Premature Bebekler Hidrosefali hastası çocuk anneleri

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Herkese merhaba.Benim kızım bir hidrosefali hastası. 25 haftalık doğdu ve yaklaşık 120 gündür hastanede küvezde yaşam mücadelesi veriyor.3 kez beyin ameliyatı oldu şant takıldı ve halen ciğerleri açılmadığı için resperatöre bağlı.Aynı problemleri yaşayan başka anneler var mı acaba....
Merhaba şu anki durumu nasıl bebeğinizin?Ayni durumu ben de yaşıyorum ve çok tedirginim.Cevaplarsanız çok sevinirim

Herkese merhaba
Benim bebegimde hidrosefali hastasi anne karnindayken ogrendim her gittigim doktor aldirmam gerektigini bebege ve kendime hayati zehir etmemem gerektigini soylediler ama aldirmadim dogarsa zihinsel yada bedensel özürlü olacagini kör olacagini hayati boyunca bakima muhtaç olacagini beyin gelişiminin hiç olmadigini yani bir suru hastalik saydilar yavrumu Rabbime emanet edip dogurmayi tercih ettim 6 gunlukken sant ameliyati oldu kafasi normale donuyo hersey guzel gidiyo derken 3 aylik oldugunda kafasinin tekrar su toplamaya başladigini sızıntı oldugunu soyledi doktorumuz şuan ogluşum 5 aylik gorunurde hiçbir sıkıntımız yok sadece kafası büyük duruyo ve kafasini taşiyamiyo beyin gelişimide olmaya başladi her hafta hastaneye goturuyordum bu aydan sonra aylik getir dedi hergun mezura ile kafasini ölçuyorum haftada bir cm buyuyo ama doktorumuz cerrahi mudahale en son işlem takibe alalim dedi benim korkumda beyni gelişmeye başladi Rabbime şükürler olsun ki kafasi tekrar su dolmaya başladigi için etkilerse kotuye giderse doktor beyin gelişimin etkileyecek kadar su yok diyo ama korkuyorum yinede sizin yavrulariniz şuan ne durumdalar merak ettim Rabbim cumlemizin yavrusuna şifa versin inşaAllah Rabbim yavrularimizi bizlere bagişlasin (aminn)

Herkese merhaba
Benim bebegimde hidrosefali hastasi anne karnindayken ogrendim her gittigim doktor aldirmam gerektigini bebege ve kendime hayati zehir etmemem gerektigini soylediler ama aldirmadim dogarsa zihinsel yada bedensel özürlü olacagini kör olacagini hayati boyunca bakima muhtaç olacagini beyin gelişiminin hiç olmadigini yani bir suru hastalik saydilar yavrumu Rabbime emanet edip dogurmayi tercih ettim 6 gunlukken sant ameliyati oldu kafasi normale donuyo hersey guzel gidiyo derken 3 aylik oldugunda kafasinin tekrar su toplamaya başladigini sızıntı oldugunu soyledi doktorumuz şuan ogluşum 5 aylik gorunurde hiçbir sıkıntımız yok sadece kafası büyük duruyo ve kafasini taşiyamiyo beyin gelişimide olmaya başladi her hafta hastaneye goturuyordum bu aydan sonra aylik getir dedi hergun mezura ile kafasini ölçuyorum haftada bir cm buyuyo ama doktorumuz cerrahi mudahale en son işlem takibe alalim dedi benim korkumda beyni gelişmeye başladi Rabbime şükürler olsun ki kafasi tekrar su dolmaya başladigi için etkilerse kotuye giderse doktor beyin gelişimin etkileyecek kadar su yok diyo ama korkuyorum yinede sizin yavrulariniz şuan ne durumdalar merak ettim Rabbim cumlemizin yavrusuna şifa versin inşaAllah Rabbim yavrularimizi bizlere bagişlasin (aminn)[/QUOTE
Merhaba öncelikle bebeğinden vazgeçmeyip bu zorlu yolda ilerleme karari aldığımdan seni tum kalbimle tebrik ediyorum allah yar ve yardimcin olsun . Kucuk kuzuma da acil şifalar.

Bildigim kadari ile ;
Sızıntı varsa santta ilgilidir . Sant çalışıyor mu sorun yasadiniz mı hic . Biz tek ameliyat olduk ve 4 yaşımıza girecegiz martta . Sukur sorun yaşamadık ama bu dort yil icinde cok sey ogrendim arastirdim ornekler var . Tabi takip eden doktor daha iyi bilir ama bas çevresi buyumesi daha fazla şıvinin toplanmasi ya da santin az çalışıyor olmasi diye biliyorum

Cevap yazdiginiz için teşekkur ederim.
Şant çalişiyor ama karin zarina giden boru tam tutunamadigi için kafasina sızıntı yapmiş dedi doktorumuz

Cevap yazdiginiz için teşekkur ederim.
Şant çalişiyor ama karin zarina giden boru tam tutunamadigi için kafasina sızıntı yapmiş dedi doktorumuz
Kilosu ne kadar peki santin hortumu vucuda adapte olması icin biraz kilo alimi gerekli . Bizim doktorumuz oyle demisti . Baska bi sikintisi yoktur inşallah

mrblar başak hnm benimde sağlıklı olan bebeğime 4.5 aylıkken hidrosefali teşhisi kondu dünya başıma yıkıldı ve kesin sonlandırma dediler ve aynı şekilde ben ağlarken aldılar yavrumu sizi çok iyi anlıyorum çok zor bir durum rabbim tekrar böyle bir acı yasatmasin bizlere tekrar anne olmayı ve sağlıklı kucağınıza almayı nasip etsin rabbim dayanma gücü versin evlat acısı çok zor

mrblar başak hnm benimde sağlıklı olan bebeğime 4.5 aylıkken hidrosefali teşhisi kondu dünya başıma yıkıldı ve kesin sonlandırma dediler ve aynı şekilde ben ağlarken aldılar yavrumu sizi çok iyi anlıyorum çok zor bir durum rabbim tekrar böyle bir acı yasatmasin bizlere tekrar anne olmayı ve sağlıklı kucağımiza almayı nasip etsin rabbim dayanma gücü versin evlat acısı çok zor

merhabalr bebeğiniz şuan nasıl benim bebegimde de hidrisefali dendi bir hasar bıraktı mi beni aydinlstrmszn lutfen

merhabalr bebeğiniz şuan nasıl benim bebegimde de hidrisefali dendi bir hasar bıraktı mi beni aydinlstrmszn lutfen

Herkese merhaba
Benim bebegimde hidrosefali hastasi anne karnindayken ogrendim her gittigim doktor aldirmam gerektigini bebege ve kendime hayati zehir etmemem gerektigini soylediler ama aldirmadim dogarsa zihinsel yada bedensel özürlü olacagini kör olacagini hayati boyunca bakima muhtaç olacagini beyin gelişiminin hiç olmadigini yani bir suru hastalik saydilar yavrumu Rabbime emanet edip dogurmayi tercih ettim 6 gunlukken sant ameliyati oldu kafasi normale donuyo hersey guzel gidiyo derken 3 aylik oldugunda kafasinin tekrar su toplamaya başladigini sızıntı oldugunu soyledi doktorumuz şuan ogluşum 5 aylik gorunurde hiçbir sıkıntımız yok sadece kafası büyük duruyo ve kafasini taşiyamiyo beyin gelişimide olmaya başladi her hafta hastaneye goturuyordum bu aydan sonra aylik getir dedi hergun mezura ile kafasini ölçuyorum haftada bir cm buyuyo ama doktorumuz cerrahi mudahale en son işlem takibe alalim dedi benim korkumda beyni gelişmeye başladi Rabbime şükürler olsun ki kafasi tekrar su dolmaya başladigi için etkilerse kotuye giderse doktor beyin gelişimin etkileyecek kadar su yok diyo ama korkuyorum yinede sizin yavrulariniz şuan ne durumdalar merak ettim Rabbim cumlemizin yavrusuna şifa versin inşaAllah Rabbim yavrularimizi bizlere bagişlasin (aminn)
Merhaba çocuğunuzun şu an gelişimi nasıl

X