bebeğimin hareketleri azaldı sanki,yardım kızlar

utkumuz

Üç prens annesi
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2010
2.800
1.545
22 haftalık hamileyim bu haftaya kadar bebeğim çok hareketliydi maaşallah,ama 3-4 gündür çok nadir hissetmeye başladım hareketlerini acaba bişey mi oldu diye korkuyorum.bi de 3-4 gündür kendimi yordum ev işi felan yaptım bu etkilermi acaba bebeği.lütfen yardım kızlar acaba hemen doktora mı gitsem ...inşallah kötü bişey yoktur.

bende hasta ve yorgun olduğumda çok az hissediyorum sanırım yorkungen tüm enerjiyi biz harcıyoruz ve ona enerji gitmediği için kıpraşamıyor.

bebeğinin hareketlerini düzenli bir şekilde hissetmen için daha çok erken.28 haftadan sonra düzenli bir şekilde hareket etmeye başlar.bende senin haftalarında öyleydim.bazen çok bazende az hissediyordum hemen sağlık ocağına gidip kalp atışını dinliyordum.doktorum bile gülüyordu.daha erken diye.şimdi 36 haftalık oldum.ve inan bazen canımı acıtıyor.sürekli hareket halinde.hele geceleri..uyutmuyor bile.o yüzden biraz sabret telaş etme

Merak etme cnm hepimiz aynı senin gibi telaşlar ettik o zamanlar:)) ama daha erken düzenli olarak hissetmen için.seni çok iyi anlıyorum..ama evet bizler yorulduğumuzda veya gün içinde çalışırken filan daha az hareket hissediliyor..akşamları geceleri daha aktif oluyorlar..canını sıkma stres yapma kendine :))

Bende 29 haftalık hamileyim benim bebeğiminde 4 gündür falan hareketleri azaldı ve eskisi gibi kuvettli değildi.Ben hep şey diye düşündüm belki baş aşağı pozisyona geçmiştir ondan hareketleri değişik geliyordur diye az önce dayanamadım dr umu aradım oda bana yarın gel bi bakalım dedi.Gidicem bakalım umarım iyidir bebişim

en yoğun hareket 28 haftalık civarı sonrada azalır çünkü bebiş büyüyor ve yer daralıyor az hareket olsada sert vurur. bide sola yat 1 saat o şekilde kontrol et. az yada çok o kadar sıkıntı etme önemli olan hareket etmesi. ama içini ferahlatmak adına bir doktora çık kordon dolanması gibi bir endişen varsa. yada hemen saglık ocagına git. kalp atışlarını duy rahatla:)

1 çikolata ye 1 meyvesuyu iç sırtüstü yat.. oynamaya başlamazsa hastahaneye git bi baktır bence

Kızlar ben baktırdım herşey normal bebeğim çok iyi.Dr um herşey iyi ama böyle birşey hissettiğinde hemen gel bakalım diyor.O yüzden size tavsiyem acaba şöylemi böylemi diye düşünmenin alemi yok hemen dr unuza gidip bebeğinizin durumunu görün içiniz rahat olsun

aynı sorun bendede olmuştu ve bende hemen kadınlar kulübüne konu açmıştım :KK70:
22. haftaya kadar kıpır kıpır olan bebeğim 22. haftada 3 gün boyunca hiç hareket etmedi çok korktum sağlık ocağı evimizin hemen dibi, sağlık ocağına gittim kalp atışlarını dinledim
sende doktora gitmeyeceksen en azından bi sağlık ocağına gidip kalp atışlarını dinleyip rahatla
ama kafana takma bence,şuan 26 haftalığım kıpır kıpır maşallah
22. haftalarda az hissediliyor

NAZO senin 29 haftalıkmış,okuyunca ben bile telaş yaptım acaba niye hareket etmiyor diye,ama şükür herşley normalmiş
allahım sağ sağlim bebeklerimizi elimize almayı nasip etsin

aynı sorun bendede olmuştu ve bende hemen kadınlar kulübüne konu açmıştım :KK70:
22. haftaya kadar kıpır kıpır olan bebeğim 22. haftada 3 gün boyunca hiç hareket etmedi çok korktum sağlık ocağı evimizin hemen dibi, sağlık ocağına gittim kalp atışlarını dinledim
sende doktora gitmeyeceksen en azından bi sağlık ocağına gidip kalp atışlarını dinleyip rahatla
ama kafana takma bence,şuan 26 haftalığım kıpır kıpır maşallah
22. haftalarda az hissediliyor

NAZO senin 29 haftalıkmış,okuyunca ben bile telaş yaptım acaba niye hareket etmiyor diye,ama şükür herşley normalmiş
allahım sağ sağlim bebeklerimizi elimize almayı nasip etsin

Sağol canım azaldığını hissettim bebişimin hareketlerini biraz korktum ama maşallah çok iyi ben öyle hissetmişim.Zaten dr dan randevu aldığım andan itibaren hareketlenmeye başladı.Ama ben yinede içim rahat etsin diye gittim gördüm.Annesine çekmiş galiba dr lafını duyunca hemen normale döndü.:jeyyar:

Bende 25 haftalık hamileyim bebegimin hareketleri yavaşladı :KK43: cok üzülüyorum carsamba kontrolüm var...İnşallah üzülmeme değecek bir şey yoktur

X