4 kg üzeri normal doğum yapan arkadaşlar

belissimo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
437
2
48
arkadaşlar benim bu ikinci hamileliğim.ilk kızımı 3750gr normal doğurdum.şimdi 9 ay yani 39 hafta bitti.normal doğum için bekliyorum.bebişimde gelmiyor.4 kg civarı ultrason yanılmıyorsa.işin aslı akıl danışmak istiyorum.bebişim 4 buçuğa yaklaşırsa normal doğum yapayımmı.doktorum 4 kg üzerinde normal doğum önermiyorum diyor ama ben ısrarla bekliyorum.bu şekilde normal doğum yapan arkadaşlar ne yapayım?

4500'e kadar rahat olabilirsin ama 4500'den sonra ben de sezeryan öneririm. Allah ikinizi de sağ salim kurtarsın inşallah.

canım doktorun ne dedıyse onu yap bence benım kayınvalıdem 5 kılo dogurmus ama cok yırtılmıs asagıdan cok cekmıs

Belissimo artık yolun sonuna gelmişsin.Bundan sonra pek kilo alacağını düşünmüyorum bebişinin. 4 kilo civarında doğar.Benim minik tosunumda 4 kilo doğdu çok fazla zorlanmadım doğumda. Ama 4 kilonun üstünde doktorlar normal doğum önermiyorlar, riskli çünkü allah korusun. Sen doktorunu dinle en iyisi. 4.5 filansa sakın normal doğumu tercih etme. Sevgilerimle

herhalde dediğin gibi olur kuzum.seninki de tosuncukmuş maşallah.allah yavrularımıza uzun ömürler versin

doğumumu yaptımmmm:1hug: hemde normal.4260 gr ağırlığında bebeğim.pzrt akşam kucağımdaydı.ayrıntılı olarak gebelik bölümünde anlatacağım.teşekkür ederim hepinize:nazar:

Arkadaşım gözün aydın. Allah analı babalı büyütsün, sizlere bağışlasın. Tosuncuk doğurmuşsun ha. Hay maşallah. Tü tü:nazar:

teşekkür ederim ilgine kuzum.epidural ile normal doğum ne rahatmış.tv izleyerek sohbet ederek doğum yaptım.son 15 dk da bana iş düştü.allahıma binlerce şükür eli yüzü temiz bi bebeğim oldu.

bu arada sitede takip ediyorum arada yorumlarını.çok tatlısın:çiçek:

belissimo tebrik ederim canım allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin bebişini senin durumun nasıl?

hey masallah yaradana kurban olayim ne guzel masallah allah nazardan kem gozlerden korusun yarabbim
allahim anali babali guzellikle size nasip etsin bebegini anali babali buyusun canim ne guzel haber bu bende merak ediyordum dogum yaptin mi diye hey masallah

canlarım ya teşekkür ederim.bebişim de ben de iyiyiz.biraz rengi sarardı takip ediyorum bakalım.iyi ki varsınız:çiçek:

önceLikLe tü tü tü maşşaLLAh diye başlayayım.. benim kardeşim de 4,5 kilo doğmuştu.. doktor bunun okul önLüğü nerde demişti :)
Allah anaLı babaLı büyütsün...
bi de şunu merak ettim.. epidural doğum nasıl oluyor acaba??

önceLikLe tü tü tü maşşaLLAh diye başlayayım.. benim kardeşim de 4,5 kilo doğmuştu.. doktor bunun okul önLüğü nerde demişti :)
Allah anaLı babaLı büyütsün...
bi de şunu merak ettim.. epidural doğum nasıl oluyor acaba??

canım teşekkürler.normal yoldan doğum yaptım ama epidural anestezi ile.yani belden altı uyuşturuluyor.omiriliğin güvenli bi bölümünden anastezi yapılıyor.kolay bi işlem.sancıyı hiç bi şekilde hissetmiyosun.sezeryandansa bu çok daha iyi.

:çiçek:tebrık ederım canım allah analı babalı buyutsun darısı bızım basımıza allah ısteyen herkese nasıp etsın tebrıkler gecmıs olsun:nazar:

belissimo bebeğini tebrik ederim yazını yeni gördüm , Maşallah Allah analı babalı büyütsün.benimde 2 çocuğum var ikinci çocuğum 4,5 kilo doğdu ve normal doğumdu.

canım gözün aydın allah analı babalı büyütsün. darısı bana cidden kolaymı epidural, bende düşünüyorum ama hala karar veremedim

X