Tecrübeli anneler cvp lütfen

ysgl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2010
16
0
Öncelikle iyi günler konuyu doğru yere açıyorumdur umarım 4 mayısta 2010 da anne oldum sezeryan olduğum işçin ve sonrasında hastane enfeksiyonu :KK43: kapıp dikişlerim açıldığı için uzun müddet çocuğumla ilgilenemedim tam olarak.(üstelik iyi bir özel hastanede)

Normalde çocuğumu sallayarak büyütmek istemiyordum lakin alışmış oldu vazgeçirmek istiyorum doğru zaman nedir. birkaç ay sonra falan mı vazgeçirmeliyim yoksa hemen mi. Henüz çok küçük olduğu için şöyle 2 - 3 aylık olunca mı denemeliyim diye düşünüyorum. o zamanda tamamen alışır mı. Yöntemim ne olmalı?

Bebeğim elini çok emiyor biraz araştırdım uzmanlar elini emmesinden ziyade emziğe alıştırmanın doğru olduğunu söylüyor emzik vermelimiyim.

Birde bebeğim gece olsun gündüz olsun uykuya dalmakta çok zorlanmaya başladı hem zor uyuyor uyuduktan sonrada ara ara gözünü açıyor kıpırdıyor. Kaliteli bir uykusu yok. Gece çayları falan fayda eder mi bunun için ne yapabilirim...

İlk bebeğim olduğu için ve yaşımdan dolayı oldukça tecrübesizim mafoldumben
Sanırım sorularımın arkası gelecek kaydirigubbakcemile3

direk emzirerek uyutmaya alıştırabilirsiniz bebek çok küçükmüş zaten, bizim çocuk dr.umuz emzik emmesinde sakınca olmadıgını söylemişti bebeğiniz alırsa verebilirsiniz benimkiler almamıştı. bebek büyüdükçe gaz sancısı dahada artıyor ve uyku düzeni bozuluyor 6.aydan sonra daha düzenli oluyor. gece çayları geçici çözümler gaz sancısı bebeklerde belirli bir süre oluyor.

Önceden emerken uyuyordu ama dediğim gibi tedavi için tekrar ben hastaneye yatınca sallanmaya öyle bir alışmış ki sallanmadan uyumadığı gibi beşikte ağlamaya başlıyor hemen
karnını doyurup altını değiştirip beşiğine koysam kendi uyumasını beklesem ağlamasına aldırmadan nasıl durabilirim diye düşünüyorum bunu deneyenler var mı acaba.
Korkuyorum çocuğun düzenini tamamen bozarım diye. birde işe yaramazsa bebeği boşuna yormaktan.

Sallanma alışkanlığını bıraktırsan çok iyi olur en fazla 3gün zorluk çeker uyumada
ama çoğu çocuklar sallanarak uyuyorlar
kolayımıza geliyor sanırım hemen uyusunlar diye

Daha önce başaranlar var mı nasıl yaptılar lütfen yazabilirler mi?
Nasıl bıraktırmalıyım bu alışkanlığı.

Bebeğiniz daha 1 aylık bile değil, sallanarak uyumaya alışmış olamaz bu kadar kısa sürede. Eğer gaz sorunu varsa sallanınca sancısı hafifliyordur, daha çok küçük bu kaygılara kapılmayın hemen.Çaylar için de erken olduğunu düşünüyorum bu zamanlarda sürekli uyanması da gayet normal. Şu an için yapacağınız tek şey sürekli emzirmek ve her ağladığında kucağınıza almak sizin kokunuzu alması ona güven verecektir. Şimdiden beşiğinde ağlatarak uyumaya alıştırmanız çok yanlış olur. Daha bir düzeni yok ki çok küçük.

ilk çocukta herseyi malesef genelde yasayarak öğreniyoruz. bencede bebek ayakta sallamak için çok küçük gaz sancıları için ayak haraketleri yaptırabilirsin göbeği düsmüstür sanırım hafifçe karnını ovabilirsin bana doktorum öyle tavsiye etmisti kimyonda ayrıca gaz sancısına iii gelir ben hiç çay kullanmamıstım.uyku düzeni içinde gece ile gündüzü ayırabilmesi için aksam 9 dan sonra bebisin bulunduğu odanın ısığını kapat bastan huysuzlanabilir ama ben çok rahat ettim

Öncelikle iyi günler konuyu doğru yere açıyorumdur umarım 4 mayısta 2010 da anne oldum sezeryan olduğum işçin ve sonrasında hastane enfeksiyonu :KK43: kapıp dikişlerim açıldığı için uzun müddet çocuğumla ilgilenemedim tam olarak.(üstelik iyi bir özel hastanede)

Normalde çocuğumu sallayarak büyütmek istemiyordum lakin alışmış oldu vazgeçirmek istiyorum doğru zaman nedir. birkaç ay sonra falan mı vazgeçirmeliyim yoksa hemen mi. Henüz çok küçük olduğu için şöyle 2 - 3 aylık olunca mı denemeliyim diye düşünüyorum. o zamanda tamamen alışır mı. Yöntemim ne olmalı?

Bebeğim elini çok emiyor biraz araştırdım uzmanlar elini emmesinden ziyade emziğe alıştırmanın doğru olduğunu söylüyor emzik vermelimiyim.

Birde bebeğim gece olsun gündüz olsun uykuya dalmakta çok zorlanmaya başladı hem zor uyuyor uyuduktan sonrada ara ara gözünü açıyor kıpırdıyor. Kaliteli bir uykusu yok. Gece çayları falan fayda eder mi bunun için ne yapabilirim...

İlk bebeğim olduğu için ve yaşımdan dolayı oldukça tecrübesizim mafoldumben
Sanırım sorularımın arkası gelecek kaydirigubbakcemile3

benımkı 2 aylık ama 3 bebegım sezeryanlı dogum yaptıgım ıçın sanırımtecrübelıyım sallamadan becerebılırsen hemen vazgeçır uykuya dalmadıgını sandıgımız zamanlarda dalıyorlarmıs bızım haberımız olmuyor mesela ben bunu yazarken kızım uyandı baktı baktı gerı uyudu yazıyı bıle yazammam sanıyordum uzmanlarda öyle dıyor dalacakları sırada bebeklerı annelerı uyandırıyormuş.gece çaylarını dene cenımkıde elını emıyor 6 yasa kadar normalmiş tasalanma olumunekankayizsmile

X