Doktor takibine başlayıp, Hamileliğin yolunu gözleyenler

GIYMATLIM

Emrine Şükürler Olsun..
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2009
6.417
23
Kendi çabalarıyla hamileliğe ulaşamayıp , doktor takibi altında kontrollere başlayan arkadaşlar....... Neler yaşıyoruz....Birbirimize faydalı olabilmek için deneyimlerimizi paylaşalım..... :KK71:

Arkadaşlarımıza Cenab-ı Allah, ruhen, zihnen ve bedenen sağlıklı hayırlı huzurlu evlat nasib etsin :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: bizde peşlerinden gelelim inşaAllah :KK61:

İlk hamilemiz gultun:KK19:
gultun_____________Yum. iyi düzeyde___________________Yum. takibi__________________Klomen-Folbiol___________________18 Haziran'dı :KK49:

gultun arkadaşımız hamile kalma yolundaki serüvenini şöyle anlatıyor :
biz evliliğimiz bir yılı doldurduğunda başladık korunmamaya zaten doğal korunuoduk.hemen bebek gelecek sanıoduk ama olmadı ben 3.aysonu doktora gittim yumurtalıklarıma baktı ve tertemiz acele etmeyin daha 3 aydır deniosunuz kısa surelide evlisiniz bir yılı deneyipte olmayanlar için tedavi onerioruz deyip yolladı beni.nyese biz yine tahmini yumurtalama gunlerinde denemeye devam ettik ama olmadıkça stres stres.10.ayımda (kistle geçen 2 aymı saymıom)doktora gittim dedim biz sabredemioruz takibe başlayalım dedim eşim sipermiogram verdi sonuç iyi.birde eşime e vitamini verdi +keçiboynuzu pekmezi yedik ikimizde her sabah bir çorba kaşığı.adet olunca çağırdı klomen vredi ve yumurtalar istediğim seviyede gunaşırı çalışın dedi bizde birgun durduk birgun çalıştık ve geceleri yaptık yastık koydum en az yarım saat yastığı tuttum sonra aldım ağrı yapıo çünkü sonra uyudum sabahta duşumu aldım oldu.sigarayı içmesin dedi eşime ama azda olsa içti bırakamadı bide cola cips bunları tuketmeyin dedi bide fındık ceviz yeyin dedi onları yedik.[/B][/COLOR]

2. Hamilemiz Bsbirkin :KK19::KK19:
Bsbirkin____________Yum. rekor seviyede MaşaAllah :)_____Yum. Takibi________________Klomen-Glukofen-F.plus___________ :KK49:
Bsbirkin arkadaşımız hamile kalma yolundaki serüvenini şöyle anlatıyor :
2.5 senelik evliyim 25 yaşındayım 2 sene korunduk 6 aydır korunmuyorduk doğum kontrol hapı kullanmadım.çocuk düşünmeye başladığımız ilk ay doktora gittik genel bi muayene olmak için rahim ve yumurtalıkların iyi dedi pko görüntüsü var ama önemli değildedi hormon testleri yapılsı iyi çıktı değerleri eşimede sperm testi yapıldı onunkide gayet iyi çıktı 6 ay deneyin olmazsa gelin dedi dr.bende bi dahaki aysoğan kürü yaptım bir ay da bekledim baktım olmuyo dayanamadım başka bi dra gittim pkolu olduğumu söyledim ama o dr pko denemez multikistik dedi bikaç ufak kist var saadece dedi oay ilaçsız takip yaptı ymurtam 15 mm de kaldı çatlamadı bi sonraki ay klomen kullandım 4 yumurtam oldu hepsi çatladı ama bebek olmadı sonra hiç dra gitmedim folic asit dışında ilaçta kullanmadım sadece günaşırı ilişki yastık koyma sabaha kdr duş almama ve bal tarçın çörekoru bal arısütü polen yedim ve çok şükür şuanda hamileyim.......

3. Hamilemiiz:Delight :KK19::KK19::KK19:
hamile kalması ile ilgili açıklamaları çok yakındaaa..........:KK49:

4.Hamilemiz: Melike_ecesuu :KK19::KK19::KK19::KK19:
Melike ecesuu arkadaşımız hamile kalma yolundaki serüvenini şöyle anlatıyor:
ben 24 yasındayım 17 aylık evliyim ve evlendigimizden beri bebek istiyoduk gecen yıl eylülde düşük yaptım 5 haftalıktı bebegim ve sonra tekrar hamile kalmak istedim ama bi türlü kalamadım adetlerim düzensizleşti onun içinde ilaç almıştım sonra bu ay tekrar karar verdim burdaki en iyi doktoru arastırdım netten ve gittim doktor bey beni muayene etti hep alttan ama kendisi zaten tüp bebek uzmanıydı sonra adetliykende gittim yumurta takibi yaptık bu defada yumurtalarım tembel cıktı bana serephone adında bi klomen verdi ve adetin 3.günü basladım kullanmaya sonra 5 günde 2 tane aldım ilacı ve bitti sonra tekrar carsamba gittim yumurtan 15 mm lik olmus cuma baslayın calışmalara dedi basladık 18.günümde bi kasık agrısı oldu anlatamam hemen doktorumu aradım yumurtan catlamıştır korkma dedi bundan 5 gün önce evde test yaptım belirtilerim vardı ve silik cıktı sükürler olsunki dünde kan testi verdim ögrendikki melegim benimle doktorum elevit ve coraspin adında iki ilaç verdi şimdi onu kullanıyoruz allah nasip ederse bayramdan sonra görmeye gidicez melegimi darısı evlat isteyen tüm arkadaslara hayırlısıyla inşallah güzel düşünün güzel olsun sonuc kızlar kesinlikle ümidinizi yitirmeyin.....
:KK49:

5. Hamilemiz: Smallangel:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:
Smallangel_______Yum. normal-Sperm tedavisi_________Yum Takibi_______doğal aşılama_____14 Kasım:KK49:
smallangel arkadaşımız hamile kalma yolculuğunu şöyle anlatıyor;

25 yaşındayım (6 gün sonra 26 yaşıma gireceğim :KK1: )17 aylık evliyim, 4 ay korunduktan sonra hemen bebiş istedik ama bebiş biraz nazlı çıktı. Artık adet düzensizliği de yaşıyordum 1 hafta 10 gün gecikiyordu tabi her ay hamilelik belirtisi yaşadım böyle olunca. Nisan ayında ilk kez dr muayenesine gittim tahlillerde prolaktin hormonum yüksek çıktı, sonra başka bir dr a gittim o ay ilk kez klomen ve çatlatma iğnesi denedik. Ama maalesef o ay da bebişim gelmedi bir de kistim oluşmuştu. Sonrasında eşimin tanıştığı bir dra gittik, kontroller sırasında rahim ağzı yaram ortaya çıktı adetten hemen sonra yaram yakıldı. Yara yakılmadan öncede rahim filmi çekilmişti çok şükür tüplerimde bir sorun yoktu. Yara yakıldıktan sonra 1 ay ilişki yasaktı , sonrasında muaye etti ve yaram tamamen iyileşmişti. Artık bebiş için çalışmalar başlayacaktı. O sıra adet oldum son adet tarihimmiş meğer 14 kasım :KK52: adet bitiminde de dr kontrollerim başladı. O ay hiç bişey yapmayacaktık diğer ay ise aşılama yapacaktı drumuz. Ama yumurta takibinde sağda 1 yumurta görünce drumuz bizi gaza getirdi ve o yumoşumuzu takip etmeye başladık.1 aralık da istenilen büyüklüğe ulaşınca çatlatma iğnesi vurulacaktım ama akşam üzeri gidince birde ne görelim benim yumoşum çatlayıvermiş bile :KK52:Sonrasında hemen ertesi günü 2 aralıkda saat 11 civarı aşılama işlemi yapıldı:KK51: Çok şükür doğal bir aşılama ile bile tuttu bebişimiz bizi daha fazla bekletmedi, tam 1 yıl sonunda geldi Rabbimin mucizesi :KK16: İsteyen herkese Rabbim tez zamanda nasip etsin bu güzel duyguyu :KK61:

6.Hamilemizzzz: Shante :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:
Shante arkadaşımız hamilelik yolundaki serüvenini söyle anlatıyor:32 yaşındayım,10 yıllık evliyim.Doğum kontrol hapı hiç kullanmadım,eşim korundu.7 aydır bebiş denemesi yapıyoduk,sonuç alamıyoduk ve ben resmen bunalıma girmiştim.Korkunç bir stresti,tarifi yok yani.Prolaktin hormonum yüksek olduğu için bu ay DOSTINEX kullandım iki hafta,doktorum ilacı kullanırken ''korunmayın,yola devam'' dedi,onu dinledik korunmadık,son adetimin 9.gününden başlayarak 15.gününe kadar gün aşırı ilişki sonrasında,hapı kullandığım ay hamiş kaldım Rutin adet sancılarımın yanına ek olarak ki kasık ağrım çok olur her ay,bu ay bel ağrısı eklendi.Hafif mide bulantılarım oldu,çok uyudum ve çok yedim.Ama bunları hamileliğe yormadım,ne düşünürsem tersi çıkar çünkü genelde Hikayem çok kısaca bu..Burayı takip etmeye devam edicem,hepinizin hayırlı haberlerini bekliyorum dört gözle..

7. Hamilemiz: Pozer:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:
Pozer arkadaşımızın hamile kalma yolundaki sırları çok yakındaaaa :KK52:

8: Hamilemiz: Blueavcı :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:
:KK54:blueavcı_______yum normal- Azosperm______Genel Takip________Bitkisel kürler-folic asit_________29 ocak :KK49:

Blueavcı arkadaşımız serüvenini şöyle anlatıyor
HAMİLELİK SERÜVENİM
22 yaşındayım 15aylık evliyim.Başta hemen çocuk olsun istemiyorduk ve korunduk.Evliliğimizin ilk 1ay bittiğinden eşimin ailesinden eşimin geçirmiş olduğu beyin tümörü ameliyatından dolayı bebeğimizin olmama ihtimai olduğunu öğrendik ve korunmayı bıraktık.4ay heyecanla belki bu ay gelmiştir bebeğimiz diye hevesle bekledik ve her seferinde aynı hüsranı yaşadık.Eşim 5martta gerekli tahlilleri yaptırdı ve sonuç hayal kırıklığı tüp bebekle dahil bebeğimizin olma ihtimali çok çok düşük.Çünkü eşim hipogonodzme bağlı azosperm ve sperm çıkışı yok.Daha sonra öğreniyoruzki bu hastalığın tedaviis var ve normal yoldan bile bebek sahibi olunabiliyor .Eşimde bende dört elle sarıldık bu tedaviye eşim hiç aksatmadan sbaırla vuruldu iğnelerini.Bunun dışında keçiboynuzu kürü ve bal polen arısütü yedirdim eşime.Burada bende rutin konturolümü yaptırdım bir problem görülmedi bende.Eşimde artık normale dönmüştü sırada bebeğimizin gelişini bekelme vaktiydi.Kasım ayında adet gecikmesi yaşadım kanda gebelik 7.2çıktı.Bu bile bizim için mucizeydiAralıkta yine 5günlük bir gecikme yaşadım test yapacaktım ama adetim gecikmeli olarak gelmişti bile ocak ayında yine adetim geçmeye başladı bu sefer içimde heyecan yoktu alışmıştım çünkü olmama ihtimaline kendimi boşuna heveslendirmek istemiyodum adetim geçeli 6gün olmuştu duruma test yapıp negatifi görüp doktora gidicektimki testte kıpkırmızı ikinci bir çizgimucizeydi bu mucize ama gerçek bebeğimiz gelmişti artık bizimleydişükürler olsun rabbime bize bu duyguyu yaşatmıştı tedavimizin 10ayında bebeğimize kavuşmuştuk.inşl rabbim bu mutluluğu isteyen herkese yaşatsın ..

***********************************************************************************************************************************************************************************************************

((((((((((((((((((((((((((((((((:-)52: HAYDİN KIZLAR LİSTEYE :KK52: )))))))))))))))))))))))))))))))))

:::::::İsim...................Tahmini Sorun................Uygulanan Metod................. Kullanılan ilaç..................Hiç Beklenmeyen:) adet tarihi

:KK54:Kekula_____________PKO___________________Yum.Takibi__________Klomen -çat iğnesi- _________03 Şubat
:KK54:seker_portakali ____sebepsiz infertil_________1 ay erteleme________İlaçsız süreç-Folbiol___________12 Şubat
:KK54:halev______PKO - Sperm düşüklüğü_______Tüp bebek tedavisi______Tüp bebek ilaçları___________???????
:KK54:chabliss_____Yum.normal-Sperm tedavisi______Genel Takip _________ilaçsız süreç______________????????
:KK54:GIYMATLIM_____KİST____________________1 ay erteleme __________Diane 35______________08 şubat
:KK54:Zile_________yumurtlama normal__________Yumurta Takibi__________ilaçsız süreç_______________29 Ocak
:KK54:Aysenik_____PKO (yum.normal)___________Yum. Takibi________Klomen glucophage coraspin folbiol _______??

Son düzenleme:
öncelikle ben başlayayım,
bu ay adetimin 5. günü doktora gittim kızlar, baktı yumurtalıklarımda bi olumsuzluk görmedi Allaha şükür, 10. yada 11. gün gel dedi......
bugün 11. günüm, öğlene doğru kısmetse gidicem,
gün gün takip altında gelişme devresini görecekmiş doktorum
şu an için hiç bir ilaç vermedi.. sadece folikasit kullanıyorum
çok heyecanlıyım arkadaşlar, içim bir tuhaf bilmiyorumkismile

ben bugün adet olursam -ki inşallllahh olmam- doktor kontolüne başlıcaz.aslında ocak ve mart aylarında yumurtlama takibi yapılmıştı ama bi problem görünmediği için doktorumuz acele etmeyelim dedi . 6 ay olmuştu o zaman. dua edin bana adetim gelmesin artık meleğim benimle olsun

ben bugün adet olursam -ki inşallllahh olmam- doktor kontolüne başlıcaz.aslında ocak ve mart aylarında yumurtlama takibi yapılmıştı ama bi problem görünmediği için doktorumuz acele etmeyelim dedi . 6 ay olmuştu o zaman. dua edin bana adetim gelmesin artık meleğim benimle olsun

chablisss inşaAllah hamilesindir bu ay..
senin yumurta takibin nasıl yapıldı, gün vermiş miydi doktor ?

kızlar ben doktora gittim geldim

sol yumurtam oluşmuş bile, hatta epey büyümüş,
doktor , yarın öbürgün beraberlik dedi
perşembe yada cuma tekrar gidicem,
dua edelim birbirimize :lepi:

canım hadi sıkı çalışın :) benim de 2 günde bir falan gitmiştim. bir de büyüyünce çatladıktan sonra gittim yani çatladığına emin olmak için. çatlamışsa hem rahim duvarı kalınlaşmaya başlıo hem yumurta yok oluo. doktor ultrasonda anlatıyo zaten tek tek. inşallah tutturursunuz canım eşine de bakılcak mı

yumurtan epey büyümüş, hatta çatlamak üzere nerdeyse dedi doktor, daha adetimin 11. günündeyim, çok erken aslında dedi..

chablisss sen iki günde bir gittiğinde daha yeni mi gelişiyordu yumurtan
hangi aşamada çatlıyor acaba....
bide merak ettiğim acaba sağ yumurtalığımda da gelişir mi başka bir yumurta, yani daha çok erken ya......
illa ki tek taraftan yumurtlanmıyordur her ay değil mi, aynı ayda hem sağ hem sol yumurtalık çalışmaz mı ki.. bilmiyorumkismile

selam kızlar. bu ay 6.denememizdi,olmadı..

bugün Operatör dr.a gittim ve cok ii bi dr oldugunu duymuştum.
6ay cok erken dedi.1 yıl korunmasız beraberlikten sonra olmuyorsa tıbben detaylı incelemeye alıyoruz dedi.
alttan muayene etti.daha sonra yine alttan ultrasonla baktı. tertemiz hiç kist yok harika dedi. bisürü yumurta oluşmaya başlamış.hatta 1 tanesi su an 15 mm dedi.

ben hiç sormadan internetteki yumurtlama günü hesaplayıcılar yanlış dedi. mesala bugun bnm adetimin 7.günü ve netteki hesaplayıcılarda hamilelik için zayıf gün yazıyor. ama öle değilmiş yumurtam baya büyümüş.dr haklı yani..

1gün durup bir gün beraberlik.ya da 2 gün durup 1 gün beraberlik dedi.
hamilelik beklentisiyle ilişkiye sakın girmeyin. yüzde yüz değil yüzde 200 olumsuz etkilersiniz.bu tıbben böle dedi. ne zman adet olacam diye düşünmeyin,o zaman adet olursunuz dedi..

stres gebe kalmayı engelleyen en büyük faktörmüş.

folik asit bile vermedi,gerek yok,herşeyi akışına bırakın dedi..
ve ben artık kararlıyım,takip falan yapmicam.. kafaya takmicam.. zaten herkes diyor ya,bu fikir aklımdan çıktı hamile kaldım diye...

bugün ben de doktora gittim. evleneli temmuzda 1 yıl olacak. bu zamana kadar denedik olmadı. doktor serophene diye bi ilaç verdi. şimdi onu kullanmaya başladım. bakalım inşallah işe yarar da başka bişeye gerek kalmaz...:Saruboceq:

selam kızlar. bu ay 6.denememizdi,olmadı..

bugün Operatör dr.a gittim ve cok ii bi dr oldugunu duymuştum.
6ay cok erken dedi.1 yıl korunmasız beraberlikten sonra olmuyorsa tıbben detaylı incelemeye alıyoruz dedi.
alttan muayene etti.daha sonra yine alttan ultrasonla baktı. tertemiz hiç kist yok harika dedi. bisürü yumurta oluşmaya başlamış.hatta 1 tanesi su an 15 mm dedi.

ben hiç sormadan internetteki yumurtlama günü hesaplayıcılar yanlış dedi. mesala bugun bnm adetimin 7.günü ve netteki hesaplayıcılarda hamilelik için zayıf gün yazıyor. ama öle değilmiş yumurtam baya büyümüş.dr haklı yani..

1gün durup bir gün beraberlik.ya da 2 gün durup 1 gün beraberlik dedi.
hamilelik beklentisiyle ilişkiye sakın girmeyin. yüzde yüz değil yüzde 200 olumsuz etkilersiniz.bu tıbben böle dedi. ne zman adet olacam diye düşünmeyin,o zaman adet olursunuz dedi..

stres gebe kalmayı engelleyen en büyük faktörmüş.

folik asit bile vermedi,gerek yok,herşeyi akışına bırakın dedi..
ve ben artık kararlıyım,takip falan yapmicam.. kafaya takmicam.. zaten herkes diyor ya,bu fikir aklımdan çıktı hamile kaldım diye...

GİZEM yazdıkların çok iyi geldi bana, bende düşünmek istemiyorum ama ister istemez sürekli aklında oluyor insanın..

bide doktor oluşan yumurtamın kaç mm olduğunu hiç söylemedi bana, keşke sorsaymışım çok merak ettim

gerçektende netteki hesaplayıcılara benimkide uymuyormuş meğer.. bende hep 14.15. günleri tutup duruyordum,

yazalım burdan kızlar, sizi okuyunca daha bi güç geldi

yalnız size söylemeyi unuttuğum birşey var galiba.. benim 6 yaşında bir kızım var arkadaşlar bilmiyorumkismile

bugün ben de doktora gittim. evleneli temmuzda 1 yıl olacak. bu zamana kadar denedik olmadı. doktor serophene diye bi ilaç verdi. şimdi onu kullanmaya başladım. bakalım inşallah işe yarar da başka bişeye gerek kalmaz...:Saruboceq:

hayat inşaAllah çok güzel sonuçlar alırsın hayırlısıyla..

doktorunun verdiği ilaç ne içinmiş arkadaşım, yumurtlama için filan mı acaba :uhm:

nisanda başladım doktora gitmeye
yumurtlama baktılar hiç bir sorun yokk
ama yinede kolemene başladık daha iii olsun diye
çok iii dedi yumurtlaman
yani benim o konuda sorunum yokk

en son bugün gi,ttim yumurtan çok ii çatlamış dedi
doktor bu hafta yumurtlama haftam baklım ne olcak

nisanda başladım doktora gitmeye
yumurtlama baktılar hiç bir sorun yokk
ama yinede kolemene başladık daha iii olsun diye
çok iii dedi yumurtlaman
yani benim o konuda sorunum yokk

en son bugün gi,ttim yumurtan çok ii çatlamış dedi
doktor bu hafta yumurtlama haftam baklım ne olcak

nisanda da klomen kullandın mı arkadaşım, doktor gün vermişmiydi beraberlik için..
tam olarak yumurtan çatlayınca mı beraberlik tavsiye ediyor doktor, yoksa yumurta oluşunca mı ?

benimde şu an yumurtlama sorunum yok gibi görünüyor Allaha şükürler olsun..
bide çatlamasını görebilirsek tam olacak inşaAllah

benimde arkadaslar herseye bakıldı.sadece progestan diye bir hap verdi. eşimde sperm tahlili yaptırdı.hersey normal.tek rahim filmi kaldı. onuda kkısmetse haziranda cekilcem

nisanda da klomen kullandın mı arkadaşım, doktor gün vermişmiydi beraberlik için..
tam olarak yumurtan çatlayınca mı beraberlik tavsiye ediyor doktor, yoksa yumurta oluşunca mı ?

benimde şu an yumurtlama sorunum yok gibi görünüyor Allaha şükürler olsun..
bide çatlamasını görebilirsek tam olacak inşaAllah

nisanda doğal olarak baktı
kullanmadım mayısta 3. gün başladım
her gün bir tane 19 mayıs bititi 24 mayıs çağırdı
ben 2 ay gitiim ikisinde de çatlamış dedi
bu gece de yapın dedi
çatlayınca 72 saat vucutta kalıyor dedi
yumurta oluşurkende yapmakta fayda var yani yumurtlama haftası ilişki iiii

ben 10. gün gittiysem doktora mesela 2 kere daha gittim 2 gün arayla.sonuncusunda çatladıktan sonra bakıcaz çatlamak üzere dedi ve 16. gün falandı. ama açık söyliyim doktorda takip yaptırmak bana iyi gelmiyordu.çünkü o akşam ilişkiye girmen lazım mesela ben takıyodum kafama olması lazım kesin falan diye aklımdaydı hep. ondan tutmadı bence. bu ay tam o zamanlarda tatile gittik. dün adet günümdü gelmedi :eek: bugün mide bulantısıyla uyandım. hiç akıntım yok kupkuruyum çok umutluyum bu sefer.tam yumurtanın çatladığı gün ovulasyon testi yapmıştım tek gün sadece. çift çizgiydi. o günde preseed kullandım nemlendirici. ilk kez kullandım eğer hamileysem vesilem tatil ve preseed olcak inşallah dua edin benim için :Saruboceq:

nisanda doğal olarak baktı
kullanmadım mayısta 3. gün başladım
her gün bir tane 19 mayıs bititi 24 mayıs çağırdı
ben 2 ay gitiim ikisinde de çatlamış dedi
bu gece de yapın dedi
çatlayınca 72 saat vucutta kalıyor dedi
yumurta oluşurkende yapmakta fayda var yani yumurtlama haftası ilişki iiii

daha iyi anladım arkadaşım

fakat dün benim yumurtamı olgun ve çatlamaya hazır gördüğü halde yarın deneyin dedi, dün akşam için olsun demedi.. artık nedendir bilmiyorum bilmiyorumkismile

ben 10. gün gittiysem doktora mesela 2 kere daha gittim 2 gün arayla.sonuncusunda çatladıktan sonra bakıcaz çatlamak üzere dedi ve 16. gün falandı. ama açık söyliyim doktorda takip yaptırmak bana iyi gelmiyordu.çünkü o akşam ilişkiye girmen lazım mesela ben takıyodum kafama olması lazım kesin falan diye aklımdaydı hep. ondan tutmadı bence. bu ay tam o zamanlarda tatile gittik. dün adet günümdü gelmedi :eek: bugün mide bulantısıyla uyandım. hiç akıntım yok kupkuruyum çok umutluyum bu sefer.tam yumurtanın çatladığı gün ovulasyon testi yapmıştım tek gün sadece. çift çizgiydi. o günde preseed kullandım nemlendirici. ilk kez kullandım eğer hamileysem vesilem tatil ve preseed olcak inşallah dua edin benim için :Saruboceq:

ah o psikolojiden bi kurtulsak zaten, doktorun dediği zamanlarda ödev gibi ihmal edilmemesi gereken birşeye dönüşüyor beraberlik,.... ve tereddütler içersinde hiçte doğal ilelemiyor :KK43:(

senin adına çok sevindim, bizde mi bi tatile çıksak ne... ama mümkün değil malesef.......
şöyle tüm düşüncelerden uzak, kafaya takmadan doğal akışımıza bıraksak kendimizi ne güzel olur...
sen bana hamileymişsin gibi geldi canım... maşaAllah diyimde ilk benim nazarım değmesin...
test alıp yapsanda sende rahatlasan bizde meraktan kurtulsak arkadaşım.. biliyorsun böyle konular çok sarıyor bizi...... delikafadulden

X