4 gün civan perçemi içtim adet olucam neden?

Nare83

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
35.547
78.779
merhaba ark adetimin 1. günü içmeye başladım civan perçemini
yaklaşık 14 gün içtim ama adet olucam yani erken adet olucam neden olabilir acaba

Son düzenleme:
E civan perçemi adet söktürücü de ondan... Sen neden içtin ki canım? Hatta hamile hanımlara içilmesini önermezler söktürücü olduğu için...

ayy nası içtin sen onu yaa iğrenç bişe ben bi kere denedim içemedim bastım şekeri bastım şekeri ama yok gene içemedim

ewet 14 gün içtim dün adetimn 19 uncu günüydü yavaş yavaş başladı

e nezaman içcez bunu ozman

erken söktürüyorsa adetin 14. günü başalmak gerekiyor nsanırım

ılıyınca içtim missa kötü ama adet olma için içilir

canım demekki içerde kalmış atılması gereken bişeyler ondandır belki de..uzun süren düzensixliğin etkisi olabilir

Ben de adet olmaya 1-2 gün kala içerim, kolaylaştırması söktürmesi için. Gerçekten iğrenç birr tadı ve kokusu var...

genelde adet olmaya bir hafta kaladan itibaren içilmeye başlanır
7 gün önce ve adetin daha iyi gelmesi olması için adet boyunca
adet bittim mi bırakılıp yine diğer adet dönemine bi hafta kala başlanır
en azından ben böle yaptım :)

Dereotu tohumuyla birlikte kaynatıldığında daha da etkili oluyor bilginize...

yaklaşık 14 gün içtim ama adet olucam yani erken adet olucam neden olabilir acaba

mrb ben civanperçemini araştırırken buldumda sizde kullanmış benim reglim düzenlidir ama 2 3 aydır biraz günü uzadı geç geliyo acaba ben regl olmadan 1 hafta 10 gün önce başlasam fayda edermi.. gerçekten işe yarıyormu sökülmesinde..

Merhaba herkese,

Geçen ay ki regl başlangıcım 9uydu, 28 günde bir reglim olduğu için normal şartlarda bu ayın 6sında regl olmam gerekiyordu. Ama arada mutlaka başıma gelir, 3-4 ayda bir kez bir önceki ay olduğum gün olurum. Bu durumda bu ay 8-9 Eylül'de olmam kuvvetli muhtemeldi. İşin kötü tarafı ayın 8'inde izne çıkacağım ve kalabalık bir grupla tatilimiz var, ee dolayısıyla bende o güne denk gelmesini istemiyorum.

Geciktirici ya da öne alıcı bir ilaç almak istemediğimden, öne almanın bitkisel yolunu aramaya başladım.
Amacım normal olan 6sında reglimin gelmesiydi, ilk 2 gün önemli benim için kalan 3 günü bir şekilde idare edebilirdim.

İnternette okuduğum bütün yazılarda, civan perçemi ile yapılan çayın, gecikmiş adetlerde faydalı olduğunu okudum. Benim reglim gecikmiyordu şükür ama, ya aynı gün olursam yine, ben de içersem işi hızlandırabilirdim belki .Tek çarem vardı o da civan perçemi içip reglimi gününde getirmek.

29 ağustos günü, öğle yemeğinden önce (1,5 saat kadar önce, ne çok aç, ne çok tok) 1 bardak, akşam yemeğinden önce 1 bardak içtim. Araya 3 günlük tatil girdi ve devam edemedim.
Dün 2 eylül, yine aynı saatlerde 2 bardak içtim.
Bu sabah ağrı ile uyandım, 11:00'de 1 bardak daha içtim ve 30dk kadar sonra lavoboya gittiğimde reglimin geldiğini gördüm :)))

Ben gününde isterken 3 günde öne almış oldu civan perçemi reglimi.... Birkaç gün daha içmeyi düşünüyorum.
Çayı şu şekilde hazırladım: 1 bardak kaynamış suya, bir kaç parça bitkiden attım ağzını kapattım ve soğuduğunda içtim.
Gerçekten çoooook acı ve mide bbulandırıcı ama etkisini gördükten sonra içilmesini tavsiye ederim, benim gibi ilaç almak istemeyenler için en azından bir çare olabilir...

civan percemı cayı ve macunu adet sokturucu nıtelıge sahıp

20.ve 28 gunler iciceksin
sancılı adet olan bayanlara cok ıyı gelıyor

X