35 haftalık gebelik ,bebeğin hareketlerinin rahatsız etmesi ve erken doğum

erertu

kocacım,oğluşum,ben :)
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2010
225
34
son 1 haftadır bebeğimin hareketleri beni çok rahatsız etmeye başladı..hareket ettiği zamanlar canım çok yanıyor , gelip kafasını veya poposunu karnıma dayıyor ve sürekli itekliyor..dayandığı yer yırtılacak gibi oluyor , sanki orayı yırtıp dıışarı çıkacak..

:uhm:35. haftamıza girmemize rağmen dönmedi hala sürekli yan duruyor...geceleri daha hareketli olduğundan ne sağıma ne soluma yatamıyorum, e yüz üstü de yatılmıyor..hareketlerinin durmasını bekliyorum yatmak için ben yatınca yeniden başlıyor , yemek yemek için de aynı şekilde durmasını bekliyorum , daha agzıma ilk lokmamı almamla birlikte tekrar başlıyor iteklemeye..herkes miden baskı yapıyordur diyor ama daha ilk lokmadan itibaren bi şey yedirmiyor bana

en son kontrolde doktorum bebek 1 hafta 10 gün önden gidiyor biraz büyük demişti..karnımda çok büyük sayılmaz..annemde artık sığmıyordur belki diyor...kontrolüm cuma günü doktora da anlatacağım ama size de sormak istedim aranızda böyle şeyler yaşayan var mı? erken doğum yapmaktan korkuyorum...

Hareketlerin artık bu ladar çok hissedilmesi normal bence.Bebek artık iyice büyüdü ve kuvvetli hareketler yapıyo.benimde öyleydi.gayet normal bir durum bence.yeri giderek daralıyor.Ayrıca yemek yeme konusunda benimde aynıydı daha ilk lokmada deli gibi hareket ediyordu ama bu beni çok sevindiriyordu ve yemeği daha zevkli yiyordum.çünkü senin herh hareketini hissediyor bebek ve yemek olayını da hissediyor ve seviniyor bence :)) sen yemene devam et ne güzel bir duygu.doğumdan sonra bu hareketleri çok özleyeceksin.tadını çıkar.bir anormallik yok yani,doktoruna söyle tabi

ben biran once hissedeyim iice diyorum cunku arada az az hissetmeye basladim.ama bukadar rahatsiz edicimiki korkmaya basladim sanki:ecrin_bebek:
ama yok iyi oldugunu bilim rahat rahat naparsa yapsin icerde kuzumkaydirigubbakcemile3

ben de 36.haftamdayım aynı şeyleri yaşıyorum.gece uyutmuyo.sağa dönsem sağda sola dönsem solda.sırtüstü yatamıyosun.ama bazen düşünüyorum bu sağlıklı olduğunu gösterir.doğuma kadar dayanalım bakalım diyorum.analık zoooooooor:)

evet bu hareketler sağlıklı olduğunu gösterir tabi ki ama diğer taraftan da içeride çok da rahat olmadığını , huzursuz olduğunu da gösterir...bu yüzden de üzülüyorum..
yoksa doğuma 1 ay kaldı , dayanırım ama dedim ya işte erken doğar diye korkuyorum...:çok üzgünüm:

bende 35 haftalık hamileyim.kızım çok hareketli.2 hafta önden gidiyor.karnımı resmen balon balon yapıyor.bir oraya bir buraya durmadan dönüyor.geceleride aynı.ama aksine ben rahatsız olmuyorum.çünkü bebeğimin sağlıklı olduğunu kemik gelişiminin iyi olduğunu gösteriyor bu.doktorum söylemişti.kanım çatladı tekmeleri dönmeleri yüzünden.ama ben her hareket ettiğinde daha bir mutlu oluyorum.canımı da yaksa bu bana mutluluk veriyor.bebeğinin çok hareket etmesiyavrunun karnında huzursuz olduğunu göstermez.çünkü bebek ne kadar hareket ediyorsa yerinin okadar rahat olduğunu gösterir bu.hareket etmezse endişelen.geçenlerde gün boyunca cok az hareket ettiği için endişelenip doktorumu aramıştım.hemen hastaneye çağırdı ve nst ye girdim.allahıma şükürler olsun iyiymiş.ertesi gün yine aynı tempo devam:)bebeğin az hareket ettiği durumlarda bebek strese giriyor olabilirmiş.buda erken doğuma sebep oluyormuş.sevinmelisin canavar gibi yaramaz bir bebeğin olacak.hemşire en son nst ye girişimde bana bunu söylemişti.

benim bebeğimde çok hareketliydi ve 37+2 de doğdu.hazırlıklı olun bence,yani valiziniz vs.ve de kendiniz

bizimde 37. haftamız bitmek üzere. bazı günler o kadar hareketli oluyorki artık birazcık sakinleşmesi için yalvarıyorum. 7-8 saat boyunca neredeyse durmaksızın hareket ettiği oluyor. ne zaman uyuyor hiç anlamıyorum. özellikle geceleri çok hareketli oluyor. uyuyamıyorum. hareketleri karnımı acıtıyor. ama bazende o kadar sakin hareket ediyorki. sanıyorum benim yediklerimle ilgili. artık başka bir şey bulamıyorum bunu açıklamak için. ama tabii sağlıklı olması önemli. yoksa bunlar gelip geçici. iyi olduğunu bilmek güzel.

bende 35 haftalık hamileyim.kızım çok hareketli.2 hafta önden gidiyor.karnımı resmen balon balon yapıyor.bir oraya bir buraya durmadan dönüyor.geceleride aynı.ama aksine ben rahatsız olmuyorum.çünkü bebeğimin sağlıklı olduğunu kemik gelişiminin iyi olduğunu gösteriyor bu.doktorum söylemişti.kanım çatladı tekmeleri dönmeleri yüzünden.ama ben her hareket ettiğinde daha bir mutlu oluyorum.canımı da yaksa bu bana mutluluk veriyor.bebeğinin çok hareket etmesiyavrunun karnında huzursuz olduğunu göstermez.çünkü bebek ne kadar hareket ediyorsa yerinin okadar rahat olduğunu gösterir bu.hareket etmezse endişelen.geçenlerde gün boyunca cok az hareket ettiği için endişelenip doktorumu aramıştım.hemen hastaneye çağırdı ve nst ye girdim.allahıma şükürler olsun iyiymiş.ertesi gün yine aynı tempo devam:)bebeğin az hareket ettiği durumlarda bebek strese giriyor olabilirmiş.buda erken doğuma sebep oluyormuş.sevinmelisin canavar gibi yaramaz bir bebeğin olacak.hemşire en son nst ye girişimde bana bunu söylemişti.

inşallah çok hareket etmesi rahatsız , huzursuz olduğu anlamına gelmiyordur dediğin gibi...ben de çok kıpırdanınca yeri dar geliyor , duramıyor diye düşünüyordum..inşallah hemşirenin dediği gibi canavar gibi yaramaz olur yerimseniben

kaydirigubbakcemile3
inşallah çok hareket etmesi rahatsız , huzursuz olduğu anlamına gelmiyordur dediğin gibi...ben de çok kıpırdanınca yeri dar geliyor , duramıyor diye düşünüyordum..inşallah hemşirenin dediği gibi canavar gibi yaramaz olur yerimseniben

yok canım sen merak etme.yeri dar olsa bu kadar çok hareket edemez ki..aksine daha az hareket eder.

kızlarr şükredin halinize bebeğinz hareket ediyo işte ne güzell 4-5 hafta sonra olmıcaklar orda zaten
benim bebeğim çok az hareket edebiliyo çünkü boynunda kordon dolalı
ben de dua ediyorum hareketleri çok olsa da uyuyamasam diye

kızlarr şükredin halinize bebeğinz hareket ediyo işte ne güzell 4-5 hafta sonra olmıcaklar orda zaten
benim bebeğim çok az hareket edebiliyo çünkü boynunda kordon dolalı
ben de dua ediyorum hareketleri çok olsa da uyuyamasam diye

ya ben bugüne kadar bu kordon dolanmasını hiç aklıma getirmemiştim , bi kaç gündür çok duyuyorum..hiç bi bilgim yok yani bu konuda..bi belirtisi oldu da öyle mi gittin doktora öğrendin yoksa her zamanki sıradan kontrolde mi belli oldu kordon dolanması ?

Bende 37. haftama girdim aynı şeyleri bende hissediyorum. Gerçekten çok acıtıyor bazı tekmeleri. Olduğu yeri geriyor yırtarcasına. Göbek deliğinizdeki deri çok ince olduğundan oraya parmaklarınızı koyun ayaklarını veya ellerini çok net hissedebiliyosunuz :))) ben yeni keşfettim

kızlar bgn randevum vardı doktora anlattım durumu , 2850 gr olmuş bebiş..biraz büyük olduğu için rahatsız ediyordur , erken doğsa bile kilosu iyi bi problem yaşamazsın dedi...

ya ben bugüne kadar bu kordon dolanmasını hiç aklıma getirmemiştim , bi kaç gündür çok duyuyorum..hiç bi bilgim yok yani bu konuda..bi belirtisi oldu da öyle mi gittin doktora öğrendin yoksa her zamanki sıradan kontrolde mi belli oldu kordon dolanması ?

yok canım normal kontrolde dr farketti
bi belirtis olmuyo

canım öncelikle Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin... arkadaşlardan biri benim yediklerimle alakalı olabilir hareketliliği demiş banada doktorum benzer birşey söyledi onu paylaşmak isterim ultrasonlu kontrole gittiğimizde
"bebeğin yüzünü göstermiyo bir sonraki kontrole gelmeden bir saat önce çikolata ye çikolata bebeği hareketlendiriyor"
demişti belki bu tür yiyeceklerlede alakalı olabilir ne bileyim kafeinli içecekleri tüketiyorsan bunlarla ilgili olabilir belki...ben 27. haftanın içindeyim ama bazen özellikle alt tarafa doğru teptiğinde benim bile canım yanıyor annelik böyle bişey heralde:)

sağlıkla gelsin bebekleriniz inşallahhhh
benim kızımda çok hareketliydi 38. haftada geldi çok şükür
gece siz rahatladığınızda bebekler uyanıyormuş gün içinde de hareketli oluyorlar ama hareketten dolayı uyurlarmış dr.um söylemişti
kızım tekmelerdi bolbol sanki ağzımdan çıkıcak gibii :)

bende 35. haftanın sonundayım ama bebeğim sizin anlattığınız kadar hareketli değil yani günün her dakikası hareketli değil ama genelde aksamları karnımdan çıkacak gibi hareketleri var ve canımı acıtıyor. mesela eşyalarına bakıp heyecanlandığım zaman o da hareketlere başlıyor çok fazla konuşamıyorum sesli sesli eşimde çok konuşmuyor çok sakin bir ev ortamı var buyüzden mi az hareketli acaba...arada tık tık diye 5 dk kadar süren küçük vuruşları var bunun hıçkırık olabileceğini duymuştum acaba doğrumu..

X