Çocuk Hastalıkları Sab Simplex ve Uyku Duzeni

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

moskova

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2010
10
0
Arkadaslar merhaba,

Oglum 3. ayini doldurdu. Zaten hicbir zaman cok uyuyan bir bebek olmamisti ama son iki gundur omrumu yedi adeta...10 gibi yatiyor, birden sonra neredeyse her saat basi uyaniyor.Daha once bu kadar degildi. Birinci ayindan beri gaz icin sap simplex damla kullaniyordum, aslinda hic istemiyordum kullanmayi ama bebegim cok gazli hem onun hem de benim icin kullanmak durumunda kaldim baya da rahatlatti bizi.Ucuncu ayi dolunca artik keseyim dedim, iki gundur kestim iki gundur de anlattigim sekilde uyuyor.Ama artik daha fazla ilac da kullanmak istemiyorum,Bu damlayi kullanan arkadaslar, ne zaman kestiniz?Kesince boyle bir uyku duzensizligi oldu mu, simdi kullanmaya devam mi etmem lazim?Bebegime tek basima bakiyorum ve zombi gibi ortada geziyorum.Yardimci olabilirseniz sevinirim.Simdiden tesekkurler....

canım bizde 2 aylıgız bizimde gazımız çok bizde herşeyi denedik bi faydasını görmedim, şimdi doktor degiştirdim hiç bişey kullanma dedi. o kadar çaylar damlalar denedim ki bebeğin sindirim sistemi iyice alt üst oldu gibi geldi aslında bende hiiç bişey vermek istemiyorum bizimki her halukarda aglıyor, bugün ilk ilaçsız günümüz ve ilk çığlık atagımızı atlattık bile.

kendin kar zarar hesabını yap canım bebeğin ilaç kullanımının en sakıncalı oldugu dönem 3 ay o süre içerisinde kullandıysan ve faydasını görüyorsan devam edebilirsin ama bence 3.ayınıda doldurmuş belki o kadar sancısı kalmamaıştır bence ilk önce bitkisel yöntemleri dene kimyon, rezene, çörek otu, acı elma yağı filan diyorlar, belki hafiflemişse bunlar yeterli gelir eger yine uykusuz kalıyorsa ilaca dönebilirsin ama ilaca döneceksen bence bitkisel ilaç kullan 3 aylık bebege yeterli gelecegni düşünüyorum:

Muhtemelen damla alışkanlık yaptı. Siz yine iyi damlayla 3 ay uyumuşsunuz. Benim kızım 16 gün uyudu ve sonrasında 18 aylık olana kadar gece de 89279264598 kere uyandı. Ve ben çalışan bir anneydim.
Ne zaman 16 aylık olduğunda emzirmeyi kestim o zaman yavaş yavaş düzene girdi.
Damla artık kullanmayın derim.
Bağırsakları kendiliğinden çalışmaya alışsın.
Sabırlı olun çünkü başka çareniz yok.
Bolca kucaklayın bebeğinizi, sarılın, masaj yapın. konuşun bol bol. Anlamaz sanmayın anlar hem ilerde konuşmasına da yardımcı olur.
Baba kucağı çok rahatlatır, baba kucağında kendini güvende hisseder ve daha kolay gaz çıkarır.

canım biz de sab simplex kullanıyoruz 1 aydır.bebeğim şu an 3 aylık gaz problemimize çok iyi geldi.
bende damlayı bırakmayı düşünüyorum ama doktora danışıcam bi.umarım gaz problemi yaşamayız yine.

X