Gerçekten de biberiye çayı zayıflatıyormuş

EfLaH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2009
563
4
38
Herkeze merhaba
Arkadaşlar benim migren rahatsızlığım var bu yuzden aktardan kurutulmuş biberiye aldım paket içinde , evde onu gunde ıkı kez olmak üzere 10 gündür içiyorum + yemeklerıme falan da dikkat etmiyorum gene ekmek,pilav vs yıyyordum ama 2-3 gun sonra fark ettım ki ekmeki bır dılım yıyebılıyorum fazlasını yıyemıyorum bugun baktım eteğim rahat kapandı :)) allah allah dedim bi tartılım 78 kiloyken 75 kiloya inmişimmmmmmm:dance: o kadar sevindim ki anlatamam ne spor yaptım ne bişey ama on günde üç kılo vermişim bazı sitelerde biberiye çayının metobolizmayı hızlandırdıgını okumuştum ama zayıflım dıye ıcmıyordum çayı boyle bır sonuc olunca hemen sızede anlatmak ıstedım ben cok mutlu oldum çayı içmeye devam edicem inşallah daha da fazla kılo verırım bu arada detaylı araştırma yaptım biberiye hakkında :

- Biberiye zayıflama çayı zayıflatır mı? Biberiye de idrar söktürücü ve terletici ozellikler var bugun sayısınde yağ eritme hızlanıyor

- Ender Saraç, ünlü diyetisyen biberiye onun meşhur beşibiryerde zayıflama çayı n ( zayıflama çayı 5 )içine kattı.

blog.alıntı

bende duymamıştım biberiye çayının zayıflattığını.
benim kbabamda gut hastalığı için içiyordu.bende bitkilere karşı meraklıyım çok...
bi deneyim dedim ilk defa da bu gün içtim akşam içimi çok hoşuma gitti çok hoş bi kokusu var eğer zayıflatıyorsa düzenli içeyim bari...
sen nasıl içiyorsun ve naıl demliyorsun
ben 1 tutam biberiyeyi(1tatlı kaşığı kadar)su bardağına koydum üstüne kaynar su döktüm o şekilde demlenmesini bekletip içtim
sen nasıl yaptığını yazar mısın canım

ben ılk once bılmeden zıyan ettım bıberıyelerı
kucuk caydanlıga 1 yemek kasıgı koydum demledım ( sureklı yapmım dıe ) ama durdukca cok kotu ağır bır tadı oldu içemedim döktum..

Şimdi bir tutam bıberıyeyı bardağa koyuyorum ustune kaynamıs su dokuyorum 10 - 15 dk beklıyorum demlenmesını halıyle soguyor ılıyor daha doğrusu ben tekrar kaynatıyorum oyle hemen taze taze ıcıyorum tadı bence hos del ağır gelıyor ama tokluk hıssı verdı bende normalde ben gunde 3-5 dılım ekmek yerım 10 gundur 1 dılımle kalkıyorum benım ıcın buyuk gelişme

Merhaba bende biberiye çayına başlayacağım acaba Nasıl kullandınız yani yemeklerden önce mi sonra mı, yemeklerden yarım saat önce mi yemekten yarım saat sonra mı Günde kaç kere içtiniz 🥰🥰🙏🏻🙏🏻🙏🏻👍🏻👍🏻

merhaba, nekadar zamanda kaç kilo verdiniz ve nelere dikkat etmiştiniz? günde kaç bardak içmiştiniz acaba?
ben kullanmadıgım bir tencerede 1.5 kadar su koyup içine göz kararı ama benım elım bıraz fazla bol :) cok biberiye koyardım.ınanın sabahları karnım dumduz olurdu hıc bırseye dıkkat etmedım. obur gibi de yemedım ama. şimdi tekrar basladım. gunde 2 su bardagı ıcıyordum. 7 kılo kadar verdım onemlısı resmen yagdan gidiyordu.

ben kullanmadıgım bir tencerede 1.5 kadar su koyup içine göz kararı ama benım elım bıraz fazla bol :) cok biberiye koyardım.ınanın sabahları karnım dumduz olurdu hıc bırseye dıkkat etmedım. obur gibi de yemedım ama. şimdi tekrar basladım. gunde 2 su bardagı ıcıyordum. 7 kılo kadar verdım onemlısı resmen yagdan gidiyordu.
kesinlikle deneyeceğim. teşekkürler:)

X