Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var. Ben hiç şimdiye kadar 30-40-50'li yaşlarda otizm'li görmedim çevrede.. En büyük gördüğüm otizm'li 16 yaşında idi. Sizin çevrenizde var mı? O yaşlarda ki otizmliler ne yapıyor neler yapabiliyor? Nerdeler?hayatlarını nasıl sürdürüyorlar,konuşmaları nasıl çok merak ediyorum.

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var. Ben hiç şimdiye kadar 30-40-50'li yaşlarda otizm'li görmedim çevrede.. En büyük gördüğüm otizm'li 16 yaşında idi. Sizin çevrenizde var mı? O yaşlarda ki otizmliler ne yapıyor neler yapabiliyor? Nerdeler?hayatlarını nasıl sürdürüyorlar,konuşmaları nasıl çok merak ediyorum.

bununla ilgili güzel bir gerçek otobiyografi filmi var, tavsiye ederim: temple grandin.

merhaba evet bende dilim varmadı hoşgeldiniz demeye doğru hatırlıyorsunuz ama ben testi yaptırdıktan sonra paylaşmıştım ağar metal testimiz temiz çıkmıştı hiç bişey yok bitek bakır ve çinkoda biri biraz düşük biride biraz yüksekti olması gereken değerden onlar içinde ilaç kullandık tek seferlik birde d vitamini eksikliği için ilaç o kadar hee dışkıda mantar çıkmıştı tekrar gitmem lazım ama çok şey yaşadık eşimde rahatsızlanınca tüm yük bana kaldı ama havalar ısınsın bi kere daha götürücem bi deşiklik varmı diye allah hepimizin yardımcısı olsun

öncelikle eşinize çok geçmiş olsun.sizin işiniz bir hayli zor allah yardımcınız olsun..metal testi çok kötü çıkmamış çok güzel inş snraki testlerinizde iyi çıkar.önümüzdeki hafta bizde ağır metal kaka testi gıda alerji vebikaçkan testi yaptırıcaz inş sonuçlar çok ağır çıkmaz.bu forumdaki paylaşımlar yeni katılan arkadaşlarabilgi vermesi açısından detaylıbir şekilde yazmaya çalıştım.güzel haberlerinizibekliyorum..selamlar..

Bizimde ilk egitimlerimoz cok kotuydu direnc gosterdi ama 2-3 ay icinde bitti..merak etmeyin, gecici bir sure..bizde idrarda baktirdik sonuc iki hafta sonra cikacak ama bize ahmet aydin kaka testi vermedi..

Aydam benim iki uc ay onceki merak ettiklerimi soruyorsun bosver hic bir otizmli birbirine benzemiyor birisine bakmissin konusuyor tum becerilerini yapiyor birisine bakmissin konusamiyor tuvalete gidemiyor bin cesit....Temple grandin, ben adim rhan filmleri yuksek islevli otizm liler zeka duzeyleri yuksek olanlar....Ama her otizmli boyle degil..

Bizimde ilk egitimlerimoz cok kotuydu direnc gosterdi ama 2-3 ay icinde bitti..merak etmeyin, gecici bir sure..bizde idrarda baktirdik sonuc iki hafta sonra cikacak ama bize ahmet aydin kaka testi vermedi..
selam..sanırım çocuğun durumuna göre değerlendirme yapıyor olmalı.ben çocuğumun durumunu anlatıp yapılması gereken ne varsa yaptırmak istediğimi kendisinden rica etmiştim .ayrıca bizim bebeklikten gelen aşırı iştahsızlık ve son 6.aydır geçmeyen bir ağız kokusu olduğunu söylemiştim..birde benim en çok üzerinde durduğum eşim ve ben uzun yıllar otomotiv sektöründe çalıştık ben hamileliğimide o sektörde tamamladım..sonuçları sabırsızlıkla bekliyorum.size diet önermedimi yada ne yapmanızı önerdi paylaşırsanız sevinirim.

selam..sanırım çocuğun durumuna göre değerlendirme yapıyor olmalı.ben çocuğumun durumunu anlatıp yapılması gereken ne varsa yaptırmak istediğimi kendisinden rica etmiştim .ayrıca bizim bebeklikten gelen aşırı iştahsızlık ve son 6.aydır geçmeyen bir ağız kokusu olduğunu söylemiştim..birde benim en çok üzerinde durduğum eşim ve ben uzun yıllar otomotiv sektöründe çalıştık ben hamileliğimide o sektörde tamamladım..sonuçları sabırsızlıkla bekliyorum.size diet önermedimi yada ne yapmanızı önerdi paylaşırsanız sevinirim.

Bizimkine sprdu kokuku kaka agiz kokusu vs. 20 tane soru sordu bana hemen hemen hepsinede var demistim...bizede diyet yapin dedi ama ben yapmıyorum :KK43: cok zor..
Balik yagi ve vitamin verdi ama vitaminide aldik vermiyorum çünkü diyet yapanlara ozel bi vitamin bayagida yuksekti fiyati..

Bizim sorunumuz anlayamiyor mesela saklanbac oynuyo ruz kapinin arkasina saklaniyorum sessiz ol diyorum oda tekrarliypr sessiz ol sessiz ol sonra firliyor

Aydam benim iki uc ay onceki merak ettiklerimi soruyorsun bosver hic bir otizmli birbirine benzemiyor birisine bakmissin konusuyor tum becerilerini yapiyor birisine bakmissin konusamiyor tuvalete gidemiyor bin cesit....Temple grandin, ben adim rhan filmleri yuksek islevli otizm liler zeka duzeyleri yuksek olanlar....Ama her otizmli boyle degil..

Çok garip değil mi ? Yüksek işlevli,aspergerli,zeka seviyesi yüksek-düşük farketmez.. Çevremizde şimdiye kadar hiçbir otizm spectrum dahilinde bir yetişkin olmaması..Bir çok ilde yaşadım, büyük-küçük bir çok şehirde bulundum ama hiç denk gelmedim... Hani belki forumdan arkadaşların vardır da bir yakını yada tanıdığı biraz bilgi verir diye.. Sadece merak yani ...

Ahmet Aydın'dan randevuyu Taaaa Nisan ayına alabildım.. Neyse bunada şükür.. Semayşem verdiğin taktikleri beceremedim ben.. 😂

bende merakla bekliyorum.. Umarım güzel sonuçlar alırsın..

Bizimkine sprdu kokuku kaka agiz kokusu vs. 20 tane soru sordu bana hemen hemen hepsinede var demistim...bizede diyet yapin dedi ama ben yapmıyorum :KK43: cok zor..
Balik yagi ve vitamin verdi ama vitaminide aldik vermiyorum çünkü diyet yapanlara ozel bi vitamin bayagida yuksekti fiyati..

bizede klasik otizm sorularını sordu bunların dışında ben kullandığımız ilaç antb.beslenme takviyeleri kutu adetlerine kadar anlattım.bize yorumu çok qğır seyretmiyor hiç bir gıdaya düşkünlüğü yok diyete mümkün olduğu kadar uyun dedi.balık yağını ve vitaspectrumu devamlı kullanın dedi.bütün testlerin sonucuna göre takviyeler yapıcaz dedi.vitaminide ağır metal testi öncesi mutlka kullanın demişti.sizden hastanede kan testidemi istemedi?

merhaba...ağız kokusuna takıldım;sabahları benim kızımdada oluyor ağız kokusu.önemlimi acaba?

merhaba...ağız kokusuna takıldım;sabahları benim kızımdada oluyor ağız kokusu.önemlimi acaba?

merhaba.ağız kokusunu hocaya ben söylemiştim bu çok önemli mide bağırsak sorunlarına işaret bu demiştibu sorun üzerine kaka tahlili istedi..herçocuk aynmıdır bilemiyorum ama gece en son ne yedirsem sabah ağzı o şekilde kokuyor.kızım asla baharat sarımsak soğan vb.gıdalar yemiyor.aslında tüm busoruların cevabı otizme çözüm var kitabındadetaylı şekilde anlatıyor okumanızı öneriyorum.

merhaba.ağız kokusunu hocaya ben söylemiştim bu çok önemli mide bağırsak sorunlarına işaret bu demiştibu sorun üzerine kaka tahlili istedi..herçocuk aynmıdır bilemiyorum ama gece en son ne yedirsem sabah ağzı o şekilde kokuyor.kızım asla baharat sarımsak soğan vb.gıdalar yemiyor.aslında tüm busoruların cevabı otizme çözüm var kitabındadetaylı şekilde anlatıyor okumanızı öneriyorum.

ahmet aydın mı söyledi size?çok teşekkürler okuyacağım

ahmet aydın mı söyledi size?çok teşekkürler okuyacağım

evet o söyledi,kitabı okuduğunuzda kafanızdaki tüm sorulara cevap bulucaksınız..hatta imkanı olan herkes ahmet aydına gitmeli diye düşünyorum..özel eğitim terapi spor vs tamamda asıl temeldeki sorunu çözmeden ne kadar başarı alıyoruz sonuçlar ortada değilmi ?

X