Nişan Nişandaki takılar kimde kalır_?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

sempatikcadi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2009
218
0
36
Slm kızlarrr ALLAH kısmet ederse temmuzda söz nişan bir arada olacak. Şimdi merak ettiğim bir kaç şey var. Mesela nişanda takılan takılar kimde kalır. Kıza takılan kızda erkeğe takılan erkekdemi. Yoksa hepsi kızdamı kalır. Birde erkeğin nişan yüzüğünü ve nişan kıyafetini kız tarafımı alır. Bilgisi olan bilgilendirirse çok sevinirim.

bizde hepsi kızda kalır canım benimde 1 ay önce nişanım oldu hepsni bana bıraktılar sormadılar bile ne takıldı ne kadar takıldı diye nişan yüzüğü ve kıyafetide kız alıyo canım

Takılar her daim kızda kalır :)
Nişan kıyafetine gelince herkes kendi kıyafetini kendi aldı bizde.

kız tarafında kalır canım takılar
takım elbisede bizde kız tarafı ya düğünde alır ya nişanda biz nişanda almadk düğünde alıcaz

her yÖrede deĞıŞır bence amaa benım bıldıgım kızda kalır nıŞanı sonuÇta kız yapıyo .. Salon tutuluyosa fılan kız yapıyo hepsını takılarıda kız alıyo..
Kıyafete gelınce tabıkı erkek alıyo kızın elbısesı ayakkabısı fılan

34bilgen34
-------------------------------------------------------------------------------

bizde hepsi kızda kalır canım benimde 1 ay önce nişanım oldu hepsni bana bıraktılar sormadılar bile ne takıldı ne kadar takıldı diye nişan yüzüğü ve kıyafetide kız alıyo canım

Tşk ederim canım

drinss

--------------------------------------------------------------------------------

Takılar her daim kızda kalır :)
Nişan kıyafetine gelince herkes kendi kıyafetini kendi aldı bizde.

tşk ederim güzelim

Takılar kızda kalır bizde de Damatlığını ben almıştım nişanlığımıda o almıştı ama

emel_1988

--------------------------------------------------------------------------------

kız tarafında kalır canım takılar
takım elbisede bizde kız tarafı ya düğünde alır ya nişanda biz nişanda almadk düğünde alıcaz

evet bizimkilerde öyle dmeişlerdi ya nişanda ya dfüğünde alır kız tarafı diye bakalım nolcak. tşk ederim cnm

edda1985

her yÖrede deĞıŞır bence amaa benım bıldıgım kızda kalır nıŞanı sonuÇta kız yapıyo .. Salon tutuluyosa fılan kız yapıyo hepsını takılarıda kız alıyo..
Kıyafete gelınce tabıkı erkek alıyo kızın elbısesı ayakkabısı fılan

Demi ama bizde kalsın yani. Tşk ederim canım

ıyi ama kızlar bu konunun konuşulması gerekiyormu yani ne bilim benimmi erkek arkadşaımla konuşmam lazım ailelerinmi kendi aralarında konuşması lazım yada biliyorlardır filan diye hiç konusu açılmasamı aman ya ne karışık işler.
Peki ben takılardan biri bozdurdum başka birşey aldım veya harcadım diyelim buna karışırmı erkek tarafı yada sorarlarmı şu kadar şu vardı noldu filan diye_?

İyi ama kızlar bu konunun konuşulması gerekiyormu yani ne bilim benimmi erkek arkadşaımla konuşmam lazım ailelerinmi kendi aralarında konuşması lazım yada biliyorlardır filan diye hiç konusu açılmasamı aman ya ne karışık işler.
Peki ben takılardan biri bozdurdum başka birşey aldım veya harcadım diyelim buna karışırmı erkek tarafı yada sorarlarmı şu kadar şu vardı noldu filan diye_?

yok canımm sen hiç lafını bile etmee böyle bir konuyu...
zaten nişan benim bildigimde kızda kalırr
parayı naparsan yap senin bileceğin iş o...
bendede bende kaldı bikere bile sormadılar naptın diye..
haa benim arkdaşım mesela yatak odası perdesini yaptırdı o nişan takılarıylaa yani istediğin gibi harcarsın..
ben naptım dersen ben saklıyorumm bi takı alıp nişan hatırası diye saklamayı dğüşünüyorum..

bencede hiç konusunu bile yapma zaten o paralar takılar ne olucak yine kendi düğünün için harcıycaksın gezip tozup yemiyceksin ya benimkinde annem paralarla ortak bişi almamızı söyledi kıyamadı damadına ne yapsın onunkilerden kuruş fayda yok altınlarlada ben kendime takı alıcam o günden hatıra olması için çok şükür bi yandan maddi yardımda olmamalarıda iyi o yüzden hçbişeye karışamıyolar ALLAHA çok şükür benim annem babam arkamızda onlar bizi bu kadar sahiplendikçe nişanlımda onları daha çok seviyo kendikilerden bi hayır görmeyince sende hiç konusunu bile yapma canım çok merak ediyolarsa onlar sorsunlar

bizim nişandada bizde kalmıstı takılan hersey.benim kıyafetimi erkek tarafı aldı.kendininkinide kendi almıstı

benım bıldıgım kızda kalır...
akşam gıderken toplayıp gıdecek hallerı yok ya..

nişanı kız tarafı yapar ve iki trafında taktığı kızda kalır...o da genellikle toğplananlardan kendine gene altın yapar ama istediği gibi...bunun öylesi böylesi yok şimdi ki uyanık kaynanalar yok sizin ki size bizim ki bize dese de nişanı ve kınadaki takılanlar erkek tarafını ilgilendirmez cnım...ben bozdurup altınları künye yapmıştım geri kalanı da harcamıştım...inş sorun çıkmaz bu konularda hayırlısıyla evlen çok mutlu ol cnm...:asigim:

Son düzenleme:
takılar kızda kalır :) bizimde öle olmuştu :)
kızın kıyafetini ve yüzüğünü erkek tarafı alır erkeğin yüzüğünü de kız tarafı alır.. allah tamamına erdirsin :)

kızlar bende de yüzüklerimizi birlikte aldık yani o bana bende ona,kıyafet konusunda da o bana aldı ben ona almadım.takılan takılarda ise kız tarafına kalır,hatta bizde şöyle bişey oldu nişanlım para sizde kalır ama altınları bizim eve getireceksin altınlar ikimizindir diyo bu konuda çelişiyoruz.benim düşüncem hiç bir şekilde para olsun altın olsun erkek tarafını ilgilendirmez.

Valla nişan da olsa düğün de olsa takılan takılar ortaktır.... Evliliğe yeni adım atan çifte yardım amaçlı takılır...
Nişanı kız tarafı yapıyor nişan takısı kız tarafında kalır gibi bir mantıkla gidersen düğünü de erkek tarafı yapıyor düğün takısı da erkek tarafna kalsın....
Niye birilerine kalsın ki takı... Ortak olsun... Beraber bi eksiğinizi tamamlayın eşyanızı alın, yada yatırım yapın....

Nişanda takılanı da düğünde takılaı da kimseye bırakmadık... Bozdurup bankaya yatırdık... Evlendikten 1 yıl sonra da ev alırken peşinat olarak verdik...

Ama tabii küçük altın para gibi ufak tefek miktsrlarda şeylerin de hesabı yapılmaz.. Yok 20 altın vardı şimdi 18 kalmış, 2 tanesini ne yaptın diye sormazlar heralde yani....
En kötü çeyiz yaptım dersin....

X