revani yapmanin puf noktalari nelerdir

AsiMavi

♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
3.301
20
selam kizlar.lutfen bana yardimci olsun.ben revani tatlisini cok severim ama malesef yaparken basarili olamiyorum.gecen yaptim.keki cok guzel oldu ama serbeti dokunce hamur gibi oldu.serbetim soguk kek sicakti.bilmiyorum nerde yanlis yaptim.en guzel revani nasil yapilir lutfen yardimci olun.eger yaptiginiz guzel bir tarif varsa paylasirsaniz sevinirim

AsiMavi, ben her zaman yaptığım tarifi vereyim size, bir kere bile kötü olmadı, umarım sizin de işinize yarar...

1 bardak şeker
1 bardak yoğurt
2 yumurta
1 çay kaşığı karbonat (ya da bir paket kabartma tozu, hangisi varsa evde)
1 çorba kaşığı un
Alabildiğine irmik

Şerbeti

3 bardak su
3 bardak şeker
3-4 damla limon

*Şerbeti önceden yapar dolaba atarım, keki de piştikten sonra sıcakken, dolaptan çıkarır şerbeti dökerim.

Bunu da bir deneyin isterseniz, denerseniz şayet bana da haber vermeyi unutmayın yerimseniben

yok işte yanlış yapmışsın canım sen diğer tatlılarda hamur sıcak şerbet ılık olurken revanide tam tersi o irmik olduğu için dağılıyo o yüzden hamur soğuk şerbet sıcak olucak bunu unutma :KK3:

yok işte yanlış yapmışsın canım sen diğer tatlılarda hamur sıcak şerbet ılık olurken revanide tam tersi o irmik olduğu için dağılıyo o yüzden hamur soğuk şerbet sıcak olucak bunu unutma :KK3:

canim ama ben internetten de baktim kek sicak serbet soguk olacak diyor.ben anlamadim gitti

kızlar ben hamur sıcak şerbet soğuk yapıyorum ve herkes hayran kalıyor. ama ben 2 kaşık un koyuyorum sanırım un tutuyo. içine limon rendesi de koyuyorum.

X