ilgisiz koca

pardon ablacım(yaşınızın büyük olduğunu hissettirdi yazdıklarınız o yüzden diorum abla die )neyse severek mi evlendiniz acaba?????

çok kötü bir durum insan kendini dışlanmmış,beğenilmeyen, önemsenmeyen bir kadın olarak görür.
acaba niye böyle, eşinizle bu konualrı karşılıklı konuşabilrsiniz 15 yıldan bahsediyoruz hep böyleyse bu evlilik nasıl sürüyor yaa,çok sıkıcı üzücü olmalı ,
piskoljisi bozuk olabilrmi eşinin ne bileyim aklıma bu geldi.

ne kaynanalr var yaa ulaşamayacağı yer yokmu bunların...
bırakında yatak odası bari mahrem kalsın... ne kadar çirkin bişey yaa nasıl mantık var böyle cadılarda anlamıyorum oğlunun iyiliğini düşündüğünü sanıyo ama asıl oğlunun kuyusunu kendisi kazıyor farkında değil kendi evladının yuvası bozulunca torunları arada kalınca çokmu hoşlarını gidiyor acaba merak ediyorum gerçekten ....

Valla cinsel açıdan eşinin senden soğumasında kayınvalidenin sizin aranızı bozma yöntemleri olduğunu varsayalım diycem, ki bu bile zor.. İnsan sevdiği evlendiği karısından annesi onu sevmiyor diye uzaklaşmaz yani....
HAdi öyle olsun dyelm... Ama bu adam senden uzak değilken de sadece kendi tatminini düşünen bencik, senin doyuma ulaşıp ulaşmadığını önemsemeyen, kendi işi bitince de arkasını dönüp gden bir adammış... Ehh şimdi bunda kaynananın ne suçu var.... KAdın demiyor ya işini bitirince karına ilgi gösterme onun tatmini önemli değil sen kendini tatmn etmeye bak..
Evlilikte yaşanan tüm sorunları da kaynanalara bağlamayın yahu.....

tüm ilgilenen ve cevap yazan arkadaslara sonsuz tesekkürler ediyorum öncelikle veeee basliyorum icimi dökmeye.yazdiklarimi okuduktan sonra bana ne diceksiniz cok merak ediyorum.ve bana akil vermenizi manevi destek olmanizi rica ediyorum cünki buna cok ihtiyacim var.

ben 1996 da evlendim,19 yasindaydim.akraba evliligi diye benim ailem hicbirzaman onaylamadi.ama biz seviyorduk ve kararliydik,zorda olsa gönüllü gönülsüz ailem razi oldu bu evlilige ama hissediyordum hep bi burukluklari vardi.yinede babam bana sarildi ve cok mutlu ol kizim hayirli olsun dedi.

neyse evlendim almanyaya geldim,ben gelmeden evimi hazirlamisti esim,yani annesinin evine gelin gitmedim.nisanlilik döneminde tlf da konusurken hep diyordumki,lütfen evimiz annenlere yakin olsun.bana yardimci olurlar en azindan,cünki dil bilmem yol bilmem. esim ise ,amannn bosver ben yakin olmasini istemiyorum uzak olmasi daha iyi derdi hep.nitekim uzak oldu evlerimiz. iyi güzel biz cok mutluyuz,yeni evliyiz ve havalarda ucuyoruz mutluluktan bilirsiniz cicim aylari..

derken ben 1 aylik bile degildim ki kayinpederim vefat etti.kalbi vardi zaten.iste bizim icin kara günler ozaman basladi.bilemezdim ki ama..kayinvalidem özbe öz teyzem. ve esim bir evin bir oglu.kayinpederim öldükten sonra daha doya doya oturamadigim yeni yuvami kapatip kayinvalidemin evinde kaldim.amacimiz ona bu zor ve aci günlerde yardimci olup destek vermekti.tam 8 ay birlikte oturduk.ama allah biliyor bize rahat huzur vermedi.sürekli esime yapmasi icin birseyler söyleyip duruyordu,hic susmuyordu,nefes aldirmiyordu.biz esimle konusamaz olduk kayinvalidemi dinlemekten.aman allahim sürekli birseyler icat ediyordu oglunu mesgul etmek icin.ben tamamen saf disi kalmistim,herseye o karar veriyor,o yönetiyordu,ne yapmamiz gerektigini,nereye gidip gitmeyecegimizi,nezaman dönmemiz gerektigini söyleyip duruyordu.kocam da annesini üzmek istemedigi icin sessiz kaliyordu.cünki zaten kocasini kaybetmis birde ona kafa tutmak istemedi galiba bilmiyorum.kaynanam da oglunun sessizligini gördükce her gecen gün biraz daha yüklenmeye basladi.ve artik benim icin hayat cekilmez olmaya basladi,ama esim bunun farkinda bile degildi.üzülüp agliyordum,ona anlatmaya calisirken hep annesinin acisinin oldugunu onu yanliz birakamiyacagini söylerdi.ben onu yanliz birakalim demedimki oysa,sadece bizde bir aile olduk,üstelik yeni evliyiz,ben yabanci bir dünyaya gelmisim,hicbirsey bilmiyorum ve bu SIKINTILAR cok agir geliyordu bana.istedigim sey sadece benide biraz anlamasini saglamakti,biz yok oluyorduk farkinda degildi,tamamen annesine endekslenmisti.ya sabir ya sabir 8 ay böyle dayandim,sabrettim.üstelik kayinvaldemin sacma sapan sorularina maruz kaliyordum.siz gece neden uyumuyorsunuz,ne yapiyorsunuz,sabah 10 lara kadar uyanamiyorsunuz? neden hergün banyo yapiyorsunuz? Sen yatarken sütyen takiyormusun,cikariyormusun gibi...saygisizca sacma sorular.ama oglu yokken soruyordu bunlari.kocamla aramiz gerilmeye basladi,ona anlatmaya calisiyordum anlamak istemiyordu.annem diyor baska birsey demiyordu.böyle 8 ay cehennem gibi bir hayat gecirdim kaynanamin evinde ve artik evime gitmek istiyordum,benimde bir hayatim vardi sonucta,daha düzenimi bile kurmadan evliligin e sini bile anlayamadan bunca dert yasadim.nihayet evime döndüm ama kaynanam ile beraber :KK43: Cok korkuyormus yanliz kalamazmis..ooooo kocamin canina minnet annesi bastaci yine.(tabiki hepimizin annesi basimizin taci) ama artik 1 sene oluyordu ve biz diye birsey kalmamisti,evlilik 2 kisilik degil 3 kisilik oldu,üstelik ertelenen hep ben oluyordum,kaynanam oglunu kocasi gibi sahiplenip benimsedi,heryere beraber gitmeye basladilar,alisverise oraya buraya.ben artik alisverise beraber gitmek istemiyordum,cünki kocam sadece annesiyle kontak kuruyordu.Anne ne alalaim, ne yapalim,sunu alallimmi anne,bu böyle olsunmu anne... ben kukla gibi kaldim ortada.birdahada hic gitmek istemedim onlarla.anlatmaya calistikca ben kötü oldum,arabozucu oldum,kiskanc oldum,bencil oldum...

yemin ediyorum kaynanamin söyle dedigini kulaklarimla duydum : oglum dikkat etde bu bizim aramizi bozmasin ha. neden bozayimki aralarini o kocamin annesi tabiki kiymetli olacak ama bende karisiyim,sadece dengeli davranmasini istedim ama kötü oldum :KK43: Bir gece uyuyoruz (kaynanam benim evimde) zaten kapisini asla kapatmazdi yatarken ve bende rahat edemezdim. neyse birgece yarisi kalkti geldi ve odamiza paldir küldür daldi aynen sunu söyledi : ben cok korkuyorum burda yatsam olmazmi?
Geldi bizim aramiza girdi yatti.
Düsünebiliyormusunuz arkadaslar ben yeni evliyim,özel hayatimiz falan kalmamis kocama bile hasretim,kaynanam gelip aramizda yatiyo ve oglu son derece memnun..ne ala...

dayan dayan dayan nereye kadar ilisklier iyice bozuldu,yüzüm gülmez oldu,hayattan ve hicbirseyden zevk almaz oldum.deli gibi pisman oldum ama herseye ragmen kocami yine cok seviyorum.psikolojim iyice bozuldu ve hicbirsey beni mutlu etmiyordu artik.cünki hayatim isgal edilmisti,düsünsenize kizlar ne hayallerle evleniyoruz...yasadiklarima bir bakin,sadece 1 senelik evliyim belki 1 sene bile degil...

gel zaman git zaman baktim olacak gibi degil,ufak bir tartismanin ardindan kaynanam aglaya zirlaya evine döndü.ama ne laflar ne laflar söylüyor bir bilseniz.. ben korkuyorum,tek kalamam,sen ne bicim insansin,hic halden anlamazmisin vs vs vs... peki ya benim halim ? üstelik neredeyse 9 10 ay beraberdik,yavas yavas herkesin yerini bilmesi gerekmezmiydi?

Sonra ne hangi kazanlarda kaynatildim bilmiyorum ama kocamin annesine olan hastalik derecesindeki bagimliligi asla gecmedi hala gecmedi..herkes annesine baglidir tabiki ama yeni bi yuva kurduktan sonra bu denli anneci olmak nekadar dogru bilemiyorum...

su ana kadar anlattiklarim cok önemsiz seylerdi..dahasi var,hepsini yazacagim...biraz mola yapayim birde kahve alayim.

Valla canım kusura bakma ama o kaynanam dediğin kişi gecenin bir yarısı yatakodanıza gelip üstelik de daha 1 yıllık evli iken ben korkuyorum burada yatıcam deyip aranıza girip yattğında ve eşin de buna hiç tepki göstermediğinde bitmeliydi bu evllik.. Ger kalan 14 yılı boşageçirmişsin ve bu evliliğe 2 çocuk dünyaya getirmekle de en büyük hatayı yapmışsşn...
Ben o an senin yerinde olsam buyrun sz ana oğul yatın ben oturma odasına geçiyorum der o odadan çıkardım.. Ve sabah ilk işim de boşanma davası açmak olurdu....

Valla canım kusura bakma ama o kaynanam dediğin kişi gecenin bir yarısı yatakodanıza gelip üstelik de daha 1 yıllık evli iken ben korkuyorum burada yatıcam deyip aranıza girip yattğında ve eşin de buna hiç tepki göstermediğinde bitmeliydi bu evllik.. Ger kalan 14 yılı boşageçirmişsin ve bu evliliğe 2 çocuk dünyaya getirmekle de en büyük hatayı yapmışsşn...
Ben o an senin yerinde olsam buyrun sz ana oğul yatın ben oturma odasına geçiyorum der o odadan çıkardım.. Ve sabah ilk işim de boşanma davası açmak olurdu....

cok fazla seviyordum kocami,herseye ragmen iyi düsünmeye calistim,sabrettim..sevdigim icin katlandim ama canima yetti artik.yine seviyorum onu hep sevicem ama bende kadinligimi yasamak istiyorum artik..ne yapicam bilmiyorum..beni aptal yapti bu adam galibasenağlama

daha anlatacak cok seyim var..

okurken gözlerime inanamadım arkadaşım bu nee ya bu nasıl bi insanmış ne demek yeni evli bi karı kocanın arasına girip yatmak orda yaygarayı koparıdım ve sonucu ne olursa olsun boşardım o adamı iyiki çıldırmamışsın o delilerin arasında

cok fazla seviyordum kocami,herseye ragmen iyi düsünmeye calistim,sabrettim..sevdigim icin katlandim ama canima yetti artik.yine seviyorum onu hep sevicem ama bende kadinligimi yasamak istiyorum artik..ne yapicam bilmiyorum..beni aptal yapti bu adam galibasenağlama

daha anlatacak cok seyim var..

bu anlattıklarının dahasıdamı var yani daha neler duyucam ya rabbim allah kaynananı bildiği gibi yapsın ne diyim bu kadın bide öz teyzenmiş anne yarısı bunları yaparsa yabancı neler yapacak acaba

Bu yaşadıklarınız direk yatak odasını etkileyemez ama bu kadar şeyden sonra eşler birbirinden soğursa elbette etkiler. Cinsellik konusunda kayınvalidenin pek etkisi olamaz bunun dışında, eşiniz zaten bencilmiş, size de pek değer vermemiş genel olarak. Annesi daha kıymetli olmuş.
Kayınvalidenizin yaptıkları akıl alır gibi değil. Hala seviyorum diyorsunuz ama mutsuzum diyende sizsiniz. Eşinizi annesi konusunda değiştirmek zor. Ya bu deveyi güdeceksin, ya bu diyardan gideceksin hesabı malesef. Bu kadar şeyden sonra gerçekten sevginiz var mı orası da düşünülür. 15 senelik mutsuz bir evlilikte sevgiden ve bağlılıktan çok, bağımlılık kalmıştır heralde. Bu bağımlılıkta sizi daha çok tüketir, şu saatten sonra düzelecek pek birşey yok bence.

Allah hayırlısını versin hakkınızda.

iknci bölüm basliyorrrr kizlarrrrr.....artik yazmak cok basit kaliyor..nekadar kolay yaziyorum bakin..

artik 1 senelik evliyiz,kaynanam kendi evinde ama ruhu bizde kalmis. karabasan gibi dolasiyor ortalikta gergin bir atmosfer hic yanliz birakmadi bizi bundan böyle..

ben tabiki bilindigi üzre kötü gecimsiz suratsiz gelin oldum ciktim,hernekadar kaynanam kötü ve art niyet besleyerek yapmasada arada bir sokusturdugu caktirmadan caktirmadan ettigi sitemler kocami etkiliyordu bunu hissediyordum.kocam nekadar inkar etsede biz bunu anliyoruz iste..
neyse yaz geldi catti ilk iznime gidecegim tr ye.saniyordumki kocamla birlikte gideriz..ama tek basima gittim.o annesiyle kaldi.okadar israr etmeme ragmen benimle gelmedi.evlendikten 1 sene sonra aileme ziyarete tek basima gittim anlayacaginiz..basimda kocam olmadan..cok zoruma gitmisti bu durum.neden yanliz gidiyorum,sen kocam degilmisin,neden tek basima gidiyorum diye düsüne düsüne gittim..hadi öyle yada böyle gittim gitmesine de ya dönüsüm? dönüsüm cok cok daha beter oldu.nedenmi? cünki yoklugumu firsat bilen sevgili kiymetli biricik kocam kendine yeni bir ask bulmustu!
bunu nasilmi anladim ? türkiyeye geldigimin 2. haftasinda yaptigimiz bir tlf görüsmesinde ses tonunun soguk gelmesinden.evet o dakika anladim.derlerya kadinlar hisseder.bu cok dogruymus.telefonu acar acmaz bana ingilizce cevap verdi ???? belliki o kizdan tlf bekliyordu,cünki kiz USA da idi.benim sesimi alinca inanilmaz bir mesafe ve soguk bir ses tonu,oldukca isteksiz bir konusma....dizlerimin bagi ilk defa o an cözüldü.yigildim öylece kaldim.sadece titredigimi hatirliyorum.$ok geciriyordum,birkac dakikalik aradan sonra hemen kayinvalidemi aradim.kocami sordum,nesi var o iyimi,birseymi oldu diye.bana birsey yok dedi,oda bilmiyordu demekki..
annemlere hicbirsey hissettirmeden toparlandim hemen havaalanini arayip bilet tarihimi öne aldirdim ve almanya ya döndüm hemen.oldukca soguk kanli davranmaya calistim,hicbirsey belli etmedim,hatta güler yüzlü ve sakindim..cünki direk sorsam inkar edecek ve benim aksini savunacak bir kanitim yok.umarim yaniliyorumdur,insallah böyle birsey yoktur diye diye dualar ettim,cok dogal davrandim,asla panik olmadim dedimya delilim yok cünki,,sadece hissettim...o gün daha valizlerimi bile acmadan benimle sevisti,acelesi neydiyse..belkide aklinda o kiz vardi,hayallerinde....ne aci !
ama dogal olmak zorundaydim,biliyordum ama henüz erkendi,dogal olmaliydim..
sonra küveti doldurup uzandim,epey zaman kaldim küvette.kocam da bu sirada calisma odasinda bilgisayarin basinda.ben sessiz sessiz küvette yatiyorum,birden antireden kablosuz ev tlf nunu alip disari ciktigini duydum.cikti gitti kapiyi kapatmadi ses olmasin diye.ben ikinci bir sok daha yasadim ve yine oldugum yerde kaldim.dondum kaldim resmen.kendimi toparlamak istiyorum ama olmuyor...öylece kaldim uzun süre.sonra üzerime birseylergiyip acik biraktigi ev kapisindan bende ciktim.neredeyse geceyarisi olmustu.apartmanin lambasini yakmadan nerede oldugunu bulmaya calistim,en assagidaki zemin katta olan kilerde lambalari bile yakmadan,zifir karanlikta sessiz sessiz konusuyordu tlf ile...
bende sessizce yukari ciktim.ama ruh halimi tahmin eden varmi bu arada ?esim gece vardiyasinda calisiyordu,o gece saat 3 de ise gitti.bende calisma odasina girip heryeri karistirdim cünki biliyordum birsyler cikacakti ortaya.evet iste buldum! kocaman bir dosyanin icinde yüzlerce pc den cikmis kagit destesi.kizdan gelen birkac posta karti,kizin adresi ve chat yaparken birbirlerine yazdiklari binlerce cümle.ask dolu seks dolu sapiklik dolu cümleler,hemde yüzlerce binlerce...
tahmin ettiginiz üzree bu bir sanal ask.ilerlemis bir sanal ask.sanalliktan cikmis yani,telefon görüsmeleri ve posta kartlari var.ve ingilizce yazilmis ask cümleleri.

en kötüsü buydu,iste yüzyüze kalmistim aradigim seyle.buldum hepsini okudum,kendimi kaybettim,evi dagittim,koca vitrini,ortada duran büyük cam yemek masasini,vazolari,kadehleri,bardaklari herseyi kirdim,perdeleri söküp assagi indirdim,bütün odalarda saglam birtek sey birakmadim.sprey boylarla duvarlara icimdeki kini yazdim.ev taninmaz haldeydi,hersey kirilmisti,kalbimde öyle...hemde cok fena.

adim atacak tek bir yer bile klmamisti evde arik.kapilar acilsa kapanmiyor,kapaliysa acilmakta zorlaniyordu daginikliktan.sonra kocami aradim gece saat 4,30 falan. ne söyledim tam hatirlamiyorum ama bagirip kapattim onu biliyorum.hemen isi birakip eve geldi,acmadim kapiyi,deli gibi zile basiyordu,acmiyordum,sadece sevgiline git diye bagirdigimi hatirliyorum.1 saat böyle kapiyi acayim diye ayrilmadi ordan,yavas yavas sabah oluyordu zaten,annesinin evine gitmis galiba.bende yakin bir ahbabimizi aradim ve beni almasini rica ettim,sagolsun yasli basli adam hemen geldi,(babam kadar seviyorum onu) aldi beni evine götürdü,sagolsun bu kisinin esi cok destek oldular bana.orada kaldim o gün,zaten yorgunluktan bayilip kalmisim.ben öyleyken de haber vermisler bizimkilere,burada merak etmeyin diye.ayrilmak istedim,birdaha geri dönmemek üzere ciktim o evden,pasaportumuda almistim yanima,beni konuk eden aileye türkiyeye gitmek istedigimi,ayrilacagimi söyledim.beni sakinlestirmeye caliiyorlardi,cok ilgilendiler,araya girdiler,yalvar yakar oldular, yani anliyacaginiz bizi tekrar baristirdilar.

hadi bakalim yine devam ediyoruz mutlu mesut evliligimize !
bunca yasanan olaydan sonra eskisi gibi olmuyor elbette hicbirsey,kalbi kirilan ben,üzülen ben,haksizliga ugrayan ben,gururu kirilan ben,hayal kirikligi,güvensizlik,saskinlik,depresyon yani ne arasan var. gönül alma,kendini affettirmeye calisma hic yok ama.sanki suclu benmisim de onlar sütten cikma ak kasik hesabi davraniyorlar.üstelik birde benden güleryüz,tatli dil bekliyorlar,bir günüm bir günümü tutmuyormus,bazen cok suratim asiliyormus,yüzüm gülmüyormus....e lütfen yani !

ilk senem böyle gecti. 4. yila kadarda kari kiz olayi olmasada,zar zor toparlandim diyebilirim.ama izleri silindimi? hayir asla silinmiyor,kaynanamin dertleri de devam ediyor bir yandan,birde kocamdan yedigim bu darbe..unutulacak sey degil.kaynanam da hic kendimi bir adim öteye cekiyim,bunlari biraz rahat birakayim demedi.kocasi öldügü günden bugüne kadar hala beraber oturma planlari pesinde.hala devam ediyor.4. yilda ilk bebegime hamileyim.onca sorundan sonra,üstelik kaynanamin girisimleri son sürat devam ederken.beraber oturmayi bana kabul ettiremedi diye gizli gizli kinlendi bana,mutlaka ettigi laflardan ogluda etkilenmistir.etkilenmezmi bukadar annesinin etegine yapisan bir oglan cocugu? tabiki etkilenir.
yok elalem bize bilmem neresiyle gülermis beraber oturmazsak.zaten o türkiyeye dönüs yapacakmis,berabaer nekadar oturacakmisizki? vs vs vs vs 15 yil oldu hala ben dönecem diyo...

kahve molasi devami birazdan....

güzelimben bukadar sıkıntıda ikinci çocuğu yapmazdım birşeyleri zora sokmanın anlamı yok
bencede herkezin evi ayrı olmalı uzaktanda ilgilenebirsiniz annesiyle

tüm ilgilenen ve cevap yazan arkadaslara sonsuz tesekkürler ediyorum öncelikle veeee basliyorum icimi dökmeye.yazdiklarimi okuduktan sonra bana ne diceksiniz cok merak ediyorum.ve bana akil vermenizi manevi destek olmanizi rica ediyorum cünki buna cok ihtiyacim var.

ben 1996 da evlendim,19 yasindaydim.akraba evliligi diye benim ailem hicbirzaman onaylamadi.ama biz seviyorduk ve kararliydik,zorda olsa gönüllü gönülsüz ailem razi oldu bu evlilige ama hissediyordum hep bi burukluklari vardi.yinede babam bana sarildi ve cok mutlu ol kizim hayirli olsun dedi.

neyse evlendim almanyaya geldim,ben gelmeden evimi hazirlamisti esim,yani annesinin evine gelin gitmedim.nisanlilik döneminde tlf da konusurken hep diyordumki,lütfen evimiz annenlere yakin olsun.bana yardimci olurlar en azindan,cünki dil bilmem yol bilmem. esim ise ,amannn bosver ben yakin olmasini istemiyorum uzak olmasi daha iyi derdi hep.nitekim uzak oldu evlerimiz. iyi güzel biz cok mutluyuz,yeni evliyiz ve havalarda ucuyoruz mutluluktan bilirsiniz cicim aylari..

derken ben 1 aylik bile degildim ki kayinpederim vefat etti.kalbi vardi zaten.iste bizim icin kara günler ozaman basladi.bilemezdim ki ama..kayinvalidem özbe öz teyzem. ve esim bir evin bir oglu.kayinpederim öldükten sonra daha doya doya oturamadigim yeni yuvami kapatip kayinvalidemin evinde kaldim.amacimiz ona bu zor ve aci günlerde yardimci olup destek vermekti.tam 8 ay birlikte oturduk.ama allah biliyor bize rahat huzur vermedi.sürekli esime yapmasi icin birseyler söyleyip duruyordu,hic susmuyordu,nefes aldirmiyordu.biz esimle konusamaz olduk kayinvalidemi dinlemekten.aman allahim sürekli birseyler icat ediyordu oglunu mesgul etmek icin.ben tamamen saf disi kalmistim,herseye o karar veriyor,o yönetiyordu,ne yapmamiz gerektigini,nereye gidip gitmeyecegimizi,nezaman dönmemiz gerektigini söyleyip duruyordu.kocam da annesini üzmek istemedigi icin sessiz kaliyordu.cünki zaten kocasini kaybetmis birde ona kafa tutmak istemedi galiba bilmiyorum.kaynanam da oglunun sessizligini gördükce her gecen gün biraz daha yüklenmeye basladi.ve artik benim icin hayat cekilmez olmaya basladi,ama esim bunun farkinda bile degildi.üzülüp agliyordum,ona anlatmaya calisirken hep annesinin acisinin oldugunu onu yanliz birakamiyacagini söylerdi.ben onu yanliz birakalim demedimki oysa,sadece bizde bir aile olduk,üstelik yeni evliyiz,ben yabanci bir dünyaya gelmisim,hicbirsey bilmiyorum ve bu SIKINTILAR cok agir geliyordu bana.istedigim sey sadece benide biraz anlamasini saglamakti,biz yok oluyorduk farkinda degildi,tamamen annesine endekslenmisti.ya sabir ya sabir 8 ay böyle dayandim,sabrettim.üstelik kayinvaldemin sacma sapan sorularina maruz kaliyordum.siz gece neden uyumuyorsunuz,ne yapiyorsunuz,sabah 10 lara kadar uyanamiyorsunuz? neden hergün banyo yapiyorsunuz? Sen yatarken sütyen takiyormusun,cikariyormusun gibi...saygisizca sacma sorular.ama oglu yokken soruyordu bunlari.kocamla aramiz gerilmeye basladi,ona anlatmaya calisiyordum anlamak istemiyordu.annem diyor baska birsey demiyordu.böyle 8 ay cehennem gibi bir hayat gecirdim kaynanamin evinde ve artik evime gitmek istiyordum,benimde bir hayatim vardi sonucta,daha düzenimi bile kurmadan evliligin e sini bile anlayamadan bunca dert yasadim.nihayet evime döndüm ama kaynanam ile beraber :KK43: Cok korkuyormus yanliz kalamazmis..ooooo kocamin canina minnet annesi bastaci yine.(tabiki hepimizin annesi basimizin taci) ama artik 1 sene oluyordu ve biz diye birsey kalmamisti,evlilik 2 kisilik degil 3 kisilik oldu,üstelik ertelenen hep ben oluyordum,kaynanam oglunu kocasi gibi sahiplenip benimsedi,heryere beraber gitmeye basladilar,alisverise oraya buraya.ben artik alisverise beraber gitmek istemiyordum,cünki kocam sadece annesiyle kontak kuruyordu.Anne ne alalaim, ne yapalim,sunu alallimmi anne,bu böyle olsunmu anne... ben kukla gibi kaldim ortada.birdahada hic gitmek istemedim onlarla.anlatmaya calistikca ben kötü oldum,arabozucu oldum,kiskanc oldum,bencil oldum...

yemin ediyorum kaynanamin söyle dedigini kulaklarimla duydum : oglum dikkat etde bu bizim aramizi bozmasin ha. neden bozayimki aralarini o kocamin annesi tabiki kiymetli olacak ama bende karisiyim,sadece dengeli davranmasini istedim ama kötü oldum :KK43: Bir gece uyuyoruz (kaynanam benim evimde) zaten kapisini asla kapatmazdi yatarken ve bende rahat edemezdim. neyse birgece yarisi kalkti geldi ve odamiza paldir küldür daldi aynen sunu söyledi : ben cok korkuyorum burda yatsam olmazmi?
Geldi bizim aramiza girdi yatti.
Düsünebiliyormusunuz arkadaslar ben yeni evliyim,özel hayatimiz falan kalmamis kocama bile hasretim,kaynanam gelip aramizda yatiyo ve oglu son derece memnun..ne ala...

dayan dayan dayan nereye kadar ilisklier iyice bozuldu,yüzüm gülmez oldu,hayattan ve hicbirseyden zevk almaz oldum.deli gibi pisman oldum ama herseye ragmen kocami yine cok seviyorum.psikolojim iyice bozuldu ve hicbirsey beni mutlu etmiyordu artik.cünki hayatim isgal edilmisti,düsünsenize kizlar ne hayallerle evleniyoruz...yasadiklarima bir bakin,sadece 1 senelik evliyim belki 1 sene bile degil...

gel zaman git zaman baktim olacak gibi degil,ufak bir tartismanin ardindan kaynanam aglaya zirlaya evine döndü.ama ne laflar ne laflar söylüyor bir bilseniz.. ben korkuyorum,tek kalamam,sen ne bicim insansin,hic halden anlamazmisin vs vs vs... peki ya benim halim ? üstelik neredeyse 9 10 ay beraberdik,yavas yavas herkesin yerini bilmesi gerekmezmiydi?

Sonra ne hangi kazanlarda kaynatildim bilmiyorum ama kocamin annesine olan hastalik derecesindeki bagimliligi asla gecmedi hala gecmedi..herkes annesine baglidir tabiki ama yeni bi yuva kurduktan sonra bu denli anneci olmak nekadar dogru bilemiyorum...

su ana kadar anlattiklarim cok önemsiz seylerdi..dahasi var,hepsini yazacagim...biraz mola yapayim birde kahve alayim.

ay bu kırmızıyla işaretlediğim yerler ne kadar iğrenç kelimeler öyle gelip izleseydi bari aman allahım evlerden ırak yarabbim Allah sabır versin sana canım valla hemde öz teyzen :1shok:

canım ya devamını anlatmana bile gerek yokbilmiyorumkismileokurken dondum kaldım
dengesiz bir kaynana anasının eteğinden çıkmadığı gibi daha 1 senelik evliyken eşini aldatan bir koca ve sen 15 yıldır bu duruma dayanıyorsun:1shok:
anlattıkların inan şaka gibi geliyo bana :1no2:nasıl dayandın sabrettin bunlara ve 2 çocuk niye yaptın ki canım
allah yardımcın olsun.ben böyle bir evliliği çoktan bitirmiştim sen ne yaparsın bilmem ama bu şekilde ruh sağlığının bozulacağı kesinbenneyaptımki

canım ya devamını anlatmana bile gerek yokbilmiyorumkismileokurken dondum kaldım
dengesiz bir kaynana anasının eteğinden çıkmadığı gibi daha 1 senelik evliyken eşini aldatan bir koca ve sen 15 yıldır bu duruma dayanıyorsun:1shok:
anlattıkların inan şaka gibi geliyo bana :1no2:nasıl dayandın sabrettin bunlara ve 2 çocuk niye yaptın ki canım
allah yardımcın olsun.ben böyle bir evliliği çoktan bitirmiştim sen ne yaparsın bilmem ama bu şekilde ruh sağlığının bozulacağı kesinbenneyaptımki

ruh sagligim bozulmus ki saglikli düsünemez olmusum..hala onunlayim..

yasadiklarinizi co guzel ifade etmissiniz ...bence sizin esinizin ruhsal sorunlari var kendisinin bu evliligi kurtarmak istiyorsa psikologa yada psikiyatra gitmeli evlilik danismanida olabilri belki bir baskasina sizinle ilgili dusuncerini paylasirsa ,gerceklerde ona uzman bir kisi tarafindan anlatilirsa anlayabilir
ya degilse cok zor kafasina kocaman bir balyoz yese bile anlayamaz ....)
siz ona ne kadar anlatmaya calissaniz bile asla sizi anlamayacaktir bosuna kendinizi yormayin bence ...
sorunlara cozum arak cok guzel bir sey evlilik demek anlayis sevgi paylasmak demek
hayat paylasinca sevince guzel oluyir ama sorunlar varken ve karsidaki sizi sorun zannenederken degil
ins bu mubarek gecede Rabbim dertlemize derman olur

ay cnaim bu neyaaaaaaaa iyi dayanmissin.benden tecrüben yabaya fazla ablacim ama cok cekmissin.nededemek odaniza girip yaninizda yattimimikötükedihüsobu kadin delirmis sen o ana evi terketmeliydin bereber yatin bundan sonra deyip ayrilmalyidin.:nazar:ay merakla beklicem hikayeni abla.allah yardimcin olsun su saetten sonraaa:Saruboceq::Saruboceq:

X