Progestan kullananlar

canım aynen bende senin gibi oluorum. içtikten soraki özellikle 3saat boyunca başım feci halde dönüo. uykum gelio. sarhoş gibi oluorum. günde iki kez alıorum ben sabah ve akşam. akşam içtikten sora gözümü açamıorum desem yeridir. hemen sızıp kalıorum. sabah içtikten sora da işe geliorum ve uyumamak için kendime zor engel oluorum napcamı bilmiorum wla bende. sersem gibiyim. 7haftalıkken lekelenmelerm başlamıştı. o yüzden vermişti doktorum. lekelenmem azaldı çok şükür ama yan etkileri beni mahvedio desem yeridir. bebişler sağlıklı olsunda biz herşeye katlanırız...:ecrin_bebek:

canım ben de progestan kullanıyorum çalıştığım için doktorum bana fitil olanı tavsiye etti ve yan etksi olmaz dedi. sen de doktoruna sorup fitili kullanabilirsin.

CNM neden böyle yüksek doz kullandığımı bilmek istiyorum..valla korktum acaba bişi varda banamı söylemiyo doktor..ilaçla halletmeye çalışıoo..kafam karıştı şimdi bilmiyorumkismile

canım progestan hormonu rahil kasılmalarını engelleyip rahmin gevşemesini sağlıyor. genelde ağızdan hapı alan arkadaşlar 3 kez alıyorlarmış ben fitil olarak kullanıyorum ve günde 2 kez alıyorum ama ben alınca bende lekelenme oluyor. ilk lekelenmede doktora gittim ve doktorum bana bu kadar şey için gelip durma dedi. ben de buna kafayı takmış durumdayım. sizde hapı kullanmaya başlayınca hafif lekelenmeler oluyor mu? prospektüsünde not olarak ayrıca bir bölüm yazılmış ve kanama olabilir diyor benim de kafam karıştı bu konuda.

canım progestan hormonu rahil kasılmalarını engelleyip rahmin gevşemesini sağlıyor. genelde ağızdan hapı alan arkadaşlar 3 kez alıyorlarmış ben fitil olarak kullanıyorum ve günde 2 kez alıyorum ama ben alınca bende lekelenme oluyor. ilk lekelenmede doktora gittim ve doktorum bana bu kadar şey için gelip durma dedi. ben de buna kafayı takmış durumdayım. sizde hapı kullanmaya başlayınca hafif lekelenmeler oluyor mu? prospektüsünde not olarak ayrıca bir bölüm yazılmış ve kanama olabilir diyor benim de kafam karıştı bu konuda.

cnm ben yumurta toplandıktan beri kullanıorum ağızdan günde 3 kez..ama şükürler olsun bi kanama yok..umarım seninkide önemsiz bi kanamadır...:1rolleyes:

canım progestan bi hormon vicud yeterli üretemezse yada bu tahmin varsa veriyorlar
yani boşuna korkuyorsun banada garanti olsun diye sanırım 3defa 200mg lik ağızdan verdi
ve bende işe yaradı Allaha şükür
bende de kanama hiç olmadı sadece aptallaşıyordum ve bol bol uyuyordum bu yüzden :)

45 yaşındayım patoloji sonucumda endometriyum teşisi konuldu ....aynı durumda olanlar varmı selamlarrrr

Bende 5 haftalık hamileyim doktor düşük tehlikesi için progestan verdi ama çok kötü uykum geliyor içince

merhaba..ben aranıza yeni katıldım..progestan hapını doktorum adetimin 16.gününden itibaren 10 gün almamı önermişti...2 ay kullandım, uyku verme dışında bir yan etkisi olmadı ama kullanmaya başladığım son seferde 3. gün adet oldum, lekelenme gibi değil...acaba aranızda böyle bir şey yaşayan, progestan kulanırken adet olan var mı?

Herkese merhaba..6.5 haftalık hamileyim.sizlerinde anlattığı gibi kanama sonucu doktor banada progestan verdi.Ama maalesef kendi doktorumun önlemi deılde acil servisteki doktorun önlemiyle başladım ilaca.Şüphelerim vardı ama bu forumu okuyunca rahatladım.Bir daha kanamam olmadı 3 gündür kullanıorum ama içimde hala bi korku var :KK43:
Bakırköy ve çevresinde güvendiğiniz doktorlar varsa lütfen yazın..Doktor arıyorummmm:KK43:(

Ya arkadaşlar ben 6 haftalık hamileyim doktorum progestan verdi her ihtimale karşı ama çok dokunuyo baş dönmesi ve mide bulantısı yapıo çok fazla sizlerde de var mı böyle şikayetler

herkese merhaba..6.5 haftalık hamileyim.sizlerinde anlattığı gibi kanama sonucu doktor banada progestan verdi.ama maalesef kendi doktorumun önlemi deılde acil servisteki doktorun önlemiyle başladım ilaca.şüphelerim vardı ama bu forumu okuyunca rahatladım.bir daha kanamam olmadı 3 gündür kullanıorum ama içimde hala bi korku var :KK43:
bakırköy ve çevresinde güvendiğiniz doktorlar varsa lütfen yazın..doktor arıyorummmm:KK43:(
ben size şiddetle yunus gedikbaşını öneriyorum çok iyi bir doktor yenimahalle kadın doğum evinin eski başhekimi ve muhteşem bir doktor muayenehanesi de bakırköy meydanda gerçekten çok iyi bir doktor

arkadaşlar öncelikle mrb lar..benim bi sorum olcaktı size..ben pko hastasıyım..adet tarihim geciktiğinde farlutal kullanıyodum adet olmak için..bugün bi sürü eczaneye sordum farlutal kalmamış..sonra dr a gittim farlutal bulamıyorum eşdeğerini bana yazar mısınız dedim.bana progestan yazdı.bende eczaneden aldım..içmeye de başladım ama bi sorun var..prospektüsünde bromokriptin ile kullanılmamaktadır diyo..yanii bromokriptin dediği duymuşsunuzdur parlodel..ben parlodel de kullanıyorum..parlodeli bırakamam çünkü hipofiz tümörü için içiyorum..progestanı da kullanmam lazım adetim çok geçti.kafam karıştı ben napcam şimdi CADIARZU

Merhabalar bende 7 haftalık hamileyim.ilk baştan beri progestan kullanıyorum.hemde vaginal olarak çok iyi geldiHer defasında biraz çamaşırıma geliyor ancak doktorum çok normal olabilir önemli değil dedi.

Merhabalar. Doktorum bana da Progestan verdi. 3 ay boyunca adetimin 17.gününden itibaren 10 gün kullanmamı söyledi. İlaç bittikten sonra 3-4 gün içinde adet olursun, olmazsan hamile olabilirsin dedi. Ben de önümüzdeki hafta içmeye başlıcam. 5 aylık evliyim. Bebek istiyoruz. Doktorum bu ilacın gebe kalmama yardımcı olabileceğini söyledi. Bu ilacı kullanıp hamile kalan var mı? Sanırım daha çok düşük tehlikesi olan anne adaylarına veriliyor bu ilaç. Peki hamile kalmadan kullanan ve bu ilaçtan sonra gebe kalan kimse var mı?

Merhabalar bende 7 haftalık hamileyim.ilk baştan beri progestan kullanıyorum.hemde vaginal olarak çok iyi geldiHer defasında biraz çamaşırıma geliyor ancak doktorum çok normal olabilir önemli değil dedi.

aynen canım bende 200 lük olanında da günde 3 kere koyuyorum bende bizra geliyor ilk başta geldikten sonra zaten gelmiyor ben hamile kalmadan önce başlamıştım şuan 8 haftalık heralde 3 ay bitene kadar kullancam

Arkadaşlar merhaba. 21. gün testini öğleden sonra hafif aç karnına yaptırmam uygun olur mu? Tam kan sayımı ve idrar tahlilini de aynı zamanda yaptırmam uygun olur mu sizce?

Sadece biraz ateş basması yapıyor bende .Hafifçe ıslatıp öyle kullanıyorum.Faydası var zararı yok.

Son düzenleme:
Herkese merhaba..6.5 haftalık hamileyim.sizlerinde anlattığı gibi kanama sonucu doktor banada progestan verdi.Ama maalesef kendi doktorumun önlemi deılde acil servisteki doktorun önlemiyle başladım ilaca.Şüphelerim vardı ama bu forumu okuyunca rahatladım.Bir daha kanamam olmadı 3 gündür kullanıorum ama içimde hala bi korku var :KK43:
Bakırköy ve çevresinde güvendiğiniz doktorlar varsa lütfen yazın..Doktor arıyorummmm:KK43:(

ibrahim çelebi var bakırköy kadın doğum dru güvenle gidebilirsin

X