Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 2.Ay aşısı ateş yaparmı !!!!

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
korkmana gerek yok canım.aşıyı güvenilir biyerde yaptırdıktan sonra ve de calpol verdikten sonra endişe duyacağın bir durum yok.meraklanma

oğlum şimdi 11 yaşında ve 2. aydaki aşıdan sonra eve geldiğimizde gün boyu ağlamıştı susturamamıştık.hiç ama hiç unutmuyorum.kolay gelsin arkadaşım.

yanlış hatırlamıyorsam 4 oluyor.birde ağızdan damla oluyor.üçü normal aşı.benim oğlum çok ateşlenmişti.üstüne bide kabız olunca sıkıntımız büyük oldu.sirkeli suyla,ateş düşürücüyle düşürdük.aslında son aşıda ağır oluyo.oğlum 3 gün kolunu kaldıramamıştı.

canım ben doktıra yazdırıp eczaneden aldım aasısını özel yanı ama saglık ocagında vurdurdum bugun masallah oğlumda hıc ates olmadı tavsıye edrım

merhabalar
5 li karmanız yapıldıktan sonra saglık ocagında bide verem aşısımı vurdular??
yani bu karmadan hariç 2. ayda bide verem aşısı var. bizde aşıya gideceğiz iki gün sonra fikir edinmek adına soruyorum

benimde 9 aylık bebeğim var . ilk karma aşısını sağlık ocağında yaptırmıştım çoooook ateş yaptı şurup falan fayda etmedi kaç kere fitil vermek zorunda kaldık . doktorumuz özel aşı almamızı önerdi. birdahaki aşılarını özel yaptırdım ve çooooooooook memnun kaldım ne ateş nede huysuzluk olmadı sende yaptırabilirsen doktoruna yaptır yada eczanelerde bulabilirsin getirtiyorlar sağlık ocağında da vurdurursun

merhaba 26 sında kızımın verem aşısı var 2 . aya giriyoruz inşallah bı sıkıntımız olmaz çunkı cok huzurlu bi bebek benı bılgılendırırsenız sevinirim teşekkürler

merhaba 26 sında kızımın verem aşısı var 2 . aya giriyoruz inşallah bı sıkıntımız olmaz çunkı cok huzurlu bi bebek benı bılgılendırırsenız sevinirim teşekkürler

kızım 3.ayına girecek 2 aylık aşılarını sağlık ocağında yaptırdık ve çok şükür ateşi olmadı...artık sağlık ocağındaki aşılar özel aşılarmış o yüzden ateş yapmıyormuş...hatta biz calpol bile almıştık her ihtimale karşı ama çok şükür kullanmaya gerek kalmadı...inşallah siz de rahatlıkla geçirirsiniz bu dönemi

5 gün sonra bende 2. ay aşısını yaptırmaya gideceğim şimdi bunları okuyunca gözüm korktu eğer önemli bi aşı olmasa yaptırmazdım yawruma bide bu capol dediğiniz şurupu bana doktor böyle bişey vermedi

merhaba kızlar kızım 2 aylık oldu asıya goturduk sadece karma asısını yaptılar.verem yani bcg yi yapmadılar unuttularmı acaba?yada bidahaki ayamı yapıcaklar acaba?bizimkide ateslendi doktor paranox fitil verdi.

evetya bu aşı ateş yapıyor benim bebeğimdede yaptı gerçi çok yükselmesine müsade etmedim ben ama sürekli takipte olmak gerekiyo dün üşüdü die azıcık örttüm anında yükseldi ama ilaç veremedim azıcık calpol iöireyim dedim kustu sabaha kadar yarım saatte bir kontrol ettim yükselince serinlettim inş ilaç falan kullanmadan geçecek ama düşürecem derken üşütmektende korkmuyo değilim

arkadaşlar herkes calpol ver demiş ama bana doktor tylol vermişti önceden şimdi 2.ay aşısına gitmeden calpol mu alayım daha mı iyi?

biz 3 gün önce yaptırdık aşıları
neredeyse götürmeyecektim ufacık çocuk 3 iğneye dayanamaz diye,çok korkuyordum
çok şükür sadece iğneler yapılırken ağladı
eve gelince yarım çay kaşığı calpol verdim,sonra da yarım fitil koyduk hiç bir şey olmadı
bu bilgiler için de kk sağolsunEn Büyük KK

merhaba kızlar kızım 2 aylık oldu asıya goturduk sadece karma asısını yaptılar.verem yani bcg yi yapmadılar unuttularmı acaba?yada bidahaki ayamı yapıcaklar acaba?bizimkide ateslendi doktor paranox fitil verdi.
bebek 3 ayına girmeden önce bcg aşısı yapılmalıdır.acaba bebeğinize verem yapıldı da siz mi farketmediniz, verem aşısı sol omuzdan yapılır kontrol edin, yapılmamışsa hemen aynı yere başvur...

Merhabalar benim oglumda 2 aylik cuma gunu asi olacak ateslenecek diye cok korkuyorum iki bacagindan bir kolundan vurulacakmis. Nasil dayansin yavrularimiz yaaaa. Yarin calpol alayim bende oncesinde icirmek daha mantikli

merhabalar,bende kızıma bugün aşı yaptırdım,3+1 oldu birde ağızdan rotarix aşısı yaptırdım.capol verdim şimdilik ateşi yok ama gece ateşlenir diye çok korkuyorum,acaba fitilde alsammı?gece için.bu geceyi bir atlatsam çok rahatlayacağım...

X