Saç Rengi ve Saç Boyama Doğal yolla saç rengimizi koyulaştırmak

Blondegirll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
87
2
Arkadaslar saçlarımızı boyalarla fazla yıpratıyoruz, bi de üstüne bi ton para ödüyoruz. Evde kendimiz doğal yollarla saçlarımıza renk verebiliriz. Günlerdir araştırıyorum netten ve saçlara renk veren bitkiler çok. Saçları koyulaştırmak için kullanılan bitkilerden bulabildiklerim ;

Servi ağacı kozalakları
Ceviz kabukları
Mersin ağacı
Nar kabukları
Siyah çay
Adaçayı
Biberiye
Çörek otu yağı

İşte kıslar bulabildiklerim bunlar. Bunlardan birini kullanıpta saçın rengini koyulaştıran oldumu hiç? :ecrin_bebek:

ceviz kabuklarını denedim ama sanırım beceremedim ya uf :kızgın:. kahverengi sert kabuklarını kaynattım ben. belkide ilk yıkamada olmuyodur. güzel olmadı ya :dilcikar:

cevizin yas yesil uzerindeki etli kismi alip surunce cidden etkili.. kucukken cok yapardim..

dünya güzelleri sizlerle evdekı malzemelerle nasıl sac rengımı degıstırdıgımı anlatacagım bu duruma annem gıcık olsadaa ...simdi boyaların içinde çıkan oksidasyon kremi ile saçımı açtım saçımda 5 saat kaldı daha sonra soğan kabuğu kaynattım suyu ile rengi sarımsı oldu baktım hoş durmadı bi daha aynen soğan kabuğu toz tarçın türk kahvesinin çekirdekleri evde hazır kahve olmadıgı ıcın çekirdeklerini attım hazır olanda olabılir biraz çay biraz da evde adını bilmedıgim sarı renkte baharat vardı onu attım kaynattım çıkan su ile saçıma bolca ıslattım bi gece kaldı tekrar aynı islemi türk kahvesi ve soğan kabuklarıyla yaptım suan saclarım karamel yaptıkca dahada koyulasacak daha rengı oturacak

ben cevizin kahverengi kabuklarını yapmıştım. bi de ceviz yapraklarını koymuştum. koyulaşmadı. acaba siz yeşil kabuklarını mı kaynattınız yaw :hulya:

X