çikolata kisti olup da hamile kalan varmı ?

deniz_81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2010
6
0
arkadaşlar merhaba . Geçen ay sol yumurtalığımda 5 cm büyüklüğünde çikolata kisti olduğunu öğrendim.doktor 3 ay bekleyeceğini çocuk olmazsa ameliyatla alacağını söyledi.burdaki çoğu kisti olan arkadaşların yorumlarını okuyorum ,çok da iç açıcı şeyler yazmıyor bu konuda.Acaba kisti olup da hamile kalmayı başaranlar var mıdır?iyice kafaya taktım stres oluştu .

ne desem bosarkadasım
bndedekıstvardı6cm
hamıle kaldım ama erkendıgealdrdım
sımdı kıstımı aldrdım amelıyat oldum ama hamıs kalamıyorum
yanı kıstı olan hamıs kalıyo kıstı olmıyan kalamıo karmasık bısıler

evet galiba biraz karışık ,doktora da gittim ama inan burda birşeyleri paylaşmak çok daha rahatlatıyor insanı.umarım senin de en kısa zamanda bebişin olur.

benmde çikolata kistm var 2 aylk evliym ve yeni öğrendm 1 aydr tedavi oluyorm ilaç tedavisi gebeliği engelleme gibi bir riski vara evet ama çikolata kisti olan hiç kimse hamile kalamz diye bir şey yok.doktorm kimi insanlarn kistlerini farketmediklerini doğum sırasnda haylica büyük kistler aldıklarını söylüyor.benm umudm var.henüz düşünmüyorz ama 6 ay sonra kontrole gitcez umarm bi terslik olmaz sonrasnda düşünüyorm inşallahh..kısmet bazı şeyler üzme kendini bence..

bana doktor ilaç vermedi eylüle kadar süre verdi hamile kalmam için. eğer kalamazsam ameliyat olacakmışım ama bu olay cidden herkeste farklılık gösteriyormuş,benim de arkadaşım doğumdan sonra doktorundan öğreniyor kistinin de alındığını .evet moral çok önemliymiş,yenilmek istemiyorum umudumu kaybetmek de istemiyorum .sen de lütfen çok geç kalma mutlaka rutin kontrollerine git ,evlendikten 2 sene sonra gittim bana geç kalmışsın dedi

Selam denizcim, benimde sol overde 3,5 cmlik bir çikolata kistim var malesef ben 1 yıldır uğraşıyorum ama doğal yollardan gebe kalamadım doktor bu gebeliğe engel değil dedi soğan suyu içtim ama bana çok etki etmedi bu ay reglimde çok az oldu ve ağrımda var gebe kalacağım günü 4 gözle bekliyorum Allah isteyen herkese:1rolleyes: ve bizede verir inşallah moralimi bozmamaya çalışıyorum sende öyle yap inşallah güzel haberlerimizi birbirimize veririz.

merhabalar bu hastalıktan en çok çekenlerden biri de benim. 5 sene oldu. 5 dir uğraşıyorum. 3 ay önce laparaskopi yöntemi ile ameliyat oldum. iki yumurtalığımda da kist vardı. birinde 9 cm lik çikolata kistim vardı. 2 gün önce kontrole gittim şok oldum. ameliyattan sonra kistim tekrarlamış 2,5 cm lik çikolata kistim vardı. moralim çok bozuk. artık moralimi yüksek tutamıyorum. sinirlerim alt üst oldu. tek çözümüm hamile kalmakmış. ama bende onu istemiyorum eşimle çok büyük problemlerimiz var. kendi sağlığım için hiç doğmamış bi çocuğu sorumsuz bi babam ile büyütmek istemiyorum. tam bir çıkmazdayım artık bitkisel bişeyler deniycem

ben variiim:) ben bu lanet hastaliktan en cok ceken kisiyim saniyordum ama baktim herkes benim gibi. agrilardan artik duz duvarlara tirmaniyordum laparoskopisi dogum kontrol ilaci menapoz ignesi maydonoz kuru koca kari ilaci kirik cikikci ilimi bilimi hurafesi ugrasmadigim zirvalik kalmamisti ... doktor banada hamile kal gecer receten koca diye dalga geciyodu hep . senin cocugun olmaz dediler bana cok ta umrumda sanki diyordum ozaman bekardim hatta univerdtedeyken medikoya gidip ben merhaba doktor bey ben rahmimi aldirmaya geldim demidtim adam gulme krizine girmisti neyse gel zaman git zaman evlendim hastalik yakamdan dusmuyor dogum kontrol ilaciyla baskiliyoruz ameliyatta kar etmedi kendini tekarladi neyse lafi uzatmayayim doktora gittim evliligimin 1 . yilinda dedim ben cocuk istiyorum ozaman ilaci birak dedi bana deim birakirsam agridan geberirim ozamn cocuk olmaz dedi. biliyorum tabi olmayacaginida bi cozumu yokmu dedim yok dedibende son ilacimi nisan ayinda ictim mayis haziranda pas gecti temmuzda bebis geldiiiiiii:):))) hicte bisey yapmadim sadece 2 ay beklemeyle bu bir mucize sanirim doktorum bana yillarca dogum kontrol ilaci ictigin icin yumurtlama bastirilimis birakincada birden yumurta patlamasi olmus flashing yani :) simdide israrla 2yi yap tamamen kurtul bu hastaliktan diyir bebisim 4 aylik su anda 9 ayda hamilelikten sayarsak nerden baksan 1 yildir agri sizi yok cok mutluyum monnosumda cok tatli zaten Allaha ne kadar dua etsem azdir hem beni bu dertten kurtardi hem kucagima yavrusumu verdi... yani imkansiz degil arkadaslar oluyor olacagina hep inanin umutsuzluga kapilmayin

sevgiler...

fiztac moral oldun bana ben 9 yıldır uğraşıyorum ilk açık ameliyat 15 cm kist alındı
7 yıl doğum kontrol kullandım ilacı bıraktım çocuk için 2 yıl öncesi felaket 3 cm tekrar çıktı biraz bekledik doğal olur mu diye olmayınca geçen sene lap.oldum
1 senedir yok
çıkamdan hamile kalayım diye 1 senede 4 aşılama 1 tüp bebek yaptırdık şu anda 4. aşılamamın sonucunu bekliyorum
seni yormadan gelmiş bebişin inşallah bizimde gelir

mrh arkadaşlar 2007 yılında apandist ameliyatı oldum ameliyat sırasında fark edildi çikolata kisti olduğum sağ ve sol overde 5 parçaya bölünmüş 45,35,25 çaplarında kistlerim varmış ameliyat dediler olmadım özel bi doktara gittim ilaç tedavisi gördüm şimdi sol overde 5mm kistim kalmış ama 2,5 yıldan beri hamile kalamıyorum.acaba kisten mi yoksa rahmim dönükmüş ondan mı hamile kalamıyorum bilen varsa cevap yazsın lütfen inşallah allah herkese bebiş nasip eder.

bendede vardı bu illet hamile kaldım doktor kalamazsın demişti..oğluşum 10 aylık oldu vee ağrılarım başladı doktora gitmeye çok korkuyorum yine başlamış dicek diye ...bekliyorum bakalım..

arkadaşlar merhaba . Geçen ay sol yumurtalığımda 5 cm büyüklüğünde çikolata kisti olduğunu öğrendim.doktor 3 ay bekleyeceğini çocuk olmazsa ameliyatla alacağını söyledi.burdaki çoğu kisti olan arkadaşların yorumlarını okuyorum ,çok da iç açıcı şeyler yazmıyor bu konuda.Acaba kisti olup da hamile kalmayı başaranlar var mıdır?iyice kafaya taktım stres oluştu .
Merhaba,genellikle endometriozisli hastalarin bir kismi tedavi gormeden gebe kalabilirler.Bu endometriozsi hastaliginin sasirtan ozelligidir.Cikolata kistide endometriozis hastaliginin ileri bir evresi olmasina karsin bu kisti tasiyan hastalarda kendiliginden gebe kalabilirler.Burada ne yazik ki bir standart yoktur.Hangi tip kist hastasi gebe kalir,yada kac cmye kadar gebe kalinir kac cm den sonra kalinmaz diye.Buda bu hastaligin tuhaf ozelligidir.Sizin kistiniz 5 cm imis amaeliyat sinirinda.Genellikle bu kisti tasiyan 3 cm altindaki hastalari kendiliginden gebe kalsin diye takip ederiz.3-5 cm arasi tartismalidir.Kimi hekim ameliyat der kimisi ise takip.5cam ve uzerinde ortak gorus ameliyattir.Bu hastalarda ameliyat gebelik sansini arttirir.
Peki amliyat nasil olacak.Tabii ki laparoskopik olmali.Bu hastalarda ilk ameliyat onemlidir.Ilk ameliyatin tecrubeli ellerde ypilmasi daha sonraki cocuk sahibi olma sansini arttirir.Bircok cikolata kisti sahibi hasta ilk ameliyatin basarisiz olmasi nedeniyle buyuk sikintilar ceker.
sizi bu konuda bildgilendirmek istedim.sevgiler

Merhaba çok zaman önce yazmışsınız ancak şu an ne durumdasınız bebeğiniz oldumu ya da içinde bulunduğunuz durumdan nasıl çıktınız bende aynı durumdayım şu an ancak anne de olmak istiyorum

merhabalar bu hastalıktan en çok çekenlerden biri de benim. 5 sene oldu. 5 dir uğraşıyorum. 3 ay önce laparaskopi yöntemi ile ameliyat oldum. iki yumurtalığımda da kist vardı. birinde 9 cm lik çikolata kistim vardı. 2 gün önce kontrole gittim şok oldum. ameliyattan sonra kistim tekrarlamış 2,5 cm lik çikolata kistim vardı. moralim çok bozuk. artık moralimi yüksek tutamıyorum. sinirlerim alt üst oldu. tek çözümüm hamile kalmakmış. ama bende onu istemiyorum eşimle çok büyük problemlerimiz var. kendi sağlığım için hiç doğmamış bi çocuğu sorumsuz bi babam ile büyütmek istemiyorum. tam bir çıkmazdayım artık bitkisel bişeyler deniycem
Merhaba sizinle aynı durumdayım hatta çıkmazdayım anne olmak istiyorum hamile kalamıyorum ancak esimlede çok mutsuzum siz bu durumu nasıl aştınız bebeğiniz oldumu

selam ciceklerrrr.
ben bu ay klomen ile hamila kaldim cok sukur rabbime en kisa zamanda bu mesajımı okuyan sanada nasip etsin diyorum bastaaaa😍
burdaki bazi arkadas beni cok korkutmustu acikcasi sizide dusunduren korkutan insanlar varsa aldiris etmeyin. Benden size tavsiye kafaya takiyorsunus ister istemez. Daha cok yeni öğrendim kistimin oldugunu doktorum bize sıkıntı yapacak yerde degil canini skmaya gerk yok dedi ama tabiki benim.moral 0 olmuştu doktordan ciktim hemen araştırmaya basladimmm ve hamile kalamada zorlanma vs vs seyler yaziyordu rabbime dua ettim 4 yildir bekliyorum bu anlari 3 bucuk yil vajinimusla gecti cok şükür mevlama yüzümü guldurdu nekdr sukur etsem az
esime keci boynuzu yedirdim.
keciboynuzu pekmezi yedirdim
bal ve akliniza gelecek tum cerezlerden karisim yaptim. Cerezleri rondodan gecirdim.
klomenn kullanip catlatma ignesi oldugum gun birlikde olduk ondan sonraki 2 gunde devam ettik 3 gun pes pese olmuştu sanirim o zaman hamile kaldimm rabbim sizede en kisa zamanda nasip etsinnnn herkes dualarimda🤲🏻 rabbim bekletmesin bu yollarda kimseyi

Merhaba sizinle aynı durumdayım hatta çıkmazdayım anne olmak istiyorum hamile kalamıyorum ancak esimlede çok mutsuzum siz bu durumu nasıl aştınız bebeğiniz oldumu
Konu hortlamis yalniz kalnmayin diye yaziyim dedim. Benimde 4 cmdi hamile kalamadim tup bebekle hamileym suan ameliyat onerilmuyor

X