35 haftalık gebelik ,bebeğin hareketlerinin rahatsız etmesi ve erken doğum

bende 35. haftanın sonundayım ama bebeğim sizin anlattığınız kadar hareketli değil yani günün her dakikası hareketli değil ama genelde aksamları karnımdan çıkacak gibi hareketleri var ve canımı acıtıyor. mesela eşyalarına bakıp heyecanlandığım zaman o da hareketlere başlıyor çok fazla konuşamıyorum sesli sesli eşimde çok konuşmuyor çok sakin bir ev ortamı var buyüzden mi az hareketli acaba...arada tık tık diye 5 dk kadar süren küçük vuruşları var bunun hıçkırık olabileceğini duymuştum acaba doğrumu..

karnını sevip, onunla ilgili şeyler konuşabilirsin. hem senin sesine alışmış olur. o 5 dakika süren tık tıklar hıçkırık büyük ihtimalle. baş aşağıysa popondada hissedersin. bizimki çok hıçkırınca sıkılıp tepiyorda, "yeter bu ne" der gibi :KK9:

bende 35+4 haftalık hamileyim bir prensim olcak allah izin verirse benim bebeğimde çok hareketli kafasını çok rahat hıssedıyorum çıkıcakmış gibi gerdiriyo kendısını ve çok tekmeliyo ayrıca yemek yediğimde anında başlıyo hareketlenmeye:)))ve dünkü kontrolümde hala dönmediğini öğrendim çok üzüldüm umarım 10 gün içinde döner normal doğum tercihim eğer dönmezse 12 ocakta doğuma alıcaklar toplamda 11 kilo aldım dr um ideal oldugunu söylüyor herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almasını temenni ediyorum

hareketli olması bebeğin gelişimin iyi oldugunun göstergesiymş doktorum öyle demişti hayırlısıyla kucagımıza almamızı nasip etsin ALLAHIM...

Bende 35 haftalık hamileyim, kızım 2 hafta onden gıdıyor ve bazen çok acıtıyor.benim karnımın sağ tarafı büyük sol tarafı küçük:) bu şekilde olanlar var mı???

Ban itibariyle 34+1 gunluk hamileyim. Benimde karnimin sag tarafinda konumlanmis durumda bebek. Disardan bakildigindada karnimin sag yani buyuk sol yani kucuk. Surekli ve asiri hareketli olmasi benide endiselendirmeye basladi. Dun okudugum bir yazida cirpinma tarzı hareketlerin epilepsi belirtisi olabilecegi yazıyordu. Umarim icerde hersey yolundadir...

son 1 haftadır bebeğimin hareketleri beni çok rahatsız etmeye başladı..hareket ettiği zamanlar canım çok yanıyor , gelip kafasını veya poposunu karnıma dayıyor ve sürekli itekliyor..dayandığı yer yırtılacak gibi oluyor , sanki orayı yırtıp dıışarı çıkacak..

:uhm:35. haftamıza girmemize rağmen dönmedi hala sürekli yan duruyor...geceleri daha hareketli olduğundan ne sağıma ne soluma yatamıyorum, e yüz üstü de yatılmıyor..hareketlerinin durmasını bekliyorum yatmak için ben yatınca yeniden başlıyor , yemek yemek için de aynı şekilde durmasını bekliyorum , daha agzıma ilk lokmamı almamla birlikte tekrar başlıyor iteklemeye..herkes miden baskı yapıyordur diyor ama daha ilk lokmadan itibaren bi şey yedirmiyor bana

en son kontrolde doktorum bebek 1 hafta 10 gün önden gidiyor biraz büyük demişti..karnımda çok büyük sayılmaz..annemde artık sığmıyordur belki diyor...kontrolüm cuma günü doktora da anlatacağım ama size de sormak istedim aranızda böyle şeyler yaşayan var mı? erken doğum yapmaktan korkuyorum...

selaam .... 4 yil olmus bu yaziyi yazali siz ama sormadan duramadim ben de hamileyim ve bebegim donmedi.. sezeryandan korkuyorum sizde dondumu yoksa sezeryanmi oldunuz? ( bu arada benim bebegimde ashiri hareketli)

VALLA BENİM PRENSİM 30 HAFTALIK VE ÇOK SERT TEKMELİYOR SIPA MAŞALLAHHHHH
BU DA BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR

her hamilelik kendine özgüdür ... bir genelleme yapmak çok doğru diil bebeğin poziyonundan kaynaklı olabilir eğer doktorunuz olumsuz birşey soylemiyorsa sıkıntı yapmayın erken gelmek isteyen bebekler için ilaçlar kullanıyor 35 hafta çokta erken diil... sağlık diliyorum

Hanımlar bebişleriniz büyümüştür ne durumdalar benim bebegim hiç durmuyor sürekli kıpırdıyor hareket ediyor artık korkuyorum elimi koyunca hemen tepki veriyor uyuduğu zaman kıpırdamıyorum ki uyanmasın diye hemen hareketleniyor :/

X