Sayfa: 1/372 1231151 ... SonSon
Toplam 3711 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Otizm

1. Konu Sahibi : melodi1970 #1

Otizm

mrb acil yardım lütfen canım çok sıkılıyor oğlum aylık baba dede ve anlamsız birkeç kelime sölüyor bunun dışında konuşmuyor ismine tepki vermediği için bugün gata ya götürdüm dr psikoloğa yolladı psikologta otizm bulguları olduğunu söledi ne yapacağımı şaşırdım sadece ismine tepki vermiyor kafası çalışıyor çok hareketli çok güleryüzlü tos diyoruz kafamıza tos yapıyor çak deyince elimize çakıyor al deyince alıyor ama seslendiğimizde bakmıyor çocuk kanalını seyrediyor reklemler başlayınca nerde olursa olsun duyup koşarak geliyor bana birileri yardım etsin ne yapacağımı şaşırdım lütfen

2. Konu Sahibi : melodi1970 #2
    Giriş tarihi
    Apr 2010
    Allah yardımcın olsun canım inşallah yoktur öyle bişey.
    psikoloğa götür bir an önce mutlaka.
    net bir bilgi verecektir sana.
    sonucu yaz ona göre konuşalım olur mu?

3. Konu Sahibi : melodi1970 #3
    Giriş tarihi
    Jan 2008
    tatlım göz temasınız varsa hiç korkma eğer bişiler paylaşabiliorsanız bunu hissedebiliorsan konuşmamsı önemli değil.. mesela karşına al göz göze bakarak oyun oynayın al ver komutlarını yaptırabiliorsan.. dediğin şeyleri yaptırıyorsan elindekini çöpe at mesela atıyorsa çorabını getir dediğinde yapıorsa sorunu yoktur.. bazen çocuklar inatlaşabiliorlar adına bakmaması ondan olabilir.. kaç aylık olduğunuda bilemiyorum oğlunun.. oyun gruplarına yazdırmanda ayrıca fayda var haftada 3 falan sosyalleşir orda adınıda öğrenir adı söylediğinde bakmayıda.. umarım kötü bişi yoktur..

4. Konu Sahibi : melodi1970 #4
    oğlunuz kaç yaşında şu anda tv den uzuk tutun hiç seyretmesin sürekli park bahçe alışveriş merkezi gezdirin kreşe verin yaşıtları ile beraber olsun evde oyunlar oynayın hiç yanlız bırakmayın odada olsun siz mutfaktaysanız sürekli seslenin yanınıza gelmesi için umarım önemli birşey yoktur canım
    Düzenleyen: cokmasum Düzenleme Tarihi : 03-06-2010 Düzenleme Saati :18:21

5. Konu Sahibi : melodi1970 #5
    Alıntı nefertity80 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Allah yardımcın olsun canım inşallah yoktur öyle bişey.
    psikoloğa götür bir an önce mutlaka.
    net bir bilgi verecektir sana.
    sonucu yaz ona göre konuşalım olur mu?
    ilginize tşklr bugün psikoloğa gittik o dedi zaten

6. Konu Sahibi : melodi1970 #6
    Alıntı cokmasum kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    oğlunuz kaç yaşında şu anda tv den uzuk tutun hiç seyretmesin sürekli park bahçe alışveriş merkezi gezdirin kreşe verin yaşıtları ile beraber olsun evde oyunlar oynayın hiç yanlız bırakmayın odada olsun siz mutfaktaysanız sürekli seslenin yanınıza gelmesi için umarım önemli birşey yoktur canım
    oğlum 22 aylık bugün psikoloğa gittik o dedi 8.de salı günü işitme testi yapılacak duyuyor reklamlar başlayınca koşarak geliyor tv ye bakmaya ama neden istediler anlamadıö gezgiriyoruz hergün dışarda abisi çok ilgi,leniyor 14 yaşında oda bende hergün parka çıkarıyorum sadece ismine tepki vermiyor mesela odalarındaki tv yi kapatmak için sandalyesini koyup üstüne çıkıyor kapatıyor camdan bakmak içinde aynı yöntemi kullanıyor küveti dolduruyorum yüz oğlum deyinde ayaklarını çırpıyor yazında tatilde havuzda aynı hareketleri yapıyordu üstünü giydireceğim zaman hemen gelip kolunu uzatıyor elimde çorap veya ayakkabısı varsa ayağını uzatıyor baba mama dede gibi kelimeler sölüyor mesela kızdığımızda hemen gözümüzün içine bakıp gülüyor şirinlik yapıyor bazende ağlamaklı oluyor böyle ,işte o kadar canım sıkıldıki yazıp hemen çıktım biraz araştırma yaptım okudum filan psikolog birde okumamız için bi kitap önerdi yağmur çocuklar diye onuda alıcam ben hiç sanmıyorum böle bişey olacağını ama ne gerekiyorsa yapıcam çak öğrendi çak deyince elimize vuruyor tos yapınca gelip başımıza tosluyor

7. Konu Sahibi : melodi1970 #7
    Alıntı SadeceAsk kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    tatlım göz temasınız varsa hiç korkma eğer bişiler paylaşabiliorsanız bunu hissedebiliorsan konuşmamsı önemli değil.. mesela karşına al göz göze bakarak oyun oynayın al ver komutlarını yaptırabiliorsan.. dediğin şeyleri yaptırıyorsan elindekini çöpe at mesela atıyorsa çorabını getir dediğinde yapıorsa sorunu yoktur.. bazen çocuklar inatlaşabiliorlar adına bakmaması ondan olabilir.. kaç aylık olduğunuda bilemiyorum oğlunun.. oyun gruplarına yazdırmanda ayrıca fayda var haftada 3 falan sosyalleşir orda adınıda öğrenir adı söylediğinde bakmayıda.. umarım kötü bişi yoktur..
    oğlum 22 aylık çok hareketli yemek yerken bile yerinde durmayan bi çocuk abiside öleydi hareketliydi yani bilemiyorum 8.de belli olacak heralde

8. Konu Sahibi : melodi1970 #8
    Giriş tarihi
    Oct 2007
    Kuzenimin oğluna otizm teşhisi konulmuştu.3 yaşından önce ortaya çıkan nörolojik bir durum.Çocuk zaten sürekli denetim altında.Bizim yakışıklı oğlumuzun istemsiz hareketleri vardı.Dakikalarca,abartmıyorum bıraksanız ,ilgisini başka yöne çekmeseniz saatlerce aynı hareketi yapabilirdi.Şimdi 8 yaşında her şey kontrol altında.Çok da zeki bir çocuk.Satranç tutkunu.
    Korkulacak hiçbir şey yok.Bilinçli bir annesiniz,üstesinden geleceksinizdir.Üzülmeyin.olumunekankayizsmile

9. Konu Sahibi : melodi1970 #9
    Alıntı melodi1970 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    oğlum 22 aylık çok hareketli yemek yerken bile yerinde durmayan bi çocuk abiside öleydi hareketliydi yani bilemiyorum 8.de belli olacak heralde
    mrb işitme testi yapıldı bir sorun yok tekrar psikolog ve çocuk dr görüştük hiperaktif dendi böyle olması iyiymiş içine kapanmaması gerekiyormuş etrafla çok ilgili kreşe verelim dedik dr onayladı yarın kreşe başlıyor hiç konuşmuyor değil özellikle o zamandan beri daha çok ilgilendiğimizdenmi nedir bugün 3 kere baba dedi küçük bir oyuncak leptop aldım anne baba gibi kelimeleri söylüyor oda biz bastıkça gülüyor göz temasımız daha sıklaştı gel mama diyorum hemen geliyor öle bişey olduğunu sanmıyorum dr ailede geç konuşma varmı diye sordu evet amcasının oğluda çok geç konuştu ve bu yüzden okula bir sene geç başladı ama şimdi üniversiteyi bitirdi bakalım kreş nasıl olacak yarın ilk günümüz benimde orada olmam gerekiyormuş ilk birkaç gün hmm ayrıca kardeşi 4 aylık birkaç gündür o yatarken başına dikiliyor eliyle başını seviyor öpüyor yanına yatıyor

10. Konu Sahibi : melodi1970 #10
    çok geçmiş olsun benim oğlumdada aynı sorunlar var şu anda 23 aylık geçen hafta doktora götürdüğümüzde direk otizm tanısını koydu ve bir sürü ilaç yazdı ama anneler ne olursa olsun çocuklarındaki sorunu anlarlar ben eminimki ne senin çocuğunda ne benimkinde nede 2 yaş öncesi her çocukta otizm yok zaten doktorların yazdığı 2 yaş civarı davranış özelliklerinde otizmdeki davranışlardan yok mu var. kocaman insan olduğumuz halde bazı davranışlardan bizdede var. bir düşünürsek örneğin takıntıdan bağsediliyo çoğumuzun yokmu takıntısı evden çıkarken sağ ayakla çıkan, oturduğu yerde saçıyla oynayan elelerini sürekli yıkamayı adet edinen ve bunun gibi şeyler
    neyse ama yanlış anlaşılmasın hiç sorun yok demek istemiyorum mesela benim oğlumun sorununun uyaran eksikliği olduğunu düşünüyorum bir ara onuda okursanız otizmle çok benzer özellikleri var ama tamamen ileşebilecek bir hastalık tedavi edilmezse otizme dönüşebiliyomuş. oğlunuzla ilgili gelişmelerden haberdar ederseniz bizleride bilgilendirmiş olursunuz

Sayfa: 1/372 1231151 ... SonSon