Aerobik fitness ve pilates eğitmeniyim kızlar merak ettiğiniz sorular varsa egzersiz

valla ne güzel düşünmüşsünüz hamileyken pilatese gitmeyi çok istemiştim ama çok sorunlu bir hamilelik geçirdiğim için doktorum izin vermemişti 5 ay oldu doğum yapalı göbeğimin çok fazla kaldığını söyleyemem ama basenlere toplanmış birkaç kilo fazlam var 5 kilo versem ortalama yeter 74 den 68 indim şuan ama gidenler göbek ve bel bölgemden gitti sanırım basenler duruor nasıl bir çalışma yapmam lazım basen bölgesi için yardım ederseniz sveinicem tşkler şimdiden

öncelikle basen bölgenizde bir depo var bunun için gereksiminiz cardio egzersiz yapmak. yapılan minder egzersizleri daha sıkı bir görünüm var olan kiloyu koruyorak daha fit bir görünüm sağlar önemli olan tempolu yürüyüş ve bi sağlık probleminiz yoksa koşular. bunları yaparken depodaki yağlar gider ve kilo verirsiniz. en sağlıklısı pilates minder egzersizinin arkasından ortalama 40 dakika haftada 3 gün yürüyüş ve koşu sadece bacak egzersizleri ile bacak sadece mekik ile karın erimez. unutmayın dünyanın en sıkı kaslarına sağip olabilirsiniz mükemmel çalışabilirsiniz ama üzerinde yağ varsa bunu kimse fark etmeyebilir... düzenli haftada en az 3 gün egzersiz artı diet malesef biz bayanlar dietsiz kolay kilo veremiyoruz KOLAY GELSıN...

canım çok teşekkürler benim sorum kalçaları yuvarlaklaştıracak hareket varmı resmen üçken kalçalıyım yanlar boş hatta çukur arkaya doğru maşallah

şöyle söyliyim o zaman bol yürüyüş ve minder egzersizleri yan yatış pozisyonundaki bacak egzersizleri ( bacak kaldırma öne diz çekme küçük daireler)yüz üstü yapabiliceğin kalça ergersizleri(yüz üstü yatıp sağ sol tek tek bacak kaldırma, topuklarını birbirine değdirip dizler bükülü ve yukarıya itişler gibi) var. masa pozisyonu veya dizler üzerinde eller yerde ve diz bükülü tek bacağı kalca hizasında kaldırma fakat bunlar daha çok bi uzman kontrolunde olmalı sakatlanmaman için yapısal faktörlerde önemli kolay gelsin...

avzencigim benimde bir sorum olacakti :kedi:
bugun fitness salonunda spora basladim sadece aletli jimlastik aletlerini kullanmak istedim birde yuzmeye basladim uzunnn zamandir vucudum cok ham spor yapmiyordum..neyse egitmen yardimci oldu aletleri nasil kullanacagim soyledi vs vs..bugun 15 dk bisikletde 15 dk da kosu bandinda yurudum 2 hafta boyle yapariz sonra normal ...bende bisey diyemedim kayit olurken 2 ay once apandis ameliyati oldugumu soyledim(soruyorlar cunku)...acaba ondanmi bunu uygulamak istedi....ya ben hic terlemedim bile yarin cok az bu sure desemmi ya...acaba hani et kirigi filan olmasin hemen birden vucudumu yormayayim diyemi bunu uygulayalim diyor soramadim bende...normalmi bu simdifisfisfis

Son düzenleme:
platesi zaman zaman yapıyorum ve gerçekten yararını da görüyorum ..
çok araştırdım ama bulamadım baldırlar için platesin özel bi hareketi var mı ..

iyi aksamlar,

benimde merakettigim hani sporu yemekden 2 saat sonra yada ac karnina yapmak gerekiyoya ,yapmassak ne gibi bi dezavantaji olabilir yani kilo vermeyimi engeller yaptigimiz spormu ise yaramaz yani illaki sartmi bu öngörülen saatlerde yapmak zira ben her zaman vakit bulamiyorumda icimde rahat etmiyor böyle olunca

iyi akşamlar benim sorum bacakla ilgili ayak bilegini sporla kalınlaştırabilirmiyiz bacak kalınlaştırmak için neler yapabiliriz

avzencigim benimde bir sorum olacakti :kedi:
bugun fitness salonunda spora basladim sadece aletli jimlastik aletlerini kullanmak istedim birde yuzmeye basladim uzunnn zamandir vucudum cok ham spor yapmiyordum..neyse egitmen yardimci oldu aletleri nasil kullanacagim soyledi vs vs..bugun 15 dk bisikletde 15 dk da kosu bandinda yurudum 2 hafta boyle yapariz sonra normal ...bende bisey diyemedim kayit olurken 2 ay once apandis ameliyati oldugumu soyledim(soruyorlar cunku)...acaba ondanmi bunu uygulamak istedi....ya ben hic terlemedim bile yarin cok az bu sure desemmi ya...acaba hani et kirigi filan olmasin hemen birden vucudumu yormayayim diyemi bunu uygulayalim diyor soramadim bende...normalmi bu simdifisfisfis

canım iki ay önce ameliyat olduğun için temkinli davranıyorlar vucuduna birden yüklenirlerse duvara toslarsın ve minaral dengelerin vs bozulabilir. kas ağrıları çekebilirsin, ayrıca sigara içiyorsan bu da bir faktör hocalarına güven ama ilerleyen zamanlarda cardio egzersizini arttırırsın max nabizının yüzde 50 si ile 70 i arasında tempo tutturursan yağ yakabilirsin koşarken veya yürürken nabiz çok önemli
hacaların iki hafta adaptasyon için öle yapmış çok ağırlık kullanma...
kolay gelsin canım...:eek:lmaz:

güzel bi soru pilates daha çok core bölgesi dediğimiz vucudun korse kaslarını çalıştırır pilates yaparken çalıştırabileceğin bacak egzersizleri var bunları googleden leg series pilates veya leg lift dersen videolardan izleyebilirsin tabi burda doğru nefes teknikleri ve natural pozisyon önemli bir uzmanda destek almalısın zemuszemus
kolay gelsin...

güzel bi soru pilates daha çok core bölgesi dediğimiz vucudun korse kaslarını çalıştırır pilates yaparken çalıştırabileceğin bacak egzersizleri var bunları googleden leg series pilates veya leg lift dersen videolardan izleyebilirsin tabi burda doğru nefes teknikleri ve natural pozisyon önemli bir uzmanda destek almalısın
kolay gelsin...

iyi aksamlar,

benimde merakettigim hani sporu yemekden 2 saat sonra yada ac karnina yapmak gerekiyoya ,yapmassak ne gibi bi dezavantaji olabilir yani kilo vermeyimi engeller yaptigimiz spormu ise yaramaz yani illaki sartmi bu öngörülen saatlerde yapmak zira ben her zaman vakit bulamiyorumda icimde rahat etmiyor böyle olunca

açken spor yaparsan kan sekerin düşer yorgun hissedersin ve sporu bitirdikten sonra daha iştahlı yersin. yemek yedikten sonra ise mide dolu spor yaparken yediklerin yukarı hareket edebilir reflü riski olur ve kan dolaşımı ile ilgili sıkıntılar meydana gelir. dalağın şişiyormuş gibi olur vs vs ayrıca kalp krizi gibi riskleri var yanı varda var.. en basit dille böle..
iki saat olmasa bile hafif beslenip bir saat sonra başlıyabilirsin... yada atıştırıp...

iyi akşamlar benim sorum bacakla ilgili ayak bilegini sporla kalınlaştırabilirmiyiz bacak kalınlaştırmak için neler yapabiliriz

tatlım öncelikle bi uzmanla görüşmelisin o sana bakıp vucut tipini belirleyip sana uygun bir program hazırlamalı... ağırlık çalışıcaksın... bacak egzersizleri kas dokun artıcak ve cacakların hacim kazanıcak. bilek kalınlığı yapısaldır ve bileklere doğru kas değil kasların tendon dediğimiz kemiklere bağlantıları var... ve daha ince olurlar bacaklardan googleden squad, calf raise, lunge gibi kelimeler yazarsan görsellerden ve videolarda bacak egzersizlerini öğrenebilirsin...
kolay gelsinhihoyyyt

canım iki ay önce ameliyat olduğun için temkinli davranıyorlar vucuduna birden yüklenirlerse duvara toslarsın ve minaral dengelerin vs bozulabilir. kas ağrıları çekebilirsin, ayrıca sigara içiyorsan bu da bir faktör hocalarına güven ama ilerleyen zamanlarda cardio egzersizini arttırırsın max nabizının yüzde 50 si ile 70 i arasında tempo tutturursan yağ yakabilirsin koşarken veya yürürken nabiz çok önemli
hacaların iki hafta adaptasyon için öle yapmış çok ağırlık kullanma...
kolay gelsin canım...:eek:lmaz:

avzencigim bu max nabiz dedigin mesela bisiklet cevirirken 65 i koru dedi bana omu oluyor acaba hic bilgim yok bu konuda benimbilmiyorumkismile yavas yavas ogrenicem gide gele =))) sigara kullanmiyorum bayanssulusmile
aydinlattigin icin cok tesekkur ederim gene sorularim olabilir sorarim:eek:

Selam hocam,
Ben 163 boyunda 51 kiloyum. Zayıf görünüyorum, vucut ölçülerimin orantısızlığından kaynaklı sanırım.
Omuzlarım geniş, bel kıvrımım yok denecek kadar az ve kalçam yok :)
Tam olarak ters üçgen gibiyim. Ama kendimi seviyorum.
Pilates ile evde kendimi şekle sokmaya karar verdim. CD aldım ve çalışmaya başlayacağım.

Benim sorunum karnım yada göbeğim ile ilgili. Bel cevrem dahil ( Tam olarak neresi anlatamadım ama :) )
Zayıf olmama rağmen tshirtlerden çıkan bir göbeğim var. Bundan kurulmak istiyorum.
Birde belimi (bel çevrem) inceltmek için;
Hangi hareketlere ağırlık vermeliyim?
Ne kadar zaman ayırmalyım.?

Teşekkür ederim..

iyi aksamlar yine ben :)

öncelikle cevabiniz icin tesekür ederim, ben bugün yeni alinmis bir tartiyla vücüdumda yag ve kas oranina baktim el kitapcigina göre kadinlarda ortalama
yag 21-32
kas 32
su 52 olmaliymis benim degerlerim
yag 31
su 50.4
kas 37 :1shok: bu nasil oluyor anlamadim eger vücüdümda kas fazlaysa niye heryerim bingil bingil tartidami bi tuhaflik var bendemi anlamadim .siz ne dersiniz ?

avzencigim bu max nabiz dedigin mesela bisiklet cevirirken 65 i koru dedi bana omu oluyor acaba hic bilgim yok bu konuda benimbilmiyorumkismile yavas yavas ogrenicem gide gele =))) sigara kullanmiyorum bayanssulusmile
aydinlattigin icin cok tesekkur ederim gene sorularim olabilir sorarim:eek:

65 nerde yazıyor speed de ise evet hızının koru anlamında sölemiş olabilir.
220-yasın=maksimal kalp atım hızın , dakıkada bu sayının yuzde 50 si ile 70 i arasında nabzını koşarken korucanki kilo verebilesin...:lepi:

iyi aksamlar yine ben :)

öncelikle cevabiniz icin tesekür ederim, ben bugün yeni alinmis bir tartiyla vücüdumda yag ve kas oranina baktim el kitapcigina göre kadinlarda ortalama
yag 21-32
kas 32
su 52 olmaliymis benim degerlerim
yag 31
su 50.4
kas 37 :1shok: bu nasil oluyor anlamadim eger vücüdümda kas fazlaysa niye heryerim bingil bingil tartidami bi tuhaflik var bendemi anlamadim .siz ne dersiniz ?

tatlım bu aletler tam sonuç vermez alet çıplak yaklamı yoksa elden mi ölçüyo? alet tanita mi bildiğin bi tartımı cinsyetini yaşıı boyunu alete giriyormusun . boyun kaç kilon kaç yasın kaç bunlar daha önemli ilk etapta... vucut yapında önemli bu aletler yerine bilimsel olarakyapılan bi yöntem ver vucudunun belli yerlerinden yağlı deri kalınlığını alarak ölçüyorlar... özel bi sağlk problemin yoksa cardio çalışmalışın... :eek:

Selam hocam,
Ben 163 boyunda 51 kiloyum. Zayıf görünüyorum, vucut ölçülerimin orantısızlığından kaynaklı sanırım.
Omuzlarım geniş, bel kıvrımım yok denecek kadar az ve kalçam yok :)
Tam olarak ters üçgen gibiyim. Ama kendimi seviyorum.
Pilates ile evde kendimi şekle sokmaya karar verdim. CD aldım ve çalışmaya başlayacağım.
Benim sorunum karnım yada göbeğim ile ilgili. Bel cevrem dahil ( Tam olarak neresi anlatamadım ama :) )
Zayıf olmama rağmen tshirtlerden çıkan bir göbeğim var. Bundan kurulmak istiyorum.
Birde belimi (bel çevrem) inceltmek için;
Hangi hareketlere ağırlık vermeliyim?
Ne kadar zaman ayırmalyım.?
bir iki kilo verirsen karnın biraz daha toparlanır şekerli şeylerden uzak dur anladığım kadarıyla elma tipi bir vucudun var. pilatese karar vermen çok güzel ama sadece 1 cd ye bağlı kalma vucudunda yapısal var olanı daha iyi yapmak için sıkı çalışman lazım internetten core pilates crunch, side crunch veya abdominals yazarsan karınla ilgili güzel egzersizler bulabilirsin. imkanın varsa bir salona üye ol ve uzman kontrolunde ol... kendini sevmen çok güzel kolay gelsin unutma büyün vucudunu sağ sol yukarı aşağı ön arka eşit çalışmalısın...

X