye degmez dedık hafta ıcı gelırız dedık cıktık sonra esımın amcasına gıttık oturduk bıraz sonra evımıze geldık ıste hafta sonum boyle gectı :KK34:

günaydın canlarım hepicinize hayırlı haftalarrr:KK16:

Yıldızcım canını sıkma ilaçla önlemi alınıyor benim bi arkadaşımınki düşüktü o da zeka geriliğine sebep oluyor ama kızı 2 yaşında ve maşallahı var o yüzden iyi düşün iyi olsun çok şükür ki çok fazla değil değerin ve ilaçla da önlemi alınabiliyor umarım iyi haberlerle gelirsin tatlım

Asyacım senin kırmızılar gelememiş daha :nazar: zaten gelmesinde dimi:63: hadi bakalım herşeyin hayırlısını versin Rabbim eşinin rüyasınında hayra çıkarır inşallah

Narcım boşver stres yapma devleti sen mi kurtaracaksın salla gitsin:63:

Ranacım anlattığın çocuklardan çok var bi bilmişler ki offf Allahım hepimize nasip etsin inşallah, hafta sonunda normal geçmiş seninde tatlım

Adacım nasıl oldun umarım biraz daha iyisindir bu arada annen ne durumda hala hastanede mi canım

Esincim tsh değerine baktır yüksek çıkarsa ilaçla tedavisi var sakın dert etme kuzum bu arada gözlerinde kırmızıymış :KK53: bi baktır bakalım umarım önemli bişi değildir canım

bende haftasonun cumartesi vafet eden amcamın 7sinin yemeği vardı oraya gittik ordan çıkınncada eve alışveriş yaptık, pazar günü de eşim çalışıyordu zaten bende 11,30 gibi kalktım kahvaltımı yaptım çamaşır makinasını çalıştırdım o bitene kadar evimi süpürdüm paspasladım, makina bitti çamaşırları astım, tuvaleti yıkadım, buzdolabını sildim güzelce yerleştirdim yemeğim yoktu balığı çıkardım buzluktan eşim geldi çorba yaptık salata yaptık sofrayı kaldırdım kociş börek istiyordu onu yaptım sonra banyoya girdim bonyoyu temizledikten sonrada kendimi temizledim ve yorgunluğum gitti:KK51: yatmadan da bulaşık makinasını çalıştırdım:KK52:

halevcim canım benim ooo seninde hafta sonu temızlıkle gecmıs canım aynen yaaa evı temızledıkten sonra banyoya gırıp kendını de temız hıssedınce oh be dıyor valla cok super oluyor :KK34:

bu arada kocişime vitamin hapını aldıkkkkk Argınmax men's 85tl imiş neyseki %40 indirim varmış ve 65tl ye aldık
Narcım günde 3 tane içilecek diyor ama bunu bianda mı içecek yoksa sabah öğle akşam mı içecek sana sorayım didim ya

günaydın kızlar.bende şimdi uyandım.gözlerimi açtım sabah pazartesi oldu hala gelen giden yok heralde ben hamileyim dedim.en iyisi yarın test yapayım dedim.ayağa bi kalktım birden geldi kırmızılar.5 gün gecikti.hakkımızda hayırlısı yine başka bir bahara kaldı hayallerim.pazartesi günü izmire giderim heralde yada salı gideriz.bakalım ne olacak.yoruldum ama şimdiden.biran önce tanı konsa da tedavi başlasa artık.

X