Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Yabancı uyruklu bakıcılar hakkında..

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

betulnur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2010
91
1
Bakıcımı değiştirmeye karar verdim.Çevremde yabancı uyruklu bakıcı çalıştıranlar var.Çok memnun olduklarını söylüyorlar.Yabancı bakıcı hakkında deneyimlerinizi söylerseniz sevinirim.Özbekistanlı bir bakıcı buldum onu çalıştırmayı düşünüyorum.

valla bizim bütün çevre yabancı uyruklu çalıştıryor herişi üstelik piyasa fiyatının yarıns yapıyorlar bende yeniş eve geçince sanırım öyle yapıcam

kendi vatandaşlarımız çıldımış gibi kısım amiri parasına hiç bir iş yapmadan çalışmak istiyorlar birde hep gönblünü hoş tut yağla yık a bu ne demekse....
bir tanıdık anlatıyor kadının özel banyosunu eşyalrını kullanıyormuş bir dolu para hediye veriyorl
armış evdeki yemekleri götürüyormuş birde eyvallahı yok diyor...sesimizi çıkarmıyoruzki kıza baksın diye diyor işte muhtaç olduğunu biliyor bunu kullanıyorlar hainlik ten baişka bir şey değil bu

Eski bakıcı 700tl alıyor.Ev işi yapmıyor sadece çocuğa bakıyor.Oda doğru düzgün değil memnun değilim.Bu kadıncağız 600tl istiyor haftanın 6 günü çalışacağını ev yemek ütü çocuk bakımı her şeyi kendisi yapacağını söyledi.Bir türlü karar veremedim.İkilemde kaldım onun için fikirlerinize danıştım.

bunlar herişi eksizsiz yapıyor biliyorum ben arkadaşında var 400 500 dolara 2 çocuk bakıyor ve herişi yapıyor

benim evimde de var gürcistanlı yaklaşık 1,5 yıldır benimle beraber..ben başandığımdan beri 3 yaşındaki kızıma ve 10 yaşındaki oğluma bakıyor...merak ettiğin aklına takılan ne varsa sor....türkçe bilmiyordu bana geldiğinde hala da çat pat konuşabiliyor ama sorun çıkmıyo hepimizle anlaşabiliyo....ütü çamaşır temizlik ne varsa yapıyo sadece yemek yapmasına izin vermiyorum o da tamamen benimle alakalı ben sevmiyorum başkasının yaptığı yemeği :)

betulnur çocuğun kaç yaşında canım...benim kızım 3.5 yaşında ama şididen rusça şarkılar öğrendi bakıcısından :emir_bebek:

16 aylık kızım.Bende yemek yaptırmayım.Çünkü Türk yemeklerini pek bilmiyormuş.Acaba çocuk geçmi konuşur.Bana gelen bakıcıda çat pat konuşuyor.Sen ne kadar ücret veriyorsun.

türk yemeklerini hem bilmiyorlar hemde beceremiyorlar....ama mutfağa yanına al yemek yaparken soğan doğrar ortalığı toplar sana yardım eder yani....fakat damak zevkleri bizimkile gibi değil mesela ot tarzı yemiyolar asla yani ot derken ıspanak semiz gibi gülüyo hatta bunları yiyoruz biz diye :).....yok çocuğun geç konuşmaz hatta iki dil birden konuşur benimki öle mesela bazen rusça bişey söyülüyo bakıcısıyla gülüşüyorlar ben de öle bön bön bakıyorum yüzlerine :sinifsinif: ben 600 dolar ödüyorum birde her hafta sonu 25 tl yani her pazar gezme ücretleri onlar izin parası yani dışarı çıkıyo ya....ha bu arada pazar günleri saat 12:00 çıkıyo akşam 18:00 evde asla fazlasına izin verme

bizim tanıdık 500 dolar veriyomuş
siz nerden byuldunuz bunu yeni eve geçince acaba öyle birini mi tutsam fakat bunların yurtdışına çıkıp gelme sorunları var o süre z<arfında gene açıkta kalır bebek

Bir arkadaşın vasıtasıyla buldum.Cumartesi saat kaçta çıkarsa pazar o saatte gelecekmiş.Yol parasıda haftada 20 tl istiyor.

canım gözünü korkutmak gibi olmasın ama bak bi tecrübe kabul et bunu....sakın sakın gece dışarda kalmasına izin verme...benim kuralım bu sadece pazar günleri saat 12de çıkıp akşam 6da döneceksin de...sen ne dersen uymak zorunda o senin çalışanın oluyo artık zaten senin evinde kalacak yatılı değilmi bu kadın eee niye dışarda kalıyo gitsin gezsin gelsin....ha kabul etmiyosa sen bilirsin o zaman kabul etmiyorum çalışmanı de.....asla taviz verme hemen cıvıyolar hemen

siz nerden byuldunuz bunu yeni eve geçince acaba öyle birini mi tutsam fakat bunların yurtdışına çıkıp gelme sorunları var o süre z<arfında gene açıkta kalır bebek

evet her 3 ayda bir 10 gün gidip geliyolar...valla ben bu arada 10 gün izin alıyorum yada annem ablam falan bi şekilde idare ediyoruz işte....istanbulda bir arkadaşım var laf aramızda kocası azıcık zengin de naniknanik villada oturuyorlar onun vardı yardımcıları 3 tane ondan dolayı buldum bende....yani onun yanında çalışan birinin akrabası ...ama bulana kadar doğrusunu 3 tane türk 3 tane yabancı bakıcı değiştirdim çok zor iş yaa:bbo:

Kocası varmış.Kocasının yanında kalacakmış.

peki evlilik cüzdanlarını iste adamla tanışın doğru olup olmadığına bak....mutlaka adresi al...ha en önemlisi pasaportunu al hemen ve sakla evinde.....emin ol adam kocası mı değil mi diye

10 günlük izninin ücretini ödüyormusun.Bu kadın için arkadaşım referans verdi.Çok iyi merhametli işini düzgün yapan biriymiş.ınşallah dediği gibi çıkar.Bu arada evde kamera var onuda kabul etti.

genelde temiz insanlar bunlar bi hırsızlık arsızlık görmedim ben hatta pantolnun cebinde unuttuğum parayı bile getiriyo yıkarken buldum diye...ama bizim türk erkekleri işte dışarda falan hemen anlıyolar yabancı olduğunu...bunlar da biraz fazla sıcakkanlılar

Pasaportu bana söyledi.ızin günleri benden alıcakmış.ızin dönüşü tekrar verecekmiş.Evlilik cüzdanlarını isteyim.Resminde adam Özbekistanlılara benziyordu.Bu bilgilerin için sağol

10 günlük izninin ücretini ödüyormusun.Bu kadın için arkadaşım referans verdi.Çok iyi merhametli işini düzgün yapan biriymiş.İnşallah dediği gibi çıkar.Bu arada evde kamera var onuda kabul etti.

hayır ödemiyorum....inşallah canım ya zor iş valla....çok merhametli oluyolar çocuğun için gözün arkada kalmasın benim tek korkum erkek arkadaş muhabbetine girmesi......yani rahatlar bizim gibi değiller kocası varsa iyi ama dediğim gibi evlilik sahte mi, değil mi onu öğren mutlaka

Kadının eşide Türkiyede yaşadığı için pek sorun olacağını sanmıyorum.1 ay deneme süresi verip öyle kabul edeceğim.

X