Progestan kullananlar

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende 6 haftalık hamileyim dün doktora gittim ve kesede kanama olduğunu söyledi progestan ilaç verdi akşamları 200 mg sabahlarıda 100 mg içiyorum bende herhangi bir lekelenme ve kanama yok çk şükür ama bebeğime bişey olmasından çk korkuyorum gebeliğiniz düşükle sonuçlanabilir dedi doktor ve çk üzüldüm bu duruma sizce bebeğime bişey olurmu budurumu yaşayan arkadaşlarım varmı tecrübelerinizi paylaşırsanız beni çk sevindirirsiniz :KK43::bbo:

canım bana da doktor kolay gebe kalmak için vermişti 3 kutu ve oral yoldan ancak ben 2 kutusunu bitirip bıraktım çünkü çok başımı döndürüyor

En son 29 aralıkta adet oldum, ocak ayının 21inde testim pozitif çıktı, inanamadım 5-6 defa daha yaptım onlar da pozitifti. Ocak ayının 23ünde 3 defa uçak yolculuğu yaptım ve uçuş esnasında kanamam başladı hala dewam edio. son uçak yolculuğumdan önce duphaston kullandım 40mg. kesmedi 8er saat aralıkla 20şer mg daha kullandım. kanamam devam edio bugün progestan başladım. Düşük yapmış olabilir miyim?

kızlar bende gecen hafta hamıle oldugumu ogrendım 5 haftalıktı doktor önlem amaçlı progestan verdı bugune kadar kullandım ama sankı şişiyorum,aşırı derecede gazım var resmen bombayım gezıyorum uyku halıde çabası ve hıc keyfım yok kılo almaktan korkuyorum daha şimdiden bi ilaç yüzünden ,o kadar uğrastım vermek ıcın sımdı boyle olursa sınır olurum 1 hafta kullanmıs oldum almayı dusunmuyorum zaten 3 gunluk kullanım kaldı sonra,dr bıtınce gel demedı ,kalp atıslarını duymak ıcın haftaya gıderım sımdı erken olur,bir yerde de okudum eğer düşükle sonuçlancaksa istediğin kadar ilaç kullan değişmezmiş,

bende hamileyim ama çok yeni daha değerim 28.98 çıktı ve dün adet günümle kanamam başladı annemin ve ablamında olmuş irsi diyemeyiz dedi doktor ama öle bence yani klorkuyorum bu ilacı ağızdan günde 3kere içicam inşallah bişi olmaz dinlenicam bide dualarınızı bekliyorum hoşçakalın

bende hamileyim ama çok yeni daha değerim 28.98 çıktı ve dün adet günümle kanamam başladı annemin ve ablamında olmuş irsi diyemeyiz dedi doktor ama öle bence yani klorkuyorum bu ilacı ağızdan günde 3kere içicam inşallah bişi olmaz dinlenicam bide dualarınızı bekliyorum hoşçakalın

merhaba kızlar
bende geçen c.tesi den beri kullanıyorum
günde 2 kere, duruma göre değişebilir dedi
benim de 2kere karnımda öldü bebeğim 8/9 haftalıkken
koruma amaçlı verdi + aspirin
ama nu progestan bende çook uyku yapıyıor ya
sarhoş gibiyim, kafam hiç yerinde değil
sizde de bu yan etkiler oluyor mu

Bende 3 gündür vajinal olanını kullanıyorum.
Çatlatma iğnesi yapılmıştı.
Gebelik olursa bebek tutunsun diye verdi doktor.
Okuyorum yazılanları da ilacını içenlerde genelde baş dönmesi ve bulantı yapmış..
Bende bi yan etkisi olmadı krem olduğu için belki.
Sol kasığımda zaman zaman batma oluyor.
Progestan buna neden olur mu acaba?

portakal suyu :) nekadar değişik bir nick in varmış :)

bu yumurta çatladığı için de olabilir
böyle bir yan etki oluğunu dilmiyorum

portakal suyu :) nekadar değişik bir nick in varmış :)

bu yumurta çatladığı için de olabilir
böyle bir yan etki oluğunu dilmiyorum

canım nickim çok alıştım yolda portakal diye bağırsalar dönüp bakacağım o derece benimsedim :))

Yumurta çatlamış olsa da sonrasında da devam eder mi bu batma.
5-6gündür devam ediyor.

Son düzenleme:
5-6 gün sanırım biraz uzun sanki ama (bende uzman değilim)
bir kaç gün kasıklarda batma normaldir ama istersen bi dr. ara
sor istersen
keşke daha çok faydalı olabilsem

5-6 gün sanırım biraz uzun sanki ama (bende uzman değilim)
bir kaç gün kasıklarda batma normaldir ama istersen bi dr. ara
sor istersen
keşke daha çok faydalı olabilsem

Dünden bu yana batmalar biraz azaldı.Yine hissediyorum ama öncesindeki kadar değil.
Doktoru aramayı düşünebilirim aslında ama gel derse mesai saatleri içinde gitmem mümkün değil zaten şu bir kaç gün.9 günüm kaldı regle o zamana kadar beklemeliyim sanırım.İnşallah hamileyimdir :Saruboceq: progestanı kullandıkca ağrının ondan olamayacağını anladım :))
ilgin için çok teşekkür ederim opuyorumnanaktan

ben 2. kere progestana başlıycam klomenden önce kullanmıştım sabah akşam 1er kere bugün gene verdi sabah 1 akşam 2 tane inşallh işe yarar

bana kistim için verdi doktorum doğum kontrol hapı içemediğim için acaba bu da yan etki yaparmı yaa :KK43:

kızlar bnde bu ya 16 gün baslafım günde 3 tANE ıÇTıM BNDEDE COK FENA BAS AGRISI VE MıDE BULANTISI YAPTI ama 10 gün kulandım simdi biteli bugun 4. gün ve hala adet olmadım acep hamilemiyim ki bide bu hap progesteronu yukseltiyomu cünkü 21. gün bKTIRDIM PROGESTERONUM 80 cıktı

Dünden bu yana batmalar biraz azaldı.Yine hissediyorum ama öncesindeki kadar değil.
Doktoru aramayı düşünebilirim aslında ama gel derse mesai saatleri içinde gitmem mümkün değil zaten şu bir kaç gün.9 günüm kaldı regle o zamana kadar beklemeliyim sanırım.İnşallah hamileyimdir :Saruboceq: progestanı kullandıkca ağrının ondan olamayacağını anladım :))
ilgin için çok teşekkür ederim opuyorumnanaktan

İNŞALLAH CANIM ALLAH kimseye aratmasın
benimde 2 kere karnımda öldü bebeklerim
bu 3. hamileliğim İNŞALLAH ALLAHIM bu kez bebeğimizi bize bağışlar

bende iki haftayı geçtı kullanmaya başlayalı ve bendede böyle adet sancısı gibi ağrılar var böyle gerilme gibi fln
ama bu ilaçtan mı yoksa rakmin genişlediğinden mi bilmiyoruz

bende 2x 100mg kullanıyordum
şimdi 3x200mg çıktık

@ktg: adet nezaman getirir bilmiyorum ben onun için kullanmıyorum?
dr bişey söylemedi mi?

İNŞALLAH CANIM ALLAH kimseye aratmasın
benimde 2 kere karnımda öldü bebeklerim
bu 3. hamileliğim İNŞALLAH ALLAHIM bu kez bebeğimizi bize bağışlar

bende iki haftayı geçtı kullanmaya başlayalı ve bendede böyle adet sancısı gibi ağrılar var böyle gerilme gibi fln
ama bu ilaçtan mı yoksa rakmin genişlediğinden mi bilmiyoruz

bende 2x 100mg kullanıyordum
şimdi 3x200mg çıktık

İnşallah 3.hamileliğinde Allahım kucağına almayı nasip eder.Senin yaşadıkların da zor,beklemek de zor....

Ağrının ilaçtan olduğunu sanmıyorum,senin hamileliğin kesin olduğu için böyle düşünüyorum.Rahim genişlediği için kaslar ağrı yapıyor olabilir.Sağlıkla kucağına alırsın inşallah daha önce yaşadığın kötü tecrübeleri unutur,sevinçle bebeğine sımsıkı sarılırsın :ecrin_bebek:

İnşallah 3.hamileliğinde Allahım kucağına almayı nasip eder.Senin yaşadıkların da zor,beklemek de zor....

Ağrının ilaçtan olduğunu sanmıyorum,senin hamileliğin kesin olduğu için böyle düşünüyorum.Rahim genişlediği için kaslar ağrı yapıyor olabilir.Sağlıkla kucağına alırsın inşallah daha önce yaşadığın kötü tecrübeleri unutur,sevinçle bebeğine sımsıkı sarılırsın :ecrin_bebek:

p.tesi dr. gittik ultrason iyiydi
güzel gelişmiş inşallah bu sefer sağlıkla alırız bebeğimizi kucağımıza

X