Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Yabancı uyruklu bakıcılar hakkında..

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
benim bebeğimde ağustos sonu gibi doğacak işallah. ben bebek 4 aylık olana kadar çalışmayacağım ancak sonrasında tabiki çalışmaya başlıyacağım.ancak devlet kadrosundayım ve bebek 9 aylık olana kadar günlük 3 saat süt izinim var . bebek bakımı konusunda destek olabilecek akrabam yok herkes memleketinde zaten bende büyüklerden bebek bakımı yardımı istemiyorum .herkesin kendi hayatı var bide bu yaştan sonra çocukmu baksınlar sevmeye gelsinler yeter:) yardımcı bakıcımızı doğumdan 1 ay öncesinde ayarlamak istiyorum yabancıda olabilir yatılı kalabilme imkanı olan yerli de olabilir yabancı olursa ingilizce bilmeleri açısından filipinli tercih ederim veya türkçe ve ya ingilizce bilen diğer yabancılarda olabilir. ben evde bulunduğum süreç içerisinde bebeğimin temel bakımını kendim yaparım ve yardımcının destek olmasını isterim ayrıca ev işi konusundada destek olmalı. ancak ben işe gittiğim saatte bebeğin bakımı haricinde ev işi yapmasını beklemem o zaman bebeğin bakımı aksar ayrıca yardımcıma ayırabilecek bir odam mevcut özelliklerine göre 600-800 dolar arası bir bütçe ayırabilirim istanbul bakırköydeyim önerebileceğiniz birileri olursa özelden msj atarsanız sevinirim ayrıca genelde türkiye içi veya kıbrıs gibi 3-4 ayda bir 3-4 gün süren kongrelerim olur o yüzden bebekle beraber benimle seyahat edebilecek olması iyi olur önerdiğiniz güvenilir firmalarıda yazabilirsiniz teşekkürler

Merhaba,

Ben 11 aylık kızım için yabancı uyruklu bakıcı arıyorum, siz nasıl buldunuz? bir tanıdığınız vs varsa bana yardımcı olabilir misinz?
Bütçem 500 $
1 bebekli genç uyumlu bir aileyiz. İst maltepede oturuyorum

cananburan@yahoo.com

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

teşekkürler,

merhabalar, ben kardeşim için iş arıyorum, yatılı olarak. ben özbekistanlıyım,ve 3 senedir turkiyedeyim,TC vatandaşıyle evliyim.yani guvene bilirsiniz, kardeşim 22 yaşında. ilgilenen olursa özelden numaranızı mesaj atın yada qwerty7784@mail.ru ya yaza bilirsiniz.En Büyük TÜRKİYE

Tecrubeli anneler,yatili bakiciniz kacta yatip kacta kalkiyor?biz sabah kalkma saatiyle ilgili problem yasiyoruz.sizlerdeki düzen nasil?beni aydinlatirsaniz cok sevinirim

slm bende yatılı bakıcı ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum...veya güvendiğiniz firmalar var mı..bnm 6 aylık üçüzlerim var...bakıcı istediğim zaman ortalama 9 aylık olacaklar ben,m yanımda bnmle beraber yanımda bebişlerime bakacak birini istiyorum...ücretler ve çalışma saatleri nasıl oluyor bu arada ben erzurum da yaşıyorum...

bizim bakıcımız geldi, şimdilik inanılmaz memnunum, elim sıcak sudan soğuk suya girmiyor vallaEn Büyük TÜRKİYE
ütüler, temizlik, oğlumun bakımı. herşeyi yapıyor, çok iyi bir bayan. mesafeli, işini yapıp odasına cekiliyor:21:
500 dolara anlaştık, haftada 1 5 liralık telefon kartı vericem birde. o kadar..

Acaba hala memnunmusunuz bakıcınızdan? Bir de ben ist dışında yaşıyorum, yatılı bakıcılar problem yapıyor mu ist dışı işini? İzinlerinizde siz evde yokken filan nerede kalıyorlar?

Yanıtınızı merakla bekliyorum, çok teşekkürler

bugun hiç haber vermeden ayrıldı yabancı uyruklu mihriban..özbekti..bunlar yeni biyer bulunca derhal bye bye diyorlar sadık değiller..biz allahtan çocuk baktırmıyorduk temizliğe geliyordu hergün..pek temizlikten anlamıyorlarşart şurt yok ama idare ediyorduk..yanlız parka gelenlerden görüyorum anneye güleryüz anne yoksa çocuğa yoğurt koymuş yedirmeden çöpe atıyor neden diyorum onunla mı uğraşacağım yemiyor çocuk diyor..etrafla muhabbet ediyor bir ellerini silmiyor çocuğun..10 kadarını hergün gözlemliyorum çok iyi görünenlerin bile falsoları var..bebek derdini anlatamayacak kadar küçükse anne gözünü dört açmalı..parkta falan yakınlarını tembihlemeli nasıl davranıyor çocuğa..ufak detaylar ama bebeklerimiz değerli..çoğunun derdi para manevi özellikleri düşük

Sonuna kadar katılıyorum, aman aman temizlik yapmayı bilmiyorlar, ben 6 tane Özbet ve Türkmen değiştirdim. Birinin tavsiyesi ile Gürcü arıyorum şimdi. Bir de onu deneyelim bakalım. Çocuklarınızı onlara sakın yanlızbaşına emanet etmeyin, ya da eve kamera koyun.Benim evde annem var, annemi istemiyorlar, işlerine gelmiyor çünkü. Çocuğu azıcık emanet et, hemen tvnin karşısına oturtsunlar, eline de abur cubur, kendileri telefonda lak lak. Özel hayatları çok karışık bunların ayrıca. kim kiminle belli değil. Ayrıca hep eski patronlarının ne kadar iyi olduğunu, ne kadar çok kazandıklarını falan anlatırlar. 1000 dolar alıyorum diye yemin billah edene 550 dolar verdim, koşarak geldi. Bence 550- hadi 600 dolardan fazla vermeyin. Öyle 700 dolar falan vermem için çok bilinçli olmalı.

En önemlisi evde yanlız bırakmak zorunda iseniz, yemeyin içmeyin, eve kamera taktırın. Parka falan gitme saatinde de telefon ile arayın, kontrol edin.

Allah herkesin çocuklarını korusun.

Acaba hala memnunmusunuz bakıcınızdan? Bir de ben ist dışında yaşıyorum, yatılı bakıcılar problem yapıyor mu ist dışı işini? İzinlerinizde siz evde yokken filan nerede kalıyorlar?

Yanıtınızı merakla bekliyorum, çok teşekkürler

Sorunuzu epey gecikmeli gördüm. Şöyle anlatayım, yabancı uyruklu ilk bakıcımız bi hafta sonra gitti. Ondan sonra yine türkmen başka bir genç kızı aldım işe.
Çok memnun kaldım, hem oğluma iyi baktı hem ben çok rahat ettim. Evde sürekli birinin olup senin arkanı toplaması güzel. hemde çok:KK37:
Ama şöyle bir tavsiyem var, öncelikle işe alacağın kadın öyle çok sosyal olmasın, izne çıkmayanları var bunların, gidecek yeri olmadığından izin kullanmayan. Ha onlardan bulursan ne ala. Yoksa bunlar izinlerde hep beraber birbirlerine iş bulup 10 dolar bile olsa fazla veren yere gidip seni bırakıveriyorlar:KK4:
Ayrıca telefon olayına cok müsamaha gösterme bence.
Hala arıyorsan hiç şirketlere komisyon filan verme, ben bi türkmen tanıyorum, hastalarımdan birinin bakıcısı. Mutlaka tanıdığı iş arayan bi bayan vardır.

Sorunuzu epey gecikmeli gördüm. Şöyle anlatayım, yabancı uyruklu ilk bakıcımız bi hafta sonra gitti. Ondan sonra yine türkmen başka bir genç kızı aldım işe.
Çok memnun kaldım, hem oğluma iyi baktı hem ben çok rahat ettim. Evde sürekli birinin olup senin arkanı toplaması güzel. hemde çok:KK37:
Ama şöyle bir tavsiyem var, öncelikle işe alacağın kadın öyle çok sosyal olmasın, izne çıkmayanları var bunların, gidecek yeri olmadığından izin kullanmayan. Ha onlardan bulursan ne ala. Yoksa bunlar izinlerde hep beraber birbirlerine iş bulup 10 dolar bile olsa fazla veren yere gidip seni bırakıveriyorlar:KK4:
Hala arıyorsan hiç şirketlere komisyon filan verme, ben bi türkmen tanıyorum, hastalarımdan birinin bakıcısı. Mutlaka tanıdığı iş arayan bi bayan vardır.

Merhabalar
Ben de çok acil 4,5 aylık bebeğime bakıcı arıyorum. Önerebileceğiniz biri varsa görüşebilirim

ben arıyorum yatılı bakıcı. avrupa yakasındayım. çok acil birini bulmam lazım. yardımcı olurmusunuz. size nasıl ulaşabilirim.özelden msj hakkım yok:KK43:

merhaba konunun üzerinden çok zaman geçmiş ama yine de bir ümit yazmak istedim. ben avrupa yakasında beylikdüzü tarafında oturuyorum. kızım henüz 11 aylık öğretmen olmama rağmen aileden bir destek alamadığımdan işe başlayamadım. bütün günüm ordan oraya koşturmakla geçiyor hiç bir şeye yetişemiyorum yetişemedikçe daha da kötü hissediyorum. benim bakıcıdan ziyade evi çekip çevirecek birine çok ihtiyacım var. sanırım işinizden dolayı yabancı bakıcı temin edebilmişsiniz benim de bütçem türk yardımcılar için yetersiz.yatılı birini en uygun ne kadara bulabilirim? bir de siz ne gibi deneyimler yaşadınız bakıcılarınızla çok tecrübesizim bu konuda. bu çevrede tanıdık vasıtasıyla bulma olanağım yok annemler pendikte uzaktalar kayınvalidemler bi nebze yakın ama bakıcı araştırması konusunda bir yardımı olmuyor.

aşağı yukarı siz de bu sıkıntıları yaşamış biri olarak bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum:KK16:

X