Hurmanın Faydaları

çok faydalı gerçektende
ben yiyorum inş. doğumumu kolaylaşırır Allah ın izniyle

hurmanın doğumu kolaylaştırdığını duymuştum ama doğuma yakın yemeye başlanılması gerekiyomus.bende doğumuma yakın yemeye başlıycam inşallah

erken doğuma neden olacağına dair bişey yazımıyor ki. doğumu kolaylaştırır diyor. yani doğum 1 saat sürecekse 10 dk sürüyor. çabuklaştırmaktan kasıt bu bence. siz gönül rahatlığıyla yiyin. bebeğin zeka gelişimi üzerinde de çok fazla olumlu etkisi varmış.

arkadaşlar bende 37 hafta 1 günlük hamileyim hurmayı nezaman yemeye başlamak gerekiyor ve günde kaç tane?

Naçizane aktarayım bildiklerimi; günde üç adet, ancak kesinlikle taze hurma olması gerekiyor. Umreye filan giden birilerinden rica edebilirsiniz, Arabistan'dan taze ve dondurulmuş olarak getirebiliyorlar. Doğumu kolaylaştırıyor, yani doğum yapacağınız zaman fazla zorlanmadan, büyük sancılar yaşamadan, epizyoya gerek kalmadan atlatabiliyorsunuz.

merhaba,

bilen varsa sorum olacak. diyetisyenim ara öğün olarak ilk hamile kaldığımda 3 adet vermişti. artık diyetisyene gitmiyorum, şimdi 5 aylık hamileyim ve hala ara öğünde 3 hurma yiyorum.. lakin erken doğuma sebep vs deniliyor. gerçeği varmıdır merak ettim. cumartesi doktor kontrolüm var ama o güne kadar tedirgin olacağım?

bilen var mı?

teşekkürler.

X