Progestan kullananlar

bende 6 gündür kullanıyorum, 6 gün önce az bi pembemsi kan geldi 5 gündürde kahverengi leke var 6 buçuk haftalık hamileyim en az 10. haftaya kadar yatıcam ve günde 6 progestan alıcam. Benim gibi olanınız varmı?

canım progestanın hiç faydası olmazmı drun nasıl söylemiş böyle bişeyi anlayamadım ben tüp bebek yaptırdım şuan 8.5 haftalık hamileyim transferden itibaren kapsülünü kullanmaya başladım doktorlar düşük tehlikesine karşı kullanıyorlar bu ilacı günde 6 tane kullanıyorum lekelenmem hatta kanamalarım oldu ama kapsülü kullandıktan sonra kesiyo rabbim inşallah bidaha düşük tehlikesi yaşatmasın sanada ama doktorunla konuş bunu değilse bile en azından başka ilaç verebilir başka doktorada danışabilirsin

canım zaten progestonu tüp bebek yapan hastalara veriyoruz dedi. yani normal yollarla hamile kalan kadınlarda bu hormona gerek olmazmış:KK43:( ne biliyim sanki 2. düşüğümde bu hormonu biraz kullanınca kanamam durmuş gibiydi. bende kan pıhtılışması çıktı genetik teste. acaba bu hap bir sakınca doğururmu diye merak ediyorum bana bunu söyleyen de ankarada doç. dr. uff valla şaşırdım kendi kendime de birşey yapmak istemiyorum ama:KK43:( kararsız kaldım anlayacağın

canım inşallah sanada allah bebeğini kucağına almayı nasip etsin hiç kimseyi allahım bebek hasretiyle terbiye etmesin inşallah ne diyim:KK43:( hayırlısıyla bebeğini kucağına da aldığını duyarız inşallah.

ban de vajinadan alıyorum ama içim hiç rahat deil
hep geri geliyo gibi
bu arada aşılamadan 1 gün önce başlttı dr
hamile değilim sonuç bekliyorm

kizlar ben gelismeyen gelebelikten 31 marta kurtaj oldum. 4 mayısta hormon testleri yapıldı
progesreron hormonum dusuk cıktı , ama ben dusuk yapmadık bebegmin kalbi atmadıgı icşn kurtaj oldum.
dr progesteron verdi 15 . gun basla dedi bugun basladım. biraz basımı dondurdu.
sizce progesteron hamile kalmaya yardımcı bir ilac mıdır

selam kızlar.. bende bir kez düşük yapmıştım sonra kan pıh. çıktı..şuanki hamileliğimde 4.ayıma kadar kullandım (normal hamile kaldım ben aşılama değil)
ben ağız yoluyla olan progestandan günde 2 tane kullandım ,düşüğü önleyici ve bir takım kanama leke gibi şeyleri önleyici olarak vermişti doktorum..bir çok durumda çok iyi bir ilaç doktorunuz önerdiyse hiç çekinmeden kullanabilirsiniz..
bakın belki tesadüftür ama 3.ayımda progestan ilacım bitmişti..birkaç gün kullanmamıştım..o ara bende çok hafif bir leke geldi tekrar progestana başladım çok şükür herşey yolunda gitti..
şuan 6.aya giricem ..alah herkese sağlıklı gebelik ve bebek nasip etsin

kizlar ben gelismeyen gelebelikten 31 marta kurtaj oldum. 4 mayısta hormon testleri yapıldı
progesreron hormonum dusuk cıktı , ama ben dusuk yapmadık bebegmin kalbi atmadıgı icşn kurtaj oldum.
dr progesteron verdi 15 . gun basla dedi bugun basladım. biraz basımı dondurdu.
sizce progesteron hamile kalmaya yardımcı bir ilac mıdır

canım doktorum bana bu ialç düşük önleyici kanama veya leke tarzındaki şeyleri önleyici olarak veriyorum demişti..
evet ilk zamanlar bendede baş dönmesi yapıyordu ama bir haftadan sonra bende hiçbir yan etkisi olmadı

mrb bn kader. foruma yenı katıldım.ilk defa böle bi yere yazıyorum. üniversite öğrencisiyim.20 yaşımdayım. veeeeeeeee ablam sonunda hamıle=) derkennnnn bebeğin düşük tehlikesi oldgunu öğrendık . ailem istanbulda ve ben ıspartadayım okul dolayısıyla cok endişelenıyorum ablam için ve bebek için doktor mumkun ldugu kadar ayaga kalkma sadece wc için kalksın dedin. bu bahsettıgınz progestan denen ilaçtan kullanıyormuş. ilk bebegi olacak ablamın. allahın izinyle teyze olmak istıorum.ama bu ilacı nasıl ne yolla kullandıgını bılmıorum cok halsızmış kanaması oluyormus cok korkuyorum ..biri birşey desin bna:S cvp bekliorum.:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım, ablana çok geçmiş olsun. doktorunun dediklerini harfiyen uygulasın, progestana söylenen şekilde devam etsin. ama şunu unutma Rabbim ne derse o oluyor. İnşallah herşey yoluna girer, bebeğinizi sağlıcakla alırsınız kucağınıza.

çok tşk ederim allah razı olsun.. ama cok üzlüyoruz ailecek herkes ablama bir şey olacak diye üzülüp korkuyor bebegı aldır senın saglıgını etkilemsın diecem ama çok üzülür biliyorum sonucta ilk bebegi olacak yanlış yada ters anlayabılır malum cok alıngan hassas oluyorlar bu dönemlerde.bu arada konuştum ilacı agızdan suyla içiyormuş o diger yolla kullanmıyormus doktoru öle birşeyden bahsetmemiş.kımseye brşeyde diemıyorum sonucta üniversite ortamı kımse kmseyı bılmez dınlemez tek ortagım burası oldu.bilgilerinizi ve dualrınzı esırgemeyın .....cok tşk ettım

canım, tabiki böyle bir durumda ablana aldır denir mi hiç? ayrıca hamileliği bu şekilde başlayıp sağlıcakla doğan bebek dolu. bunu siz bilemezsiniz. sizin elinizden gelen ablana moral verip, bol bol dua etmek olucaktır. umarım herşey yoluna girer, ablanın bebeğinin doğduğunu söylersin burdan bizlere.a.s.

Arkadaşlar ya ben bu progestanı vajinadan atıyorum bir müddet sonra geri geliyor aranızda kullanmış ya da kullananlar varsa size de aynısı oluyor mu lütfen bana yardımcı olur musunuz?

canım merbaha ; yazını yeni gördüm bende progestron kullanıyorum ancak ben vajinadan kullanıyorum, benim tüp bebek yöntemi ile gerçekleşen ve şu an 2,5 aylık olan bir hamileliğim var. bana doktor transfer işleminden sonra verdi ve halen kullanıyorum, gece yatarken kullanırsan sahaba kadar akıyor, sabah yataktan kalkınca kullanırsan ve kullandıktan sonra rutin işine dönersen daha çabuk emiliyor ve geri gelmiyor bana doktor söylemişti ben hiçbir zaman yatarken kullanmadım yani ilacı kullanıp yatmadım ve faydasını görüyorum bence dene daha rahat geçirirsin

slm kızlar ben buraya yeni katıldım ben hamile deilim ama doktor bana progestan verdi adetim düzenlesin die sadece 1 ay düzensizleşti ve hapı kullandım bugün hapın bitişinin 3 günü ve 3 gündür adet sancısı çekiyrm sadece bu sabah çok açık bi pembelik geldi ve sonra gelmedi bu haptan nekadar sonra regl olunuyr bilginiz varmı meraktan ölecem acaba hamilemiyim :Saruboceq:kafamçokkarıştı

bende progestanı aadet düzenleyici olarak kullanıyorum birde hemen haöile kalmak için bu ialcı kullanıpta hamile kalan varmı lütfen bilgi verin ilk bebeğimi kaybettim bir buçuk senedirde hamile kalamıyorum düzensiz adet olduğumdan ama ialcı kullanırken 24 günde bir oluyorum bırakınca olmuyorum üç ay kullandım bıraktım adetimde iki ay gecikti doktor tekrar aynı ialcı verdi bu ikinci ayım hala n,iye hamile kalamıyorum ilacı kullanorken düzenli adet görüyorum lütfen bu konuda bilgisi olna varsa paylaşırsa çok sev,nirim allah isteyen herkese nasip etsin

şükocum bende kızıma hamileyken kullanmıştım ağızdan aldığımdan mide bulantısı yaptığı için dr vajinal yoldan almamı söylemişti fakat tam yatıp uyumadan önce kullanmalısın yani bir daha yataktan kalkmadan

bende düşük riski yüzünden progestan kullandım yutarak
vajinadan kllanıldıgını ilk kez duyuyorum

ama şuanda fitil kullanıyorum gece saat 10 gibi filan koyuyorum ayaklarımın altına yastık koyup uzanıyorum sonrada zaten yataga gidiyoruz böylelikle hiç geri gelmiyo eriyo içerde yani koyduktan sonra ayaga kalkma canım

merhaba kızlar
ben bayadır bebek tedavisi görüyorum
bu ay klomen kullandım yumurta oluşmadı
dr progestan yazdı bana
30 kapsül ilaç 1 tane sabah 2 tane gece yatarken alıyorum
acayip uyku veriyo bana

neyse ...10 günde bitecek ilaç
bu ilacı kullanırken hamile kalma ihtimalimde varmış
zaten hamile olamazsam eğer ilaç bittikten sonra 7 gün içinde adet olurmuşum

bu ilacı benim gibi bi sebepten kullanan varmı
kullanıp hamile kalan varmı kızlar yazarsanız sevinirim

arkadaşlar gebelik oluşmazsa eğer progestanı bıraktıktan kaç gün sonra adet olunur ?

selam kızlar bende progestan kullandım bugün son gün bitiyo onsan sonra beklicem artık
5 gün önce dayanamadım test yaptım negatif çıktı.progestandan sonra hamile kalan varmı aranızda

bende kullandım bu ilacı 6 haftalık hamileydim ve daha 2 gün önce kahverengi bir akıntım oldu doktorum düşük tehlikesi olabilir dedi dinlenmemi ve ilaçlarımı içmemi söyledi hemen ilaçlarımı aldım içtim uzandım 1 saat sonra kanamam oldu acile kaldırıldım ve 1 gece hastanede yatırıldıktan sonra ertesi gün bebegimi kürtaj yoluyla aldılar :KK43: acaba ilacın bir yan etkisi olabilirmi ?

merhaba arkadaşlar ben de yeni hamileyim ve kullanmaya başladım.içtikten 1 saat sonra acayip baş dönmesi yapıyor bende.

bende kullandım bu ilacı 6 haftalık hamileydim ve daha 2 gün önce kahverengi bir akıntım oldu doktorum düşük tehlikesi olabilir dedi dinlenmemi ve ilaçlarımı içmemi söyledi hemen ilaçlarımı aldım içtim uzandım 1 saat sonra kanamam oldu acile kaldırıldım ve 1 gece hastanede yatırıldıktan sonra ertesi gün bebegimi kürtaj yoluyla aldılar :KK43: acaba ilacın bir yan etkisi olabilirmi ?

Ah canım ya çok üzüldüm ama hayırlısı buymuş.Yeniden bebişin olur umudunu yitirme.Canım benim bildiğim bu ilaç zaten düşük riskini önlemek için yani yan etkisi olacağını sanmam.

merhaba canım ben şuan kullanıyorum sadece idrarımı yaparken saatler sonra biraz geri gelyor o da normalmiş doktoruma sordum ayrıca vajinadan kulanıldığında daha ve hızlı etki ediyormuş.ben hamile değilim doktorum hormonlarım için verdi yeterince ileri it hapı

X