Çocuk Hastalıkları bebeği kum döken varmı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

kelebek1978

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
367
10
10 gündür bebeğimin çiş sayısı azaldı çok terlediği için fakat ilk 6 ay anne sütü verildiği için su vermedim gece nerdeyse 12 saat bezi kuru kaldı.götürdüğüm profosör izmirin en iyi doktoru ege üniversitesinde çalışıyor. klima şart bebeğin kum döküyor dedi.kumuda bezinde sen şeffaf kristaller olur sen onu bezden gelir sanırsın dedi su vermeyede gerek yok dedi fakat bebeğim 24 saatte 5 kere idrar yapmaya başladı. annem bebeğime su verince idrar miktarı arttı.doktorun dediği yaz bebeklerinde böbrek sorunları çok olurmuş arkadaşlar sizce saçma değilmi su verip idrar miktarını arttırmak daha doğru değilmi.neyse şu an doktoru dinlemiyorum çok olmasada su veriyorum toplamda 50 yada 70 ml falan.sizler su veriyomusunuz arkadaşlar?sizdede bebeğinizin bezinde kristaller varmı? ben sadece anne sütüyle besliyorum. bebeğim şu anda 3 ay 11 günlük
ben bu konuyu mart annesi olduğum için oraya açtım fakat kimse galiba böyle bir sorunla karşılaşmamaış bende yeniden buraya açıyorum.forum yöneticileri bunu silmezsiniz inşallah.diğerini silebilirsiniz.

Son düzenleme:
aslında çok yaygın özelliklede erkek bebeklerde.benim oğlum 7 aylık ve her iki böbreğinde taş var :KK43: sürekli takip altında,aklıma gelmişken ; sizin doktorunuzun uzmanlık dalı neydi bilmiyorum ama bu tarz rahatsızlıklara 'çocuk nefroloji' bakıyor.çocuk doktorumuz bu bölüme sevketti.benim sütüm kesildiği için mama veriyorum ve bu sebeple 3,5 aylıktan itibaren su vermeye başladım.bazen bebekler için milupanın organik meyve sularına karıştırıp öylede veriyorum.ben kendimde hamileyken kum döktüm ve bunun tek ilacı su demişti doktor. tabi söz konusu minik bi çişli :) bence son sözü çocuk nefroloğuna bırakmalı.çok geçmiş olsun

aslında çok yaygın özelliklede erkek bebeklerde.benim oğlum 7 aylık ve her iki böbreğinde taş var :KK43: sürekli takip altında,aklıma gelmişken ; sizin doktorunuzun uzmanlık dalı neydi bilmiyorum ama bu tarz rahatsızlıklara 'çocuk nefroloji' bakıyor.çocuk doktorumuz bu bölüme sevketti.benim sütüm kesildiği için mama veriyorum ve bu sebeple 3,5 aylıktan itibaren su vermeye başladım.bazen bebekler için milupanın organik meyve sularına karıştırıp öylede veriyorum.ben kendimde hamileyken kum döktüm ve bunun tek ilacı su demişti doktor. tabi söz konusu minik bi çişli :) bence son sözü çocuk nefroloğuna bırakmalı.çok geçmiş olsun

bu arada devit 3 isimli ilacıda kesti bize doktor.buda bu tarz şeylere sebeb olabiliyomuş,bilginize..

sizede çok geçmiş olsun canım.götürdüğüm doktor pr dr mete akısü bana bunları yap su verme dedi.idrar tahlili bile istemedi.bilgisine çok güveniyorum ama aklım karışık.başka yerlerde bunun önemli olduğundan bahsediyor.ve idrar yönünden tahlil yapmam gerekiyormuş.ama bana bunu çok bilgili doktorum neden söylemedi.klima ve nurse harveys gaz ilacı 10 gün kullan çişi artacak dedi.klimazsız bu ilaç birşeye yaramaz dedi gönderdi.bebeğime idrar kültürü yaptırayım en azından aklım rahat eder.

Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi çocuğunuzu bir nefroloji uzmanı görmeden kafanızın karşıklığı gitmez malesef.çocuk doktorları bu konuya vakıf değil.çocuk nefroloğuna gidin vakit kaybetmeden.çocuk hekimiyle bunu çözmeye çalışmak dişiniz ağrırken dahiliyeye gitmek gibi bişey..idrar kültürü takibi şart..nefroloji özel birde ilaç yazdı oğluma,eczanede hazırlanan özel karışımlardan..tabi ki siz bilirsiniz ama bana vakit kaybediyorsanız gibi geliyor..bebeklerde böbrek sorunları ertelemeye gelmez.doktorunuza güveninize sonsuz saygım var ama yine ve yeniden söylüyorum ; ÇOCUK NEFROLOJııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı

Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi çocuğunuzu bir nefroloji uzmanı görmeden kafanızın karşıklığı gitmez malesef.çocuk doktorları bu konuya vakıf değil.çocuk nefroloğuna gidin vakit kaybetmeden.çocuk hekimiyle bunu çözmeye çalışmak dişiniz ağrırken dahiliyeye gitmek gibi bişey..idrar kültürü takibi şart..nefroloji özel birde ilaç yazdı oğluma,eczanede hazırlanan özel karışımlardan..tabi ki siz bilirsiniz ama bana vakit kaybediyorsanız gibi geliyor..bebeklerde böbrek sorunları ertelemeye gelmez.doktorunuza güveninize sonsuz saygım var ama yine ve yeniden söylüyorum ; ÇOCUK NEFROLOJİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ

saol ilgin için nefroloji bölümüne götürcem.

biz doğduğundan beri bu böbrek sorununundan çok çektiğimiz için üsteliyorum bu kadar.düşünün ki büyük insan dayanamıyor kum dökmeye ya da böbrek taşına.bu minik bedenler nasıl dayansın :KK43: bide en hassas organ.umarım doktorunuz yanılmıştır.bi idrar kültürü ve böbrek ultrasonu tüm sorularınıza cevap olacaktır diye düşünüyorum.branşlar arası çok yorum farkı var.ilk idrar kültüründe mikrop çıkıpta çocuk ateşlenince çocuk doktoru sünnet bile istedi ama nefroloji ve çocuk cerrahi bu kararı durdurdu.yaptırmadık ve çok şükür o mikrop bi daha üremedi.söylemek istediğim tek doktorla sınırlı kalmayın.

mrb benim bebeğim doğduğundan itibaren kum döküyormuş idrar kültüründe ve tahlillerde çıkmadı bir süre daha sonra ankarada başkent üniversitesi nefroloji bölümünde belli oldu kum döktüğü, dr bol su içir dedi ve sürekli idrar tahlili yaptırdı, 10 günde bir, bence başka dr a git.

canım sizede geçmiş olsun. su içiriyorum dün idrar tahlili yaptırdım kum gözükmedi temiz çıktı kültürde 3gün sonra çıkacak.sen bezinde gördünmü kristaller peki?

Son düzenleme:
ben sitede henüz yeniyim ancak bu sorunu bizde yaşadık benim 5 aylık oglum 2 aydır belirli aralıklarla yaklaşık 10 saat idrarını yapamıyordu. Malesef doktorumuz normal sıcaklardandır deyip geçiyordu. Bizim istegimizle idrar tahlili yaptırdık ve idrarda taş ve kana rastlandı. Hiçbir ilaç verilmedi. Bana su vermemin gerekmedigini söyledi ancak bende dinlemedim ve su vermeye devam ettim. 2 gün arayla da idrar tahlili yaptırdım. Şimdilik sadece kristaller kaldı ancak ona da karbonhidrat perhizi veremiyecegimize göre sürekli takip edicez dediler. Ultrason da temiz çıktı. Benden size tavsiye ihmal etmeyin. İdrarda kristal cıkması o cocugun gelecekde böbrek taşı hastalıgı potansiyelinin fazla oldugunun göstergesi oluyor.

Merhaba arkadaşlar benimde 4 aylık bebegiminde idrar tahlilinde kum çıktı,ulturasonda temiz gözüküyor. Bende su vermek istiyorum fakat hazır suyumu kaynatıp vereceğim, siz suyu nasıl veriyorsunuz

Arkadaşlar konuyu yazalı siz çok uzun zaman olmuş ama artık delirecepim bebeğim çok mutsuz ve huysuz iki böbreğinde de taş var ayrıca sürekli kum döküyor ama doktorlar ağrısı olmaz diyor ama çocuk ağrı kesici almadan duramıyor bugün ilk kez ağrı kesici verdim çocuk uyuyor.Sizin bebekler de ağrı olmadı mı

Benim de oğlum da kum var 6 aylıkken goturdum doktora dedi bol su ver ve günde 3 çay kaşığı limon suyu ver .Su veriyorum fakat limon suyundan emin olmadigim icin vermedim şuan 7.5 aylik hala devam ediyor

Benim bebeğimde de taş var napicam, çok moralim bozuluyor , Allah dermansız dert vermesin.

Merhaba bende aynı şikayetten muzdaribim lütfen dönüş yapabilir misiniz bize tanı yeni kondu ne yapacagımı bilmiyorum elim ayagıma dolastı

Merhaba bizede tanı yeni koyuldu henüz hiçbir sey bilmiyorum Pazartesiyi bekliyoruz beklemek cok zor

X