bebeğim neden hareketli değil kızlar bana bi yardımcı olurmusunuz?

nesrin_23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2010
73
0
merhaba arkadaşlar 26 haftalık hamileyim ama bebeğim çok hareket etmiyo çok nadir hareketlerini hissediyorum benim bildiğim kadarıyle erkek bebekler anne karnında çok hareketli olurlar kızlara nazaran benmi fazla sabırsızım acaba ne dersiniz var mı bu durumda olan

Her bebek bir olmaz ki canım azda olsa hareketlerini hissediyorsun ya buna şükret.. Doğduktan sonrada uslu uslu bi otursa diyeceksin :)

benimse kızım çok hareketliydi...şimdi 24 haftalık hamileyim amaoğlum daha az hareket ediyor kızıma göre:)

26. haftamda aynı olayı yaşadım,ama öncesinde çok hareketliydi,o haftada ne olduysa oldu yavaşladı,sonra yine düzeldi ama çok şükür..
ınşallah seninkide tez zamanda daha harketli olur,ama arkdaşın dediği gibi her bebek bir olmaz..

inşallah kızlar şöyle bi tekmelese ben burdayım dese şöyle beni geceleri uyutmasa ama nerde tembel bizimki

ben 37.haftama grdım hamılelığım boyunca hep onu duşundum benımde bebişimerkek ve hıç guçlu hareket etmıyo hıçte etmedızaten bende cok takıyodum..hareketlerını sureklı hıssedıyorum ama guçlu değil kıbar kıbar edıyo hareket edıyo bnm oğluşum tembel galıba anca yavaş yavaş edıyo ama önmlı olan sureklı sıksık hıssedıyo olmam dıe duşunuyorum...senınkıde ole sanırım

deniyorum canım ama diyorum ya bizimki çok tembel doktorum 1 hafta önden gittiğini söyledi gelişimi iyiymiş ama demekki uslu bi bebek en azından ben ona yorayım teselli olsun

doktorun kontrol ettigine gore sorun yoktur.Benim de hersey yolunda giderken bebegim az hareket ediyo diye 3 doktora gorundum,ilk ikisi hersey yolunda dedi,ucuncusu bebegimin kordonun dolandigini ve hareketlerini kisitladigini ayni anda da suyumun fazla oldugunu ve bu yuzden hissedemedigimi soyledi.Gercekten de suyum azalsin diye verdikleri ilaci kullaninca hareketlerini yine eskisi gibi hissemeye basladim,demek ki suyun fazla olmasi etkiliymis.bir dahaki kontrolunde doktoruna bir danis istersen cunku suyun fazla olmasi hafife alincak bir durum degil.Sag saglim vakitlice bebeklerimizi kucagimiza alacagimiz gunu gostersin Allahim insallah hepimize de.

bende 30 haftalık hamişim benimde erkek bebek ama bende çok kuvvetli hissetmiyom tekmelerini içimde hiç durmasın istiyom ama galiba bizimkiler uslu bebişler

24 hafta olucak çok hareketli.ama 20 haftalıkken hareketleri daha güçlüydü resmen vuruyordu :KK43:( şimdi de vursun istiyom hatta acıtsında:KK43:(

benim kızımda çok hareketli bi bebek deildi hatta o kdr mahçup utangaçtıki kim elimi karnımA KOYSA hareket etmeyi anında keserdi babamız bile sinir olurdu bu duruma ben ona takılırdım kızım beni daha çok sevicek bak karnımdan bile belli ediyor bunu diye. şimdi 36. haftadayız kızımın başı aşağıya indiginden beri dahada azaldı hareketleri hissediyorum ama çok çok az 9aylık olmasına ragmen dışarıdan hareketleri hiç belli olmuyor.arada bir dirsek ve topuk çıkartıp çok azda bi dalgalanma yapıyor.daha önceleri çok hıçkırırdı o bile azaldı karnım baya küçük 6 aylık gibi ondan sıgmıyor artık kızım herhalde.. ::)

benim arkadaşımın bebeği de aynen öyleydi.9 ay boyunca neredeyse hiç hissetmedi hareketlerini.çok sağlıklı bir bebeği var şuan.ama şunu söyleyim çok da yaramaz. nerdeyse hiçbir gece uyumuyor

yaaaaa ben bazen yalvarıyorum oğlum biraz sakin ol diye çok fena benimki doğduğu zaman neler çektirecek bana diye düşünmeden edemiyorum :)))

yahuben 37. haftamdayım hıçkırık ne demek yaa onu nasıl hıssedıyosunuz ben neden hıssetmıyorum hıçkırdığını yedıklerımımı beğenmıoda yemıo acabakaydirigubbakcemile3

25. haftadayım benim de dönem dönem azalıp arttığı oluyor hareketleri ben hep pozisyona yoruyorum çünkü ayakları yukardayken dışardan görünecek hatta irkilmeme sebep olacak tekmeler atıyor.. ama aşağıdayken tek tük ve çok hafif hissediyorum... maşşallah güçlü kuvetli olacak canım belli minik oğluş :KK70:

portakal suyu i. yada bol şekerli su soluna yat karnını okşa eminim melegin hareket etcek ama ortam ya çok sessiz olsun yada hafif müzik olsun müzige tepki veriyolar seviyolar çok

merhaba arkadaşlar 26 haftalık hamileyim ama bebeğim çok hareket etmiyo çok nadir hareketlerini hissediyorum benim bildiğim kadarıyle erkek bebekler anne karnında çok hareketli olurlar kızlara nazaran benmi fazla sabırsızım acaba ne dersiniz var mı bu durumda olan

canım yanlıs bılgı almıssın bunu doktorunada sorabılırsın kızlar daha hareketlı olur ben 14 haftamda hissetmeye basladım ama diğer yazan arkadasa katılıyorum her bebek bir deyıl sağlıklı doğumlar

yahuben 37. haftamdayım hıçkırık ne demek yaa onu nasıl hıssedıyosunuz ben neden hıssetmıyorum hıçkırdığını yedıklerımımı beğenmıoda yemıo acabakaydirigubbakcemile3

canım hıçkırdıgı zmn karnında segirme gibi oluyor düzenli olarak ve kibarca pıt pıt yapıyor.benim kızım kibarca yapıyor diger hareketli bebişleri bilemicem :KK1:
yediklerini begenmediğini sanmıyoum hatta bence ah annecim bir an önce ymk yesende bnm de karnım doysa bile diyordur.. :)

ceydacım çok az kaldı ama zaman bi türlü geçmek bilmiyor deilmi? nst lerin nasıl gidiyor bi belirti vaarmı

Son düzenleme:
X