Tüy sorunumuza bir de bu pencereden bakmayı öneriyorum..

aycangul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2009
4.535
4
46
ayın dünya ve canlılar üzerindeki etkileri neredeyse herkes tarafından biliniyor artık.hatta MÖ sine dayanmakta bu bilgiler.tabi bu etkiler insanlar içinde geçerli.dolayısıyla tüylerimiz içinde.
ay bazı günlerde yaptığımız bakımların daha etkili olmasını sağlarken bazı günlerde de bu etkiyi azaltabiliyor.
istenmeyen tüylerle ile ilgili kritik tarihleri burada sizlerle paylaşacağım arkadaşlar..
değerlendirmeniz ve fayda sağlamanız dileğiyle..
sevgilerimle..

sonuçları merak eden arkadaşların fikir edinmesi için, ilk günden itibaren yazılan mesajlardan bir derleme yapmaya çalıştım. 282. sayfada bulabilirsiniz..ve sonraki sayfalarda...

Son düzenleyen: Moderatör:
paylaşmak istedim.. zaten tüylerimizi almıyor muyuz..sadece zamanına dikkat etmek bize ne kaybettirir ki..yıllardır denediğimiz onca yöntemden daha mı zor,daha mı pahalı..

ayın belli dönemlerinde tüyleri almanın sonuçlar üzerinde olumlu etkisi olacağını düşünüyorum arkadaşlar..uzun uzun açıklayınca kafa karıştırıcı olmuş haklısınız..afedersiniz..

bana çok mantıklı geldi yazdıklarının hepsi. araştırmalarına devam etmeni rica ediyorum senden. bende son birkaç aydır tüylerimi hep dolunayda ve hicri ayın son gününde almaya gayret ediyorum zaten. inş sonuç alırız

tüyleri almanın en uygun zamanı hangisi peki? bilmiyorumkismile

ay fazları dört tane:
yeni ay fazı
büyüyen ay fazı
dolunay fazı
küçülen ay fazı

en uygun faz dolunay fazıdır tüyleri almak için..ama kaçırdıysak hemen sonraki günlerde yani küçülen ay fazlarında da alınabilir.
ayrıca ay toprak elementi burçlarından (boğa,başak,oğlak) burçlarından geçerken de tüylerden kurtulmak için doğru zamandır.

örneğin:
9-10 haziran tarihlerinde ay boğa burcundan geçecek
26 haziran tarihinde hem dolunay hem de ay oğlak burcunda olacak
27-28 haziran tarihlerinde yine oğlak burcunda devam edecek
7-8 temmuzda ise boğa burcunda olcak

ve bu tarihler arasından en etkilisi 26 haziran olacak çünkü hem dolunay hemde toprak elementi burcundan geçiyor olacak..

Son düzenleme:
bana çok mantıklı geldi yazdıklarının hepsi. araştırmalarına devam etmeni rica ediyorum senden. bende son birkaç aydır tüylerimi hep dolunayda ve hicri ayın son gününde almaya gayret ediyorum zaten. inş sonuç alırız

inşallah..bunlar yeni bulunan bilgiler belki ama büyüklerimiz zaten bunları gözlem ve tecrübe yoluyla öğrenmişler..eskiden beri duyardım bende dolunayda alın tüylerinizi geç çıkar diye..ben olumlu sonuçlar alacağıma inanıyorum bu yöntemle.. hele ki annemim saç boyası tecrübemden sonra çok da mantık aramadan uygulamaya karar verdim..

doluna y ve idrar diye bi konu vardı tüylerinden bu yöntemle kurtulmaya çalışan arkadaşlar da
ay dönümünün insan üzerinde bi çok etkisi olduğuna inanıyorum eskiler annanem hep derdi
ayı tam görmeden yolunuyosunuz maymuna döndünüz diye
bence mantıklı nette dolunay ve insanla ilgili bi çok makale var

ay fazları dört tane:
yeni ay fazı
büyüyen ay fazı
dolunay fazı
küçülen ay fazı

en uygun faz dolunay fazıdır tüyleri almak için..ama kaçırdıysak hemen sonraki günlerde yani küçülen ay fazlarında da alınabilir.
ayrıca ay toprak elementi burçlarından (boğa,başak,oğlak) burçlarından geçerken de tüylerden kurtulmak için doğru zamandır.

örneğin:
9-10 haziran tarihlerinde ay boğa burcundan geçecek
26 haziran tarihinde hem dolunay hem de ay oğlak burcunda olacak
27-28 haziran tarihlerinde yine oğlak burcunda devam edecek
7-8 temmuzda ise boğa burcunda olcak

ve bu tarihler arasından en etkilisi 26 haziran olacak çünkü hem dolunay hemde toprak elementi burcundan geçmiş olacak..

hımmm tamam canım ben bu tarihleri not alıyorum umarım etkisi olur... teşekkür ettim şimdiden

doluna y ve idrar diye bi konu vardı tüylerinden bu yöntemle kurtulmaya çalışan arkadaşlar da
ay dönümünün insan üzerinde bi çok etkisi olduğuna inanıyorum eskiler annanem hep derdi
ayı tam görmeden yolunuyosunuz maymuna döndünüz diye
bence mantıklı nette dolunay ve insanla ilgili bi çok makale var

:)))) anneannenizin sözü çok güldürdü beni..
ben bunu günlük hayatıma uyarlamaya çalışıcam elimden geldiğince..mesela saçlarımı uzatmaya çalışıyorum ama kestirmem de gerekiyor,yanıklar çünkü..ama dayanmaya çalışıyorum 16-17 hazirana kadar..çünkü bu tarihte ay aslan burcunda ve büyüyen fazda..saç kesimi,boyası ve bakımı için önerilen bir tarih.
tüylerde de uygulamaya başladım.31 mayıs oğlak günüydü..ilk sayfada da verdim 26 haziran hem dolunay hem oğlak günü..çifte kavrulmuş yani :))

hımmm tamam canım ben bu tarihleri not alıyorum umarım etkisi olur... teşekkür ettim şimdiden

rica ederim..inşallah..bir kaç ay dene,herhangi bir kaybın olmayacak nasılsa ..bir de 26 haziranda ki durum kasım ayına kadar olmayacak bir daha..kaçırmamanı tavsiye ederim..

26 hziran doğumgünüm hem yengeç burcuyum hem de dolunay vakti.
ben burçlara çok inanmasamda astrolojiye inanıyorum ama belli birikime sahip değilim
bizim ailenin kadınları böle tuhaf olur ananem gibi:)

evet 26 haziran saat 14:30 da ay dolunay fazına geçiyor..ertesi gün küçülmeye başlıyor..bu tarihte alınmasının yararlı olacağını düşünüyorum.

özelden mesaj atan arkadaşlar..benim henüz 50 mesajım olmadığı için cevaplayamıyormuşum,kusura bakmayın..

Aycangül yazdıkların dikkatimi çekti benimde.
Mesela haziran ayındaki günleri vermişsin.Diğer aylarda da aynı günler mi?
Örneğin 9-10 haziran demişsin ya, diğer ayda 9-10 temmuz mu olacak?

X