8 ayda 3 kere denedik olmadı.artık evlatlık almak istiyorum.

elif084

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2010
57
2
merhaba.29 yaşındayım.5 yıllık evliyim.3,5 yıl korunduk.8 ay doğal yoldan denedik.son 6 ay kabus gibiydi.tüp bebeğe başladık.tahliller yapıldı taa kromozom analizine kadar bilinen hiç bi sorun çıkmadı.neyse bizim isteğimiz üzerine tüp bebeğe başladık.aman allahım bir seromoni bir seromoni sanırsın kucağımızda bebeklerle evimize dönmemiz an meselesi..ama olmadı sonra 2 defa daha dondurulmuşlarla denedik.2.deneyeşimizde tuttu ama sonra düştü.yani son 7 ay da 3 defa transfer oldu.ama elde var sıfır.sonra burayı okudum.aman allahım benim gibi olan ne çokmuş..insanlar 6-7 lerden bahsediolar.senelerden bahsediolar..öyle korktumki..bi an önümüzdeki 10 seneyi tüp bebek merkezlerinde ,transferlerde geçirdiğimizi düşündüm.kabus gibi,yaşam değil di bu..son negatifimi 5 gün oldu alalı..ve karar verdik evlat almaya.bu işinde yakasını bırakmaya..oluruna bırakmaya..30 yaşımı beklemem gerekiyormuş..ne yapalm o zamana kadar da koruyucu aile olalım dedik.çok heyecanlıyım..bu mesele çok yıprattı beni..kimyam bozuldu resmen..

cnm neden bukadar umutsuzsun. evet 7-8 kez deneyip negatif alanlar var. tabiki evlatlık alma demiyorum ama bence biraz daha deneyin.çok yakın zamanlarda denemişsiniz. keşke biraz ara verip ruhsal açıdan kendinizi hep daha fazla hazırlasaydınız. bence pes etmeyin. kendinizi toplayın. moralmen ve fiziksel olarak bebeğinize güvenli ve huzurlu bir vücut hazırlayın.ve tekrar deneyin. size bol şans.

canim bir sorununuz var mi cocugunuz olmasina engel, tup bebege gecme nedeniniz neydi? simdiye kadar bebek isteyip de bekleyenler arasinda en kisa bekleyen sensin benim burda bildigim arkadaslarim arasinda.

Elif084;

Elbette sizin vereceginiz karar onemli. Ama bence 8 ayda uc deneme pes etmek icin cok erken gibi geldi. Ama dedigim gibi sahsi bir olay ve karar sonucta. Ne diyelim hakkinizda hayirlisi olsun. Evlad edinmek her zaman icin en buyuk sevap. Bundan daha iyi bir iyilik yapilamaz herhalde. Genelde de evlad edinen ailelerin sonradan dogal yollarla bile bebekleri olabiliyor. Hakkinizda hayirlisi olsun.

benim anlamadim sen nasil bi merkeze gitdinki onlar sana bukadar kisa zamanda 3 tedavi yaptilar,ben ilk negatifimi aldimda doktor en az 3 ay ara vermelesin dedi bence sen gitdin merkezi bi arastir,vede 8 ay sonra evlatlik alma karario cok acele bi karar bence,sen o cocugu hic bir zaman kendi cocugun gibi sevemesin diye düsünüyorum ben yapamazdim...

8 ay pes etmek için çok erken
ben burda ne mucizeler okudum
bence hemen pes etmeyin

canım bende 1 yıl içinde 3 tedavi geçirdim.2. sinde oldu ama düştü.senin hikayene çok benziyor.şimdi 1 tane 1. kalitene dondurulmuşum var.o da olmassa ne yaparım diye düşünüyorm.seni okumadan önce benim aklımdan da geçti ne yaparım diye.eşim evlatlık almak istemiyor.ancak kardeşlerimden alırım diyo ama ben istemiyorum .inana çok severim ama benden bir parça olarak hissetmem.içimde taşımadıktan sonra onu hissetmedikten sonra nasıl yaparım.rezervim bitene ve para olanadek denicem.ben onu taşımak ve hissetmek istiyorum.tabi rabbim izin vermesse yapacak bir şey yok.insanın fikirleri değişebilir ama aileden almak istemem.bende evlatlık alırım diye düşünüyorum.her şeyi zaman gösterecek.hepimiz için hayırlısı olsn

Evlatlık al,bakarsın yavrun kendılıĞınden gelır,ne gÜzel 2 tane evladın bırden olur,rabbım hakkımızda haıyrlısını versın,en aızndan kafandan atarsın,aslında doĞru bı karar vermıŞsın,zamanı bı Şekılde gerÇırmek zorunda ınsanoĞlu..bende ıstıyorum yanımda bı tane bıdı bıdı dolaŞan bı mınık

merhaba bence yasiniz cok genc ,tabi cok yipratici bir donem biliyorum ama ben sizin yerinizde olsam 1 sene ara verip tekrar denerdim ,30 yas o kadar genc bir yas ki vazgecmek icin ,,,rahatliklar 1 -2 sene ara verip tekrar deneyebilrisniz,,cok arkadasin bu kadar bekleyecek zamanlari yok yasdan dolayi ,bence sanslisiniz ,,,

sorununuz ney
bnce kımyanı bozana kadar konuyu kapat bıraz oluruna bırak
cocugu kafandan sıl kendını rahatlat
hepımız aynnı sorunu cekıoruz :KK43:((((((
rabbım yardımcımız olsun

canım arkadaşım bu kadar kısa zamanda baya bi deneme yapılmnış hangi merkezdi burası ya sonuçta biraz ara veriliyo en basiti dondurulmuş için en az 2 ay ara verdirtiyo dr bence bu konuyu sil kafandan biraz Rabbim hakkında hayırlısını versin evlatlık almaya gelince biz nasıl evlat diye bekliyosak onlarda anne baba sahibi olmak için bekliyo bundan korkma ama ben sana bderim ki biraz ara ver bebek işine tekrar dene hepimiz aynı yollardan geçiyoruz Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin bizlerede annelik duygusunu tatmayı saglıklı bir şekilde bebişlerimizi kucagımıza almayı nasip etsin

canım arkadaşım bu kadar kısa zamanda baya bi deneme yapılmnış hangi merkezdi burası ya sonuçta biraz ara veriliyo en basiti dondurulmuş için en az 2 ay ara verdirtiyo dr bence bu konuyu sil kafandan biraz Rabbim hakkında hayırlısını versin evlatlık almaya gelince biz nasıl evlat diye bekliyosak onlarda anne baba sahibi olmak için bekliyo bundan korkma ama ben sana bderim ki biraz ara ver bebek işine tekrar dene hepimiz aynı yollardan geçiyoruz Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin bizlerede annelik duygusunu tatmayı saglıklı bir şekilde bebişlerimizi kucagımıza almayı nasip etsin

tekrar tüp bebek yaptırmayı pek düşünmüyorum.bir kaç yıl doğal yolla deneyeceğiz.ama bu aradada koruyucu aile olaraak bi çocukla vakit geçirmek istiyorum.aslında dediğim gibi ömrümü tüp bebek merkezlerinde umutla bekleyerek geçirmek istemiyorum.öpüuorum.

arkadaşım 8 ayda neden bu kadar deneme yaptınız vücudunu ve psikolojini biraz dinlendirmeliydin bence bi anda hemen pes etme 7 denemede hamile kalanlar var biraz dinlen toparlan tekrar denersin hemen pes etmek yok.evlatlık alımıda bence dogru karar ama onun içinde biraz bekle arkadaşım

arkadaşım öle hemen pes etmek yok.bak ben 6 senedir deniyorum.şimdiye kadar en az 6-7 doktor gezmişimdir.8 ayda çok sık denemelerin olmuş.belki bebeğin sana kendiliğinden de gelebilir.ben nelere şahit oldum onca denemeden sonra kendiliğinden hamile kalan çok arkadaşım var.sabırla mücadeleye devam rabbim yüzünü güldürsün inşallah.

Selam Arkadaslar
Öncelikle sunu belirtmek istiyorum.Rabbim kimseyi evlat hasretiyle imtehan etmesin coook zor.Bunun yoklugunu cok cektim ama asla isyan etmedim ve bu yola bas koydum
Daha 19 yasindaydim ve bize asla evladiniz olmaz dediler.Resmen yikilmistik azo spermi demislerdi esimin canli spermi yok hepsi ölu dediler.
Ankarada coook unlu bir dr catir catir yzumuze karsi böyle demisti.Tamamdi artik olmayacakya bu psikolojiyle 8 senem gecti bu 8 senede neler cektim rabbim bilir.
Artik zaman cook önemliydi benim icin hic bos durmadim sürekli arastirdik esimle ve burda iyi bir dr gittik ve dr esimi muayene edip anca teseyle belki sperm bulunacgini soyleyip migro enjeksyon denebilir dedi.
Bu bu bizim icin ne buyuk bir nimetti bir bilseniz sanki kapilarin acildigini hissetmistim o zaman ve ilk tedavimiz baslamisti sanki olacak umuduyla cook sevicliydik.
Evet sevinmistik esimde bir miktar sperm bulunmustu ama olmadi ve bir senede 3 kez migro enjekyon denedik dondurulmuslarim bile yoktu.
Artik problem bendede baslamisti yumurtam cook az oluyordu.Yani rezervem azdi en fazla 5 yumurtam oluyordu
Tekrar merkez degistirip tekrar deneyelim dedik.Maalesef hormonlarim hic iyi degildi ANTI

-MULLER HORMONUM 0.3 cikmisti resmen menepoz denildi ve birtane yumutam oldu oda hic dollenmedi 4. tedavimde husrandi.
Artik bu yenilgim bana daha coook hirs vermisti burdaki dr bana artik ugrasmayin cocugunuz olmaz yipranirsiniz denemeyin dedi ikinci bir dr yine ayni cevap
Bunlar ALLAH MIYDI HASA YETERKI RABBIM ISTESIN YETERKI DILESIN ANINDA OL DESIN O HEMEN OLMAZMIYDI:ve ana vatana gelmeye karar vrdik istanbulda iyi bir merkez arastirmaya basladim ve MEMORIALDE KARAR VERDIM:cUNKU BIZ COOOK ZOR BIR HASTAYDIK bende yumurta yok esimde sperm rabbime siginaraktan yola ciktim
Tabiki merkez ararken 3 merkezle görüsme yaptim ikisi kabul bile etmedi ve memorial bizi kabul etti ordada 2 kez migro denedik gene olmadi.Merkezden coook memnundum artik orasi kendi evim olmustu.
7. denemeye kararimi verdikten sonra kendimle mesgul oldum 1 sene pisyoterapi gordum kolay degildi cektiklerim spora yazildim hergun iki saat yol yurudum ibrahim saracoglunun kurlerini yaptim 3 ay hayit tohumu 42 gun incirsuyu sogan kuru vs yaptim 7. denememde ayni adreste tek bir yumurtayla hamile kaldim.
Canim kardeslerim sabredin yilmayin ben yavrumu 20 sene sonra buldum sukurler olsun rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin AMINNNNN

Selam Arkadaslar
Öncelikle sunu belirtmek istiyorum.Rabbim kimseyi evlat hasretiyle imtehan etmesin coook zor.Bunun yoklugunu cok cektim ama asla isyan etmedim ve bu yola bas koydum
Daha 19 yasindaydim ve bize asla evladiniz olmaz dediler.Resmen yikilmistik azo spermi demislerdi esimin canli spermi yok hepsi ölu dediler.
Ankarada coook unlu bir dr catir catir yzumuze karsi böyle demisti.Tamamdi artik olmayacakya bu psikolojiyle 8 senem gecti bu 8 senede neler cektim rabbim bilir.
Artik zaman cook önemliydi benim icin hic bos durmadim sürekli arastirdik esimle ve burda iyi bir dr gittik ve dr esimi muayene edip anca teseyle belki sperm bulunacgini soyleyip migro enjeksyon denebilir dedi.
Bu bu bizim icin ne buyuk bir nimetti bir bilseniz sanki kapilarin acildigini hissetmistim o zaman ve ilk tedavimiz baslamisti sanki olacak umuduyla cook sevicliydik.
Evet sevinmistik esimde bir miktar sperm bulunmustu ama olmadi ve bir senede 3 kez migro enjekyon denedik dondurulmuslarim bile yoktu.
Artik problem bendede baslamisti yumurtam cook az oluyordu.Yani rezervem azdi en fazla 5 yumurtam oluyordu
Tekrar merkez degistirip tekrar deneyelim dedik.Maalesef hormonlarim hic iyi degildi ANTI

-MULLER HORMONUM 0.3 cikmisti resmen menepoz denildi ve birtane yumutam oldu oda hic dollenmedi 4. tedavimde husrandi.
Artik bu yenilgim bana daha coook hirs vermisti burdaki dr bana artik ugrasmayin cocugunuz olmaz yipranirsiniz denemeyin dedi ikinci bir dr yine ayni cevap
Bunlar ALLAH MIYDI HASA YETERKI RABBIM ISTESIN YETERKI DILESIN ANINDA OL DESIN O HEMEN OLMAZMIYDI:ve ana vatana gelmeye karar vrdik istanbulda iyi bir merkez arastirmaya basladim ve MEMORIALDE KARAR VERDIM:cUNKU BIZ COOOK ZOR BIR HASTAYDIK bende yumurta yok esimde sperm rabbime siginaraktan yola ciktim
Tabiki merkez ararken 3 merkezle görüsme yaptim ikisi kabul bile etmedi ve memorial bizi kabul etti ordada 2 kez migro denedik gene olmadi.Merkezden coook memnundum artik orasi kendi evim olmustu.
7. denemeye kararimi verdikten sonra kendimle mesgul oldum 1 sene pisyoterapi gordum kolay degildi cektiklerim spora yazildim hergun iki saat yol yurudum ibrahim saracoglunun kurlerini yaptim 3 ay hayit tohumu 42 gun incirsuyu sogan kuru vs yaptim 7. denememde ayni adreste tek bir yumurtayla hamile kaldim.
Canim kardeslerim sabredin yilmayin ben yavrumu 20 sene sonra buldum sukurler olsun rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin AMINNNNN

nilcim ne umut dolu hikaye bu böyle , rabbim derdini veren sabredince dermanınıda veriyor demek. Bende 6 yıllık evliyim , evliliğimizin 1yılı sonunda eşime kanser teşhisi konuldu ve tedaviler sonucu sperm sayısı kalmadı malesef. Geride kalan 5yıl içerisinde eşimi allahın bana bağışmasına dua ederek geçirdim . İlk ameliyatından sonra doktorumuz çocuğumuz olamayacağını söylediğinde dünyamız başımıza yıkıldı.Bu bize ikinci darbeydi. Bu arada ot çöp denemediğimzi kalmadı sürekli testlerde sıfır görmekten bıkmıştıkkı mucize oldu ve sperm sayımız artmaya başladı. geçen ay 2,5 milyon u gördükten sonra tüp bebeğe karar verdik ve hemen tedaviye geçtik şuan tedavimin 5. günü. Umarım sonucumda yüzümü güldürür. Ama olumsuz olsa bile yılmayacağım yine dua edeceğim allahım herşeyin hayırlısını versin hepimize

merhaba.29 yaşındayım.5 yıllık evliyim.3,5 yıl korunduk.8 ay doğal yoldan denedik.son 6 ay kabus gibiydi.tüp bebeğe başladık.tahliller yapıldı taa kromozom analizine kadar bilinen hiç bi sorun çıkmadı.neyse bizim isteğimiz üzerine tüp bebeğe başladık.aman allahım bir seromoni bir seromoni sanırsın kucağımızda bebeklerle evimize dönmemiz an meselesi..ama olmadı sonra 2 defa daha dondurulmuşlarla denedik.2.deneyeşimizde tuttu ama sonra düştü.yani son 7 ay da 3 defa transfer oldu.ama elde var sıfır.sonra burayı okudum.aman allahım benim gibi olan ne çokmuş..insanlar 6-7 lerden bahsediolar.senelerden bahsediolar..öyle korktumki..bi an önümüzdeki 10 seneyi tüp bebek merkezlerinde ,transferlerde geçirdiğimizi düşündüm.kabus gibi,yaşam değil di bu..son negatifimi 5 gün oldu alalı..ve karar verdik evlat almaya.bu işinde yakasını bırakmaya..oluruna bırakmaya..30 yaşımı beklemem gerekiyormuş..ne yapalm o zamana kadar da koruyucu aile olalım dedik.çok heyecanlıyım..bu mesele çok yıprattı beni..kimyam bozuldu resmen..

Keske ben de senin kadar cesaretli olabilsem ..

Evlatlik fikrine bir türlü isinamadim ..

Ya yeterince sevemezsem korkusu tüm benligimi sariyorr ..

Ya üzersem o minik masumu ..

Senin yaptigin öyle kutsal birsey ki ..

Evlat özlemini anne - baba sevgisi ve sefkati görmemis bir yavruyla gidermek .. Buna karar vermek ...

Ama bunun icin bence cok erken ..

Henüz herseyin öyle basindasin ki ...

29 yas kimilerinin , okuyanlarin , calisanlarin , hayatini yeni oturttugunu düsünenlerin daha yeni evlilige karar verdigi bir yas ..

Gercekten cok zor biliyorum ..

Ben 10 yillik evliyim ve defalarca tüp bebek denemesi yaptim ..

Düsükler , kimyasal gebelikler yasadim ..

Yapilmasi gereken herseyi yaptim ..

Laparoskopiler .. Histeroskopilerr ... Rahim filmleri ... Lenfosit asisi .. Kizamik asisi ...

Assitenhatching ( embriyo duvarindaki inceltme ) , akapunktur , macs ve PGT ...

Ama yine de anne olmayi basaramadim ..

"Rabbim böyle takdir görmüs demek ki " diyerek icimdeki duygulari bastirdim ..

Böylece tedavime bir müddet ara verdim ..

Ama suan Tüp bebek de yepyeni bir yöntem , yepyeni bir teknik bulunmus olsa ..

Denemedigim birsey kalmasin diye onu da denerdim ..

Ondan sonra hala olmuyorsa Rabbime tevekkül ederdim ..

Lütfen arkadasim , bütün imkanlari denemeden vazgecme ..

Belki yillar sonra durup düsündügünde " neden erken biraktim diye " pismanlik duyabilirisin ..

Ama o zaman suan ki sahip olduklarin ( yumurtalar ) sende olmayacaktir ..

Nil1975'i okuduktan sonra o kadar mutlu oldumki anlatamam. Çünkü bizde de sperm ancak tese ile bulunabiliyor.Ben de 35 yaşındayım. Önümüzde de çok bi zaman yok. Ama yumurtam kalmayıncaya kadar deneyeceğim.Tabiki buna da ne maddi ne manevi gücün yetiyor. Ama olsun ne yapalım. Ben 1 defa negatif sonuç aldım. Bundan sonra olmazsa sene de 1 kez deneyeceğim en azından. Demekki herşeyin zamanı var.

canım seni destekliyorum.ben de düşünüyorum çünkü.sen başvurunu yapmışsın zaten prosüdürler var.3 yılı bulabiliyormuş..
şu an ki hislerin ardarda denemelerin verdiği yorgunluk ,stres ve hayal kırıklığı.bu süre içinde hazır hissedersen neden bir şans daha tanımayasın kendine.istediğin yavruyu da al ,sahip çık.maddi manevi gücün olduğunda da yeniden dene derim.

Yaşınız çok genç ve umutsuzluğa kapılmak yanlış hiçbir zaman umudunu yitimemelisin.
Şuan düşüncenizi gerçekleştirin ama kendi durumunuzla ilgili umutsuzluğa kapılmayın.
Rabbim isteyen herkese bu sevinci yaşatsın .

Son düzenleme:
X