Doktor 1 ayda 17 kilo verdim dedi

Rüveyda merak ettim acaba her günü günde 1,5-2 saat koşmuş bu doktor.?Muhtemelen öyledir.Geçen sene bende koşuyordum bi defa bacaklar sıkılaşıyor ama önce ısınma hareketi yapıyordum.Sağlıklı günler..

evet her gün koşmuş ilk başlarda zorlanmış ama bir hafta sonra alışmış öyle anlattı...bu dr ilginç bir dr zaten...akşam misafirlerim vardı doktoru yakından tanıyolar hiç aşırı yemek yeme alışkanlığı yokmuş bir tabak yemek ekmek yarım dilim kadar tamam...
demek ki adamcağız bi zayıflamış yeme düzenini sağlama almış manken gibi duruyor

M ERHABALAR... BENDE YÜRÜYENLERDENİM. yavaş bir yürüyüşle 1 saatte 300-350 cal.,hızlı bir yürüyüşle 450-500 cal. gidiyormuş.ben sabah yürüyebiliyorum oğlum uyanmadan,sabah kahvaltısında yiyeceklerimin kalorilerini sıfırlıyorum, buda bayağı hoşuma gidiyor.ama zayıflamak için galiba akşam yürünmeliymiş.sevgiler...

ya bende yurumeye bayiliyorum bazen gidiyorum alisverise saat sabah 10 da aksam 6 da geliyorum butun gun gezip dolasiyorum bu arada dA spor yapmis oluyorum ayrica haftada 4 gunde spor salonunda spor yapiyorum bi 53 kilo olsam aaahhh aaahhh

merhaba bende koşanlardan biryim:) koşu bandında yapıyorum bunu genelde ısınarak devam ettiriyorum hızımı bir saati geçiyor hergün bunu yapıyorumm size söylemek istediğim koşmak gerçekten çok kalori harcatıyor ben bir saatte yaklaşık 450 kalori yaktığımı biliyorum ve bacaklarımda selülit adına hçbirşey kalmadı internettee ayrıca uzun süreli yürüyüşlerin daha iyi olduğundan bahsedilmiş mantıklısıda o 15 dakikada kendimizi yoracağımıza daha uzun tempoda yürüyebiliriz

selamlar. bende deneyimlerimi paylaşmak istedim. geçen yıl 3 ay pilatese gitmiştim kilo verebilmek için ama gram veremedim sadece sıkılaştım. bunun üzerine sporcu bi arkadaşım koşmamın daha faydalı olacağını söyledi. bende 3 aydır haftada 3 gun toplamda en az 1 saat olacak şekilde hılı tempoda yürüyüş ve kou yapıyorum. bu arada yediklerimede dikkat ettim evet ama canım ne istediyssede yedim. sadece saat 19:00 dan sonra meyve yedim, kahvaltıyı atlamadım ve 2 bardak yeşil çay içtim. bu arada koşmaya başlamadan önce gevşeme egzersizi ve bittikten sonrada gevşeme egzersizi yapıp 10 dk daha koşmanız vucudda laktik asit birikimini önlüyormuş. ben bu basit şeylerletoplamda 12 kılo verdım:) darısı diğer 10 kilonun başına:KK70:

sporda önemli olan bence süresi yada şiddeti değil devamlılığıdır. zayıflama amaçlı spor yaparken amacımız tüm hayatımız boyunca yapabileceğimiz bir sporu ve düzeni seçmektir. her gün iki saat koşarak kilo verilir. hem de çok hızlı verilir. ama ya sonra... hayatın boyunca günde iki saat koşabilir misin? sanmıyorum.
ben eskiden hırs yapardım her gün 40 dakika yürüyüş aerobik egzersiz diye. sonra kış gelir cumburlop alırdım kiloları geri. çünkü bırakırdım sporu.

şimdi haftada sadece 3 gün yarım saat yürüyorum. belli günler değil. önemli olan haftada üç günü tamamlamak. bundan sonra da böyle devam edeceğim. her gün koşup yürüyüp bırakmaktansa az yürüyüp devamlı spor yapmayı tercih ederim.

irem bunu bana diyetisyen de söylemişti haftada 3 defa 45 dakika yetermiş ama biz hırs yapıyoruz işte ben de 3 gündür düzenli yürüyorum günaşırıya alsam fena olmaz saunanın sadece altını giy bence takım halinde mahvoluyo insan

atv de bi doktor hergün yürümeyin gün aşırı yürüyün demiş.bende her gün yürüyodum.vücudunuz ona alışıyo yürüyüşü bırakınca kilo alırsınız ve zayıflayamazsınız demiş.ne yapcaz bilginiz var mı?hep yürücekmiyiz.

canlarım.. benim beslenme uzmanım günde 1 saat yürünmesi gerektiğini söylemişti hergün. ne kadar dogru bilemiyorum.

Bir makalede kilo vermek isteyenlerin kesinlikle koşmaması gerektiği, sadece tempolu bir şekilde yürümeleri gerektiği yazıyordu. Çünkü kandaki karbonhidratı da acil enerji gerekir diye depoluyormuş ve çok daha az yağ yakılıyormuş.

sporda önemli olan bence süresi yada şiddeti değil devamlılığıdır. zayıflama amaçlı spor yaparken amacımız tüm hayatımız boyunca yapabileceğimiz bir sporu ve düzeni seçmektir. her gün iki saat koşarak kilo verilir. hem de çok hızlı verilir. ama ya sonra... hayatın boyunca günde iki saat koşabilir misin? sanmıyorum.
ben eskiden hırs yapardım her gün 40 dakika yürüyüş aerobik egzersiz diye. sonra kış gelir cumburlop alırdım kiloları geri. çünkü bırakırdım sporu.

şimdi haftada sadece 3 gün yarım saat yürüyorum. belli günler değil. önemli olan haftada üç günü tamamlamak. bundan sonra da böyle devam edeceğim. her gün koşup yürüyüp bırakmaktansa az yürüyüp devamlı spor yapmayı tercih ederim.

güldemir ve apendanın söyledikleri mantıklı geldi bana da..

ayrıca koşmak cidden çok zor bişey. tıkanıp kalıyo insan.

ayda 17 kilo vermenin sağlıklı kabul edilmesi için o kiloyu veren kişinin 340 kilo olması gerek:umursamaz:

Merhaba 14 senedir hergün en az 1 saat yürüyorum. ılk başladığımda 15 Yaşımdaydım şimdi 29 yaşımdayım.Sağlıklı olmak fazla kilolardan kurtulmak için yürümek ve egzersiz şart. Son 3 senede 15- 20 kilo aldım Ama bu sporda yapsam çok yediğim için oldu. Çok yiyorsanız ve spor yapıyorsanız pek kilo vermiyorsunuz. Hem spor hem sağlıklı beslenmenin birlikte olması gerekir. 2 aydır diyet ve sporla 11 kilo verdim. Her sabah egzersiz yapıyorum akşam yürüyüş ve eve geldiğimde yine egzersiz yapıyorum.
Koşmayı pek yapamıyorum vucudum koşmaya alışkın değil ancak biryere yetişmek gerekiyorsa koşuyorum.Biraz daha kilo verince günde 15 - 20 dakika koşmaya çalışacağım.
Kilosu fazla olanlara koşmayı önermiyorum kalp çok hızlı çarptığı için sağlıklarına dokunabilir.

Son düzenleme:
koşmak için antremanlı olmak gerekiyor şimdi ben 93 kilo ile koşacağım desem 5 dk.sonra tıkanır kalırım.İyisimi önce hafif tempolu yürüyüşlerle kondisyonu arttırıp koşmak.

arkadaşlar bana da fikir verin...

1.59 cm - 78 kg um...göğüslerim biraz fazla büyük. oyüzden bütün kilo göğüslerimle göbişte...diyetisyene gidiyorum 2 aydır. bir ton ilaç verdi ama tık yok . en son diyetisyen de pes etti . vücudun direniyor dedi metabolizman zayıflamış düşüyor hızın dedi . ancak sporla verebilirsin direnci kırabilirsin dedi. evimin yakınlarında olan spor merkezleri çok çok pahalı şu an onlara gücüm yetmez. yetse de devam edemeyeceğime eminim..aklım evimde kalcak ..kış geliyor hastalancam aksatıcam gitmeyi olmayacak ben de eve alet alayım diyorum. koşu bandı alayım haftada 3 gün 1 saat tempolu koşarın diiğer günler de yürüyüş temposunda 30 dk yaparım . ekmeği keserim ...olmaz mı ???
ne dersiniz???acil fikirlerinizi bekliyorummmmm..

arkadaşlar bana da yardım edin lütfen ... polikistik over hastasıyım ve bu kist yüzünden yaklaşık 25 kilo falan aldım...şimdi bebek istiyorum ama bu benim yumurtalarımı da yap kaplatığı için yumurtam ya olmuyor yada çatlamıyor :KK43: o yüzden hemen kilo vermem gerek..denediğim diyetlerle ancak 3-4 kilo verebiliyorum fazlası nafile....
diyetisyene başladım 2 aydır gidiyorum ama o da pes etti ve spoera gitmen gerek dedi. etrafımdaki spor merkezleri cddi rakamlar istiyorlar ve szate parayı geç ben mütamadiyen takip edip gideem evde işim var derim hastayım derim.akşa misafir gelcek derim kalır...bende diyorum ki eve koşu bandı yada şu adım hareketiyle çalışan bir alet var ya
Aerobic|BARETTA Stepper & Twister (Dambıl ilaveli) | Bisiklet Sarayı (24spor.com) | Koşu Bantları, Koşu Bantları Aksesuarları, 12-16-20-24-26 Jant Bisikletler, Bisiklet Aksesuarları, Üç (3) Tekerlekli Bisikletler, teamwork, activa, altis, baretta, me
böyle bişey bundan mı alsam acaba diyorum. benim derdim göbek ve bel zaten . bu alette bu işe yarıyormuş ..deneyen var mı ne dersiniz ? koşu bandı mı bu alet mi ? yoksa spoer merkezi mi ?
bu arada isveç diyetiyle ben 5 kilo verdi. patetes diyeti - kalp vakfı diyeti tavsiye ederim . aç kalmada kilo verebiliyorsunuz. diyet listelerim mevcut isteyenlerle paylaşabilirim:)

ya kızlar ben 2ıldır ewlıyım ve 58 den çıktımda çıktıı vermem gereken çok kilo var yardım eden bı hap var 5 in 1 kullanan varmı bilgi sahibi olan senağlama

kızlar ..kimse yokmu????bugün hem internetten hem de maltepede gezerek araştırma yaptım. alışveriş merkezlerinde daha büyük şansım oldu aleetleri bire bir gördüm...
gönderdiğm mesajdan linki tıklayıp bahsettiğim stepper aletine bakan varsa arkadaşlar alet bence pek etkili değil sadece bacak hareketi var ve alet çk sert zorlanıyorsunuz 1-2 kere yapınca sıkılınır gibi.twister çok güzel ve zevkli bel karın için düşünebilirsiniz ama en etkili grünen koşu bandı gibi duruyor... manyetikleri de tavsiye etmiyorlar elektrik motorlu olmalıymış...

araştırmalarımı paylaştım...

bilgilerinize.

kızlar ..kimse yokmu????bugün hem internetten hem de maltepede gezerek araştırma yaptım. alışveriş merkezlerinde daha büyük şansım oldu aleetleri bire bir gördüm...
gönderdiğm mesajdan linki tıklayıp bahsettiğim stepper aletine bakan varsa arkadaşlar alet bence pek etkili değil sadece bacak hareketi var ve alet çk sert zorlanıyorsunuz 1-2 kere yapınca sıkılınır gibi.twister çok güzel ve zevkli bel karın için düşünebilirsiniz ama en etkili grünen koşu bandı gibi duruyor... manyetikleri de tavsiye etmiyorlar elektrik motorlu olmalıymış...

araştırmalarımı paylaştım...

bilgilerinize.

canım ben koşu bandımı hepsiburada.com dan aldım yanında hedıyeleri plates topu yağ yakma makinası vardı halada kullanıyorum memnunum

valla arkadaslar ben 65 kilodan 90 kilo ciktim hemde 2 sende boyum 175 ben diyete basladim 1 hafta oldu ve 2 kilo verdim isterseniz sizede soylerim nasil yaptigimi birde yarim saat normal yürüyüs yapiyorum gunluk

ben de şunu biliyorum fazla kilolarda koşmak sakıncalı çünkü eklemlere aşırı baskı oluyor en ideali tempolu yürümek.ayrıca,kdın vücudu kas bakımından erkekten daha fakir bu nedenle ben 3 gündür erkenden uyanıp yürüyorum 40 dk kadar benim de 9 aylık oğlum var sabahları eşim bakıyor akşamları annem teyzesi flan

evet çok haklısın, en idelai kızlar tempolu yürümek. 45 dk tempolu yürüyünce 1 ayda ne kadar yağlarınızın gittiğini göreceksiniz. ben ekmeği biraz kestim. 1 gün yedm bi gün yemedim çokta aç kalmadım akşamlarıda yürüdüm 1 ayda 3 kilo verdim. en sağlıklısı böyle zayıflamak

aslında en mantıklısı yüzmek. yüzme ile vücuttaki tüm kaslar çalıştığı için daha fazla yağ yakma şansı oluyor. öss sonrası yaz tatilimde, 1 haftalık denizde yüzmem ile öss'de oturarak geldiğim 69 kilo'dan 64 kiloya inmiştim.

ancak yürümek ve koşmak da mükemmel bir şey. ben koşmayı çok seviyorum ancak yakın tarihlerde ayağımı sakatladım ve yaklaşık 1 ay hiç üstüne basmadım. şimdilerde çok şükür koşabilecek seviyedeyim fakat tempolu koşmayı ne kadar istesem de ayağımdaki baskı, ağrı buna iin vermiyor. bu yüzden tempolu yürüyüşler yapıyorum.

son olarak, jogging yapmak, yani hafif tempolu koşular kalbe iyi gelmeyebilir. bir tansiyon hastası için allah korusun bir krize neden olabilir. dolayısı ile sağlık kontrolünden geçmek gerekir, diye düşünüyorum. kesinlikle koşmak çok güzel bir şey ancak "aman ben koşup bu adam gibi kilo veririm" deyip aniden koşmaya başlamamak lazım. yani en azından ben böyle düşünüyorum. spor yapmak güzel ancak hassas olan kalbimizi de çok fazla yormamak gerekiyor.

X