Bebek Beslenmesi 8 aylık bebek yemek tarifleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sonem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2009
84
0
38
slm kızlar bebeğim 8 aylık oldu öyle herşeyi yemiyor sebze yediremedim muhallebi yemedi çıldıracam bir yedğini ikince kez yaptığımda yemiyor öğürüyor şimdi sekiz aylık oldu ne yapsamda yedirsem siz neler yapıyorsunuz lütfen yardım...bilmiyorumkismile

cnm biz 7 küsur aylığız
biz şunları yiyoruz belki sana fikir olur:
öğlenleri tarhana (bebekler çok seviyor)
yoğurtlu pirinç çorbası
sebze çorbasına patates havuç kabak taze fasulye bezelye maydonoz biber (kırmızı ve yeşil) kıyma pirinç bulgur mercimek irmik.. yani ne varsa ama bakla filan vermiyorum.
tabii z.ya ekliyorum
ayrıca akşamları bizim sıpa da muhallebi yemiyor dr yemiyorsa öğlen hazırladığın çorbayı sıcakken cam kavanoza koy sıkıca kapat buzdolabına koy akşam yedir dedi
ayrıca biz bu aydan itibaren akşamları ne yersek ondan da yediriyoruz az da olsa dr öyle söyledi tabii yemeklere tuz baharat atmıyorum ayrıca soğanı da kavurmuyorum suda haşlayıp pişriiyorum yemeği. ayrıca ilk gün kuru fasulye dahi yedirdim:) tencere yemeğine alışması lazımmış.
muhallebi yemiyor diye akşamları haşlanmış buğday irmik pirinç unu ve suyla yapıyorum onu yedi
bazen muhallebisine meyve koyuyorum
bizimki de yoğurdu yemiyor ben de yoğurdu çorbasına katıyorum veya meyveyle karıştırıyorum
yani bebekler çok çabuk sıkılıyor o nedenle her gün aynı şeyi vermemek lazım

şekercik, cnm senin bebişin pütürlü yiyebiliyor mu..bizde 7,5 aylığız ama ağzına kıyma tanesi bile gelse hemen boğazına kaçırıyor ve ne yediyse çıkarıyor..o konuda çok dertliyim... ne yapsam acaba

cnm ben hep eline ekmek kabuğu verdim ilk verdiğimde boğazına kaçıyordu ben de parmağımla çıkartıyordum artık kaçarsa su veriyorum yutuyor ya da kendisi çıkarabiliyor denemen lazım kaçrsa korkma çıkar ağzından yoksa nası alışacak bebiş? cnm ben hiç rondodan geçirmiyorum hani sarımsak dövecekleri var ya ahşaptan tokmak diyoruz onla eziyorum öyle yiyor yani baya bi pütürlü.

şekercik canım maaşallah senin oğlan aşmış durumda bizimkine azcık pütürlü versem öğğ yapıyor hemen ekmek verdik eline koparıyor yutamıyor direk öğğ yapıyor.Dişler çıktıya artık herşeyi ısırmak istiyor ama boğazına gidince kötü oluyor yutamıyor pütürlüleri.Ay en korktuğum seydi başıma geldi yaa.
Birde bizimkine meyve yediremiyorum. Annem şeftali kayısı kiraz sıkıyor tel süzgeçte marmelat gibi oluyor onu veriyor yok onuda iki kaşık yiyor sonra istemiyor nasıl çözcez bu meyve problemini...

innuk şekerim alışacak öyle alışacak sanki bizimki ilk verdiğimde öğğ yapmadı mı ama alışıyorlar öyle öyle. bi de kopar minik ekmeği öyle ver ağzına öyle alışır belki. bizimki de ekşiyi sevmiyor kaysı ve şeftaliyle arası limoni:p AMA tatlı armut almıştık köy armudu ona bayıldı sabah babası eline olduğu gibi vermiş azcık çentik açmış onu baya yedi. şimdi bağımsız olma zamanları meyveyi eline ver öyle yesin daha çok zevk alır

mesela ben bi keresinde elmayı güzelce haşladım komposto gibi pişirdim içinde şeker yok tabii azcık tarçın attım kabuk tarçın ama sıpa yemedi yerse böyle de yapabilirsiniz. hem baya vitaminli oluyor.

cnm biz 7 küsur aylığız
biz şunları yiyoruz belki sana fikir olur:
öğlenleri tarhana (bebekler çok seviyor)
yoğurtlu pirinç çorbası
sebze çorbasına patates havuç kabak taze fasulye bezelye maydonoz biber (kırmızı ve yeşil) kıyma pirinç bulgur mercimek irmik.. yani ne varsa ama bakla filan vermiyorum.
tabii z.ya ekliyorum
ayrıca akşamları bizim sıpa da muhallebi yemiyor dr yemiyorsa öğlen hazırladığın çorbayı sıcakken cam kavanoza koy sıkıca kapat buzdolabına koy akşam yedir dedi
ayrıca biz bu aydan itibaren akşamları ne yersek ondan da yediriyoruz az da olsa dr öyle söyledi tabii yemeklere tuz baharat atmıyorum ayrıca soğanı da kavurmuyorum suda haşlayıp pişriiyorum yemeği. ayrıca ilk gün kuru fasulye dahi yedirdim:) tencere yemeğine alışması lazımmış.
muhallebi yemiyor diye akşamları haşlanmış buğday irmik pirinç unu ve suyla yapıyorum onu yedi
bazen muhallebisine meyve koyuyorum
bizimki de yoğurdu yemiyor ben de yoğurdu çorbasına katıyorum veya meyveyle karıştırıyorum
yani bebekler çok çabuk sıkılıyor o nedenle her gün aynı şeyi vermemek lazım

1 yaşından önce bakla alerji yapabilen sebzeler arasında kızlar dikkat edin...

doğru söylemiş yani şekerik şimdi yanlış anlar belki ben vurguulamak istedim..

X