acil evdeki nem rutubet ve kötü kokular nasıl önlenir

nesler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2010
28
0
Arkadaşlar

Merhaba

Yaklaşık 3 hafta oluyor evime taşınalı ancak evde sürekli bir koku mevcut.Benden önce oturan kişi 1 yıl boyunca hiç evin kapısını açmamış çöpleride evdeydi 1 yıl ev hiç kullanılmamış ilk gördüğümde iğrenç bir görüntü ve koku vardı ancak temizlenince geçer hepsi dedik şirket temizledi görüntü güzel ama koku hala var üstelik 15 yıllık bir ev zaten çok eski çok fazla tahta gömme dolaplar mevcut ve dolapların içide inanılmaz küf kokuyor şimdi kara kara düşünmekteyim hem küf kokusu hem eski pis oturanın kokusuyla yaşanır mı diye...Çalıştığım için sadece akşamları havalandırıyorum berbat bir durum lütfen acil yardımmm..

çamaşır suyunu cam sil kutusuna koy ve dolapların içine dışına fıs fısla dolapların kapısını falan aç bikaç gün böle havalansın kurusun yaz aylarında rutubet azalıyo çünkü evin üst katdaysa camını açmanın bi sakıncası olmaz heralde yada evde olduğun gün başka yapcak bişey yok kurutman lazım

bi tanıdığımın koltuğu çok iğrenç sigara kokuyordu.koltuğu yıkayamazsın silsen geçez,çok kötü işlemiş çünkü.ortam dezenfektanı diye bir sprey vardı elimde ondan sıktım ve geçirdi kokuyu.5 gün boyunca da antibakteriyel özelliği var.belki bu rutubet kokusunu da giderir.

bence çamaşır suyu kullanmayın sağlık açısından ben bır kez duvarları sıldım hastalandım pısman oldum ariel atınn suya silin kurusun bir kezde vernellli suyla silin kesin geçer

bol bol havalandırman gerek ,karşılıklı camları kapıları açıp cereyan yaptırt evde..

bence bi evde uzun sure yasamayi dusunuyorsaniz en bastan bocek ilaclamasi ve komple evi badana boya yapmak lazim kapi duvar hersey yoksa kolay kolay gitmez baskasinin kokusu

benden onceki kiracı evde kedi besliyormus ben kokudan kurtulmak icin duvarları bile sildim koy deterjanı fısfısa her yeri sil :))

benim evimdede duvarlardan sular akıyormuş dün sabah kalktım şok oldum parkeler ıslanmış banyonun fayansları zaten hiç kurumuyor ne yapacağımı şaşırdım havalandırmakta yetmiyor sizn bir fikriniz var mı arkadaşlar?

benim evimdede duvarlardan sular akıyormuş dün sabah kalktım şok oldum parkeler ıslanmış banyonun fayansları zaten hiç kurumuyor ne yapacağımı şaşırdım havalandırmakta yetmiyor sizn bir fikriniz var mı arkadaşlar?

benimde banyo fayanslarım hiç kurumuyo malesef camı küçük açık dursada bişi değişmiyo
peteğini yaksam boşa yakmış olucam gibi geliyo zaten küçük arada kalıyo ve sıcak oluyo
duvar diplerim küf olmuş fayans aralarıda kararmış bugün kaç saat uğraştım

akşam eşim gelince küfleri temizliycek

cam sil şişesine çamaşır suyu kokyuyoruz ve fıslıyoruz ne silmek ne kurulamak kendi kendine gidiyo
geçen sene bunu bulduk:)

benim de eveimde kötü koku var ve dışarıdan geldiğimde farkediliyor ne yaptıysam olmadı sirkeyi deneyeceğim bi de bakalım... :KK43:

kızlar selam, koltuklarım rutubet kokmaya başladı. bunu nasıl geçirebilirim . fikri olan var mı

Benim Evimde De Kayınpederimin Yönetmenlik Yaptığı Zamanlardan Kalan Kameralar Ve Videolar Vardı Kilerde Nemlenmişti Eve Aldım Bi Kaç Gün Açıkta Beklettim Havalansın İstedim Ne Yazıkkii Kokusu Miras Kaldı :KK43: Ne Yapacağımı Bilmiyorum Havalandırmak Yeterli Değil Napıcam Benn :18:

drmat marka ürünlerin evle ilgili ürünleri orada ki drmat koku giderici ve drmat tekstil kötü koku giderici ürünlerini öneririm.denenmiş onaylanmıştır.hatta forumda bir kaç üye yurt dısına gönderlmesi için baya uğraşmıştu.baya güzel ürünler tavsiye ederim

Arkadaşlar

Merhaba

Yaklaşık 3 hafta oluyor evime taşınalı ancak evde sürekli bir koku mevcut.Benden önce oturan kişi 1 yıl boyunca hiç evin kapısını açmamış çöpleride evdeydi 1 yıl ev hiç kullanılmamış ilk gördüğümde iğrenç bir görüntü ve koku vardı ancak temizlenince geçer hepsi dedik şirket temizledi görüntü güzel ama koku hala var üstelik 15 yıllık bir ev zaten çok eski çok fazla tahta gömme dolaplar mevcut ve dolapların içide inanılmaz küf kokuyor şimdi kara kara düşünmekteyim hem küf kokusu hem eski pis oturanın kokusuyla yaşanır mı diye...Çalıştığım için sadece akşamları havalandırıyorum berbat bir durum lütfen acil yardımmm..
gardroplarımdan çıkartamadığım nem kokusu vardı ben de, çok kötü moral bozucu bir durum bu,
silika jel kesecikleri kullanarak dolap içi kokuyu önleyebilirsiniz, kesinlikle tavsiye ederim, bu ürünler çok fazla yaygın olmadığı için ve bilinmediği için bu adresten inceleyebilirsiniz, oda için yeterli olmaz belki ama dolaptaki problemi alıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
sorununuza etkili bir çözüm bulabildiniz mi? aynı sorun bizde de var. küf yok ama evin sağ duvarı yan taraf boş olduğundan şıpır şıpır akıyor. duvar boyaı kaliteli küflenmiyor ama parkeler suyu iyice emdi ve artık kokmaya başladı. rahatsız edici bir koku. yardım lütfen :KK43:

benimde banyo fayanslarım hiç kurumuyo malesef camı küçük açık dursada bişi değişmiyo
peteğini yaksam boşa yakmış olucam gibi geliyo zaten küçük arada kalıyo ve sıcak oluyo
duvar diplerim küf olmuş fayans aralarıda kararmış bugün kaç saat uğraştım

akşam eşim gelince küfleri temizliycek

cam sil şişesine çamaşır suyu kokyuyoruz ve fıslıyoruz ne silmek ne kurulamak kendi kendine gidiyo
geçen sene bunu bulduk:)
koku da gidiyor mu rutubet kokusu?

benden onceki kiracı evde kedi besliyormus ben kokudan kurtulmak icin duvarları bile sildim koy deterjanı fısfısa her yeri sil :))
benimde evımde 2 kedı var. kedı kokuya sebep olmaz tam tersi tertemız hayvanlardır. insandan bile temizler. byle sacma ikirlere nerden kapılıyorsunuz acaba bılemıyorum kı. pis insan evı iğrenç kullanmış kokular sinmiş bahaneyı onda bulmjuyosunuzda aklınıza kedı mı geldı

X