Bebek Beslenmesi 1 yaş anneleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

emelertesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2010
6
0
Arkadaşlar bebeklerimizin boy kilolarını menülerini ve günlük menülerini diş sayılarını paylaşalımmı?
benim kızım 21 mayıs doğumlu.henüz yürümüyor malesef...ama tutunup sıralıyor..2 dişi var 11.5 kilo 78 cm
kahvaltıda kalsik bulamaçtan yiyor.günde 2 ara öğünü vare yoğurt ve meyve püresi ..öğlen ve akşam ise çorba..önceden akşam pirinçunu muhallebisi pişirip yediyodum ama sewerek yemediği içinkestim..çok az anne sütü alıyor günde 1 kere falan gece daha çok bebelac dewam sütü veriyorum

benim kızımda 4 mayıs doğumlu oda hala yürümüyor zaten çok geç emekledi 11aya doğru.8dişi var.13 kilo boyuda sanırım 78-79gibi.sabaha karsı 8gibi uyurken anne sütü alıyo uyurken emmediğiiçin biberonla 9-10gibi kalkıyosa 10:30gibi kahvaltı karışımı az yiyor.1gibi öğle yemeği 3:30gibi anne sütü 5:30gibi yemek 8:30gibi tekrar biraz yemek veya meyve püresi hazır.evde yapılanı yemiyoo.10:30gibide uyku öncesi gene süt içer 12gibi yatar..3 ana öğün yiyo ama ara öğünlerde yemek tarzı bişey yemiyo onun için süt veriyoom

tabiki hergünü aynı olmuyoo sadece 1öğün yiyipte sütte içtiği oluyoo.yediklerinini yedirene kadar canım çıkıyooo

benım kızımda 8 hazıran dogumlu kılosu 11kıloya yakın boyuda 77 cm.
sabah 10 gıbı kahvaltı (kasık maması,yumurta ,peynır,pekmez,cıcıbebe)bulamac seklınde.
1 gıbı corba 4 gıbı yemek ne varsa.sonrasında yogurt.
8 de bız yerken corba yemek karısık neyı ısterse onu yıyor.
10:30 da muhallebı yer 11 gıbı yatar .benı emmedıgı ıcınde sabah 5yada 6 gıbı devam sütü ıcer.
dıslerını unuttum alttan 2 dişi var

Benimki 12 haziran doğumlu. 8 dişi var. boy ve kilosunu bilmiyorum.
Sabah bulamaç yiyor.
öğlen çorba
arada meyveli yoğurt
ikindi cicibebeli kivi
akşam biz ne yersek onu yiyor
akşamda havuç yiyor.
aralarda gofret salatalık domates veriyorum yiyor.
Gece muhallebi yedirmek istiyorum ama yemiyor bu yüzden emmeye çok sık uyanıyor çok yorucu oluyor.

ayakta uzun süre duruyor, bugün 2-3 adım attı bana doğru doğum gününde yürümüş olur herhalde.
Mayıs anneleri aşılarını olmuştuz sisizn kuzucuklar, rahatsızlık verdimi, ateş huzursuzluk oldumu.

Son düzenleme:
aysecım merte domatesı nasılverıyosun canım?

kabuklarını soyup söğüş biçiminde eline alcağı şekilde veriyorum, bazende salata küçük parçaları veriyorum ağzına yiyor. Salkım domates alıyorum domateslerin tadı güzelleşti artık veriyorum canım.olumunekankayizsmile

bızımkı salatalık manyagı domateste vereyım begenecekmı bakalım?yemek arasında yıyor sade olarak ılk verecem.

Benim kızımda 15 Haziran doğumlu, 12,500 kilo.78 cm. Hala anne sütü alıyor.
Kalkınca 8 gibi beni emiyor.
On gibi normal kahvaltı yapıyor. Yumurta sarısı, birazcık beyazı, domates, labne peyniri, zeytin, pekmez ve ev reçeli. Bulamaç hiç yapmadım hep ayrı ayrı yedik bu güne kadar.
1 gibi çorba ya da ev yemeği ne varsa yiyiyor.
3 gibi meyva püresi yiyiyor.
6 da akşam yemeği yine ev yemeklerinden. Ama hala ona özel pişiriyorum.Yağsız,tuzsuz ve salçasız.
ışten geliyorum 7 gibi beni emiyor.
Biz yemek yerken dişine göre ne varsa tırtıklıyor.
10-11 arası emerek gece uykusuna geçiyor.

bızımkı salatalık manyagı domateste vereyım begenecekmı bakalım?yemek arasında yıyor sade olarak ılk verecem.

Bizimkide salatalık delisi, tezgahın üstünde falan görse hemen heyecanlanır gel gel der.
ısırıp ısırıp minik parçalara bölüyo evin heryeri salatalık yapıyor.

Bizimkide salatalık delisi, tezgahın üstünde falan görse hemen heyecanlanır gel gel der.
ısırıp ısırıp minik parçalara bölüyo evin heryeri salatalık yapıyor.

sorma canım bızımkıde öyle kızım degılde halılar salatalık yıyor sankı.dişlerıyle çıt çıt yapınca nasıl sevınıyor .yaramazlar peşlerınden toplayan var nasılsa:)

Benim kızım 13 mayıs doğumlu 73 cm. 9.5 kilo.kilosu az mı ne. burayı okuyunca moralim bozuldu.8 dişi var.sabahları bazen yumurta bazen peynir yiyr.Gün içinde de bir kere meyve,sebze püresi , çorba yiyor.akşam yatmadan önce muhallebi yiyor.biraz fazla emiyor galiba.hala ilk aylardaki gibi emziriyorum.gecede uyanıp emiyor.inek sütüne alışmadı bir türlü.ona uğraşıyorum

benım oglum da 1 yasında,11 aylıkken yurudu.cok hareketlı,kılosu 10 kg byu 78 cm,5 dısı var,6.sı yolda :)gunluk menusu yazdıgınız gıbı..her seyı yıyor,emmeye devam pınar sut takvıye edıyorum 300 ml

Benim oglum 12 haziran dogumlu 2 disi var 4 tane dısimizde yolda kılomuzu ve boyumuzu bılmıyorum artık 1 yaş aşısına göturdügümde ögrenirim 1 aya yakındır da yürüyo.

X