Nişan Nişandaki takılar kimde kalır_?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
kız tarafında kalır derken bende kaldı yani benimde ailem kuruşuna dokunmadı dokunmazda onları ben nasıl istersem öyle değerlendiricem ne nişanlım karıştı nede ailem

Benimde Nisanimla sözüm temmuzda olucak.. Nisani kiz tarafi yaptigi icin kiza kalir takilar..
Kiyafet konusuna gelince: Sen onun yüzügünü, kiyafetini alicaksin, oda ayni sekilde senin kiyafetini, ayakkabini, yüzügünü alicak..
hihoyyyt

canlarımmmm çok teşekkür ederim yardımlarınız ve güzel temennileriniz için İNŞALLAH herkes için herşey ço güzel olur. Hepimize kocaman mutluluklar diliyorum... :teytey:

Slm kızlarrr ALLAH kısmet ederse temmuzda söz nişan bir arada olacak. Şimdi merak ettiğim bir kaç şey var. Mesela nişanda takılan takılar kimde kalır. Kıza takılan kızda erkeğe takılan erkekdemi. Yoksa hepsi kızdamı kalır. Birde erkeğin nişan yüzüğünü ve nişan kıyafetini kız tarafımı alır. Bilgisi olan bilgilendirirse çok sevinirim.
valla adetse sorduğun kızda kalır tüm takılar ama benim takılarımı yangından mal kaçırır gibi alıp gitmişlerdi:))) banada eşeğin bacağı kalmıştı:Ç))))))))))))))

valla adetse sorduğun kızda kalır tüm takılar ama benim takılarımı yangından mal kaçırır gibi alıp gitmişlerdi:))) banada eşeğin bacağı kalmıştı:Ç))))))))))))))

Benim de mayısta oldu nişanım ve nişanlıma takılanları kayınvalidem aldı gitti:) geri verecek mi bilmiyorum soramazsın da

evet takılar kızda kalır ama bu konuarda biraz da ılımlı ve anlaşmacı olunmalı bence..
benim de 2 ay önce oldu nişanım, takılar bana kaldı tabiki de, kayınvaldem kayınpederim bir kere bile sormadılar ne takıldı ya da naptın takıları filan diye, çok şükür!
ama nişanlımla konuştuk biz. takılan 7 bilezik oldu mesela baya da bi çeyrek var, ben onları bozmam dedim, ama bankaya da koymayalım düğün seyran oluyo takıyorum çünkü. diğer takılan paraları istediğin gibi harca zaten senn dedi, bende ailem de harcamama taraftarı olunca tam altın yaptım, allah korusun sağlık sorunu olur bişe olur, o zaman bozarız diye.
ama bence zihniyet ortak olmalı, sonuçta iki kişi evleniyo, o takılar kızındı, yok diğeri erkeğinmiydi filan... bunlar hiç olmasa daha güzel. hepsine eşle birlikte karar vermek en güzeli...

bizdede kıza kalır nişanda takılan takılar. sözüm aile arasında oldu zaten takı falan takılmadı nişanım salonda oldu aşkıma takılanlarda bana takılanlarda bende kaldı. aşkım kendi elleriyle toparladı hepsini bana kendisi verdi:) bende nişan bohçası için bir miktarıyla eksiklerimi tamamladım kalanınıda bilezik yapmayı düşünüyorum.. ilerde lazım olur yine ikimizin ihtyaçlarını karşılarız diye. onun alyansıyla takımınıda ben aldım. benimkileride onlar aldı kuaförü falan onlar karşıladı. arkadaşım sözlendi yakın bi zamanda onun sözündede takı takılmıştı kayınvalidesi oğluna takılanları toparlamış gitmiş. şimdi temmuzda nişanları olacak nişanda takılanlarıda alıp gidecekmiş adetleri öyleymiş.. adetler farklı farklı karşılıklı anlaşmak önemlisi.

Benim de mayısta oldu nişanım ve nişanlıma takılanları kayınvalidem aldı gitti:) geri verecek mi bilmiyorum soramazsın da
geri vermezler canım onlar onu bi güzel harcarlar sende öylece bakar kalırsın benim gibi:))))sıkma canını bunlar ufak şeyler.nişanlınla geçiniyorsan nişanlın seni seviyor ve sahipleniyorsa gerisini boşver altınlar takılar onların olsun.sen mutlu olmaya bak canım.

evet takılar kızda kalır ama bu konuarda biraz da ılımlı ve anlaşmacı olunmalı bence..
benim de 2 ay önce oldu nişanım, takılar bana kaldı tabiki de, kayınvaldem kayınpederim bir kere bile sormadılar ne takıldı ya da naptın takıları filan diye, çok şükür!
ama nişanlımla konuştuk biz. takılan 7 bilezik oldu mesela baya da bi çeyrek var, ben onları bozmam dedim, ama bankaya da koymayalım düğün seyran oluyo takıyorum çünkü. diğer takılan paraları istediğin gibi harca zaten senn dedi, bende ailem de harcamama taraftarı olunca tam altın yaptım, allah korusun sağlık sorunu olur bişe olur, o zaman bozarız diye.
ama bence zihniyet ortak olmalı, sonuçta iki kişi evleniyo, o takılar kızındı, yok diğeri erkeğinmiydi filan... bunlar hiç olmasa daha güzel. hepsine eşle birlikte karar vermek en güzeli...
sen şanslı gelinlerdensin demekki.canım böyle şeyler bazı yerlerde kızla oğlana kalmıo.büyükler aralarında konuşuo kızla oğlan sadece misafir gibi.aralarında anlaşabilseler zaten bütün sorun ortadan kalkacak.ama o öyle dediydi, bu böyle dediydi o neden almadı olayına girince işler sarpa sarıyo.hayatlarını birleştirecek bir çift değil mi ? bıraksalar da kararını onlar verseler.

sinirlerim o kadar bozuk ki anlatamam. ama elimden bir şey gelmiyor. cts günü düğün gibi nişan yaptık. salona 2000 lira verdik. herneyse bizde nişanda takı adeti yoktur. takı töreni olmasın dedim. dinlemediler. tabiki bana hiç kimse bir şey takmadı sadece annesi babası bir de 100 tl para. nişanlımın komşuları hep altın taktılar nişanlıma yada dolarlar. bir tanesi bile bana takmadı. daha odaya gider gitmez teyzesi nişanlımın boyunundaki kurdeleyi aldı çantasına attı. ben o kadar para harcadım, onlar düğün parasını çıkardı nerdeyse.

sinirlerim o kadar bozuk ki anlatamam. ama elimden bir şey gelmiyor. cts günü düğün gibi nişan yaptık. salona 2000 lira verdik. herneyse bizde nişanda takı adeti yoktur. takı töreni olmasın dedim. dinlemediler. tabiki bana hiç kimse bir şey takmadı sadece annesi babası bir de 100 tl para. nişanlımın komşuları hep altın taktılar nişanlıma yada dolarlar. bir tanesi bile bana takmadı. daha odaya gider gitmez teyzesi nişanlımın boyunundaki kurdeleyi aldı çantasına attı. ben o kadar para harcadım, onlar düğün parasını çıkardı nerdeyse.

Nasıl yani takılan takıları alıp götürdülermi olmaz ki öyle şey o takılanların sende kalması lazım

genelde bir çok adet gibi eskide kalmış bir adet bu da.

madem sizde takı yok. zaten beklemiyorsunuz birşey. ama nişanlınıza takıldı diye niye onların sizde kalmasını istiyorsunuz ki.

siz de öyle bir adet yokmuş takılmamış onlarda öyle bir adet var hem takılmış hemde kendi hediyelerini almışlar. bence gayet normal.

2000 liraya salon tuttum takı töreni istemiyorsun. ama takılmış madem bende kalsın diyorsun.

evet bazilari öyle yapiyorrrr en sinir oldugumda bu konu hem siz ne yapacaksinizki gelinle damadin takisini aliyorsunuz evinizi barkinizi kurmussunuz belirli bi düzeniniz var bunlar güzel hayirli bir ise nisanlanarak ilk adimlarini atiyorlar evlencekler paraya ihtiyaci olcak hayret birsey yaaa cok sinirleniyorum böyle seylere oysa hic para konusunada takili kalmam ama bu konu cok farkli yaaa böyle bir sey mi olur neyse cok ayiplamayim ALLAH korusun benim basimada gelir...filan...

genelde bir çok adet gibi eskide kalmış bir adet bu da.

madem sizde takı yok. zaten beklemiyorsunuz birşey. ama nişanlınıza takıldı diye niye onların sizde kalmasını istiyorsunuz ki.

siz de öyle bir adet yokmuş takılmamış onlarda öyle bir adet var hem takılmış hemde kendi hediyelerini almışlar. bence gayet normal.

2000 liraya salon tuttum takı töreni istemiyorsun. ama takılmış madem bende kalsın diyorsun.

evet dışarıdan bakınca öyle gibi geliyor. ama teyzesinin gelip sanki ben çalacakmışısım gibi hiç bir şey demeden takıları çantasına atması o kadar koydu ki. verselerdi de almazdım zaten. sende kalsın derdim. ama bu hareket çok üzdü beni.

nişanda,kızda kalır düğündede gelin ve damat da kalır asla oğlan annesine falan vermeyin aklınız varsa geri gelmeme şansı yüksek çünkü:)

benımde nişanıma az kaldı nişanda takılan takılar bende kız tarafında kalıcak yani..
elbise konusundada kız kendi elbisesini erkek kendı elbisesi alır diye konuşuldu..

nişanda takılan herşey kıza kalır. zaten nişanda takı takmanın mantığı kız çeyizini eksiklerini tamamlasındır. benim ocakta nişanım olacak. sözlümle konuştuk yani sordum belki onların adetleri farklıdır diye. takıların hepsi senin ne istersen onu yap dedi. bende bütün takılanları ileride ev için peşinat olur diye bankaya koyarız diye düşündüm.
kızın nişan elbisesi, yüzük, kuaför ve fotoğraf masrafları erkek tarafından karşılanır. erkeğin yüzüğünü kız alır. bizim adetlerimizde erkek kendi elbisesini kendisi alıyor. ama bu değişiklik gösterebiliyor. mesela arkadaşım nişanında damadın elbise ve ayakkabılarını almıştı.

evet dışarıdan bakınca öyle gibi geliyor. ama teyzesinin gelip sanki ben çalacakmışısım gibi hiç bir şey demeden takıları çantasına atması o kadar koydu ki. verselerdi de almazdım zaten. sende kalsın derdim. ama bu hareket çok üzdü beni.

o zaman çok kızdım bir kaç gün üzüldüm ama nişanlımla konuştuk. benim de hassaslığım üzerimdeydi herhalde. teyzesine karşı önyargılı davrandım sanırım biraz. zaten nişanlım da takıları ikimiz için bankaya yatıracağını söyledi. zaten ben aşkımı çok seviyorum. para için ne kendimi ne de onu üzmeyeceğim artık.

X