Aç kalmadan sağlıklı zayıflatan Gülden Çimen diyeti ...

papatya1974

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2010
19
0
AÇ KALMADAN SAĞLIKLI ZAYIFLATAN GÜLDEN ÇİMEN’DEN YO-ÇO-ÇA DİYETİ:

Kızlar 1 ay öncesine kadar 80 kilo olan kendisiyle barışık olmayan ve aşırı kiloları nedeniyle boşanmanın eşiğine gelmiş bir kadındım.( Allah’tan 1.70 boyum ve boydan kurtarıyoruz )Çok iyi bir işim ve eşim olmasına rağmen aşırı yemek yeme ve beslenme düzensizliğim nedeniyle balık etli(balık dediğsem balina cinsi&#61514:KK66:) bir kadın oluvermiştim.Ta ki Gülden Çimen’in kitabıyla ve bizzat kendisiyle tanışana kadar!
Çinde ve Hindistanda araştırmalar yapmış bitki ve güzellik uzmanı Gülden Çimen’in kitabından bizzat denediğim ve şu anda ideal kiloma kavuşmuş biri olarak tavsiyelerini sizlerle paylaşmak istedim.Ben aç kalmaksızın 1 ayda hedefim olan 10 kilo verdim ve çok sağlıklı bir şekilde formumu koruyorum.Önemli olan inanılmaz bir biçimde aç kalmadan forma giriyorsunuz.
Bu kitaptan öğrendiklerimi hayat felsefesi edindim.Önemli olanın ;aç kalmaksızın ve sağlığımı tehlikeye atmadan zaman yayarak ve çok etkili olarak kilo vermek ve daimi olarak formda kalabilmek olduğunu,sağlıklı olmadığımızda asla güzel ve formda olmadığımızı,Robot gibi saatlerle yeme içme proğramı uygulamanın ne kadar şaçma bir şey olduğunu.Ayrıca yeme içme keyfini sağlıksız zayıflama uğruna hayatınızı işkenceye çevirmek kadar aptalca bir durum olduğunu öğrendim.
GÜLDEN ÇİMEN’İN YO-ÇO-ÇA DİYETİ(YANİ YOĞURT-ÇORBA VE ÇAY) ŞÖYLE;
Gülden Çimen’in uyguladığım ve kesin sonuç aldığım programı;
1-Herşeyden ama az yenmelidir.
2-Sabah kahvaltılarını mutlaka yapıyoruz kahvaltı yapmayan asla kilo veremez.Kahvaltıdan 15-20 dakika önce 1 bardak anason çayı içiyoruz.(Çinliler anason çayı ile güne başlıyor.!)Kahvaltıda aşırıya kaçmadan (herşeyden ama az felsefesine uygun olarak)haşlanmış yumurta,peynir,zeytin ve 2 dilim kepek ekmeği yiyebiliyoruz.Çay olarak yeşil çay içilmelidir.
3-Öğün atlayan asla kilo veremez ve formda kalamaz.Öğle yemeğinde 1 kase çorba ve 1 kase yağsız(veya probiyotik yoğurt)Çorba mükemmel bir besindir ve yoğurtta içerdiği kalsiyum ile depo edilmiş yağları yakarak inanılmaz bir şekilde süzülmenizi sağlar. Yağları eritiyor, açlığı bastırıyor, cildinizi canlandırıyor... Üstelik uygulaması da çok kolay
4-Akşam sebze yemekleri veya zeytinyağlı yemeklerden 1 tabak ölçüyü aşmayacak şekilde yenebilir.Tabiki felsefemiz herşeyden ama az.Elbette sebze yemekleri tercih edilmelidir.Bu program sayesinde hiçbir besinden mahrum kalmıyoruz.
5-Akşam yatmadan önce mutlaka 1 bardak ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırıp içilmelidir.
6-Her öğünde günde 3 kere yeşilçay içilmelidir.1 tatlı kaşığı 1 bardak suda 5 dakika demlenir.Yeşilçayın içine 2 tane karanfil atın ve çubuk tarçınla bunu karıştırın.Ayrıca yarım limon sıkın.Şeker atmayın.Sıcak olarak içilecek.
7-Bol su içiyoruz suyun yanında 2 adet maden suyu tüketilecek.
8-En güzel eğzersiz açık havada yarım saat yürümektir.
Arkadaşlar ayrıca bu siteden denenmiş dünya kadınlarının güzellik sırları,evde yapabileceğiniz çok pratik formüller,bazılarını deneyip çok memnun kaldığım için sizlerle paylaşıyorum… guldencimen.com hihoyyyt

çok komik .. bunlar zaten sağlıklı beslenmenin birinci kuralları yanı o hanfendının keşfi falan değil :)
ayrıca bir komiklik daha var : bende hemen atladım sazan gb yenı bişey galıba hemen ogreneyım dıe

bende aynen öle valla valla daldım hemen o kadar bilindik seylerki işin ilginc olan kısmısda ben o anlatuklarıyla pekte doymam he belki zayıflarım ama ac kalmadan asla zayıflamam

Merhaba Papatya, bana çok mantıklı geldi bu diyet ve bugün başladım diyebilirim. Şu an yeşil çayımı içiyorum:)) Monti'ye baktım ama karpuz yokmuş, hiç uygun değil yani bana. Herşeyden az yemek daha uygun.
Umarım başarılı olurum, en az 10 kilo vermeliyim.
Siteyi de inceledim ama pek detay yok, kitabı almak lazım.

Tebrık ederım 1 ayda 10 kg sÜper bır rakam ayrıca saĞlıklı bır Şekılde vermıŞsınız

tebrik ediyorum arkadaşım 1 ayda on kilo süper.ben birşey öğrenmek istiyorum.hani yoğurtlu bir karışım tarifi vardı.1 kase yoğurdun içine zerdeçal,tarçın,zencefil koyup sabah öğle akşam yeniyor diye yazmışsın.peki bunu ne zaman tüketiyorsun,aç tok nasıl uyguluyorsun daha detaylı bilgi verirmisin

arkadaşım konuları açmışsın ama detay yazmamışssın.merak ediyorum yoğurtlu karışımı kullanan varmı,nasıl uygulandı.

Tebrİk ederİm 1 ayda 10 kg sÜper bİr rakam ayrıca saĞlıklı bİr Şekİlde vermİŞsİnİz

1 ayda 10 kilo vermek ne kadar sağlıklı onu düşünüyorum :sm_confused: konuyu açan arkadaş 1.70 boyunda 80 kg mış. hadi benim gibi 130 olsa 1 ayda verilen 10 kg fazla demem ama sağlıklı olduğu yada kalıcı olduğu konusunda şüphelerim var :1no2:

Umutbahar'a...arkadaşım şüphelerin varsa yapmassın.bu kadar basit.1.30 boyla zaten zayıflamanagerek yok.seni seven öyle kabul etsin.bence zayıflamaktan daha çok boyunu uzatan bitkilere bak!

Merhaba arkadaşlar ben bu akşam yoğurta zencefil zerdeçal tarçın koyarak yedim tadı çok kötü değil. ama yan etkisi olur diye çekiniyorum. bilgisi olan bilgi verebilir mi ?

Umutbahar'a...arkadaşım şüphelerin varsa yapmassın.bu kadar basit.1.30 boyla zaten zayıflamanagerek yok.seni seven öyle kabul etsin.bence zayıflamaktan daha çok boyunu uzatan bitkilere bak!

boyum 1.30 değil arkadaşım kilom 130 boyum 1.75 kilosu fazla olanın zayıflama oranı daha yüksek. 130 kilo insan 1 ayda 10 kilo vermesi normal ama 80 kilo olanın 1 ayda 10 kilo vermesi zor ben bundan bahsediyordum. ayrıca söylediklerimi anlamadan bana ünlem işaretli konuşmazsan sevinirim. yerimseniben

Son düzenleme:

Arkadaşım bunu kullanarak 10 kilo verdiğini yazmışsın googleden baktığım her sitede aynısı var. Ama açıklama yok. Bize tam olarak açıklarmısın lütfen yemeklerden öncemi sonramı yiyyorsun? hala devam ediyormusun kullanmaya ???

Merhabalar;ben yeni üyeyim. Epey zamandır Gülden Çimen'in kitabını arıyorum fakat her yerde tükenmiş. Sizin kitabını aldığınızı öğrenince çok heyecanlandım. Bana mümküse o kitabın kopyasını gönderebilirmisiniz?Yok olmazsa en azından depresyon, anksiyete gibi rahatsızlıkla ilgili formüllerini verebilirmisiniz?Sitesinde kitaptan okuyarak, biri ısırgan biri altınbaşak bir diğeri de ısırganla iyileştiğini yazmıştı. Tabi nasıl hazırladığı miktarı neydi yazmamış ve bir de hangi durumda ısırgan hangi durumda altınbaşak net değil. Şayet kitapta yazılan depresyon ve anksiyeteyle ilgili formulleri bana gönderebilirseniz çok büyük iyilik yapmış olacaksınız...şimdiden teşekkürler...

ben bu diyette kırmızı et göremedim..kırmızı et yemeden olmaz..demir eksikliği ortaya çıkıyor..mutlaka kırmızı et elimiz büyüklüğünde yenmelidir..ayrıca sebze yemeği ve yoğurt yersen zaten kilo verirsin bu çok da yeni bir olay değil bence..1 ay için boyunuda düşünürsek 10 kilo çok fazla..acaba diyetten sonra genel bir kan testi yaptıdı mı merak ediyorum...ayrıca yağdan mı kilo verdi....o önemli

X