Bebek arabası ve ana kucağı (oto koltuğu) tavsiyeleriniz

nurtopu

Hayat güzel:)
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2009
2.859
2
Arkadaşlar ben bu konuda çok zorlanıyorum
Günlerdir bakıyorum
Bir türlü seçemedim
Bazı özelliklerden ödün vermek istemiyorum ama çok pahalı da olsun istemiyorum
Sizler ne yaptınız
Benim için önemli özellikler
Sırtının tamamen yatabilmesi , ana kucağı takılabilmesi, tekerleklerinin 360 derece dönebilmesi, hafif olması
çin malı ya da çin üretimli olmaması

Arkadaşlar ben bu konuda çok zorlanıyorum
Günlerdir bakıyorum
Bir türlü seçemedim
Bazı özelliklerden ödün vermek istemiyorum ama çok pahalı da olsun istemiyorum
Sizler ne yaptınız
Benim için önemli özellikler
Sırtının tamamen yatabilmesi , ana kucağı takılabilmesi, tekerleklerinin 360 derece dönebilmesi, hafif olması
çin malı ya da çin üretimli olmaması

canım hem ikiz arabası hemde öyle bi araba bulmak zor bulsanda kilo olarak ağır olur
ben elde taşınan portbebelerden almıycam zaten onlar 3 kg iki tnaesi 6 kg bide bebeklerin ağırlığı uğraşılmaz
ben bez portbeblerden alıcam sonrada araba koltuğu alırım
benim baktığım ikiz arabaların çoğu 20kg vede hantal kapıdan bacadan sığmıyo anlıycan
şimdi iki marka var önümde bi casual diğeride saba gönderdiğim resimleri olan ikiside hafifi

ben kraft ya da chico düşünüyorum ama çok pahalılar
çift önlü olması ve tekerleklerinin büyük olması ve 360 derece dönebişmesi en aranan özelliklerymiş
2009 ekim anneleri yardım etseler bize iyi olur aslında

canım hem ikiz arabası hemde öyle bi araba bulmak zor bulsanda kilo olarak ağır olur
ben elde taşınan portbebelerden almıycam zaten onlar 3 kg iki tnaesi 6 kg bide bebeklerin ağırlığı uğraşılmaz
ben bez portbeblerden alıcam sonrada araba koltuğu alırım
benim baktığım ikiz arabaların çoğu 20kg vede hantal kapıdan bacadan sığmıyo anlıycan
şimdi iki marka var önümde bi casual diğeride saba gönderdiğim resimleri olan ikiside hafifi

Canım ben ayrı iki araba alayım diyorum
Çünkü ben kendi başıma çocukları çıkaracağımı sanmıyorum
Ama ona da bi türlü karar veremedim işte

Kızarr başta pierre carden sakın ama sakın düşünmeyin ben aldım çift yönlü falan filan ama hiç gerek yok 350 tl lik arabyı 150 ye sattım :KK43:.. Bi kere kaldırım çıkmıyo çift yönlüler bunu dikkate aldın ağır aablar koskoca arabyı çocukla kaldırmak zorunda kalıyordum. Onun yerine chicco liteway aldım tam yatar kışlık örtüsü var hafif baston gayet güzl keşke baştan alsaydım ama kesinlikle bu parayı veremem dersenizde tam yatan baston alın güzelliğe kapılmayın benim gibi.. oto koltuğu daha almadım bende araştıroyum şimdilik anakucağı otokolduğu kullanıyorum mecburen doğumdan tiibaren olduğu için pierre cardin aldım güzel biraz büyüdü idare ediyim onuda satıp 9- 25 kg alıcam

CHICCO-LITEWAY-LITE-WAY-GUVENLI-KALITELI-HAFIF__25836954_0.jpg

CHICCO-LITE-WAY-PUSET-SURF_58_large.jpg

aldığım bu aklınızda bulunsun kız bebkler için çok güzel renkleri çıkmış 2010 modelde
Bu arabaya anakucağı takılmasına hiç gerek yok zaten bebeğiniz kışa geliy örütsyle kullanabilirsiniz tam yatıyo gayet rahat .. Kendi özel arabanız yoksada anakucağı hiç almayın boşuna derim.. Keşke zamanında bende 2008 ekim analarına sorsaydım :))
Aklıma gelennnn işte hantal almayın zorlanırsınz heryerde tekrar sylüyorum tipine bakıp bu güzel bu modern görünüyo almadın kesinlikle ve kesinlikle baston alıyorsunuz :))))))))))))))))))))

Son düzenleme:
Bende çok araştırdım bu konuyu ve arkadaşın yukarda fotolarını paylaştığı chicco lite way modeli almaya karar verdim.

Çift yönlüler çok kaba oluyor 3 sene önce kraft aldık yiğenime 220 TL verdik o zaman 10 kere kullanmadılar kaba rahat kullanılmıyor diye.Zaten travel sistemlere bence hiç gerek yok sırtı tamamen yatan bir model yeterli bide arabaya , ana kucağını yük etmeye gerek yok kaldıki kış günü nerde gezicez bu arabalarla yazada zaten ana kucaklarına sığmıyor olacak bebekler..Ana kucağını evde kullanmaya, yada özel aracınızda kullanmak için alabilirsiniz..

ılla çift yönlü dersenizde hafif arabaları tercih edin ama travel sistemleri değil onlar çok kaba ve ağır..Benim alacağım model baston puset , sırtı tamamen yatıyor, ayak örtüsü var ve görüntü olarakta çok şık duruyor ama şuan almıycam bebeğim doğduktan sonra ihtiyacımıza göre zamanı gelince alıcam nasılsa herşeyiyle karar verdikten sonra alması için dışarı çıkmaya bile gerek olmuyor..

yağmura tam destek katılıyorum ben de piere cardin mağduruyum:KK43: nefret ediyorum kullanamıyorum çakıl taşından bile geçmiyo
çift yönlü olması gözel ama çook da gerekli değil bence 1 kaç kere yönünü değişmişizdir o da güneşten korumk için çünkü tentesini kullanamıyoruz kızımın kafasına değiyor

Canım ben ayrı iki araba alayım diyorum
Çünkü ben kendi başıma çocukları çıkaracağımı sanmıyorum
Ama ona da bi türlü karar veremedim işte

ben tek tek almıycam canım çift ama hafif olanlar var onları tercih edicem
tek zaten zor çıkarım çıkarsamda en azından hafif bi arabam olsun

arkadaşlara katılıyorum bende piere cardin 2020 mağduruyum bende sattım kesinlikle almayın onun yerine chicco sımplicity aldım ve çok memnunum en sevdiğim özelliği katlandığında ayakta durabilmesi rahatlıkla tek elle açıp kapatabiliyorum .

kızlar ben cumartesi günü chicco lite way aldım.270 tl. 8 taksit. modelde karar kılmıştım zaten sadece renkte biraz bocaladım. kırmızı gri olanı düşünmüştüm ben hep oğluşum için ama kocam tam bi turuncu hastası olduğum için kandırdı beni:)))
ilk zamanlar yön değiştirilebilenlere baktım hep ama arabamız hatch back bizim, o koca arabayı koyunca başka bişey almazdı bagajı. içinde yağmurluğu, tulumu, ve alttaki seper isterseniz sırt çantası olabiliyormuş....

kızlar ben de pieerre garden kullandım..
ama bu kadar şikayetim olmadı..ama benim tercih etmemim sebebi ise çok hafif olması tek elle katlanr açılır olması,bir de apartmandan çıkarırken falan kimseye ihtyiyaç duyulmamsıydı..haffi olması sebebiyle..

eşim ilk 9 aay yoktu yalnızdım bebğimle..tüm ilre ben bakıyordum o sebeple çok rahat ettim..heryere yalnız gidip geldim..bir elimde oğlum diğerinede araba oldu..çift yön tam yatak tente 360 derece ..

ama dezavantajları da vardı..tablası yoktu bizim olsa daha iyi olurdu..
kaldırım çıkamamsı ve engebeli yollarda takılması doğrudur..sinir oluyordum bazen..

bence tercihinizi yaparken durumunuza göre yapın..

haa bir de çok arkadaşım aldı ve bagaja sığmadığını görünce geri verdi..almadan muhakkak bagajda deneyin kızlar..

bende chicco liteway guzel.ben multiway almıştım çok agır ama kış için ideal ayrıca sürüşü gerçekten harika..

X